Oligarhu ielikteņa grēksūdze. Gandrīz… 31

Komentāri (31)

Sskaisle 15.10.2017. 20.56

biju medībās – īstās – bet kā novērotāja un lūk, kad medījums jau bija sadalīts un tika svinēts – mednieki strīdējās – daži teica, ka krievu laiki nāks atpakaļ, bet daži apgalvoja, ka krievu laiki tā īsti nemaz nebija beigušies – un es to pēdējo pusē biju, bet es jau klusēju -pret bruņotiem cilvēkiem man ir respekts un bailes – viss koppā

0
0
Atbildēt

1

  edge_indran > Dusma 15.10.2017. 21.22

  Ja nebūtu “krievu laiki” sākušies Baltijas jūras krastos pirms 1000 gadiem, tad pašlaik Latvijā būtu kā Īrijā, par kuru I.Strunka uzrakstīja “Tukšā zeme”. Kamēr būs Krievija, tikmēr būs “krievu laiki”, kam tas nepatīk, tas brauc uz Eiropu, Ameriku vai Austrāliju.
  Noder atcerēties, kā rietumniekiem respektējot un baiļojoties neizdevās 12.gs. “krievu laiku” izbeigt, tikai uz pāris gadsimtiem krievus apšmaukt:
  “Lai uzsāktu misiju Līvzemē, Meinardam vajadzēja saņemt Polockas kņaza atļauju, kuram lībieši maksāja meslus. Daugavas krastos atradās arī divas krievu ietekmē nonākušās pilis (Koknese un Jersika). Tur mita Polockas kņaza pilnvarotie, karadraudzes un pareizticīgie priesteri. Hronists Indriķis ar lielu izbrīnu ir atzīmējis, ka pareizticīgie kristīgo misiju pagāniem nav uztvēruši par nepieciešamību. Meinardam nācās mērot ceļu uz Polocku, kur misionāru laipni uzņēmuši. Bez misijas atļaujas viņš saņēma arī kņaza dāvanas, tātad zināmu Polockas kņaza aizbildniecību.”
  Svētais Meinards – Latvijas pirmais apustulis.

  0
  -1
  Atbildēt

  1

  basta > edge_indran 16.10.2017. 05.02

  Kādi “krievu pirms 1000 gadiem”, ja jūsu, civilizācijas pabiru, sugu vispār izdomāja Pēteris I. Krievu vara sākās tikai ar krievu Staļinu, jo pirms viņa Aziopas pravoslavnutizētie vergi bija vikingu, mongoļu, Eiropas karaļnamu, un boļševiku žīdu manta.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

AK 15.10.2017. 11.41

Viss ir forši, interesanta info, bet par to blogu Salmiņš kaut ko “muhļī”. Apsatījos, tas kā saprotu, ir vienīgais ieraksts viņa blogā. Līdz ar to blogu vinš regulari iepriekš nerakstīja, par viņa blogu neviens neko nevarēja zināt vai sekot tam, jo tāda nebija, līdz ar to pec tā raksta publicēsanas neviens nevarēja par to rakstu uzzināt, izņemot:
1) ja Salmiņš pats izsūtīja linkus uz to trešām personām;
2) kāds cits to darīja tādējādi kopīgi sastrādājoties ar Salmiņu
………………….
Jebkurā gadījumā tas neizskatās vienkārši pēc bloga bērniem, bet gan kā konkrēta vēlme publiski pasniegt zināmu info. Un izbrīns par lielo interesi par rakstu arī ir stipri samākslots. Pat ja blogs būtu rakstīts tikai bērniem, jebkuram domājošam cilvēkam būtu skaidrs, ka tāda stāsta publicēšana izraisīs lielu interesi.
………………….
Vēl jau arī versija – neko jaunu jau viņš nepateica, līdz ar to, varbūt šī ir oligarhu spēlīte, lai parādītu viņu kā neoligarhu cilvēku, un nākotnē kaut kur tomēr ieliktu. Vai arī paša Salmiņa, ne oligarhu, spēlīte kaut kādos nolūkos.

+2
0
Atbildēt

1

  AK > AK 15.10.2017. 11.47

  Vēl ienaca prātā – varbūt tā ir Ralfa Kļaviņa spēlīte ar oligarhiem – vai nu šis grib ko vairāk, vai arī grib būt neatkarīgāks no trijotnes. Jo finasiāli, cik izskatās, Ralfs Kļaviņš ir nostiprinājies, un ir spējīgs spēlēt diezgan neatkarīgi. Tāpat viņš zina visas virtuves un politikas aizkulises, un tieši viņš ir bijis daudz kur faktiskai darītājs oligarhu biznesos.

  +1
  0
  Atbildēt

  2

  basta > AK 15.10.2017. 12.27

  Meļņiks, Zaharjins, Savickis, Rāvis, AB.LV un Rietumu banku un Binders saimnieki, tikai tāpēc vien, ka ir TABU portālam IR un t.s sabiedriskiem medijiem, nav oligarhi?

  0
  -2
  Atbildēt

  1

  AK > basta 15.10.2017. 13.12

  Basra, skaidrs, ka tie arī ir. Bet Ralfs Kļaviņš ar tiem nav īsti saistīts. Kļaviņš sākotnēji tā kā laikam sākumā pat tikai Šlesera cilvēks bija

  0
  0
  Atbildēt

  1

  basta > AK 15.10.2017. 13.47

  Vai tas pats Šļesers, kuram ar Zatļeru ir kopiski draudziņi, Putina galma pidarasi, ar kuriem tie līksmojās JV ballē?

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > AK 15.10.2017. 21.02

  Oligarhu spēlītes man izklausās kā visīstākie bandītu kari – kā mūsu literāti sludina – introvertā stilā – tā, ka redzam sekas, pašu šaušanu un sišanu tikai nojaušam

  Skatījos raidījumu LTV1 gudrs vēl gudrāks – elle un indija – naciķi – jūs tādi maitas esiet – izžāvēt jūs par maz – tikumības likumu pieņēmuši – paši nomaukojušies, bet kas notiek sabiedriskajā tv – neliekās nez inis – tur ralsf neilands 14-15 gadus vecus pamatskolas jau niešus uzkurina ar no woman no cry – nē nu man trūkst vārdu – valsts tv…

  pastaigāju pa savu vecās pils – pamatskolas parku – kā pasakā, bet kad es mācījos skolā – mums lapas bija jāsagrābj, jāveido kompostkaudzes, tagad bērnus nedrīkst nodarbināt – bērni nedrīkst kopt savu apkārti, vidi , toties kaifot un masturbēt jau 14 gados dziedot no woman no cry – to gan drīkst

  un tas viss kremļa mauku naciķu dēļ

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  basta > Dusma 16.10.2017. 05.05

  Ar visām pretenzijām, mistkastniec, pie savējiem, pidarasu parķijas!

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

Armands Uzraugs05 14.10.2017. 00.09

Kaut vairāk cilvēkiem būt vēļme ko svarīgu pateikt

+3
0
Atbildēt

1

  tonijs > Pašarī 14.10.2017. 13.27

  Vēlme noteikti būtu, bet cilvēki nejūtas droši, ka valsts viņus aizsargās.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

BardainaisSigne 13.10.2017. 18.56

Atceros,ka kādreiz dažus gadus abonēju Dienu,bet Ozoliņa uzbrukumi nacionāli orientētiem politiķiem bija tik pretīgi,ka man tas ātri apriebās un šo avīzi vairs nelasīju.

+2
-4
Atbildēt

1

  tonijs > Bārdainais Signe 14.10.2017. 15.49

  Starp citu, Ozoliņš jau vairākus gadus nestrādā Dienā, vari to abonēt atkal.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  basta > tonijs 14.10.2017. 18.46

  Nosaukumi mainās, bet tikumi un ozoliņi tie paši. Tie paši vēži, tikai ar jaunām kulēm.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 13.10.2017. 14.48

Izlasiet visu šīsnedēļas IR žurnālu.
Viss ir absolūti pesimistiski , un pat Miķelis Baštiks ar saviem augiem nespēj manī viest optimismu.

Buševica stāsta, ka vēsturisko romānu sērijai bija panākumi, kamēr izrādās, ka Bankovskis kaut cik nopietni par vēsturi spēj runāt tikai metaforās caur kaķiem un suņiem un laikam vēl āžiem. Par mūsu tautas vēsturi ? ! – vai kādi padlaiki, ka tiešā runā nespējam komunicēt?

Par to, ka tiesu vara buļļa pakaļā – par to man nekāds jaunums nav – tikai apliecinājums , ka ir status qou

Vai, ka ārzemnieki var Latvijā vadīt seksmīgu biznesu, un pilnībā iztikt bez latviešu valodas. Vai tām runām, ka 9.klases bērniem nevajadžes kārtot eksāmenus latviešu valodā tomēr nav kaut kāds pamats?

Un tad kā valsts pati sevi korumpē ar piemaksām un prēmijām, kamēr naudas , lai visiem būtu labi – lai būtu kaut ci elementāri taisnīga un godīga publliskā telpa – tur visu laiku nav naudas un ck noprotu – arī nebūs. Tā kā – jā –

paldies par IR komandas naivo ticību uz labākiem laikiem – man tādas ticības vairs nav

0
0
Atbildēt

3

  edge_indran > Dusma 13.10.2017. 16.41

  Tika tā vajag turpināt – un vēl pesimistiskāk par Īrijas intelektuāļiem, kas ar savu vaimanāšanu un anglofobiju sekmēja savas valodas atmiršanu un savas valodas telpas sarukšanu. 50 gadu laikā Īrijas intelektuāļi panākuši “fantastisku” rezultātu – ar to ikvienam pašmāju cīnītājam pret padomju okupācijas sekām (DDD) vajag iepazīties, apgūt pieredzi un zināšanas:”…Piecu dienu laikā īru (gēlu) valodu tā arī nedzirdēju ne reizi. Savā zemē, brīvā, demokrātiskā, kulturālā valstī tajā runāt spēj nepilni 20% īru. Turklāt gados jaunie īru gidi pauda savu vienaudžu viedokli – kāda jēga īru valodu mācīties visus skolas gadus, ja pēc tam to dzīvē nevajadzēs. Tas ir tas pats, kas mācīties latīņu valodu. Mirušu valodu. Vajadzēs angļu valodu. ” Ieva Struka: Tukšā zeme.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  tonijs > Dusma 13.10.2017. 20.27

  Dusma teica: Izlasiet visu šīsnedēļas IR žurnālu.
  Viss ir absolūti pesimistiski…
  ……….
  Ja Dusma izdotu žurnālu, tas sauktos NAV.

  +5
  0
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > tonijs 15.10.2017. 20.54

  nē – nu kā nav- kas mums tik nav- korupcija taču ir , pat jāraksta ar lielo burtu IR – mums ir tāda korupcija, ka varam droši pasniegt mācībstundas un rīkot seminārus

  Skat , cik miljonus no valsts budžeta tērē ministrijas , pacēla nodokļus nabagiem, bet tiem, kas Gudeniekos sūknē naftu – tiem valstij nekas nav jāmaksā, labi, ka valstij nav jāpiemaksā kā alkohola ražotājiem atlaida nodokļus un kam tik vēl nē

  Skatījos svinības kādā pilī, pirms gadiem 10 pils īpašniecei tika uzdots jautājums, kā tas nākas , ka jūsu privātam īpašumam piešķīra miljonus no Eiropas struktūrfodniem, kuri paredzēti infrastruktūras uzlabošanai – toreiz tā dāma atbildēja, ka viņa neesot vainīga, ka viņai Eiropas naudu dodot ….

  Nē nu mums ir arī literāti – gan jau , ka visā Eiropā tādas otras valsts nav, kura tērē naudu literatūrai kā propagandas līdzeklim . Ancāne raudāja, ka mums žēlīga literatūras klasika – ko niekus, klasiķu vaidus un žēlabas šodien as bļodlaižas ir situši pušu – nez par cik simtiem tūkstošiem

  Ka oligarhi mums ir – to takš pats būsi pamanījis

  Par to kā mums nav – būtu dzeja jāraksta – raudāšanas -vaidēšanas festivāli jārīko

  0
  0
  Atbildēt

  1

  tonijs > Dusma 16.10.2017. 19.25

  Korupcija mums ir, bet samazinās. Piemēram, ceļu policisti vairs neņem kukuļus kā agrāk. Mācībstundas un seminārus šajā ziņā var rīkot Krievija- tur apgrozās tādas summas, kādas mūsu korumpantiem pat sapņos nerādās. Oligarhi mums pieklusuši, no lielā AAA trijnieka tikai Lembergs vēl spirinās, bet arī viņa ietekme samazinās. Es nesaku, ka mums Latvijā nav problēmu, bet tādas ir visās valstīs. Mums ir brīva un neatkarīga valsts, kas kļūst arvien latviskāka un kurā dzīve kopumā kļūst arvien labāka. To neredzēt vienkārši nav godīgi.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  basta > tonijs 16.10.2017. 22.58

  Korupcija, tā nav policistu pretīmnākšana autovadītājiem palīdzēt optimizēt korumpēto politiķu ieviestos neadekvātos sodus, bet gan Kazlovska un citu augstu IeM amatpersonu uzdzīvošana Gulami viesnīcā, kopā ar Solncevas brigāžu pārstāvjiem,.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  tonijs > Dusma 14.10.2017. 13.30

  “Septembrī veiktajā aptaujā iedzīvotājiem tika lūgts vērtēt, vai procesi Latvijā kopumā noris pareizā virzienā. Šogad 60% norādīja, ka kopumā, viņuprāt, tie noris nepareizā virzienā – 37% atbildēja, ka apgalvojumam, ka viss notiek pareizā virzienā, drīzāk nepiekrīt, savukārt vēl 23% – ka nepiekrīt pilnībā.”
  https://www.diena.lv/raksts/latvija/zinas/aptauja-vairums-latvijas-iedzivotaju-uzskata-ka-procesi-latvija-kopuma-noris-pareiza-virziena-14182681

  +1
  -1
  Atbildēt

  1

  tonijs > tonijs 14.10.2017. 13.42

  Aptauja: Vairums Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka procesi Latvijā kopumā noris pareizā virzienā
  ………..
  Tekstā ir kļūda, tie 60% (tāpat kā es) acīmredzot domā, ka lietas noris pareizajā virzienā.

  +1
  -1
  Atbildēt

  1

  edge_indran > tonijs 14.10.2017. 17.58

  Viss ir galvās. Ja galvā nav reizrēķina tabula, tad 2×2=5 – un daudzi to par “kļūdu” neuzskata pat datoroperācijas laikā “izgriez-ielīmē”:
  “Daudzi mediji LETA un BNS informāciju pat neapstrādā, neizvērš un nepapildina. Latvijas ikdienas ziņu auditorija būtībā pārtiek no LETA un BNS pienesuma.”
  Anda Rožukalne: LETA pārdošana – svarīga ziņa par ziņām.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 13.10.2017. 14.41

pašu blogu pat lasīt negribu, bet es domāju, ka šī intervija un vispār tā sauktā oligarhu lieta ir visas sabiedrības diskusiju vērta.

Man tikko Nora Ikstena lepni uzrakstīja , ka viņa esot Triju Zvaigžņu ordeņa virsniece, bet man tas abslūti neko nenozīmē, jo Triju Zvaigžņu ordenis ir pieškirts arī cilvēkam, par kuru ir liecības, ka viņš ne tikai bija čekas aģents, bet arī aktīvi darbojās čekistu biznesa interesēs. Par to bija intervija žurnālā IR ar kādu profesoru. Tā kā sabiedriskie mediji bija toreiz un ir tagad oligarhu kontrolē – par šo IR interviju nebija nekādas pat diskusijas sabiedriskajos medijos un nekāda nopietna šūmēšanās sabiedriskajos tīklos , nerunājot nemaz par dziļākām sekām.
Lūk , tādi mēs esam.

Līdz ar to – es sev uzdodu jautājumu – vai šī sabiedrība, šī latviešu tauta ir spējīga pastāvēt neatkarīgā valstī ? Ja mēs kā sabiedrība nespējam sarunāties, kā gan mēs varam spēt vienoties par to , kas ir un kas nav mūsu vērtības, kuru nodrošināšanai šī valsts būtu vajadzīga.

+5
-2
Atbildēt

3

  edge_indran > Dusma 13.10.2017. 16.47

  Kāda tāda “neatkarība” globalizācijas (cilvēces apvienošanas) procesā var būt tika “uz papīra”, kaut kādas levitiešu preambulās. Prātiņ, nāc mājās!
  Sabiedrība – tā pašlaik nav kāda viendabīga “masa”, tāpēc nevajag velti tērēt laiku cenšoties vienoties ar tiem, kas ir no “citiem failiem”. Labāk pārlasīt V.Plūdoņa “Divi pasaules”, tad savu atlikušo intelektuālo potenciālu varēs efektīvāk izmantot.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  BardainaisSigne > Dusma 13.10.2017. 18.45

  Kāpēc tu vēl gribi sarunāties?Vai tad tev nepietiek ar Latvijas nomelnošanu?

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  rinķī apkārt > Dusma 13.10.2017. 21.58

  Ja mēs kā sabiedrība nespējam sarunāties, kā gan mēs varam spēt vienoties par to , kas ir un kas nav mūsu vērtības, kuru nodrošināšanai šī valsts būtu vajadzīga. +++ Kas Tavā uztverē ir “sabiedrība”? Ja runa ir par LR pilsoņiem tad šī kopuma vērtības ir formulētas un aizsargātas LR Satversmē.

  +3
  0
  Atbildēt

  1

  Skaisle > rinķī apkārt 14.10.2017. 09.47

  Kad pēdējo reizi lasīji Satversmi? Tur minētas tiesības,kas valstij jānodrošina,bet ko tā nedara. Tāpat preambulā nu ir piesaukts,ka esam nacionāla valsts. Joks tikai tāds,ka latvieši jau mazāk par cittautiešiem. Gribi par to parunāt?

  +4
  -2
  Atbildēt

  2

  edge_indran > Skaisle 14.10.2017. 10.45

  “Formāli viss pareizi, taču būtībā ņirgāšanās /
  Формально правильно, а по сути издевательство” V.I.Ļeņins, 1921.
  Skolā vajadzēja Ļeņina darbus studēt, tad nebūtu tagad tik daudz tukši jārunā, varētu “uz papīra” sarakstīto pakāpeniski, prasmīgi darbojoties, dzīvē īstenot.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  BardainaisSigne > Skaisle 14.10.2017. 18.51

  Skaisle tik atklāti melot jau gan nevajag,2016.gadā pēc statistikas datiem Latvijā latvieši bija 61,8% http://www.csb.gov.lv/sites/default/files/skoleniem/iedzivotaji/etniskais_sastavs.pdf

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: