Igauņi ir tādi paši kā latvieši, taču citādi 20

Komentāri (20)

Svešinieks 03.04.2017. 12.19

Nezin kāpēc man šķiet, ka Rauda kungs draudzējas ar Čhartašvilinu.

0
-1
Atbildēt

0

Valdis Eiserts 01.04.2017. 07.54

1987.gadā Tallinas autobuss braukdams gar Brīvības pieminekli, tur pulcētajiem neatkarības atjaunotājiem draudzīgi rādīja “victory” apzīmējošo divu pirkstu kombināciju. Tad Rīdzinieki izmainīja Tallinas autobusa maršrutu un V šādā izpildījumā vairs nav redzēts, un valsts katram sava.

+1
0
Atbildēt

0

Aivars 31.03.2017. 18.19

Liekas pirmais autors, kurš raksta par Rietumu un Krievijas specdienestu cīņu Igaunijā. Domāju, ka Latvijā, Lietuvā, Ukrainā tāda pati cīņa notiek, arī šodien. Pluss vēl organizētā noziedzība Krievijas pusē, killeri un diversanti. Nākotnē tāādus romānus par šo rakstīs, maz neliksies.

+1
0
Atbildēt

0

edge_indran 31.03.2017. 16.52

———-Reinis Rauds:”…Tāpēc ceru, ka tuvākajā nākotnē notiks pārmaiņas veidā, kā strādā mūsu ekonomika. Es personiski dotu priekšroku pārejai uz modeli, kas būtu līdzīgs tā dēvētajam parecon (participatory economics – angļu val.) jeb dalības ekonomikas modelim. Mums ir tādi jēdzieni kā kikstarteri, vikinomika – ekonomika, kas strādā kā Vikipēdija, – un tamlīdzīgi. Neesmu ekonomists, tāpēc nerunāšu par to plašāk, taču zinu daudzus ekonomistus, kuriem ir labi argumentētas teorijas, kā tas varētu būt.”

=======================================================================================

Latvijā arī ir ekonomisti, kuriem bez skaistām teorijām ir arī praktiska pieredze:

” Uzņēmējs un ekonomists Jānis Ošlejs ir pārliecināts, ka Latvija pēc iestāšanās ES bankrotēs, tāpat kā visas citas nabadzīgās valstis. Šādu nākotni viņš paredz arī Igaunijai.”

http://www.irlv.lv/upload/image_file/name/2012_01/35264/f64_oslejs_091125_001-media_large.jpg?1330829163

http://www.irlv.lv/2012/1/30/jasagaida-eiropas-savienotas-valstis

0
-7
Atbildēt

0

Skumjais Bruņinieks 31.03.2017. 14.08

Pazīstamajam krievu muzikologam A.Troickijam jautāja, kāpēc viņš izvēlējās Igauniju par savu pašreizējo mītnes zemi un viņš atbildēja – Igaunija ir Eiropa, Igaunija ir rietumi, bet Latvija ir “atpakaļ uz PSRS”…(protams, apmēram citēju)

+6
-2
Atbildēt

1

dzeris49 31.03.2017. 12.52

Katram, protams, savi plusi un mīnusi.

Atšķirība tāda, ka igauņi strauji attīstas un iet uz priekšu, un daudzās jommās jau apsteiguši pat t.s. vecās” ES valstis, latvieši vēl arvien atrodas tai korupcijas purvā, kas degradē te pilnīgi visu, sākot no politikas, beidzot ar izglītību, ieskaitot, protams, arī ekonomiku.

Igauņiem būt korumpētam valsts struktūrā ir kauns, latviešiem, pa lielākai daļai, ja neesi korumpēts un “sistēmā”, vai, vismaz, neizliecies, ka neredzi kas notiek, tu tur nekad nestrādāsi, un tas skaitās normāli – kurš muļķis tad spļaus pret valdošo vēju.

Mentalitāte latviešiem un igauņiem, diemžēl, stipri atšķiras, un sekas ir acīmredzamas – nu kaut vai Valka un Valga, latviešu vairākumam lielākais sapnis dabūt darbu Valgā, tātad, arī att. medicīnu un citas soc. garantijas. un strādāt valstī, kur nodokļi iet cilvēkiem, nevis tiek izshēmoti, izzagti, utt.

Taisni tāpēc visa tā vāvuļošana “tautieši, atgriežaties Latvijā” ( par ko, saprotams, daudzi opelnījuši tīri smuku naudu), izraisa vienīgi jautrību – kurš tad, padzīvojis Īrijā, Anglijā, utt., valstīs, kur redzams, ka valdība un parlaments tiešām kalpo cilvēkiem, nevis sev un saviem sponsoriem, gribēs atkal nokļūt šeit, kur Valsts pārvaldē pilnīgs bardaks, nesaimnieciskums, korupcija, nauda pazūd nezin kur, un kur pat cīnīties ar to nevēlas, jo cīnās tikai ar tiem, kas pret to protestē, jābūt idiotam, lai atgrieztos šeit.

Ja tikai, neesi tur nopelnījis pensiju, un vairs no šīs valsts “saimniekiem” atkarīgs neesi.

Un vari baudīt visu, kas ir labs tavā Dzimtenē, un te ir daudz kas ļoti labs, sākot ar cilvēkiem.

Var jau mani atkal vainot nepatriotismā, bet, tā uzskata 90% no daudziem, kas jau sen strādā ārzemēs, kuru bērni iet tur skolās, utt.

+8
-3
Atbildēt

7

  Absints > dzeris49 31.03.2017. 13.36

  Jūs, ka vienmēr, pie vainojat korupciju. Es domāju, ka tas nav primāras iemesls, bet gan sekas no runas vīru aprobežotības. Tieši tā to pieļauj, un ļauj korupcijai zelt.

  Un pie tā, ka tas tā ir, esam vainīgi paši. Jo tik tālu vēl demokrātija tiek ievērota- paši vien viņus ievēlējām. Un tālāk šķetinot- tam pie vainas ir Jūsu minētā tautas mentalitāte, kas, salīdzinot ar kaimiņiem ir visvairāk sabojāta krievu okupācijas gados.

  Pamatu tā domāt man dod fakti, ka Latvija līdz karam bija sarakstu augšgalā, nevis apakšgalā, kā tagad.

  Man nav cita skaidrojuma.

  +5
  -1
  Atbildēt

  0

  dzeris49 > dzeris49 31.03.2017. 13.48

  Un kas tad atļauj un “neredz” tās visas nebūšanas, ja ne tā pati “runas vīru” aprobežotība, ja nu tā būtu tikai aprobežotība, nevis pērkamība un daudz kas vēl, par to es nemaz nestrīdos, taisni tā tas ir.

  Un tomēr – okupācija bija abās valstīs, labākais genofonds tika izniicināts abās valstīs, nu tad kāpēc Igaunija tagad, tomēr, visumā tai “vecajai” Eiropai daudz tuvāk.

  Un, galvenais, tā iet uz priekšu, tai ir perspektīvas.

  Skaidrs, ka, it kā, vainīgs vēlētājs, bet, par ko tad tam vēlētājam balsot?

  Neviena partija jau nesola korumpēties, pārdoties, utt., bet, visas, beigu beigās, tā izdara.

  Atšķirībā no Igaunijas.

  Tad, varbūt, tomēr vainīgi politiķi, vismaz atbildīgi?

  +3
  -3
  Atbildēt

  0

  Absints > dzeris49 31.03.2017. 14.21

  Politiķi netika iesūtīti no citas valsts, nav nokrituši no Marsa, tie ir mūsu bijušie kaimiņi, radi, skolasbiedri. Politiķi ir BIJUŠI TĀDI PAŠI kā mēs, un MĒS PAŠI ar savām rokām esam viņus ievēlējuši. Politiķi bērnībā ir gājuši tajā pašā bērnudārzā, kur mēs, politiķi ir mācījušies tajās pašās skolās kur mēs, Viņi nav citādi kā mēs, tā nav ne citāda kasta, ne citāda suga vai šķirne, kas citādi audzēta. Tie ir mūsu līdzbiedri, un mēs nevaram sevi no viņiem nodalīt. Nevajag spļaut akā no kuras paši dzeram. Nav “VINU un MĒS” ir tikai MĒS. Par visām nelaimēm mēs nevaram vainot tikai politiķus, tā kā “vainīgi” esam mēs visi. Kaut vai par to, kā tādus ievēlējām. Tas, ka pēc ievēlēšanas politiķi strauji mainās, nozīmē tiki to, ka arī mēs mainītos. Mēs neesam par kapeiku labāki par viņiem. Tagad ņemam un dodam “nevainīgās” pateicības dakterim, “sarunājam” ar ceļu policistu, sarunājam par dzīvokļa remontu maksāt “bez nodokļiem” un visu to pamatojam ar to “ka drusku jau var” Politiķiem ir tieši tas pats, tikai mērogi citi, un tad tas kļūst redzams. Nevajag sevi narcistiski uzskatīt par labāku. Katrā pašā ir šādi iedīgļi, kas piemērotā vidē uzdīgst, tāpēc ka okupācijas sekas ir mūsu galvās. Esam iemācītu būt divkosīgi, melīgi, negodīgi…

  Genofonds tika iznīcināts abās valstīs, tik tā starpība, ka Latvija cieta vairāk. Krievu okupācijas gados tā bija visattīstītākā PSRS republika, tāpēc arī tika nozombēta visvairāk.

  Kā jau rakstīju, man nav pamata domāt par dziļākām vēsturiskām mentalitātes atšķirībām, tā kā līdz otrajam pasaules karam bilde bija otrāda. Tātad izmaiņas notika okupācijas laikā.

  Bet uz jautājumu, par ko balsot, varu atbildēt – par godīgākajiem. Nebalsot par Ziedoni, Cauni, Āboltiņu, Zaķi, Kaimiņu Lembergu, Ušakovu, Ameriku. Balsot par tiem, kas domā ar galvu.

  +10
  0
  Atbildēt

  0

  edge_indran > dzeris49 31.03.2017. 16.10

  ———————Ķīps:”….Bet uz jautājumu, par ko balsot, varu atbildēt – par godīgākajiem.”

  ========================================================================================

  Tikai un vienīgi par godīgākajiem!

  Latvijas Republikas 8.Saeimas ziemas sesijas divpadsmitā (ārkārtas) sēde

  2003.gada 19.martā.

  Sēdes vadītāja. Sākam šā gada 19.marta ārkārtas sēdi. Ārkārtas sēdē ir viens izskatāmais jautājums – Ministru kabineta iesniegtais lēmuma projekts “Par Latvijas dalību starptautiskajā operācijā Irākas atbruņošanai”.

  Iesniedzēju vārdā – Ministru prezidents Einars Repše.

  http://www.la.lv/wp-content/uploads/2016/04/Repse3_TS_4-664×494.jpg

  Pievienoties Irākas okupācijas koalīcijai aģitēja S.Kalniete /http://www.delfi.lv/news/national/politics/kalniete-irakas-konflikta-mes-nevaram-stavet-mala.d?id=4728113/, arī V.V.Freiberga savas vizītes laikā Vašingtonā CNN kanālam apliecināja, ka “Irākas atbruņošanai šobrīd ir izšķiroša nozīme” /http://www.mfa.gov.lv/arpolitika/irakas-krize/442-raksti-un-intervijas-prese/17071-valsts-pezidentes-vairas-vikes-freibergas-intervija-par-iraku-cnn/. 2003. gada 19. marta Saeimas plenārsēdē atbalstīt militāro agresiju pret neatkarīgu valsti aicināja arī Einārs Repše, Ģirts Valdis Kristovskis, Sandra Kalniete, Edvīns Jaunups, Ina Druviete, Juris Dobelis, Krišjānis Kariņš, Pēteris Simsons, Pauls Kļaviņš, Arnolds Laksa, Eriks Jēkabsons, Liene Liepiņa. Naktī uz 20.martu PAR dalību militārajā agresijā pret Irāku nobalsoja 73 deputāti. No tiem neviens līdz pat šai dienai nav atzinis savu kļūdu vai vainu, atbalstot uz aplamas informācijas pamata organizēto karu, kas nav beidzies vēl šodien un bēgļu “karaspēka” formā aktīvi pārvietojas uz Eiropu. Uz visu PAR Irākas bombardēšanu balsojušo deputātu sirdsapziņām šodien ir ne tikai 1 455 590 okupācijas seku rezultātā bojā gājušo irākiešu /http://www.informationclearinghouse.info/, bet nu jau simtiem tūkstošu arī Lībijā un Sīrijā nogalināto cilvēkbērnu asinis.

  http://www.saeima.lv/steno/2002_8/st_030319/st1903.htm

  0
  -4
  Atbildēt

  0

  edge_indran > dzeris49 31.03.2017. 16.33

  ————-Ķīps:”.. Politiķiem ir tieši tas pats, tikai mērogi citi, un tad tas kļūst redzams.”

  ========================================================================================

  Tie mērogi kļūst redzami “valsts nozagšanas” piemērā. Lai mazinātu šos mērogus līdz “drusku var”, nepietiks ar demokrātisku aģitāciju un propagandu. Ne bez pamata viens otrs Latvijas intelektuālis piesauc Singapūras “ekonomisko brīnumu”, nevis Igaunijas.

  Singapūrieši ir tādi paši kā latvieši, tikai citādāki:”Vēl 1960. gadā Singapūrā tika pieņemts Likums par korupcijas apkarošanu, kas paredzēja smagus sodus pat par nenozīmīgiem likuma pārkāpumiem, tā stiprinot policijas un tiesu varu. Milzīgas pilnvaras ieguva speciāls dienests – Korupcijas apkarošanas birojs. par salīdzinoši nelieliem likuma pārkāpumiem tika arestēti un notiesāti vairāki ministri. Savukārt tie ierēdņi, kuri godīgi pildīja savus pienākumus, varēja paļauties uz nepārtrauktu virzību augšup pa dienesta kāpnēm un lielu algu. Novērtējot viņu darba kvalitāti, tika ņemtas vērā tikai viņu individuālās īpašības un nekas cits.

  Singapūras likumu skarbumu vēl vairāk uzsvēra miesas sodu un nāvessoda piespriešana. Pēršanai vajadzēja novērst huligānismu un sīkus noziegumus, nāvessodam – narkotiku tirdzniecību un terorismu. Piespriežot cilvēkiem šādus soda mērus, Singapūra nebaidījās konfliktēt arī ar lielajām valstīm.”

  Singapūra – ceļš uz panākumiem

  http://g3.delphi.lv/images/pix/899×471/LneHg7cdnY4/singapura-44029586.jpg

  http://forbes.lv/online/singapura-cels-uz-panakumiem/

  0
  -3
  Atbildēt

  0

  Valdis Eiserts > dzeris49 01.04.2017. 08.43

  Bizantija no acīm nost – no sirds ārā?

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  Rasa > dzeris49 01.04.2017. 09.57

  “Man kā pilsonim un kā intelektuālim ir pienākums pateikt valdībai, ka, nav tai taisnība, kad uzskatu, ka tai nav taisnība.”(R.R.). Intelektuāļa pilsoniskā atbildība – tā arī ir atbilde.

  +3
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam