Kur palicis spēks 58

Komentāri (58)

uldis-v 29.03.2015. 10.37

Edge_indran:Anatolijs Gorbunovs:”Punktu mūsu liktenim pieliks Maskavā.”

—————————

Tavs PSKP ideoloģiskais sekretārs neko nezina .labi ka viņam pietika prāta nenostāties blakus Rubikam.Viņam vajadzēja zināt ka Gorbačovs grib veidot Suverenu Valstu Savienību, kas būtu kapitālistisku valstu savienība.

1991.gada 1,decembrī notika Ukrainā referendums par izstāšanos no PSRS.Lai glābtu situāciju Baltkrievijā notika Jeļcina Kravčuka un Šuškevica sanāksme kurā vienojās par Neatkarīgu valstu Savienību,kurā tavs ideoloģiskais sekretārs nebija ielūgts.

Vajag izlasīt kādu vēstures grāmatu, nevis te ļorināt:Fragments no Vadima Deružinska grāmatas “Sazvērestības teorija”, 11. nodaļa.

Vai PSRS sabrukums bija ļauns nodoms vai arī vēsturiska nepieciešamība?

0
0
Atbildēt

0

uldis-v 27.03.2015. 12.43

Skumjais bruņinieks:Gluma, nelietīga liekulība nāk no šī raksta, kur mūsu “neatkarīgā”, lai nomierinātu aitu un aunu baru, pabraukā pa jūtīgām mūsu tautas stīgām

———–

Tu pats esi glums ,nelietīgs liekulis ja uzbrūc žurnalistei kas raksta par PSRSā pastrādātajiem noziegumiem pret latviešu tautu.

Ir autorei neskaidrības PSRS vēstures jautājumos,bet tas jau nenozīmē ka viņa nevar rakstīt par latviešu izsūtīšanu uz Sibiriju. Ir godājami visi,kas raksta par šo traģēdiju latviešu vēsturē neskatoties uz partijas piederību.

Tavā apziņā ir dziļi iesēdies tas partejiskums kas okupācijas laikos tika pamatīgi propogandēts.

+1
0
Atbildēt

0

uldis-v 26.03.2015. 11.38

Edge_indran:Bet tie, kurus viņi uzskata par saviem sargātājiem – ASV patiesībā ir visa viņu posta cēlonis.”

——————

Tevi ļoti labi ir izskolojusi tava “padomju vara” un “sociālistiskā demokratija” tevī ir iesūkusies lidz kaula smadzenēm.Visus okupācijas gadus galvenais PSRSa naidnieks bija amērikāņu”imperiālisms” un par to tu vēl joprojam taurē tagad neatkarīgā Latvijā.

Visi latviešu vīrīeši kas dienēja krievu okupācijas armijā lielākā vai mazākā mērā ir apgūvuši šīs kremļa “gudrība”.Tā pat tās ir apguvuši izsūtīto bērni ,kas mācijās krievu skolās.Es bieži nevaru nobrīnīties kāpēc represētajiem ir tik liela vēlēšanās skatīties krievu televīziju nekā latviešu.

Kad uzurpators Kārlis Ulmanis 1934. gadā sagrāba varu un likvidēja demokrātiju un satversmi daudzi priecājās un tā dara vēl šodien viņu mantinieki. Kad Kārlis Ulmanis 1939. gadā noslēdza ar PSRSu bāzu līgumu,kas atļāva ievest 50 tūkstošus krievu karaspēka,lai nebūtu iespējama pretošanās iespēja krievu nacionālboļševiku okupācijai,neviens neprotestēja. Un kad 1940. gadā Latvijā iebrauca krievu tanki Ulmanis paziņoja ka Latvijā ierodas draudzīgas armija un “palieciet visi savās vietās”.

Šis drausmīgais Ulmaņa sindroms ir tā iesūcies mūsu tautiešos un vēl joprojam bendē viņu apziņu.Daudzi latvieši nekādi nespēj tikt vaļā no PSRS viltus vēstures dogmāmam un pat nemēģina tikt valā no tām. Ir Latvijā iznākušas daudzas krievu vēsturnieku un publicistu grāmatas ,kas stāsta patiesību par PSRS vēsturi,bet ,diemžēl, daudziem staļiniskā PSRSa vēsture ir viņiem mīļāka.

0
0
Atbildēt

3

  edge_indran > uldis-v 26.03.2015. 13.04

  ———-

  88% darbaspējīgā vecuma Latvijas iedzīvotāju neatdzīmē 25.martu – t.i., lielākajai daļai 25.marts ir ikdienišķa diena, neko neizsakošoss datums – tā es sapratu no vakardienas redzētās informācijas (titros) par LNT un TNS Latvia veikto aptauju.

  Mūsu sabiedrība tālāk par piedzīvoto padomju laikā 1990.g. nav diezin ko tikusi, drīzāk degradējusi. Lasot uplejistu-kuplejistu sarakstīto, var droši padomju filosofa M.Mamardašvilli atziņu vēlreiz un vēlreiz atkārtot:

  “Patlaban mēs jo bieži savā vidē saskaramies ar cilvēkiem, kuru apziņa ir dezorganizēta, atmiņa izpostīta……

  Сегодня мы часто сталкиваемся с людьми, дезорганизованными в своем сознании, с разрушенной памятью и безродно мечущейся тотальной завистью. Они не знают, чьи они, из какого рода, как жили их предки, по каким законам, какал живая сила воодушевляла то, что они делали. Они ждут, если угодно, только приказа.

  Если осмелиться быть

  http://society.polbu.ru/mamardashvili_understandphilo/ch20_xi.html

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Ēriks > uldis-v 26.03.2015. 16.34

  Dabiska parādība,paaudzes nomainās,tie,kas to piedzīvojuši pamazām aiziet,jauniem cita dzīve un atmiņas.Bet,kad padomju propagandisti sāk ”dziedāt” par padomju režīma lielo cilvēkmīlestibu -izvešana esot bijusi vajadzīga,lai izretinātu iedzīvotājus un tā pasargātu no ASV atomuzbrukuma- ir vērts paklausīties izsūtīto atmiņās,lai neiekristu kremļa propagandistu melos.Pat vietējie sibīrieši stāsta,ka atvestos bieži vien atstājuši bez iespējām izdzīvot,vienkārši nosalšanai.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  edge_indran > uldis-v 26.03.2015. 19.33

  ———

  Viņi ir VAROŅI:”Tiem, kuri ir atgriezušies, nevajadzētu asaras liet. Viņiem būtu jāiet ar paceltu galvu, jo viņi ir spējuši, lai arī ar grūtībām, atgriezties savā dzimtajā zemē un izturējuši.” Knuts Skujenieks http://nra.lv/latvija/137120-knuts-skujenieks-katram-jabut-savas-zemes-saimniekam.htm

  =======================================================================================

  Vietējie daudz ko stāsta, jo cilvēki pat 21.gs., tepat Latvijā tiek atstāti bez iespējām izdzīvot, vienkārši nosalšanai (sk. Google – šoziem nosaluši):

  “….– mazās lauku slimnīcas, kas radītas, lai pēckara nabadzības laikā tuvinātu medicīnu iedzīvotājiem. Sešdesmitajos un septiņdesmitajos veselības aprūpi apzināti decentralizēja, lai kodoltrieciena gadījumā pa lielajām pilsētām būtu iespējas sniegt veselības aprūpi izdzīvojušiem.”

  Brūču klīnikas vadītājs Olafs Libermanis http://nra.lv/latvija/122101-olafs-libermanis-veselibas-aprupe-jasasaurina-frontes-linija.htm

  0
  -1
  Atbildēt

  0

Skumjais Bruņinieks 25.03.2015. 16.52

Manā skatījumā raksta autore ir lēta liekule, kas, ērti iekārtojusies, no ārzemēm pamāca stulbos latviešus un norāda ko darīt, ko ne.

Visvieglāk ir no attāluma gudri d…st.

+2
-5
Atbildēt

5

  edge_indran > Skumjais Bruņinieks 25.03.2015. 17.10

  ———-

  “Izsūtijumā dzīvojām ne sliktāk kā vietējie, un mēs justos pat tīri ciešami, ja čekisti mūžīgi nelīstu dvēselē.” Andrejs Upmacis (Dzīves dubļus brienot, tīram palikt. Rīgas Balss, 12.11.1997.)

  ===============================================================================

  Nebija viegli 90.gados piesārņojuma mehānismu izveidot, lai pašlaik tādas galvas būtu, kuras pat 25.martā izdomās doties uz “tautas draugu” organizēto koncertu Arēna Rīga un/vai jebkurā brīdī gatavas pamest Latviju. Vajag atzīt – šodienas sociālajā sistēmā “dvēseļu inženieri” var dziļāk par saviem priekštečiem ielīst, un ar moderno tehnoloģiju palīdzību daudz efektīvāk savu neo-liberālisma ideoloģiju propagandēt.

  http://ecx.images-amazon.com/images/I/51v4YAO6uRL._SL500_AA300_.jpg

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Ēriks > Skumjais Bruņinieks 25.03.2015. 17.46

  Jā,dvēselēs līdēju saradies daudz,visādas sociopsiholoģijas asociācijas uz katra stūra.

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  edge_indran > Skumjais Bruņinieks 25.03.2015. 20.35

  ———-Sanita Upleja:”Kur palicis spēks.”

  ===============================================================================

  Daudz “uz stūriem”, taču vismaz vienu tādu drosmīgu varas pārstāvi, kas spētu reālu atbildību uzņemties……Ko ta mūsu uplejisti-kuplejisti šoreiz nevēlas

  vairs pieminēt to partorgu, par kuru iepriekšējā rakstā tās sajūsminājās?

  Ne spēka, ne drosmes – tikai kails aprēķins palicis?

  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/lv/thumb/9/9c/Edgars_Kaulins.jpg/225px-Edgars_Kaulins.jpg

  0
  0
  Atbildēt

  0

  uldis-v > Skumjais Bruņinieks 26.03.2015. 11.47

  Liec mierā tos sen mirušos partorgus,lai viņi stājās Dieva tiesas priekšā,mēs mirušiem vairs nekā nespējam pierādīt.

  Bet mūsu pienākums ir ņemt priekša tos vel dzīvos “padomju ” propogandistus,kas vēl joprojam saindē mūsu tautiešu smadzenes.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  edge_indran > Skumjais Bruņinieks 26.03.2015. 19.38

  ——

  Latvijā cilvēki mirst uzreiz pēc četrdesmit – kā viduslaikos?

  http://www.tvnet.lv/sievietem/attiecibas/553116-latvija_cilveki_mirst_uzreiz_pec_cetrdesmit_ka_viduslaikos

  0
  0
  Atbildēt

  0

Absints 25.03.2015. 14.46

Tas, laikam nav tik vienkārši- saredzēt labo. Vienkāršāk ir nolikt, noriet, apspļaudīt, nolamāt. Un, ja nevar neko prātīgu pateikt par saturu, nolamāt autoru.

Mūsdienu fenomens ir lumpeņu publicitāte. Ja agrāk tāds žulstgāzejs varēja uzrakstīt vēstuli, bet to nedarīja (jo nemācēja pareizi rakstīt), savukārt saņēmējs, redakcija, ķengas lika mala automātiski, tad tagad ar lumpeņu komentāriem pilni portāli.

Gramatiski kļūdaini uzrakstītu, bez diakritiskām zīmēm, toties ar lamuvārdiem. Tie ir publiski, ieķēzi kaut ko, un visi redz. Tava izgāztā žults uzreiz kļūst visiem pieejama. Līdz ar to var dragāt. Un tā tiek nonivilēts internets, tā tiek nonivilēti mediji. Vairs nav nekā cienījama, cēla, tīra. Viss tiek apspļaudīts par to vien, ka ir tīrs. Tāpat kā vīsi tīrie laukumi pilsētā tiek apķēzīti ar grafiti. Un tak ir cilvēki, kas to darot domā, ka tas ir skaisti…

Diktori televīzijā vairs neliek šlipses, uz teātri ejam džinsos, teātris ir vieta, kur lamuvārdi tiek pasniegti uz skatuves, sen jau ir aizmirsies, ka uz restorānu ejot, jāuzpucējas. Kļūstam visur visi vienādi. Pelēki.

Tāpēc, tie, kas aiz visa pelēkuma redz arī kaut ko balstu un tīru, ir unikums. Tādu nav daudz. Vieglāk ir ķengāties. Stipri vieglāk!

+4
-2
Atbildēt

1

  edge_indran > 25.03.2015. 16.44

  ———-

  A “pelēkums” tak’ izplešas – “SIB Īrija” turpinās, tāpēc jau daudzi runā atklāti, tieši un skarbi. īstenību jau nevajag izskaistināt un/vai censties apiet ar uplejistu-kuplejistu iecienītajām neo-liberālisma metodēm.

  Laiks domāt, lai sērgu apturētu:

  “….Arī valsts ar tai iespējamajiem līdzekļiem nav rūpējusies par to, lai cilvēki neaizbrauc. Tas ir tik šausmīgi… Es nemaz negribu tik ilgi dzīvot, cik es dzīvoju. Man to visu nemaz negribas redzēt. Sāp vārda tiešākā nozīmē sirds par Latviju…

  Ja mums būtu šis pamats – savas vērtības un zeme zem kājām, mēs spētu būt pietiekami lepni, arī savas vēstures traģiskos notikumus atceroties.”

  Lidija Lasmane-Doroņina: mums jāatgriežas pie pamatvērtībām un vienmēr jābūt nomodā http://www.lvportals.lv/visi/viedokli/256312-lidija-lasmane-doronina-mums-jaatgriezas-pie-pamatvertibam-un-vienmer-jabut-nomoda/

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

Skumjais Bruņinieks 25.03.2015. 12.06

Nu, protams – kā gan mums mēle var sacelties un vēl, tik padomā, uzdrīkstās “gausties”.

Gluma, nelietīga liekulība nāk no šī raksta, kur mūsu “neatkarīgā”, lai nomierinātu aitu un aunu baru, pabraukā pa jūtīgām mūsu tautas stīgām.

Tik tiešām, ko gausties, latvieti, ir taču bijis vēl traģiskāk. Bet vēl labāk, lai nebūtu mums jācīnās ar šo mēles nelaimīgo erekciju, kas ceļās gaudienam, davai, nogriezīsim labāk viņu.

Nogriezīsim to nelaimīgo mēli un mēmā trulumā raudzīsimies politiķos. Nemaisīsim viņiem vadīt valsti ar savu “gaušanos” un uzmanīgi raudzīsimies apkārt, vai kaut kur kaut kāds nepateicīgs nelietis nesāk pēkšņi gausties par grūto dzīvi.

Nokodīsim sev mēles un jautrā klusumā skatīsimies uz mūsu prezidentu, uz smagos noziegumos apsūdzēto, kas komandē politiķus, uz traģisko Saeimas (ZZS+SC+Sudraba) vairākumu, uz aizbraucējiem latviešiem, uz politiķu nekaunību un mierināsim sevi ar domu – Cik labi, ka mēs vēl esam un runājam latviski!

+2
-6
Atbildēt

6

  Ēriks > Skumjais Bruņinieks 25.03.2015. 15.49

  Aizmirsi pieminēt Vienotību ar tajā ieplūdušo ZRP un TP varzu.

  +4
  -5
  Atbildēt

  0

  edge_indran > Skumjais Bruņinieks 25.03.2015. 16.55

  ———Sanita Upleja:”Represēto piemiņas dienās jāgodina viņu dzīvesgriba.”

  ===============================================================================

  Ja sāks godināt “dzīvesgribu”, tad šodienas reāliju kontekstā nonāks līdz tām atdziņām, kuras P.Stelpa vadībā veidotajā vietnē var izlasīt:

  “Pateicoties viņiem – viņu esamībai tajās barakās, kara nebija.

  Viņi ir Varoņi, ja vien viņi paši to atzīst.

  Bet tie, kurus viņi uzskata par saviem sargātājiem – ASV patiesībā ir visa viņu posta cēlonis.” http://www.philos.lv/Lacis_nak3.html

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  Ēriks > Skumjais Bruņinieks 25.03.2015. 17.39

  Lai dieviņš nogrābstās,kādi murgi:”Katrs, kurš redz savu un Cilvēces Nākotni ar un to, kas nāk no Krievijas un ir Krievijā, ir orientēts uz Cilvēces Nākotni, bet tie, kuri nostājas pret to, ir Cilvēci attīrošo spēku un pagātnes attiecību laukā. Cilvēce jau ir sadalījusies pagātnē palikušajos un Nākotnē ejošajos.”

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  edge_indran > Skumjais Bruņinieks 25.03.2015. 22.50

  ——–

  Vajag papētīt netikai “čekas maisus”, bet arī tos vietējo izpildkomiteju sēžu protokolus, kā savējie savējos izvedamo sarakstos ierakstīja:

  “…..diemžēl jāatzīst, ka pēckara Latvijā bija cilvēki, kas rīkojās nelietīgi pret saviem tautiešiem. 1949. gads to pierādīja: izsūtāmo sarakstus veidoja tie, kas mitinājās blakus, kuri zināja, ka tur un tur dzīvo cilvēki, kuriem pieder vairāk mantas vai kuri vienkārši ir gudrāki. Man bija iespēja papētīt izsūtāmo sarakstus un pavēles, un es atklāju, ka tie cilvēki, kuri ievācās mūsu Nītaures mājā, bija šos sarakstus veidojuši.”

  Intervija ar Andri Bērziņu – Latvija grimst. Jārīkojas!

  http://nra.lv/latvija/politika/48360-intervija-ar-andri-berzinu-latvija-grimst-jarikojas.htm

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Ēriks > Skumjais Bruņinieks 25.03.2015. 23.09

  Nuja,tā vara,kas toreiz nāca no tagad slavinātās Krievijas,kur garīgums pēkšņi nez kāpēc pašlaik sit augstu vilni un visi nagu maucēju čekistu pēcnācēji pārtapuši garīguma skolotājos,šīs latviešu padibenes uzvandīja augšā un iecēla amatos,kur šie tup vēl šobaltdien.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  edge_indran > Skumjais Bruņinieks 25.03.2015. 23.57

  ———

  Toreiz, 1949.g., daudzi gaidīt gaidīja Rietum-krātijas atbrīvotājus, bet sagaidīja tikai 2015.g. Tāpēc droši var turpināt tupēt, kaut arī garīgais līmenis nekādu vilni nesit un tautai vēlēt prezidentu joprojām nav iespējams:

  “Pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā būtu bīstami, ja Latvijā Valsts prezidentu vēlētu tauta, uzskata bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.” http://nra.lv/latvija/politika/134764-vike-freiberga-tautai-velet-prezidentu-butu-bistami.htm

  0
  0
  Atbildēt

  0

edge_indran 25.03.2015. 10.42

——-Sanita Upleja:”(..)Vara un valsts mums ir tāda, kādu paši radām. Es runāju par ko citu – atbildība par savu dzīvi un savu ģimeni cilvēkam ir vienāda jebkuros apstākļos, tikai ne visi to spēj apzināties.”

===============================================================================

Kas šorīt skatījās LNT – tie tak slīdošajos titros pamanīja informāciju:

“LNT un TNS veiktajā aptaujā…..darbspējīgā vecumā….%….25.martu neatdzīmē”

p.s. Tos šokējošos “nesvinētāju” procentus es apzināti nerakstīju – tos lai

uplejisti-kuplejisti pārdomā, kad par “varu”, “valsti” un “atbildību” pļāpā.

+1
-2
Atbildēt

0

DD1 25.03.2015. 09.18

> Sanita Upleja

“nožēlojams ir Latvijas sabiedriskās saziņas telpā cītīgi kultivētais noskaņojums par to, cik slikta ir dzīve mūsu valstī, kā valsts mums nedod to un šito, kā tā neizaudzina un neizskolo mūsu vietā bērnus.”

Piekrītu no visas sirds. Valdības (ar to domājot MK, Saeimu un varbūt arī pašvaldību) vainošana visās savās neveiksmēs, atbildības novelšana uz valdību par kaut kā nedarīšanu kaitina ļoti, gan, kad to dzirdu no tuviniekiem, gan, kad to multiplicē TV. Ar to gan Latvija nav unikāla, bet…

+10
-3
Atbildēt

5

Kurmītis 25.03.2015. 08.48

Nezvēri tie komunisti, va’ ne? Sadzina cilvēkus lopu vagonos, aizveda uz Sibīriju un izmeta klajā laukā. Tagad tie raksta atmiņas un stāstus par izsūtījumā un nometnēs pārdzīvoto.

Toties vācieši – pavisam cita lieta. Uzreiz var redzēt – Rietumu civilizācija. Ne uz kādām Sibīrijām nevienu neveda – tepat aiz stūra vai Biķernieku mežā apšāva. Vai ciemos un sādžās uz vietas dzīvus sadedzināja. Vēl īstenajiem letiņiem – Arāja zēniem godpilno pienākumu uzticēja. A tos, ko neapšāva – uz koncentrācijas nometnēm un ar gāzīti, ar gāzīti … Tagad viss skaisti un smuki. Atmiņas neviens neraksta. Jeb raksta labi ja viens no simt tūkstošiem noslaktēto.

0
-11
Atbildēt

4

  rinķī apkārt > Kurmītis 25.03.2015. 09.38

  Uzreiz var redzēt – Rietumu civilizācija. Ne uz kādām Sibīrijām nevienu neveda – tepat aiz stūra vai Biķernieku mežā apšāva. +++ Kurmīt, Tu sen visas civilizēta cilvēka morāles robežas esi pārkāpis, un šādi esi pats sev zīmogu uzlicis uz pieres, bet neraksti taču tādas stulbības..

  +11
  -2
  Atbildēt

  0

  edge_indran > Kurmītis 25.03.2015. 10.20

  ——–

  “Tas, kas laukos notiek pēdējos gados, ir atkal 25. marts. Lēnām, pakāpeniski, līdz iztukšotībai.”

  Dzejniece Anda Līce: spēks, kas mums palīdzējis izturēt

  http://www.lvportals.lv/visi/viedokli/189633-dzejniece-anda-lice-speks-kas-mums-palidzejis-izturet/

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  uldis-v > Kurmītis 25.03.2015. 21.59

  Kurmītis:Toties vācieši – pavisam cita lieta. Uzreiz var redzēt – Rietumu civilizācija. Ne uz kādām Sibīrijām nevienu neveda – tepat aiz stūra vai Biķernieku mežā apšāva.

  ————–

  Divi draugi ,viens krievu nacionālboļševiks otrs vācu nacionālsociālists vienojās un sadalija Eiropu un pēc tam sakāvās. Uzvarēja nacionālboļševiks,un ieviesa savu kārtību, ko Sanita Upleja sauc par” padomju varu”.Nacionālboļševikiem bija Sibirija,kur bija lielas dabas bagātības un kur viņi jau vairākus gadu desmitus sadzina savus pretiniekus lai tur strādā nacionālboļševiku labā un viņu varenības stiprināšanai. Tāpēc jau viņi uzvarēja nacionāsociālistus.

  Es septiņdesmit gadus esmu dzīvojis Latvijā un nekādu “padomju varu” neesmu te redzējis-Kā Maskavā lēma tā tam Latvijas guberņā bija jānotiek.

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  edge_indran > Kurmītis 26.03.2015. 13.10

  ——-

  Anatolijs Gorbunovs:”Punktu mūsu liktenim pieliks Maskavā.”

  (Latvijas Jaunatne, 17.11.1990.)

  https://www.youtube.com/watch?v=I82T-khXtF8

  0
  0
  Atbildēt

  0

rinķī apkārt 25.03.2015. 08.23

Tas izsūtīto gara spēks, kurš palīdzēja izdzīvot kremlinu nāves nometnēs ieslodzītajiem LR pilsoņiem, palīdzēja tiem tādos elles apstākļos nepazaudēt cilvēcisko stāju, šis cilvēcisko vērtību kopums būtu jāformulē tā, lai latviešu jaunā paaudze spētu pēc tā līdzināties.

Kādreiz bērnībā es centos atdarināt polārpētnieku Amundsenu. Gulēju ziemā pie atvērta loga, mazgājos ledus aukstā dušā … :) Bet tā bija tāda rotaļa tikai…

Mūsdienu jaunajai paaudzei būtu jāņem citi piemēri, piemēri no mūsu tautas dzīves pieredzes. Mūsdienu Latvijas jaunatnes gara spēka audzināšanas, rūdīšanas pamatā būtu jāieliek izsūtīto ciešanas un tas, kā šīs ciešanas tika pārvarētas.

Un vēl…:) Autore raksta par to, ka tai latviešu paaudzei, kura nonāca Kremļa verdzībā Sibirijā, latvietība bija īpaša vērtība, ja jau savu piederību latviešu tautai ieslodzītie centās nepazaudēt tajos necilvēcīgajos apstākļos.

Kad šodien lasu latviski rakstītus komentārus, vai pārgudri ” intelektuālus” rakstus, kuros tiek apsmiets un noniecināts latviešu nacionālisms, un, kad es saprotu, ka šādus tekstu izplata latvietis, man vienmēr ienāk prātā doma par to, ka tomēr vajadzēja tulīt pēc LR neatkarības atjaunošanas izvilkt gaismā visus tos ” centīgos” latviešus, kuri, pametot savu tautu, PSRS okupācijas laikā metās pakalpot komunistiem, viņu Latvijā ievazātajai varai. Tad varbūt šodien būtu mazāk aprobežotības apkārt, tad varbūt latvietis labāk saprastu to, ” kas es esmu…” un nemaldītos trijās priedēs, savas garīgās vērtības meklējot.

+14
-6
Atbildēt

4

  aivarsk > rinķī apkārt 25.03.2015. 08.53

  Tādu lāču un kirchenšteinu mums ir kāliem un birkaviem! Gazpromizatori, savicka drauģeļi, TUA tirgoņi un pagarinātāji, valsts apkrāpēji utt.

  “diezin vai kāds mūs uz Sibīriju kādreiz vēl sūtīs?” – nesūtīs, nošaus tepat, ja mēs necelsimies vēlreiz, kā streļķu laikā!

  +9
  -6
  Atbildēt

  0

  Kurmītis > rinķī apkārt 25.03.2015. 08.55

  : ))))))

  Ja, ja … kādas galaktiskas ciešanas! Kur no štrunta holokaustam līdz tam, vai ne?

  Neesi vēl uzmodies, jeb tieši otrādi – jau paguvi „uz krūti uzņemt” no paša rīta? … : )

  P.S. Kad es skatos un klausos uz tādu „Sibīrijas pastalu” kā kalniete, man brīžam gribas lai viņa tur – Sibīrijā arī būtu palikusi. Jeb, ja ne palikusi, tad vismaz viņu ar steigu vajadzētu uz turieni aizsūtīt atpakaļ.

  Gaiss būtu tīrāks un dzīve skaistāka … : )))

  +1
  -11
  Atbildēt

  0

  koals > rinķī apkārt 25.03.2015. 12.33

  Tiesi taa!Lachi,Kirhensteini.Manu vectevu izsutija gadu velak.Formalais iemesls-pazobelee atrada Brivvalsts karogu un Ulmanjlaiku presi.Nostuhcija cik sapratu kads vietejais,lai dabutu vinja vietu rupnicaa kaa brigadieris.Otrs vectevs-lauku inzenieris stastija atkal taa: vaciesi gaja garam vinja viensetai-ienaca paprasija udeni,oficieris vienigais ienaca majas ieksaa un nospeleja “saha” partiju,parunaja pa dzivi un aizgaja.Pec 3 gadiem sarkanarmiesi lidziga situacija- apsava lopinjus,bet virtuve bij ierikojusi savu tualeti.Abi vectevi nepiedalijas Otraja pasaules karaa,nebija nekados legionos.Bet tadi “kurmisi” ,ka sis musejais no “ir”,izraisa vemienu.

  +7
  -1
  Atbildēt

  0

  andrejs > rinķī apkārt 25.03.2015. 13.03

  Tiesi taa! Lachi,Kirhensteini bija iespējami tikai tāpēc, ka te bija nodibināt krievu okupantu vara.

  +5
  -4
  Atbildēt

  0

mūsu alus 25.03.2015. 08.19

Melnās lentītes dežūrraksts, kurš pirmajās rindiņās iesākas ar “padomju varas varmācību”, bet pēdējā rindkopā jau nonācis līdz “lielajām padomju varas ciešanām” (?!). Autore, kauninot tos, kas neapmierināti ar pašlaik valstī notiekošo, neviļus pati norāda, ka arī pēc 25 gadiem, kopš Latvijas valsts ir atjaunota, tās pilsoņiem, savi bērni jāizglīto, jāaudzina, jāsaglabā latvietība un vērtību kodols PAR SPĪTI pastāvošajai varai. Tas pat nav skumji. Tas jau ir stulbi.

+4
-6
Atbildēt

11

  Abeam > mūsu alus 25.03.2015. 08.21

  Berni ir jaaudzina vienmer, un nevienam par spiti……

  +4
  -2
  Atbildēt

  0

  mūsu alus > mūsu alus 25.03.2015. 08.33

  andris_rivaner, piekrītu, bet kādēļ tad “Ļoti labs raksts”? ;)

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

  Sanita Upleja > mūsu alus 25.03.2015. 08.50

  Uzrakstītu un tautās palaistu tekstu jau katrs saprot, kā vēlas, un tur autoram vairs mazas iespējas ko ietekmēt. Žēl, ka nolasījāt domu tādējādi, ka Latvijā ir tagad ļoti slikta vara, kurai par spīti kaut kas jādara. Es tā nedomāju. Vara un valsts mums ir tāda, kādu paši radām. Es runāju par ko citu – atbildība par savu dzīvi un savu ģimeni cilvēkam ir vienāda jebkuros apstākļos, tikai ne visi to spēj apzināties.

  +14
  -5
  Atbildēt

  0

  Abeam > mūsu alus 25.03.2015. 08.58

  Vienkarsi, zurnalistikas limenis valsti ir ta krities, palasiet kaut vai virsrakstus Tvnet vai Delfos, un rakstu kvalitati, tad sis raksts patikami atskiras, ka ari aktualize svarigu temu, bet ka, nu katrs to saprot.

  +12
  -1
  Atbildēt

  0

  ierados > mūsu alus 25.03.2015. 10.06

  “PAR SPĪTI pastāvošajai varai”
  Neko tādu autore pēdējā rindkopā nav teikusi. Pirms tevi uzrunāju, pridurok, jo esi no aizskarto “intelektuāļu” tusiņa, pastāstīšu atgadījumu alus brūzī “Vārpa”, kas bija uz Maskačkas LPSR.
  No rīta atnākusī maiņa nevar atrast nakts maiņas dežurantu, kurš uzrauga alus nostādināšanas rezervuārus. Ka nevar, nevar. Štrunts, gan jau kaut kur nolīdis un guļ kā parasti pieļurbājies. Taču ap pusdienlaiku, kad sūknēja laukā rezervuārus, atrod šo noslīkušu. Lūk, tas ir “mūsu alus”, kas liek savu funktieri pierakstīt citiem. To alu no slīkoņa tāpat sapildīja pudelēs un aizlaida dzeršanai. Tas alus ir ticis tev arī, vēlreiz pridurok. Ceru, ka saprati.

  +5
  -5
  Atbildēt

  0

  edge_indran > mūsu alus 25.03.2015. 10.26

  ———mūsu alus:”(..) Tas jau ir stulbi.”

  ===============================================================================

  Būs vēl stulbāk, taču par “Rietumu vērtību” popularizēšanu uplejisti-kuplejisti tikai var lepoties:

  “Sabiedrības iniciatīvu portālā «Manabalss.lv» par marihuānas dekriminalizāciju parakstījuši vairāk nekā 10 000 cilvēku, un tas nozīmē, ka šo iniciatīvu var iesniegt parlamentā.”

  http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/553157-savakti_10_000_parakstu_iniciativai_par_marihuanas_dekriminalizaciju

  0
  -3
  Atbildēt

  0

  mūsu alus > mūsu alus 25.03.2015. 19.57

  ierados, no tāda dzirdu :), tikai latviskāk runājot pamuļķa, kurš ierodas uz zirga, ko pats nespēj saturēt tāpat kā savu verbāli uzdrukāto caureju pie raksta desmitos, kurš tika rediģēts jau ap deviņiem. Orģinālā no pulkstens astoņiem rītā bija skaidri un gaiši lasāms šāds teksts – “Ja reiz mūsu tautas gēnos ir tik daudz cilvēku, kas par spīti lielajām padomju varas ciešanām ir izaudzinājuši savus bērnus, saglabājuši latvietību un savu vērtību kodolu, tad kā gan mums šodien ceļas mēle gausties par šausmīgi grūto dzīvi un neesošo dzīves jēgu?”

  Ja pabeigtā tekstā pēc laika parādās papildus vārdi, kas maina iepriekš uzrakstītā jēgu, man vienkārši žēl autores par paviršību, attieksmi, utt., bet ne pamuļķa, kura zirgs redz plašāk par savu nešļavu bērna prātā, bet ar tetovējumu ДМБ 85 uzlabās rokas pirkstiem.

  +3
  0
  Atbildēt

  0

  ierados > mūsu alus 25.03.2015. 21.25

  Nekā tu nēesi sapratis, pridurok. Atkārtoju dļa osobo tupih: tu vari savu otsebjaķinu smērēt cik uziet, taču nepieraksti to citiem. Tas ir tīrs kremļa algoritms, vēlreiz pridurok.

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  mūsu alus > mūsu alus 26.03.2015. 07.06

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  ierados > mūsu alus 26.03.2015. 07.16

  Prieks, ka esi palietojis pieejamo līdzekli un sapratis, ka neko nēesi sapratis. Turpini pilnveidoties, “intelektuāli”.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  Sanita Upleja > mūsu alus 26.03.2015. 09.05

  Jums taisnība, ka rakstā vēlāk tika pievienots viens vārds, jo tikai pēc publicēšanas pati pamanīju, ka pie teksta par padomju ciešanām ir pazudis vārds “nodarītajām”. Tomēr domāju, ka no raksta kopsakara bija saprotams, ka es nedomāju, ka padomju vara ir cietusi, bet gan, ka cilvēki ir cietuši. Atzīstu savu kļūdu un to laboju. Taču tas nemaina raksta būtību.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

Abeam 25.03.2015. 08.15

Loti labs raksts, tikai dalai sbiedribas ir isa atmina, visi jau aizmirsusi ka piemeram SC bija par otru valsts valodu, neatzist okupaciju, un ta varetu turpinat bezgaligi, un tapat atrodas dala Latviesu sabiedribas kas par brivbileti tramvaja, gatava uz visu, ka iepriekseja komentera teikts, dizam cucibam pietiek ar sauru domasanu………

+5
-3
Atbildēt

0

Mantrausis 25.03.2015. 08.00

Neredzu pamatojumu 1949. gada un 2015. gada sasaistei. Šķiet “gaušanās” ir mediju radīts stāsts, kam piespelē mediju izmantotāji…

Daudz materiālu par 1949. gadu joprojām ir, daudzi būtu jāpēta un jāuzklausa, jo gana daudz ļaužu vēl dzīvi, daudz ir dzimuši tur – izsūtījumā, daudzi nevēlas atcerēties, bet būtu japamudina.

Svarīgākais būtu apjaust matemātiku – 1905., 1914., 1941., 1949., 2006. Tie būtu mani zīmīgie nācijas noplicināšanas gadi. Vairs nevar atļauties. Diemžēl – tas notiek un turpinās. Dižām cūcībām nevajag Vili vai Martiņu Lāci, Josifu, Arvīdu Janoviču vai … Dižām cūcībām pietiek ar šauru domāšanu, bažām par sevi un gribēšanu par katru cenu būt…

+5
-3
Atbildēt

4

  Sanita Upleja > Mantrausis 25.03.2015. 08.45

  Par sasaisti ar 2015.gadu. Esmu saskārusies ar situāciju Latvijā, kad radinieki sūdzas, ka viss slikti. Kad prasu, kas tieši tev ir slikti, tad saņemu atbildi – nē, nu man jau tieši nekas, bet skaties, ko raksta avīzēs un ziņās rāda. Tāpēc domāju, ka plašsaziņas līdzekļi tomēr ir ļoti atbildīgi par to, kādu noskaņojumu rada sabiedrībā.

  +16
  -4
  Atbildēt

  0

  aivarsk > Mantrausis 25.03.2015. 08.47

  Sanita, pilnīgi precīzi! MIL ir ceturtā vara un ir tieši līdzatbildīgi valstī notiekošajam tādā pat mērā, kā pārējās varas.

  +7
  -3
  Atbildēt

  0

  edge_indran > Mantrausis 25.03.2015. 10.06

  ———Sanita Upleja:”(..)- nē, nu man jau tieši nekas, bet skaties, ko raksta avīzēs un ziņās rāda.”

  ===============================================================================

  “Ne mana cūka – ne mana druva,” tādi tie “pigori” ar brīvo presi, kas esošās sociālās sistēmas “jaukumus” neslēpj. Padomju vara jau 50 gadus Latvijā ar analfabētiem, bezdarbniekiem un liekēžiem pastāvēt nevarētu – toties esošajā 4.maija republikā prekariata slānis tikai palielinās un palielinās:

  “Vairāk nekā 50 000 Latvijas jauniešu vecumā no 15 līdz 29 gadiem nestrādā, nemācās un neapgūst arodu, šādu informāciju apkopojuši iniciatīvas «Jauniešu garantija» aktīvisti.”

  The Precariat: The New Dangerous Class

  https://www.youtube.com/watch?v=PYoaV6f78wM

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  DikembeSakamoto > Mantrausis 25.03.2015. 22.40

  Kas tieši ir slikti? Nodokļu sistēma,kura nabagam plēš septiņas ādas, bet bagātajam ir radīti siltumnīcas apstākļi.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam