Ar 7 zaudētiem mandātiem “Saskaņa”/GKR paliek pie varas Rīgas domē

41

Komentāri (41)

Anonīms 05.06.2017. 09.49

klausos LTV1 – kultūršoks – un ko es dzirdu – režisors – tātad iteliģents cilvēks – Manskis – jau vairākus gadus dzīvo Latvijā – pārcēlies uz dzīvi Latvijā , bet latviski pat nemēģina runāt. Žurnālistei – latvietei tas laikam ir absolūti pieņemami un normāli , man nē.

Šļapins – man tas ir cieti – pats ir putiniskāks par jebkuru putinu – bet nu redz – ar putām uz lūpām kritizē Krieviju un Putinu

Hei – šļapin – kā tavs satori dzīvoja no kreisās korumpētās naudas – no EM – Pūces otkata?! kā par to LTV1 nebija un nav raidījumu?

Kā ar LLC iztērētajiem nepilniem 100 000 eur? Kā par šo naudu jūs – klusējiet? Cik badā nomiruši Latvijas bērni būtu par to paēduši ?

Liekulības Augstā dziesma !!!

Tas ir tik zemiski , tik perfekti padlaiku propagandistiski – ar pirkstu bakstīt acīs citiem, kamēr paši grūstās, kurš dārgāk un ātrāk pārdosies varai –

Kretīni!

http://ltv.lsm.lv/lv/raksts/02.06.2017-kultursoks.-makslinieku-briviba-un-varas-attiecibas.id98845/

+1
-1
Atbildēt

0

kolpants 04.06.2017. 23.02

а с одной стороны, жалко, что не выиграли. Было бы интересно посмотреть на работу в коалиции в РД по сравнению с коалицией в Сейме.

ну и посмотреть на выполнение всех обещаний было бы интересно.

Хотя и так будет интересно-как смогут реально работать в оппозиции и смогут ли объединиться

0
-3
Atbildēt

2

  Anonīms > kolpants 05.06.2017. 07.26

  nr 1 – kas tev žēl? Ušakova palikšana pie varas taču bija latvisko partiju vēlme. Nekas – pilnīgi nekas netika darīts, lai Ušakovu gāztu.Ar ko tirgotos,ja pilnībā uzvarētu Bordāna JKP? Neba nu ar Strīķi , vai ne. Toties tagad – ķer nu vēju.. . i Sašam labi i pašam.

  nr2 – par teātri arī jāmaksā un tavējie noteikti ir izcilāki aktieri – tas nu ir skaidrs. Traģēdija ir tajā apstāklī , ka mēs latvieši redzam kā Rīga tiek iedzīta parādos,kā tāda prostitūta, kurai liek strādāt , bet nopelnīto patur suteners; kā Rīga estētiski, vizuāli utt. tiek krieviskota, pārvērsta par cūkkūti , tik netīra Rīga nekad nav bijusi … un vienlaicīgi – neko paši nedaram, negribam, nespējam …tikai šī kaislīgā, estetizētā raudāšana kā mums pāri dara…Ja to atņemtu latvietim, ja krievi – okupantu pēcteči paši aizbrauktu – varu derēt, ka te ar kravas lidmašīnām vienā naktī savestu miljonus musulmaņu, lai taču būtu pamats atkal žēloties

  nr3 Izskrienu cauri visādiem medijiem – nekur , nevienā neesmu atradusi nopietnu , drosmīgu tekstu – kādi mēs latvieši esam, ka skaidrs, ka par Ušakovu – kremļa draugu partiju balsoja visi tie latvieši, kuri labi un ļoti pārtiek no saskaņiešu atmestā – vissāpīgākā jau, protams, ir kultūras darbinieku attieksme. Vienā brīdī ņem naudu no NA un dzied Daugav abas malas, otrā brīdī – ņem naudu no Ušakova un stāsta,ka tikai darbiņu dara …

  Vakardien biju kapos. Iespaids tāds, ka tur vieni vienīgi krievi, bet tā jau nebija. Vienkārši krievi ir ienācēji, kuri nekad nav pieņēmuši un nepieņems latviešu tradīcijas, ka kapos nebļaustās, ka kapos visi runā klusi. Un tā es tur kopu kapus un apcerēju nekad nenotikušo un notikt neiespējamo krievu integrāciju, ka drīzāk notiek pretējs process, ka latvieši integrējas krievu tradīcijās, krievu pasaules uztverē un dzīvesveidā

  Lūk, tā kā – tā …nekā

  +5
  -2
  Atbildēt

  0

  kolpants > kolpants 05.06.2017. 23.33

  Нр.1 вот и было бы интересно, как себя Стрике поведет. Одно дело-критиковать, другое-делать. Аналогично, как Согласие в Сейме-сиди себе критикуй и никакой ответственности.

  Хотело ли на самом деле Единство выиграть в Риге? Может, и хотело. Вопрос – а с чем? НА уровне государства у Единства рейтинг ниже 5% – и с таким рейтингом планировать выиграть Ригу? Серьезно?

  Что касается грязной Риги-ну не обманывайте себя, не была Рига ни чище, ни развитее. Я Вам напомню-Согласие выиграло выборы ПОСЛЕ того, как Ригой порулил представитель Нового времени, а потом Национального объединения! Притом Биркс вообще настолько “хорошо” порулил, что НО в 2009 году даже не попало в в РД!

  А что касается интеграции – она латышам была не нужна, вот она и не происходила.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Anonīms 04.06.2017. 19.32

vieni vienīgi naciķi pa IR ganās – man jau garlaicīgi metas ar jums

Baibiņa bārbaliņa jau listi ar jaunajiem izcenojumiem sataisījusi …

+2
-7
Atbildēt

2

  uldis_rats > Anonīms 05.06.2017. 10.16

  No jums ar deģenerāli labs pāris varētu sanākt – abi tā mīlat šķiesties ar ķengām, dzirksteles netrūktu!

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  Anonīms > Anonīms 05.06.2017. 10.20

  jā – saku, ko jūtu un domāju – un ja tās ir ķengas, tad ķengas, jo tā es par to jūtos – bet spēju uzteikt un priecāties arī par labo – negribi, nelasi – es tev virsū neskrienu !

  0
  -1
  Atbildēt

  0

lno 04.06.2017. 19.29

Nu ko mūsu dārgā koalīcija, kādēļ neapstrīdat vēlēšanu rezultātus? Iepriešējo vēlēšanu urnas nenoblombētas, cilvēki nevar balsot, jo kāds jau to izdarījis viņu vietā…

+4
-4
Atbildēt

0

lno 04.06.2017. 19.26

Kur mūsu eksperte zanīte? Būtu vismaz izskaidrojusi sava favorīta Freimaņa aptauju, pēc kuras JKP nevajadzēja pārsniegt 5%:):):)

+6
-4
Atbildēt

0

nomale 04.06.2017. 17.36

Uzvarēja:

Ušakovs/Ameriks

Lembergs

Sesks

Trūksnis

Caune

Jūs to nopietni? Vai man tagad ir jānotic tam, ka divas naktis vēlēšanu urnas apsargāja neuzpērkami apsargi un tās bija aizzīmogotas ar tādiem zīmogiem, kurus mūsu miljardu zagļi un kaimiņu specdienesti nespētu nomainīt?

Atļaušos nenoticēt šiem “rezutātiem”!

+7
-3
Atbildēt

5

  Austras koks > 04.06.2017. 19.07

  Un kāpēc neticēt? Ja gandrīz puse neiet vēlēt (lielākoties jaunieši), tātad tiem ir vienalga, tad lai uzvarētu vēlēšanās, faktiski pietiek ar ceturtdaļu balsstiesīgo balsu.

  Otrkārt, cilvēkiem nepatīk izmaiņas, ja viss vairāk vai mazāk noris pašvaldībā ciešami un normāli, pašam cilvēkam milzīgu problēmu dzīvē nav, tad kāpēc riskēt kaut ko mainīt? Cilvēkiem nepatīk mūžīgas reformas, kur nu vēl, ja ir risks, ka no tā nepaliks labāk. Labāk tad pieturēties pie zināmā.

  Treškārt, tie kas ir konkurenti šīm odiozajām personām, bieži vien nav ne ar ko labāki.

  Un ceturtkārt – cilvēkiem ir jāspēj pieņemt, ka citiem var būt savādāki uzskati, ka sabiedrībā ir dažādas uzskatu grupas, un ka paša uzskati ne obligāti būs tie, kas sakrīt ar vairākumu. Un nekur nav rakstīts, kādi uzskati ir pareizie, tādēļ citus saukt par muļķiem dēļ tā, ka tie balso savādāk, neko labu neliecina par pašu šādu frāžu izteicēju.

  Un vēl piektkārt – cilvēks kā būtne ir tomēr pārsvarā labticīgs, cilvēks arī nemanot pakļaujas lielas vienveidīgas info plūsmas ietekmei, un līdz ar to pie varas esošajiem ir iespējas daudz lielākas – pieejamie resursi, pašvaldību avīzes, visādi sadarbības partneri uznēmēji (kas izveidojuši oficiālas un neoficiālas sadrbības) utt.

  Līdz ar to – kāpēc neticēt rezultātiem?

  Un Rīgas gadījumā pavisam labi var redzēt, ka rezultāti ticami – par ušaku nobalsojuši tikpat cik valodu referendumā par krievu valodu.

  Nav iedzīvotāji kaut kādās divās grupās sadalīti – tie, kas par ZZSa vai saskaņas cilvēkiem, un tie kas pret. Cilvēki ir daudz un dažādas grupas, un katram ir savi motīvi. Katram ir citi jautājumi, kas ir svarīgājie izlemjot par ko vēlēt.

  Ja nu vienīgi kādam uzbraukt, tad tiem, kas neiet vēlēt. Tur nav attaisnojuma. Tas arī nav protests. Protests ir ja aiziet balsot un iemet tukšu aploksni.

  +6
  -2
  Atbildēt

  0

  lno > 04.06.2017. 19.30

  nomale. Tur jau tas āķis, ka urnas nebija aizīmogotas:)

  +4
  -3
  Atbildēt

  0

  uldis_rats > 05.06.2017. 10.14

  Ino, t.i. kā urnas nebija aizzīmogotas? No kurienes šāda informācija?

  0
  0
  Atbildēt

  0

  tvverotajs > 05.06.2017. 10.30

  “par ušaku nobalsojuši tikpat cik valodu referendumā par krievu valodu.”

  Nu tā gan nebūs. Valodu referendumā Rīgā PAR nobalsoja ~120 tūkstoši (29%), PRET nobalsoja ~194 tūkstoši (71%). Šajās vēlēšanās par SC+GKR nobalsoja 127 tūkstoši (51%), par visiem citiem sarakstiem kopā 123 tūkstoši (49%). Diezin vai bija tā, ka uz šīm vēlēšanā negāja tikai valodu referenduma PRET balsotāji..

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

  andrejs > 05.06.2017. 10.48

  to tvverotajs

  es jau biju ielicis ciparu no tautas nobalsošanas 2012. gadā

  – Rīga vēlētāju skaits: 463197 par krievu valodu – 127 784.

  Pa šiem piecarpus gadiem ir notikusi nekontrolēta naturalizācija, daudzu jaunizcepto pilsoņu bērni pieauguši un kļuvuši par likumīgiem pilsoņiem, utt. Legalizēto kolonistu skaits ir pieaudzis.

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

zars 04.06.2017. 16.52

Tas, ka Ušakova šaika dabūja (knapi, bet dabūja) vairākumu, protams, ir skumji un nožēlojami – kuram gan ir vēlēšanās Latvijas simtgadi Rīgā sagaidīt putinistu pavadā? Vien GKR sektantiskā carēviča pielūgšana, šķiet, joprojām pašiem sagādā mazohistisku baudu … un siltas vietiņas piedevām, protams.

BET – labā ziņa ir, ka šaika zaudē jaudu, kamēr opozīcija ar JKP būs ieguvusi jaunu elpu, audzēs muskuļus un “attīrīs spēles laukumu” pirms Saeimas vēlēšanām.

UN – beidzot atkal bija, ir un, izskatās, būs par ko balsot :) !

+12
-1
Atbildēt

1

  basta > zars 04.06.2017. 21.19

  to zars

  Uz Saeimas vēlēšanām čekai nebūs jāmeklē jauns Laimnesis. Ierindas deputātu kandidātu, kā bija ar JP un ZRP, tai vienmēr pilna šūplāde.

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

Anonīms 04.06.2017. 15.37

Pašvaldibu velēšanu rezultāti.

1. Mainit varu Rīga var tikai apvienojoties visam partijam kas atzist Latvijas valstiskumu.(Ceru ka uz saeimas velešanam partijas naks pie prata).

2.Balsojums Riga bija izteikti etnisks, atliel tikai salidzinat velešanu iecirkņu rezultātus.

3. Kļudas tie kas saka ka pašvaldibas (sevišķi lielajas var sadarboties ar SC).

4. Musu politologi galigi nesaprot sabiedriba notiekošos procesus.

5. Latvijas Fakti ar Freimani priekša, ir vai nu zaudejuši kvalifikaciju, vai aptaujas pasniedz pec pasutijuma.

6. Kamer Vienotiba bus Aboltiņa, Zaķis, Smiltens par nekadu labu rezultatu runat nevar, labaka gadijuma 5% parvarešana.

7. Saeimas velšanas naksies domat lai balsojot neizmestu savu balsi, ka diemžel Riga to izdarija ZZS balsotaji.

+10
-2
Atbildēt

0

Rasa 04.06.2017. 15.33

Neredzu pamatojumu, kāpēc vēlēsanām būtu jānotiek 3 dienas.

+2
-1
Atbildēt

1

  nomale > Rasa 04.06.2017. 17.25

  Lai varētu viltot vēlēšanu datus!

  +6
  -4
  Atbildēt

  0

valdemir 04.06.2017. 14.19

Jutu par opozīcijas priekšnieka vietnieku!

+3
-2
Atbildēt

0

andrejs 04.06.2017. 13.42

– Kaimiņa partija būs neizdevies projekts

– Sudrabas NSL arī visticamāk nomirs

———————-

Zīgerista elektorāts ir pats nepastāvīgākais

+2
-2
Atbildēt

0

Austras koks 04.06.2017. 13.35

Slikti, ka Ušaks tika pāri pusei. Ne tikai no tā viedokļa, ka kremlis bija jāatstunj no varas, ber arī no tā, ka nevarēs redzēt kā uzvedās veidojot koalīciju jaunienācēji – LRA/LA un JKP.

Bet virziens nākamajām Saeimas vēlēšanām ir redzams.

+11
-2
Atbildēt

10

  Austras koks > Austras koks 04.06.2017. 13.40

  Ielikšu arīnte savu prognozi par nākamā gada Saeimas vēlēšanām balstoties uz šīm pašvaldību vēlēšanām:

  Ja no šīm vēlēšanām prognozējam nākamgada Saeimu, tad izskatās, ka:
  – Vienotība mirst (tur vēl noteikti pamuks pa šo gadu kāds, vai Viņķele/Čigāne uztaisīs tagad jaunu partiju)
  – Kaimiņa partija būs neizdevies projekts
  – Sudrabas NSL arī visticamāk nomirs
  – Latvijas attīstībai nāksies laikam pievienoties regionu apvienībai, jo kā redzams Rīgā, kopā viņiem sanāk
  – Bordāna partijai arī pasākums izdevies
  – Saskaņai lielākoties visur mazāk balsu
  – ZZSam labāk Rīgā vispār nestartēt un netērēties, jo kā redzams viņiem nesanāk Rīgā ne atsevisķi, ne kopā

  Tādējādi nākmajā Saeimā būs iekšā Saskaņa apmēram tikpat cik tagad, un tad aptuveni līdzīgās daļās bus iekšā 4 latviskās partijas ZZS, NA, LRA/LA kopigais saraksts un JKP (Bordāns, Strīķe).

  Ja kaut ko izveidos Čigāne/Viņkele/Judins/Loskutovs, viņiem tik un tā nesanāks, jo Latvijā nav tik daudz progresistu atbalstītāju.

  +8
  -3
  Atbildēt

  0

  andrejs > Austras koks 04.06.2017. 13.41

  nevarēs redzēt kā uzvedās veidojot koalīciju jaunienācēji – LRA/LA un JKP

  ——————–

  vakar (pareizāk sakot, šodien) vēlu naktī tieši par to padomāju. Tagad varēs populēt.

  0
  -4
  Atbildēt

  0

  basta > Austras koks 04.06.2017. 13.48

  to Austras koks

  Ko vari ņemties ar to “pāri pusei”? Arī ar 45% balsu Ušmerikam būtu pieticis, jo Vienotība nebūtu palaidusi garām iespēju vēl 4 gadiņus “poruļiķ”, kaut vai otrā plānā.

  +2
  -5
  Atbildēt

  0

  Austras koks > Austras koks 04.06.2017. 13.54

  Tas, ka šoreiz Rīgā NA dabūja pa pakaļu, ir labi un laicīgi.

  Labi tādēļ, ka varbūt sāks nopietnāk piedomāt, ko likt par kandidātiem.

  Labi tādēļ, ka varbūt sapratīs, ka opozīcijā ir jāstrādā agresīvāk – visu laiku un regulāri jāsniedz iesniegumi par jebkurām aizdomīgām pozīcijas kustībām attiecīgi pēc situācijas KNABam, Valsts kontrolei, policijai, tiesai utt. Visu laiku jāsniedz visādi deputātu pieprasījumi. Un tas viss jāizliek visu laiku publiski, kaut vai kādā weblapā, un jābombardē ar šo informāciju žurnālisti, arī publiski ieliekot info, kuriem žurnālistiem un medijiem kad info nosūtīta – lai var redzēt, kurš atsakās publicēt info vai publicē to negribīgi kaut kur weblapas pašā apakšā.

  Labi tādēļ, ka varbūt beidzot Gerhards izdomās pakustināt pakaļu un VARAM arī regulāri un asi vērsīsies pret RD, un ja likums kaut ko liedz darīt, tad sniegs priekslikumis likumu grozījumiem, nevis glupi taisnosies, ka mēs jau neko nevaram.

  Laicīgi tādēļ, ka līdz Saeimas vēlēšanām ir gads, un vēl ir iespējas situāciju labot.

  Protams, ja NA grib palikt pie saviem tradicionālajiem 10%, tad var neko nedarīt, un turpināt kā līdz šim.

  Protams, kultūra un valoda ir galvenais, kas atšķir cilvēku no dzīvnieka un vienu tautu no otras, tomēr NA vajadzētu stipri masveidīgāk tomēr pieslēgties arī ekonomiskajiem jautājumiem.

  +13
  -2
  Atbildēt

  0

  Austras koks > Austras koks 04.06.2017. 13.59

  Bastai – pat ja būtu 45% un V pieslēgtos, tas būtu labāk, jo tad visi to redzētu. Tahad neveins neko par RD iekļuvušajām parrijām izspriest nevar. Ja būtu ušakam 45%, tad savukārt būtu ļoti daudz info par partiju patieso dabu un uzvedību.

  +9
  -1
  Atbildēt

  0

  basta > Austras koks 04.06.2017. 14.04

  to Austras koks

  Labi tādēļ, ka varbūt sāks nopietnāk piedomāt, ko likt par kandidātiem.

  Varbūt zini kādu citu no NA, kuru čekas paskvilu skribenti nebūtu demonizējuši un vienotībnieki nomētājuši ar fekāliju maisiņiem?

  Atceros vienu ministri, kura “pakustināja pakaļu” un asi vērsās pret Operas līdzekļu izsaimniekotāju, kaku stumdītāju, Vienotības mīluli Žagaru un vēl vienu, kura, esot savā amatā, jādomā, varēja apdraudēt čekas izstrādāto valsts nozagšanas megaafēru, Citadele un vēl bija ministrs, kurš negribēja no VM budžeta līdzekļiem čekistiem par brāķi Stradiņa slimnīcā dāvināt papildus 16 miljonus.

  Pašam nav jādomā, visu citiem ar karotīti jāiebāž mutē? Vai ar 80% Vienoto&Saskaņoto balsojumu vēl nepietiek?

  +1
  -3
  Atbildēt

  0

  Krix > Austras koks 04.06.2017. 16.28

  AK, par NA pilnīgi piekrītu, pats šoreiz par viņiem nebalsoju, bet gan V – kaut pats nebūtu tam ticējis pirms pusgada, bet Broka man nepatīk un, ja partija ir tik stulba, ka jau vienreiz izbalsotu kandidātu liek atkal neskatoties uz visām peripētijām, kas ar šo dāmu ir bijušas + labvēlīgo izrunāšanos par ausaino, tad lai pašiem tiek…man dažbrīd šķiet, ka viņi sāk uzvesties līdzīgi kā soglasņiki pret savu vēlētāju – sak, nekur jau nepazudīs. Bet pazust var, ja netic, lai pajautā TBLNNK kolēģiem ! aiz

  Žēl ka neizdevās nogāzt ausaino….es teiktu, ka praktiski tas izjuka par ZZSa un Kaimiņa aizborta tiesu, būtu kaut 29 mandāti un nervozija soglasņikiem. Kopumā žēl Rīgas un rīdiznieku, jo pilsētu turpinās izlaupīt, VARAMa impotentais gerhards un lemberga FinMina šahiste rādīs stulbas sejas un neko nedarīs…Kas priecē ir tas, ka ir manāmas jaunas vēsmas, kas liks svilt pakaļai gan ausainajam (mazākā mērā), gan t.s. valdošajai koalīcijai, kurai vajadzētu apzināties, ka šāda koalīcija pēc vēlēšanām nebūs vairs un, lai kaut daļa no tās tur būtu pēc vēlēšanām ir nopietni jāstrādā !

  +17
  -1
  Atbildēt

  0

  basta > Austras koks 04.06.2017. 21.13

  to Krix

  Ko nozīmē, “izbalsota”? Pagājušās RD vēlēšanās viņa savāca vairāk balsu, kā ikviens no Vienotības prokremliskās kleptokrātijas un sodomijas. Čekas paskvilu skribentu demonizēta un Vienotības koprofāgu ar fekāliju maisiņiem nomētāta, gan. Ko tad jūs, pakaļas, kaut man vienalga, balsojāt par čekas savāktās Zatlera spitālīgo varzas, kas bija reitingā jau nogrimusi līdz 1,5%, pārstāvi, Ķirsi, kurš jau bija zem SC sedziņas? Baibai pārmet to, ka viņa bija draudzene tai, kura vēlāk aprecējās ar Ušakovu.

  Un nelejiet nelieši, manas tautas nīdēji, ka balsojāt par Bordānu un Ķirsi, lai krievi nevaldītu Rīgā!

  0
  -7
  Atbildēt

  0

  uldis_rats > Austras koks 05.06.2017. 10.12

  deģenerāli – nezinu, kas ir tā tava tauta, kurai te nīdējus meklē, bet latviešu tauta tā acīmredzot nav.

  +5
  0
  Atbildēt

  0

  basta > Austras koks 05.06.2017. 10.30

  to uldis_rats

  Varbūt, krievu garnizonu staigules bērns, mēģināsi ko noliegt no maniem apgalvojumiem, kuros ir pamatots, kāpēc tādu mēslu, kā tu, kam Latvija ir “mazā fašistu valstele”, bet latviešu grūtnieču dedzinātājs, Kononovs – upuris, es uzskatu par manas tautas (latviešu) nīdēju?

  0
  -1
  Atbildēt

  0

andrejs 04.06.2017. 13.33

2012. gada tautas nobalsošana par okupācijas varas valodas legalizāciju:

Latvija vēlētāju skaits: 1545004 par 273347

Rīga vēlētāju skaits: 463197 par 127784

—————————————–

balsu skaits kremļa partijai šīgada vēlēšanās Rīgā,

Ušmerikam – 127 000 balsis

+7
-4
Atbildēt

2

  Austras koks > andrejs 04.06.2017. 13.37

  Tāda mums te tā piektā kolonna iesēdināta.

  +8
  -2
  Atbildēt

  0

  tonijs > andrejs 05.06.2017. 12.16

  Bet vai kāda latviešu partija centās viņus uzrunāt? Vai piesaistīja krievu tautības kandidātus? Vai skaidroja krievu valodā Ušakova un Amerika rebes un Rīgas izsaimniekošanu? Žurnālā IR viss bija lieliski aprakstīts, bet krievi nelasa IR, savukārt latvieši tāpat nebalso par Saskaņu.

  0
  0
  Atbildēt

  0

basta 04.06.2017. 13.03

Paldies latvietīši: Ozoliņa, Sprances, Tomsona, Liniņa, Strautmanes, Rēdera un parējo latviešu nīdēju talantu pielūdzēji!!!

+2
-11
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam