Pret komunisma upuriem uzkrāts nozīmīgs parāds 22

Komentāri (22)

Ciniķis 02.03.2015. 10.40

Lieliska intervija, un ne tikai pateicoties intervējamās personībai, bet arī intervētājai. Ja intervētu ir vienotības štata apkalpotāji, tad nekas tāds nevarētu sanākt.

Šajos vārdos ir visas mūsu pēcsovjetu vēstures īsais kurss:

“…pārmaiņu laikā no 1989. līdz 1991.gadam komunisma noziedznieki uzvarēja. Viņi tikai nedaudz atkāpās, atteicās no politiskās hegemonijas, taču pārņēma biznesu, veiksmīgi piedaloties privatizācijas procesā, un pēc dažiem pieklusuma gadiem 90. gadu sākumā, kad viņi nebija pārliecināti, vai ir pietiekamā drošībā, viņi atgriezās politiskajā un sabiedriskajā dzīvē.

Nozīmīgi, ka nav noticis gandrīz neviens tiesas process, kas iztiesātu komunisma noziegumus. Simtiem tūkstošu komunisma upuru šodien dzīvo Eiropas Savienībā kopā ar neskaitāmiem totalitārisma laika represīvās varas iemiesotājiem, no kuriem daudzi atrodas prominentās un ietekmīgās pozīcijās šodienas sabiedrībā. Vienlaikus Eiropas Savienība garantē tiesības uz taisnīgu tiesu tās pilsoņiem. Taču taisnīgas tiesas nav.” Un Latvijas gadījumā ir vēl traģiskāk – mēs dinendienā dzīvojam kopā ar tūkstošiem okupantu, kolonistu un viņu pēcteču, un mūs vēl cenšas ar viņiem integrēt.

+3
0
Atbildēt

1

  andrejs > Ciniķis 02.03.2015. 22.20

  pārmaiņu laikā no 1989. līdz 1991.gadam komunisma noziedznieki uzvarēja. Viņi tikai nedaudz atkāpās, atteicās no politiskās hegemonijas,

  Nozīmīgi, ka nav noticis gandrīz neviens tiesas process, kas iztiesātu komunisma noziegumus.

  ———————————‘

  Neviens no kompartijas un čekas spices nav notiesāts par noziegumiem pret latviešu tautu. Izņēmums bija Rubiks, kurš laikus nenoorientējās un vēlāk turpināja tēlot uzticību “senajiem ideāliem”.

  pašlaik vārds komunists noder, lai palamātu politiķus, kas atrodas “nepareizajā” pusē. Piemēram, mūžīgie komunisti ir Lembis un Brigmanis. Komunisti, kas sastājušies Vienotībā ir cienījami politiķi, kas pelnījuši ieņemt labi apmaksātus krēslus Briselē.

  +4
  0
  Atbildēt

  0

Galaktions 27.02.2015. 14.24

/

Izpilddirektores Vinkelmanes vectētiņš ir saistīts ar Ljas prāta milzi Jāni S.

/

Trīs paaudžu polarogrāfi. No tiem ievērību pelna Dr. V. Nejedli firmas Prāgā

izgatavotais polarogrāfijas metodes autora Jaroslava Heirovska polarogrāfs. LU

Ķīmijas fakultāte to saņēma 1938. gadā, dienā, kad Vācija okupēja Čehoslovākiju.

Ar šo aparātu strādājis M. Straumanis un A. Dravnieks. Pēc Otrā pasaules kara

ar to polarogrāfijas metodi doc. J. Baloža vadībā apguva fakultātes studenti.

Savu diplomdarbu par alumīnija polarogrāfisko noteikšanu 1956. gadā izstrādājis

J. Stradiņš.

/

http://www.lu.lv/materiali/apgads/raksti/684.pdf

/

Molekulārbioloģe pievērsusies jaunāko laiku sociālajai vēsturei un politikai. Kritiskā domāšana un starpdisciplināritāte dos labus rezultātus.

+2
0
Atbildēt

0

ierados 27.02.2015. 13.50

” Tā būs ciniskāka, pragmatiskāka, bet godīgāka…”
Vai pats sajēdz, ko saki?

+4
-2
Atbildēt

3

  edge_indran > ierados 27.02.2015. 14.01

  ———

  Neko neredzu, neko nedzirdu, neko zināt negribu…..

  Junkurs nodod zvērestu un iesniedz atlūgumu

  https://www.youtube.com/watch?v=QEvtq424yUs

  +1
  -6
  Atbildēt

  0

  Absints > ierados 27.02.2015. 16.22

  Tieši tā arī domāju. Vai Jums liekas, ka rakstu tāpat vien?

  >Tā būs ciniskāka, pragmatiskāka, bet godīgāka…

  …mazāk skaitīs dzeju, bet atšķirībā no mums, nebūs tik divkosīga. Skarbāka, niknāka, asāka, gudrāka, nežēlīgāka- droši vien, bet ne blēdīgāka , jo nebūs augusi tajā duālajā vidē, kur mūsu paaudze. Jaunā paaudze tagad, varbūt, pat aug robustākos apstākļos, bet tie ir skaidrāki un tiešāki. Ne velti sakam, ka savu ienaidnieku gribam redzēt frontes otrā pusē, nevis slēpjamies krūmos aiz muguras.

  Viņi vienkārši būs mazāk mācīti melot…

  +7
  -1
  Atbildēt

  0

  edge_indran > ierados 27.02.2015. 17.04

  ——-

  Mazāk?! O, yes, atpazīstu “brāli” cepli…

  http://y.delfi.lv/norm/53018/1253616_iHPTnE.jpeg

  +1
  -4
  Atbildēt

  0

Absints 27.02.2015. 12.57

Nav tik svarīgi, cik gadus komunisti attīstībā mūs atsvieda atpakaļ, tagad nav pat tik svarīgi, cik okupācijas gados ir zaudēti tuvinieki un draugi, -tā sāpe jau sen ir izsāpēta, svarīgi ir tas, ka smagākās okupācijas sekas ir latviešu galvās. Vairs nevaram runāt par bāleliņu čaklumu, jo krievu laiki iemācija slinkot- atcerieties populāro teicieni, ka vieni izliekas, ka strādā, citi, ka maksā… vairs nevaram runāt par godīgumu, jo padomju okupācija iemācīja zagt. To gan tā nesauca, sauca par iznešanu no rūpnīcas, atnešanu no darba, sarunāšanu no pārziņa, darba, noliktavas… mēs, atšķirībā no rietumeiropiešiem, zinam, ko nozīmē vārdi “blats”, “haltūra”, un mēginam to darīt arī tagad. Mēs tikām iemācīti neuzskatīt atpirkšanos no ceļu policista par korupciju, un maksu dakterim saukt par pateicību… Mēs labi mācējām būt divkosīgi, partijas sapulcēs, politinformācijās, runājot vienu, mājās virtuvē otru..

Patreiz pie varas, pie teikšanas, pie uzņēmumu un iestāžu vadības stūres, reālie darītāji, darbinieki, ir tā paaudze, kas pilnībā izauga padomju okupācijas laikā. Izbijušie oktobrēni, pionieri un komjaunieši. Tā paaudze, kas izcīnīja Latvijas neatkarību, bērnību un jaunību bija pavadījuši neatkarīgas Latvijas laikā, kad godīgums, čaklums vēl bija cieņā. Pēc neatkarības atgūšanas viņi atgriezās pie šīs vērtību sistēmas. Tad Latvija bija daudz godīgāka kā tagad…., Nu toni nosaka tie, kuriem vērtību sistēmu radīja komunisti. Un to labi redzam- rodas pļēguri deputāti, notiek zagļu un malu mednieku pārvēlēšanas, jo aktīvie vēlētāji arī dzīvo tajā pašā vērtību sistēmā, rodas “savējie”, kas atklāti var uzspļaut likumiem, iekašājot 20% no katra pirkuma, pārdot nanoūdeni, vai ar plaģiātismu pelnīt lielu naudu, ir nihilisms un cinisms pret varu, deputāti var atļauties optimizēt nodokļus, pirkt balsis, policijā piesegt slepkavas, tagad veiksmīgi darbojas “pie siles par katru cenu” princips.

Ko varam darīt – neko. Tas var mainīties tikai ar nākošo paaudzi. Tā būs ciniskāka, pragmatiskāka, bet godīgāka… jo būs izaugusi jau neatkarības apstākļos. Būs gan jāpaiet vēl daudziem gadiem, daudzām paaudzēm, lai tās slimības, ko sauc par komunismu, sekas pazustu.

+12
-2
Atbildēt

4

  edge_indran > 27.02.2015. 13.57

  ————-

  Ko citu var darīt pēc 25. gadu cīņas – priHvatizācijas, denacionalizācijas, konsolidācijas – ar komunismu, ko citu, kā glāzes piepildīt un tostu uzsaukt?!

  Ir jau izaugusi neatkarības apstākļos jauna “ciniķu, pragmatiķu, gāzētāju” paaudze – to jau 12.saeimas vēlēšanu rezultāti spilgti apliecināja:

  “Kurzemē S. Āboltiņu apsteidza Inese Lībiņa-Egnere, Jānis Junkurs un Ints Dālderis. J. Junkurs no sākotnēji sarakstā ierādītās 10. vietas pēc vēlētāju veikto atzīmju (2104 plusu, 1371 svītrojumu) saskaitīšanas pakāpās uz augsto otro vietu. Tieši Junkura ievēlēšanai ir visgrūtāk rast izskaidrojumu, ņemot vērā gan viņa politisko pagātni, gan iepriekšējo darbu vērtējumu. Patiesībā tas pat ir diezgan neveselīga pamācība jaunajiem politiķiem – ja esi ticis parlamentā, nevajag tur būt aktīvam un redzamam, nav jācenšas neko ievērojamu paveikt, pietiks ar to, ka kādu retu reizi debatēs nolasīsi vispārīgu referātu par ārpolitiku, bet galvenais – pirms vēlēšanām sagatavo un izplati krāsainu, sevi slavinošu avīzi. Ar to pietiks…”

  http://www.delfi.lv/news/comment/comment/maris-antonevics-junkura-misija.d?id=45078578#ixzz3SwhIQQtK

  https://www.youtube.com/watch?v=WXV0e03G504

  +1
  -5
  Atbildēt

  0

  v_rostins > 27.02.2015. 14.42

  Ķīps

  Mēs tikām iemācīti neuzskatīt atpirkšanos no ceļu policista par korupciju, un maksu dakterim saukt par pateicību…

  ________________

  Tās ir pupu mizas. Mūsu lielākā nelaime ir tumsonīgi dzimtcilvēki, kuri lepojas čekistu piesmieta izdzimteņa “veiksmes stāstu”, proti atrisināt savas finansiālās problēmas uz līdzcilvēku rēķina, uzmetot valstij piederošu banku.

  +4
  -2
  Atbildēt

  0

  Piligrims > 28.02.2015. 01.31

  Pilnīgi piekrītu, smagākās ir garīgās un morālās traumas,kuras radīja padumjā iekārta un idiotoloģija. Un pati galvenā – tiesības noteikt, ko tu drīksti domāt, runāt, kam ticēt un pārliecība, ka tikai mans (manas grupas) viedoklis ir pareizais un vienīgais tiesīgs pastāvēt. Un vēl tagad tādu cilvēku ir ļoti daudz ar izmainītu uztveri. Un nav svarīgi kādu ideoloģiju/ticību viņi aizstāv/sludina. Ja tā ir vienīgā pareizā un tāpēc vienīgā tiesīga eksistēt, tad vēl joprojām esam padumjās idiotoloģijas varā.

  Es šeit pat nenolaižos līdz tāda līmeņa analīzei, kad tiek aicināts fiziski iznīcināt vai iespaidot citādāk domājošos.

  Es piekrītu Voltēram šajā principā, kas ir pilnīgi pretējs totalitārismam: “Es nepiekrītu tam, ko jūs runājat, taču es līdz pēdējam elpas vilcienam aizstāvēšu jūsu tiesības to runāt.”

  +3
  0
  Atbildēt

  0

  edge_indran > 28.02.2015. 10.49

  ——-Piligrims:”(..)Es šeit pat nenolaižos līdz tāda līmeņa analīzei, kad tiek aicināts fiziski iznīcināt vai iespaidot citādāk domājošos.”

  ===============================================================================

  “Citādāk domājošie” fiziski iespaido. Ar tādu parādību kā “mass shooting” jau ir modernā sabiedrība tā apradusi, ka šodienas anti-komunisti to par kādu anormālibu nemaz neuzskata. Turpinam sekot jezuītu filosofijai – “Dzīvos šauj, mirušos slavina”:

  “Police: Missouri gunman kills 7 in town of 50 then himself; was cousin to 2 slain couples.” Updated 23:17 GMT (07:17 HKT) February 27, 2015.

  http://edition.cnn.com/2015/02/27/us/missouri-deaths/

  0
  0
  Atbildēt

  0

Valdis Eiserts 27.02.2015. 12.53

Nav pie mums iegājies, ka vairums mankurtu lektu acīs uzvarētājam. Šovasar, lai! Esam sagatavojuši Jelgavas dziesmu svētku repertuāram Imanta Kalniņa oratoriju ar Andreja Upīša sarakstīto sarkanā terora slavinājumu tekstā. Un tuvojoties 17. jūnija piemiņai būsim tik gatavi, ka atliks vien atvērt stratēģiskā vazelīna krājumus.

+5
-1
Atbildēt

0

ierados 27.02.2015. 12.17

Te jau var ieraudzīt norūpētās personas pirmajās rindās uz komunistisko “varoņdarbu” slēpšanu. Kurmis kārtējo reizi sasmeķējies halucigēnus un kārtējai dozai pelna grašus. Vecais komuņagu poļitruks indrans iedomājies, ka viņa “viedoklis” kādu interesē. Pridurki!

+7
0
Atbildēt

0

Kurmītis 27.02.2015. 11.30

Nu upuri. Nu komunisma. Un?

Cik var ņemties un īdēt par to? Cik zinu, šobrīd no „komunisma” valstīm pasaulē ir palikušas ZKoreja, Ķīna, Kuba … Tad ko, atbilstoši „latviskajai” žēlabu tradīcijai tagad šie „upuri” pieprasīs tiem kompensēt varbūt viņu ciešanas ???

Jeb kāda vispār jēga šim pasākumam un šīm izpētēm? PadSavienības sen jau vairs nav. Ja kāds nav pamanījis. Un latvieši kā tauta ir MORĀLI zaudējuši jebkādas tiesības kaut ko vispār pieprasīt no citiem pēc tā, ko izdarīja SAVĀ zemē ar SAVIEM līdzpilsoņiem un vēl pavisam NESEN.

Mana sievasmāte kā bērns ir pārdzīvojuši Ļeņingradas blokādi, knapi dīva palika. Un? Latvijas „komuniska upuru” valsts viņai par to nozaga pilsonību un nozīmēja pensiju, ar kuru pat viņas pašas ikmēneša zālēm knapi pietiek. Par komunālajiem maksājumiem vai pārtiku vispār nerunājot.

Latvijas morālie kropļi gandrīz miljonu savu līdzcilvēku pie pirmās izdevības, padarīja par otrās šķiras cilvēkiem. Un es neatceros, ka šie „komunisma upuri” būtu kaut kā iebilduši vai iestājušies pret šādu klaju necilvēcīgu segregāciju.

Bez tam – tie „komunisma upuri” arī ir bijuši visai dažādi. Citi mani radiņi no Helsinku grupas pateicoties šīm „represijām” tika izmesti no Pad Savienības 80-to gadu beigās un dzīvo Vācijā kopš tā laika, cepuri kuldami.

Tā ka. Viss šis sviests ar „upuriem” par procentiem 90 ir kārtējais politoloģiskais manipulatīvais pasākums, pieskaņots Aukstajam karam ar Krieviju. Un fakts, ka šie mūsu „upuri” vesela gada laikā nav pat patapuši mutīti atvērt par ŠODIEN reāli slepkavojamajiem doņeckiešiem, ko veic pro-rietumnieciskie VALSTS bandīti Ukrainā, to tikai apliecina. Ak, jā … tur taču laikam slepkavo fašisteļi nevis komunisti …

0
-11
Atbildēt

6

  Ebenemezers-3 > Kurmītis 27.02.2015. 11.43

  lno > Kurmītis 27.02.2015. 11.58

  Kurmis savu morālo kroplumu demonstrē uzbāzīgāk kā nekaunīgs ubags:):):)

  +8
  -1
  Atbildēt

  0

  edge_indran > Kurmītis 27.02.2015. 12.01

  ———

  Krievijas liberālis Maksims Kantors par “Eiropas Atmiņas un sirdsapziņas platformas” būtību, cīņas gaitu un sekām (Putina popularitātes reitings – 86%):

  “Бичуя коммунизм, принялись уничтожать все русское; русское воспринималось миром как условия возникновения коммунистической доктрины.

  Провели операцию в три хода.(..)

  Это был необходимый теоретический базис.

  В дальнейшем, любое унижение России воспринималось как борьба с тоталитаризмом.

  Только крайне наивный человек мог полагать, что ответа России не последует. Невозможно унижать нацию в течение четверти века, разграбить гигантскую страну, объявить о ее скором развале — и полагать, что страна не ответит никак.” http://www.peremeny.ru/books/osminog/9604

  Vladimir Putin’s approval rating Now at a whopping 86%

  https://www.youtube.com/watch?v=nm1m9A5eqD0

  0
  -6
  Atbildēt

  0

  Ēriks > Kurmītis 27.02.2015. 15.34

  Vai mums tur kāda diža starpība,kādā veidā impērija cenšas atjaunoties,komunistiskā vai brutālā krievu stila kapitālistiskā veidolā?Par kurmja murgiem un atņemto Latvijas pilsonību,kura kolonistiem nekad nav bijusi, vispār runāt…sapratne kā hunveibīnam.

  +6
  0
  Atbildēt

  0

  edge_indran > Kurmītis 27.02.2015. 17.11

  ——-

  Ja pašlaik Latvijā latvieši labāk par vāciešiem Vācijā dzīvotu, tāpat kā LPSR “okupētie” par KPSFR “okupantiem” labāk dzīvoja, tad jau tiešām nekādas atšķirības nebūtu – un “Kurmītis” gluži kā akadēmiķis nerunātu:

  ” Man liekas, tas bija ļoti svarīgi, ka Padomju Latvija nekļuva par Ostlandi, kā tas bija iecerēts Hitlera okupācijas laikā. Ka mums tomēr bija sava – kāda ar ne, tomēr sava – atribūtika, ka notika mācības latviešu valodā, ka bija kaut tas sarkani viļņotais, tomēr savs karogs, – ka tomēr bija savi formāli suverenitātes elementi. Un ka tika paturēta Konstitūcijā ierakstītā tiesība izstāties no impērijas, no PSRS sastāva. Tāpēc es tomēr šo laikmetu pilnīgi nenorakstītu. Jo tur bija ne tikai represijas, ne tikai trūkumi, bet arī dažas pozitīvas iezīmes, kas ļāva kaut zem ledus, kaut pagrīdē turpināt mūsu nācijas eksistenci.”

  “Latvieši ar savu sīkstumu izķepurosies”. Saruna ar akadēmiķi Jāni Stradiņu

  http://www.la.lv/latviesi-ar-savu-sikstumu-izkepurosies/

  +1
  -3
  Atbildēt

  0

  haralds > Kurmītis 26.08.2015. 17.15

  tas gan ir mēsls! un savā bagātajā krievu valodā neškir Latvijas fašistus un latviešu fašistus un nacistus lamā par fašistiem!

  0
  0
  Atbildēt

  0

edge_indran 27.02.2015. 11.27

——–

“Čehijas Republikā ir liberāli likumi, tie ļauj gandrīz ikvienam……”

===============================================================================

…..izgaršot neo-liberālisma apstākļos “svina garšu” (M.Bērziņš)?

Czech Republic shooting : ‘Eight die’ in Uhersky Brod

https://www.youtube.com/watch?v=NaDSJTPOBks

0
-6
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: