Daugavai būt! 11

Komentāri (11)

edge_indran 21.09.2017. 17.45

—————

Artūrs Snips (pa kreisi) un Dainis Īvāns LPSR Zinātņu akadēmijā 1987. gada 6. jūlijā, kad apsprieda Daugavpils HES celtniecības iespējamās sekas.

=======================================================================================

Vot, kādi bija laiki, kad “Katrs savā vietā, ka sacīt, jāsaka – visi Latvijas labā!” Tak’ nederēja padomju standarti, vajadzēja “kā Rietumos”, kur”brīvajā tirgū” neko nevajag raustīt. Tad viss notiek “pareizi”, pēc “pareizajiem” standartiem.

Par ko cīnījās, uz tā arī “uzrāvās”?

“LZA gadagrāmatas priekšvārdā Spārītis pauda nožēlu, ka pirms 25 gadiem toreizējā Zinātņu akadēmijas vadība un nomenklatūras akadēmiķi «nezināmu labumu vārdā, bet varbūt kāda ārēja režisora diktētu motīvu vadīti», rosināja akadēmiju pārveidot par personālo akadēmiju «pēc rietumvalstu parauga». Viņš skaidroja, ka praksē tas nozīmējis izstumt no valsts pārvaldes un nobīdīt malā valsts spēcīgāko ekonomiskās attīstības instrumentu – akadēmisko intelektu – un paralizēt neatkarību atguvušajai zemei tās attīstības dzinējspēku.”

http://zinas.nra.lv/_mm/photos/2016-10/540px/205446_d6e75c60db.jpg

http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/653305-sparitis_valsts_evolucija_notiek_leni_un_nemitigas_pretrunigas_administrativas_konvulsijas

0
-1
Atbildēt

1

  Komūnistu pļāvējs > edge_indran 27.09.2017. 10.15

  Padomijai nebija standartu, bija tikai bailes, kuras dzina uz priekšu visu to trūdošo iekārtu. PSRS bija lemta bojāejai, jo uz bailēm brīvu sabiedrību neuzcelsi, bet bez brīvības nav garīgi veselas sabiedrības.PSRS sabrukums bija labākais, kas ar latviešiem un PSRS pilsoņiem noticis.

  Pārmaiņas ir pozitīvas un “Rietumu standarti” ir neizbēgami arī pašā Krievijā. Jebkurš sevi cienošs krievu jaunietis mācās angļu valodu, un krievu valoda pasaulē tiek izmantota arvien mazāk. Tas taču ir lieliski!
  https://www.diena.lv/raksts/pasaule/krievija/pec-psrs-sabrukuma-krieviski-runajoso-skaits-pasaule-samazinajies-par-50-miljoniem-14179288

  0
  0
  Atbildēt

  0

MChuzzlewit 21.09.2017. 08.40

Iespējams, pēc gadiem medijos būs virsraksti “Aizkrauklē veikta Eiropā lielākā HES aizsprosta demontāža”, kā jau tas bijis par līdzīgiem notikumiem citviet pasaulē –

“World’s Largest Dam Removal Unleashes U.S. River After Century of Electric Production” (http://news.nationalgeographic.com/news/2014/08/140826-elwha-river-dam-removal-salmon-science-olympic/ ),

YouTubā parādās atraktīvi video – https://www.youtube.com/watch?v=VipVo8zPH0U

… seko senlejas reģenerācija, uzplaukst tūrisms – visi grib redzēt leģendārās, savulaik noziedzīgā okupācijas režīma appludinātās ainavas, Latvijas skaistākos dabas skatus.

+1
-1
Atbildēt

1

  edge_indran > MChuzzlewit 21.09.2017. 10.02

  ————-

  Jābūt! Latvijas varneši tak’ netaisās kādas Singapūras vai D-Korejas “ekonomisko brīnumu” īstenot. Mežus jāizcērt, hidroelektrostacijas jānojauc, lai tūristi var braukāt ar džipiem, bet NATO tankiem nav lieki degviela jātērē?

  South korea nuclear power law in action

  http://www-pub.iaea.org/MTCD/Publications/PDF/CNPP2013_CD/countryprofiles/KoreaRepublicof/Figures/4145.png

  The total electrical generation capacity of the nuclear power plants of South Korea is 20.5 GWe from 23 reactors. This is 22% of South Korea’s total electrical generation capacity and 29% of total electrical consumption.[1] The South Korean nuclear power sector once maintained capacity factors of over 95%.

  0
  -2
  Atbildēt

  0

jurisml_inbox_lv 21.09.2017. 06.59

man tomēr bija tā laime skatīt Staburagu un Kokneses pilsdrupas no lejas pirms appludināšanas, skolotāja laikam saprata to traģismu , kurš apdraudēja šo visskaistāko , kas Latvijā bija un aizveda mūs ekskursā kad mācījos vēl 4. klasē, šie skati fiksēti man atmiņā vēl joprojām kā fotogrāfijas, varu aizvērt acis un redzu grandiozās pilsdrupas , Pērsīti, un raudošo Staburagu, staburagu skatījāmies no lejas , no laivas , toreiz tur dabojās pārcēlājs, tagad tur no tā vairs nekā nav, viss zem ūdens , vienmēr kad braucu tai vietai garām , apstājos pie pilsdrupām uz mirkli ,aizveru acis un atkal to visu redzu , cik tomēr dziļi tas iespiedies manās bērnības atmiņās…cerība ka to visu atkal varēs skatīt? vakar noklausījos šo kungu interviju radiofonā, lai nu tā būtu.

+4
0
Atbildēt

1

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam