Debates par imigrāciju: pasaule šķobās visos virzienos 20

Komentāri (20)

students-4 22.09.2015. 03.14

Vēl – nevaru piekrist par virsrakstu, jo pasaule nešķobās – škobās tikai ES un vēl vairāk – ASV. Arābu pasaulē viss pa vecam – dzīve pat iet uz augšu, jo megabagātā Saūda Arābija, kurai naudu nav kur likt(jo Ferrari ir pilnas ielas) piedāvā bēgļu pārņemtajā Vācijā par velti uzcelt 200 mošejas. Un neviens nesatraucas par to, ka Saūda Arābija kopā ar AAE tikai sešu mēnešu mērķtiecīgas pārblīvētu pilsētās dzīvojošu civiliedzīvotāju!!!!!!!!!!!!!! bombardēšanas laikā(visi nemiernieki cīnās kalnos, nevis pilsētās!) nogalināja vairāk civiliedzīvotājus, nekā ir nogalināti daudzreiz ilgākā Krievijas-Ukrainas konflikta laikā.

Pasaulē nekādas šķobīšanās nenotiek – Ķīnā 5(vai cik tur)gadu plāni pildās tā kā paredzēti, arī citur ekonomika un dzīve iet tikai uz augšu. Ķīna mierīgi būvē mākslīgās salas(atklāti – ne tā kā Amūras upē) 1000 kilometrus jūŗā prom no savas cietzemes, lai nostiprinātu tiesības uz ekonomisko telpu.

Katastrofa ir tikai notikusi daļā cilvēku prātos Eiropā, bet tā ir īslaicīga problēma, ko atrisinās dabas likumi, kuri necieš haosu.

Mūsdienu demokrātijas citadeles ASV izveidošanās un atšķelšanās no Apvienotās Karalistes notika dēļ tā, ka Lielbritānijas civilkaŗa laika protestantu bēgļi devās prom no britu salām ar mērķi izveidot jaunu sabiedrību – tā galu galā tika izveidota un bez asinsizliešanas neiztika.

Latvija nav izņēmums – latvieši nav Latvijas pamatiedzīvotāji, jo latviešu-lietuviešu seņči ieradās no Baltkrievijas dēļ slāvu migrantu(iespējams, ka bēgļu, jo no kaut kurienes šie bija spiesti doties prom) spiediena un uzspēja asimilēt daļu Latvijas un Lietuvas teritorijā dzīvojošos baltus. Agrākā somugru ienākšana un saplūšana ar vietējiem arī bija ekonomisku motīvu vadīta, jo ir atšķirība – medīt zvēru ar izsalkušu un kurkstošu vēderu vairākas dienas, vai audzēt labību(nolaupīt ne vienmēr ir iespējams). Līvi arī migrēja un pat vairākas reizes no Kurzemes, kur tos trenca kurši, kas vēlāk apmetās otrā pusē līcim un vēlāk arī izplatījās uz augšu pa Daugavu, kur tos vēlāk izmantoja latgaļi savstarpējos kašķos, gluži tāpat kā Romas impērijas savstarpējos kašķos izmantoja nometinātos barbarus(kuriem maksāja pabalstus). Visi iepriekšējie bēgļi un ienācēji kaut kādā veidā bagātināja Latvijas kultūru – diemžēl par tiem, kas izmira mēs neuzzināsim. Jautājums ir par vēstures dotās pieredzes attiecināšanu uz nākotni – VAI JŪS ESIET GATAVI MIGRĒT, LAI SAVIEM PĒCNĀCĒJIEM SAGLABĀTU LATVIETĪBU, tāpat kā to savu laiku darīja zemgaļi, kad bija spiesti doties prom, jo nepieņēma kristietību, lai tie bez bailēm varētu kurināt Jāņos ugunskurus, ēst cūkas šņukuri, izmantot kristietības pieļautās pagāniskās olu krāsošanas Lieldienās, nevis lai tie nākotnē kļūtu par tādiem pašiem arabizētiem palestīniešiem, kas agrāk bija ebreji, ar atšķirīgu reliģiju un runāja atšķirīgā valodā? Ir pilnīgi skaidrs, ka piekāpties – tāpat kā mukt var tik ilgi kamēr ir vietas kur. Jautājums ir cik tālu? Varbūt derētu jau laikus noskaidrot cik daudz bēgļu Latvija ir spējīga pieņemt, lai tie dotu pienesumu kultūrai, nevis to iznīdētu vai vēl trakāk – padzītu? Un jautājums ir vai šos jautājumu apspriešanā iesaistītie ir pietiekoši kompetenti un spēj raudzīties ilgtermiņā?

Nekad vēsturē par bēgļiem nav saukti tie, kas ierodas svešās zemēs un pieprasa sev privilēģijas – tā vienmēr ir saukta par invāziju.

+1
-1
Atbildēt

7

  students-4 > 22.09.2015. 03.16

  Jā – bēgļi(saprātīgā skaitā) visos laikos ir tikuši pieņemti, jo parasti bagātie un gudrākie un tiem, kam ir ko zaudēt ir mukuši. Tiem, kam nav neko ko zaudēt – tiem bēgļu gaidās nav iemesla doties. Pat no Bizantijas impērijas uz arābu zemēm savu laiku emigrēja kristieši ar citādu kristietības novirzienu, jo tiem dēļ reliģijas draudēja nāve – starp citu, arābu zemēs šiem pabalstus neviens nepiedāvāja, bet gan vajadzēja maksāt lielākus nodokļus, nekā vietējiem…

  Islāma valsts ir normāla Tuvo Austrumu valsts, ja salīdzina ar Saūda Arābiju – kāds iemesls sīriešiem mukt no pašu izraisītās sunnītu revolūcijas lai gāztu Assadu un izveidotu šariata likumu valsti(ne jau dēļ demokrātijas, jo nav iemesla), kuŗa vaŗu šie necieš tikai tāpēc, ka viņš ir mazākums? Islāma valsts ir Saūda Arābijas kopija(bez naudas, bet to Saūda Arābija dod!) – abās darbojas tie paši likumi un abās praktizē barbariskus miesas sodus un abās kristiešu nav un baznīcas celt ir aizliegts. No Saūda Arābijas nemūk prom tikai tāpēc, ka tā ir bagāta – JA IEVĒRO LIKUMUS un īpaši neizceļas, NEKĀDU DZĪVĪBAI DRAUDOŠU BRIESMU NAV.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  students-4 > 22.09.2015. 03.16

  Bēgļi visos laikos ir neapmierinātie un ne tikai dzimtās valsts vaŗas drauds, bet arī drauds ārzemēs vietējiem, ja viņu skaits pat nav vērā ņemams. Rainis, starp citu bija sociālists(un ne jau mūsdienu pūkainie, bet vēl radikālie asiņainie-revolucionārie-internacionālie, kas aktīvi kaŗoja un meklēja līdzekļus, arī aplaupot bankas Londonā), kas bija naidīgi Krievijas monarhijai. Ne jau dēļ dzejoļu rakstīšanas Rainis emigrēja, bet gan dēļ atbalsta asiņainai cīņai, pie kuŗas izveidošanas ir vainīga pati Krievijas impērija ar saviem tā laika zaļajiem cilvēciņiem – kazaku melnsimtniekiem, kuŗus tā izmantoja savu mazākumtautību terorizēšanai. Vēl tāds neapmierinātais bija bēglis Ļeņins, kuŗa izmantošana bija katastrofāla Krievijas impērijai – kā Latvijas bēgļu atbalsta grupa nav iedomājusies rīkot piketu Ļeņina pieminekļa vietā?

  Ārpus Latvijas atrodas daudz Latvijas ekonomisko bēgļu. Labi ka Latvija ir pasaules naba tikai pašu latviešu prātos, jo ja tā būtu nozīmīga valsts – uzdodiet jautājumu, ja kāds sponsorētu no izceļojušajiem latviešiem armiju, cik lielas iespējas būtu palikt pie dzīvības(šis pat nav jautājums par vaŗas gāšanu un civilizētu l strāciju) pašreizējai valdībai, kur antipātijas pret valdību ir arī starp dzimtenē palikušajiem, kas vēl velk dzīvību pateicoties valsts vaŗas nekompetencei? Vispār, apbrīnojami, ka var šādi nodzīt tautu līdz lopu līmenim, ka šie apspriež nekompetentu, risinājumus nepiedāvājošu cilvēku piedāvājumus, ja tie ir jātriec ratā, jo pēdējo 20 gadu laikā iespējas vidējam Latvijas pilsonim sasniegt labklājību paša zemē nav radījuši, jo labklājības meklējumos ir jādodas prom uz ārzemēm.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  students-4 > 22.09.2015. 03.17

  ES ir absolūtās n kompetences birokrātisma kalngals, jo bēgļu bizness rada ienākumus tikai saujiņai cilvēku. Ja ES būtu normāla valstu savienība, kurai interesētu demokrātija ne tikai ES, bet arī pārējā pasaulē, tad tā:

  1. piespiestu ASV saraut saites ar Saūda Arābiju un parējām Persijas līča valstīm

  2. bombardētu Saūda Arābiju, kā terorisma atbalstošo valsti – VISAS Al-Quaedas, Taliban, IS, utt. ir Saūda Arābijas sponsorētas

  3. Izveidotu no patiesi mērenajiem un rietumu kultūru uzsūkušajiem arābiem armiju, kas organizētu demokrātiskas iekārtas arābu zemēs, kuru kultūru šie izbauda, dzīvojot Rietumvalstīs

  4. Aizliegtu tolerantā sabiedrībā neiederošos islāma reliģiju.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  students-4 > 22.09.2015. 03.41

  Pilnīgi paredzu, ka šis scenārijs netiks izveidots, jo cilvēku stulbums ir sasniedzis kritisko masu. Tāpēc mums ir šāds variants:

  1. Bēgļi tiks uzņemti. Arī Latvijā.

  2. Tie sasniegs kritisko masu. Latvijā neuzspēs, bet tam nebūs nozīmes. Loģiskās ES ietekmes vājināšanās iespaidā tie sāks uzstādīt noteikumus, līdz dažos reģionos tiks panākts vairākums, kuŗa rezultātā tie pāries pie Sīrijas pieredzes, izrēķinoties ar atlikušajiem mazākuma anklāviem viņu vidū – atšķirībā no Sīrijas diktatorisma, demokrātijas ir vieglāks mērķis.

  3. Diemžēl šī ES agonija pievilinās citus plēsoņas – Krievija paliks vēl agresīvāka(kaŗš Ukrainā un atklāta kaŗaspēku sūtīšana tagad uz Sīriju ir šīs politikas sekas) un arī Ķīna malā nepaliks un izdomās nošņāpt kādu reģionu no Indijas ar spēku(viņiem tur ir domstarpības). Tam var izmantot Pakistānu, lai vienotos par Indijas sadalīšanu.

  Krievija turpinās satuvināties ar Ķīnu kā savu laiku to darīja ar Vāciju otrā pasaules kaŗa priekšvakarā. Ķīnai ir Krievijai līdzīgs partneris – tā ievēro līgumus tikai līdz tam laikam, kad tie vairs nav saistoši.

  Tas viss diezgan reāli pietuvinās brīdi, kad Krievija uzbruks ES&NATO(priekš tam ir partnerība ar Ķīnu). Bēgļu jautājums ir diezgan nopietns drauds, jo sašķeltā sabiedrībā jaunie sabiedrības locekļi pilnīgi noteikti netaisīsies aizsargāt savas jaunās mītnes zemes(iekarot ir pavisam cits jautājums) – un ja vācieši pilnīgi atklāti pasaka, ka Krievija ir laipni aicināta, tad nekādas pretestības Krievijas iebrukumam nebūs. Vienīgais pretspēks Eiropā Krievijai ir ASV ar bāzēm Vācijā – tas ir nenopietns uzdevums, ali aizsargātu Eiropu.

  Skandināvija Krievijai pretoties nebūs spējīga – musulmaņi armijā aizsargāt Zviedrijas vērtības neraujas – viņi ir tikai vareni izvarot, ne jau aizstāvēt vietējās sievietes. Un Krievija starp viņiem noteikti atradīs jaunus Breivikus, kam Putins ir autoritāte.

  Tās valstis kas ir pret migrāciju diez vai aktīvi aizstāvēsies pret Krievijas iebrukumu – uz doto brīdi tas ir mazāks ļaunums, jo vienmēr ir iespēja pārdzīvot kārtējo Krievijas okupāciju, nekā ES, kas iznīcina identitāti un pārpludina ar bēgļiem.

  Francijai arī ir savas problēmas ar bēgļiem. UK spētu aizsargāties tikai dēļ tā, ka tā atrodas uz salām un tikt galā ar musulmaņu nemieriem un atvairīt Krievijas invāziju spētu.

  4. Šīm visām iesaistītajām valstīm ir kodolieroči, iespējas saražot masveida ķīmiskos, bakterioloģiskos utt. ieročus – iedzīvotāju skaits šajā konfliktā neko nenozīmē. ASV kā tehnoloģiski attīstītākā gatavojas(un neuzspēs), lai ieviestu robotus, kas paši pieņem lēmumus ko nogalināt(pagaidām bezpilota lidmašīnas vada reāli cilvēki), jau šur tur tiek uzstādīti jaudīgi lāzeri, kas var tikt darbināti ar atomenerģiju. Viss ir ļoti nopietni, jo pietiek kādam izrādīt vājumu, vai paslīdēt kājai un būs kautiņš.

  Visi zemapziņā saprot, ka ja lietas turpināsies kā tagad, tad visas neattīstītās valstis paliks iepakaļ pārējām. Āfrika šajā nākotnē kā bija tā arī paliks neattīstītā – tāpēc cilvēki to saprot un bēg no turienes.

  Šī ir pēdējā iespēja izplatīties tumsonībai, kā islāmam un pārējām ideoloģijām un reliģijām, kam ar zinātni nav pa ceļam un tikai tumsonība ir vienīgais veids kā pakļaut cilvēkus.

  Arī pārējām valstīm, kam ir imperiālas pretenzijas pret pārējiem tikai tagad ir iespēja iegūt teritorijas, jo pati galvenā Zemes (kaut demokrātiska)impērija – ASV ir novājinājusies – morāli un diplomātiski un tās grauj militāro jomu. Tāpēc visi tagad spēlē jauno spēli, jo multikulturālisms ir bankrotējis.

  5. Nākotne, ko visi nepiedzīvos būs interesanta:

  Islāms nespēs pastāvēt, jo tā izplešanās pēdējais mēģinājums būs morālais krahs. Domāju, ka Arābijas vietā pletīsies Izraēla, jo ebreji ilgi pirms arābiem apdzīvoja Meku, Medīnu un arī Irāku(Babilonijas laikā) un pēc kaŗa vajadzēs spriest ko darīt ar šīm teritorijām un tā ir vienīgā loģiskā izvēle.

  Kristietība ir sevi izsmēlusi un nebūs.

  Krievijas nebūs, jo viņi paši neapjēdz kādās šausmās patlaban lien.

  ASV nebūs, jo katra impērija reiz sabrūk – uz neatgriešanos.

  ES vairs nebūs. Par kaut kādu multikulturālismu un no Āfrikas un Āzijas bēgļiem varēs droši aizmirst – visi dzīvi palikušie sveštautieši tiks deportēti no kurienes nākuši – ar kājām. Pilnīgi iespējams, ka daudzas valstis Eiropā pazudīs uz neatgriešanos.

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  students-4 > 22.09.2015. 03.55

  6. Un ja es izdzīvošu, tad pilnīgi noteikti apdomāšu arī masveida genocīda iespējas, lai iznīdētu visus izdzīvojušos izpalīdzīgos idiotus.

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  Arturs Pērkons > 22.09.2015. 08.13

  Students:

  “- bombardēt Saūdu Arābiju”

  Tu, ko? Saūda Arābija ir vislielākais, vislabākais ES ieroču ražotāju klients, pēc veciem datiem tie ir ap 3 miljardiem € gadā.

  Pēc 2012. gada datiem ES uz Tuvajiem austrumiem eksportē ieročus 10 miljardu € vērtībā.

  http://www.globalresearch.ca/massive-eu-weapons-sales-to-saudi-arabia-contribute-to-fuelling-international-aggression-and-terrorism-in-the-middle-east/29881

  0
  0
  Atbildēt

  0

  ierados > 22.09.2015. 11.21

  Student, esi gauži ražīgs. Acīmredzot jauniņais. Kad tevi troļļu bosi pāris reižu uzmetīs, pārie lielais entuziasms.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

students-4 21.09.2015. 23.46

Valsts, kurā augstskolas pasniedzēji migrē uz rietumiem, jo nav vairs studentu ko mācīt(jo visi ir pametuši valsti), taisās uzņemt bēgļus, un vēl vairāk to sačakarēt, nevis sakārtot valsti lai izceļojušajiem būtu iemesls atgriezties vai tiem, kas taisās pamest – palikt.

+2
-1
Atbildēt

0

gatis_ozolins3 21.09.2015. 19.50

Uz jautājumu Vai VALSTS spēj integrēt ir jāatbild ar NĒ. Jautājums ir – vai sabiedrība spēj integrēt? Atbilde ir nākamais jautājums – vai sabiedrība spēj pārņemt integrācijas iniciatīvu? Un trešais jautājums nav par skaitu bet par principu. 776 ir tikai ziediņi. Odziņas neviens vēl nezina un nepazīst. Jautājums nav par Latviju bet par Eiropu un globālo kapitālismu.

Ir pagājuši 100 gadi kopš pirmā pasaules kara kas kaut cik izlīdzināja pasauli taisnīguma virzienā. Šībrīža pretmeti ir lielāki, globālāki kā materiālo bagātību tā garīgo – apziņas formu, pakāpju un ideoloģiju sfērā. Līdzsvarošanās process ir neizbēgams. Cilvēki un cilvēce ir viens vesels.

+7
-1
Atbildēt

0

west 21.09.2015. 18.41

Tad tā arī līdz šim neviens, kaut cik redzams vietējais “politiķis” nav atbildējis uz pamata jautājumu – kas ir šie “bēgļi” ? Ja tie ir pakistānieši, afgāņi un āfrikaņi, kuriem savā zemē nepatīk un gribas uz Eiropu, jo tur kristiešu stulbeņi maksājot simts euro dienā par neko, kā teica naudas iekasētājs – pārvedējs, tad tā ir viena lieta. Ja tie ie bērni mātes, slimi un veci cilvēki no kara darbības vietām – tad tas ir pavisam cits stāsts.

Tad kur ir kaut aptuvena uzskaite un statistika, kas notiek uz robežam ? Visā ES robežsardze ir iztrenkāta un šeit var iebrukt katrs, kurš vien grib ? Mums te tagad Europā anarhija jau valda ?

Ungārus, kuri gribēja ieviest kaut kādu uzskaiti un kontroli, junkeristi uzreiz histēriski sāka lamāt par fašistiem. Nervi neizturēja ?

Kamēr nav atbilžu uz pamata jautājumiem, tikmēr Latvijai nav tiesību iesaistīties nekadās “bēgļu” uzņemšanas akcijās. Ļoti iespējams, ka vismaz tādejādi izbēgsim no morālās atbildības un kauna par piedalīšanos šajā neliešu noziegumā pret Eiropas civilizāciju.

+14
-4
Atbildēt

2

  J.Biotops > west 21.09.2015. 20.25

  Kas ir „bēgļi”? Paši skaidro pietiekoši.

  Izglābtas imigrants, laimīgi ticis krastā: „Te, Bulgārijā palikt pat nedomāju, gribu uz Eiropu, man ir tiesības dzīvot kā cilvēkam.”

  Bulgāru robežsarga (necilvēka?) vietā laikam iedomātos par kaut ko, kas piesprādzēts pie jostas.

  +12
  -3
  Atbildēt

  0

  students-4 > west 21.09.2015. 23.56

  Šengenas valstu līgums neparedzēja iztrenkāt robežsargus – tā paredzēja dokumentu kontroli uz ES ārējām valsts robežām(tās iekļauj lidostas utt.) UN valsts iekšienē, kur robežsargiem bija tiesības gluži tāpat kā Maskavā pienākt klāt ārzemniekam un pārbaudīt viņa dokumentus, statusu un tiesības atrasties ES. Tas ko katra valsts atsevišķi dara – tā ir viņu pašu atbildība, bet Latvijā pret saviem pilsoņiem amatvīriem ir atbildība par to ko viņi nedara(vai dara?) Latvijā.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

haralds 21.09.2015. 17.56

Pasaules šķobās – gan tā, kurā dzīvojams, gan katram sava. lielumam arī prātiņš šķobās!

+4
-1
Atbildēt

0

Drosma 21.09.2015. 17.22

Lūk, delfos lasu – Viedokļu līderu bēgļu atbalsta video saviļņo ‘soctīklus’ .

Pirmkārt, jautājums, kuram, kuriem tie ir viedokļu līderi.

otrkārt, pavērojiet,kas tie par “līderiem” – viņiem ir bērni – pašu, adoptēti, aizbildniecībā paņemti ?

Nē, tie ir cilvēki, kuri viens un divi sakravās savas mantiņas un aizlaidīsies tālēs zilajās.

Kā līdz šim viņos humānisms bija tikai tik daudz , cik par to viņiem labi samaksāja, tā arī pēc šīm bezatbildīgajām runām.

Tāpat ,kad bija diskusijas par abortiem. Visi tādi humānisti , bet kad dzimušie bērni jāglābj no bada, no pusbada , no slimībām, no bezcerības – tad glābēju nav.

Gluži kā tajā anekdotē – kad jāstrādā visi smagi slimi, kad jārok – nav ko rakt.

Tāda divkosība ,ka nelabi metas.

+10
-5
Atbildēt

1

  usne > Drosma 21.09.2015. 20.28

  100% piekritu Jusu viedoklim

  +3
  -4
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam