Vai jaunietis pēc ieslodzījuma ir “miris”? 29

Komentāri (29)

idaho 14.12.2014. 10.29

Domāju, ja kāds reāli vēlas palīdzēt (vārds nav gluži piemērots, bet tomēr) jauniešiem, kam gadījies tā vai šā pārkāpt likumu vai ķerties pie drūmākām lietām (slepkavības vai kas tāds), būtu nepieciešams darbs. Joprojām vienam otram (varbūt labu detektīvfilmu iespaidā) rodas iespaids, ka Latvijas cietumi ir augstskolas un no turienes nogrēkojies pusaudzis vai divdesmitgadnieks iznāks gudrs, pāraudzināts un vismaz gadus septiņus veltīs sabiedrības labumam. Ha!

Protams, tas prasa daudz darba, bet te vietā būtu profesionāļi, kas saprastu – ko tiesas lēmums panāks. Cietums varētu būt galējā nepieciešamība (smagos gadījumos), jo ir jāsaprot, ka tiesa faktiski šo cilvēku noraksta. Uz visiem laikiem. Sabiedriskie darbi nav daudz piemēroti – būtu lieliskas iespējas pievērsties tiem! Ko darīt – cik uziet, resursu – pietiekami! Protams, lielu naudu nepagrozīsi, bet – te nesen kāds uz autobusa uzlīmēts ģīmis pauda: Cilvēks ir… :)

Diemžēl šī ir mūsu ļoti savdabīgā tiesiskā regulējuma sistēmas smaga problēma – tiesai lielākoties rūp likuma izpilde nevis cilvēks, kas nonācis viņu atbildībā… Ar to būtu jāsāk!

0
0
Atbildēt

0

morgenstern 14.12.2014. 02.03

Vai jaunietis pēc ieslodzījuma ir “miris”?

——————–

Lielākā daļa lielā mērā jā. Pie kam jau PIRMS ieslodzījuma. Nedomāju, ka kantoriem, kuru galvenais uzdevums ir pierādīt savas eksistences jēgu, būtu kādas izredzes veikt sabiedrībai mirušu cilvēku augšāmcelšanu.

Piekrītu -ierados- komentāram.

+1
0
Atbildēt

0

ierados 13.12.2014. 07.58

Piekrītu. Šie darbīgie “projektu” bīdītāji vienkārši zāģē naudiņu. Latvijā bija viens vīrs (akzmirsu vārdu), kurš nodibināja bijušo zeku brīvprātīgo kopienu. Iekš radio “Merkurs” klausījos intrviju ar viņu. Pats arī bijušais zeks. Šiem cilvēkiem vismaz sākumā ir doma un apņemšanās sākt jaunu dzīvi. Dzīvošana un darbošanās turpat uz vietas, kaut kāda galdnieku darbnīca īrētā graustā. Pilnīga pašfinansēšanās, nekāda palīdzība no ārpuses. Pie nenoziedzīgas dzīves atgriezušies tikai nedaudzi, tas ir, pie šī cilvēka zināšanām un maksimālajām pūlēm. Tas, par ko raksta autors, stipri izskatās vienkārši pēc izklaides pasākuma.

+1
0
Atbildēt

0

KRUSTTEVS 13.12.2014. 00.36

fiktiva falsa meliga darbibas imitacija..izglitot tadus jauniesus var tikai tadi kas zin pazist un saprot sistemu no iekspuses

0
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam