Galma kardiologs Ērglis 29

Komentāri (29)

Maija Lontona 14.03.2014. 13.01

Manas pardomas par so rakstu.
1. Soke ka valsti NAV caurspidigas sistemas (tie pasi nolemj kurus stentus ieperk, tie pasi sanem “ziedojumus” simtu tukstosu apmera), kamer veselibas ministrei ir 0 saprasanas, ka to partraukt, un ka sos sistemu butiski uzlabot.
2. Soke ka kads komentaros min par “pasaules limeni” kas sasniegts, nepamatojot ka tas izmerits (no raksta skaidrs ka arzemju pacientu ir maz), vai tas butu tapec ka liekam loti daudz stentus? Rietumu pasaule, kur dazas valstis tapat ka Latvija, lieto fee for service metodi, ir neskaitamas augstas kvalitates publikacijas, kas parada ka stentesana ir biezi veikta ari tur kur ta nav vajadziga tikai lai sanemtu naudu par so pakalpojumu. Ka noradits sini petijuma http://jama.jamanetwork.com/article.aspx?articleid=1104058, virs 40% stentu ASV kas ielikti pacientiem ar neakutam indikacijam, iespejams nebija vajadzigi. Piebildisu tikai to ka ASV uz 100 000 iedzivotajiem veic mazak sis proceduras neka Latvija.
3. Soke tas, ka valsts universitates slimnica, ne ministrija, ne universitates slimnica, NEVIENS nezin cik tiek maksats petniekiem!!! Ja kaut kas petitam pacientam notiek, vai sis petnieks vinu arstes par savu naudu, jeb valsts un slimnica? Si “slimiba” noved pie ta, ka petniekam ir daudz izdevigak iesaistit pacientus zalu petijumos, un neviss arstet, tas rada milzu problemas slimnicas godiga, caurspidiga parvalde.
4. Ergla teiktais, “ka kardiologi nestrada privatprakses” ir paties, tacu nepasaka kapec ta notiek? Tas notiek tapec, ka universitates slimnicas kvotas visiem parejiem ir ierobezotas, tiek izstradatas atri, un ja kads no parejiem arstiem stradatu tiesi tik pat daudz ka kardiologi, vini vairak nesanemtu, bet sanemtu sos savus 600Eiro, ta ir perversija kas VM jalabo. Universitates slimnica NEDRIKST but kvotas pacientiem, jo butiski samazina aprupes kvalitati, un LIEK parejiem arstiem mesties uz citam veselibas iestadem lai sis peiskirtas kvotas tur “izstradatu”.
5. Pie stentesanas apjomiem Latvija, stenti cenam butu jabut daudz zemakiem, par sim proceduram apmaksa ir valstij jasamazina (to jadara nemot vera NICE vadlinijas), jakontrole ar Prof Zarina ieviesto metodi kam tiesam stentus vajag (lai tos liktu tikai tiem kam tos vajag, Erglim si metode ir labi zinama), TACU kopeja nauda kas nonak slimnicas NEDRIKST tikt samazinata, bet maksajumiem japariet uz bundle payment vai global finansejumu+kvalitates kriteriju noteiksana un merisana, tas slimnicas kolektivam lautu domat par visas slimnicas un netikai vienas sauras nozares veiksmigu attistibu.
6. Ka raksts skaidri parada, liekot vairak un vairak stentus kardiovaskularo mirstibu Latvija nevar samazinat (skat parejas valstis), tas jaizdara ar aspirina, asinspiediena, holesterina arstesanu noteiktam riska grupam.
7. Ka var arsts kas strada par 200%, un kaut vai par 10 000Eiro algu uzcelt tenisa klubu un dibinat vel daudzus uznemumus, to cilveki stradajot universitates klinikas nekur pasaule izdarit nevar, varbut stradajot privat prakse, un ka skaidri redzams no si raksta Ergla kungam Stardina slimnica IR privatprakse, kur vins dara ka grib un bez absoluti jebkadas paraudzibas un ta nav valstiska ilgspejiga domasana, jo karali vai galma arsti, bez demokratiskas un caurspidigas parvaldibas mus ved un turpinas vest strupcela.
8. Ergla kunga argumets ka “statistika nav pareiza” ir aplams pec butibas, jo ne jau Igaunija, vai Lietuva, vai Horvatija arsti ir daudz izglitotaki, un atzime mirsanas gadijumus pareizi.
Ugis Gruntmanis

0
0
Atbildēt

0

JānisLetiņš 14.03.2014. 00.07

“Paldies Baibai Zālītei un Rudītei Spakovskai par darbu informācijas vākšanā un apstrādē. Paldies VID par sadarbību informācijas ieguvē.”

Paldies Ingai Spriņģei! Vienmēr viegli un interesanti, lasīt, kaut arī temats nav no vieglajiem. Un paldies, ka nedemonizēja Ērgli, tikai norādīja uz dīvainībām!

Vienīgi . . . vai tas ko mainīs?

+1
-1
Atbildēt

0

Mārtiņš 13.03.2014. 20.17

Dati par klīniskajiem pētījumiem visās Eiropas valstīs publiski ir pieejami klīnisko pētījumu reģistrā https://www.clinicaltrialsregister.eu/ctr-search/search. Tur arī informācija kas un ko šobrīd pēta Latvijā.

+1
0
Atbildēt

0

Una Grinberga 13.03.2014. 18.59

Divējādas sajūtas lasot šo rakstu – no vienas puses Ērglis rāda fantastisku mērķtiecību un izcilību, no otras puses, lai viņš to panāktu viņam ir arī nedaudz nesmuki jārīkojas. Tā vietā lai nolīdzinātu izcilu ārstu līdz ar zemi varbūt būtu jājautā Veselības ministrijai un Valdībai, kādēļ ārstu algas ir zemākas par grāmatvežu algām privātajā sektorā un kādēļ ārstam ir jāsmērējas ar politiķiem, lai varētu normāli pelnīt, veikt pētījumus un iegādātos modernu tehniku valsts slimnīcā?

Es drīzāk prasītu Circenei un Straujumai, kādēļ tikai dažās medicīnas jomās valsts spēj nodrošināt modernu ārstēšanu un kādēļ mazā un salīdzinoši lētā Latvija daudz lielākā apjomā nepiedāvā medicinās pakalpojumus Skandināvijas un NVS pacientiem, lai nodrošinātu pilnu kapacitāti jomu speciālistiem.

+4
-1
Atbildēt

2

  Mārtiņš > Una Grinberga 13.03.2014. 20.48

  Skandināviem ir brīvi pieejama, bezmaksas medicīnas aprūpe savās mājās – viņus būs grūti pārliecināt braukt šurp ārstēties par maksu. NVS valstis gan varētu būt mērķa auditorija, bet tad šis maksāt spējīgais pacients jāpārliecina nebraukt uz Vāciju vai Austriju bet gan uz Latviju. Kā to izdarīt atbildes laikam nav.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  Agnese Cimuška > Una Grinberga 13.03.2014. 22.00

  Tik profesionāli sagatavotu materiālu par A.Ērgli,varēja piespēlēt tikai ļoti zinoši cilvēki ,kam nedod mieru skaudība.Kāpēc gan neiet un nepieprasa ,kā to dara Ērglis,šarmējiet ,kas to prot .Būtu labums mums visiem ,kam nepieciešama mediciniskā palīdzība.Galvenais, pielīdzināt pelēkai massai ,ja kāds uzdrošinās kaut ko vairāk.

  +1
  -3
  Atbildēt

  0

Ojārs 13.03.2014. 16.31

Pavisam nesen Krištopāns izteicās, ka lai viņam atdod visus tos miljonus, ko valsts budžets dod veselībai, un viņš izārstēšot visus latviešus. Man ir aizdomas, ka Krištopānam ir taisnība. Visa šī sistēma ir tāda miskaste…

+3
-3
Atbildēt

0

Egita 13.03.2014. 16.17

Žurnālistika ar lielo burtu.

Cepuri nost. Inga malacis.

Man patika par to Ērģļa,, alpīnismu” un par lietuviešu kolēģu nevēlēšanos,,iegāzt” LV kardiologus.

-_______________________________________________________________________

Viļņas Universitātes slimnīcas preses pārstāve stāstīja – nevarot dabūt informāciju no atbildīgā kardiologa, jo viņš nevēloties sagādāt nepatikšanas kolēģiem Latvijā.

———————————-

Baltijas vienotība.

+6
0
Atbildēt

0

Ludmila 13.03.2014. 16.08

Ne jau tikai stentā nauda , Kontrast viela ne mazāk maksā un vienam cilvēkam var iziet 1 litrs citam 3 ( nebūšu kompetents par apjomiem , bet uz to pusi ir )

+2
0
Atbildēt

0

Ludmila 13.03.2014. 15.56

andrejs

Ārstu aprindās klīst runas, ka viņam patīkot zēni…

”””””

Es esmu dzirdējis citas baumas un tur puiki / vīrišķi nefigurē . Normāls sievišķis .

+3
-2
Atbildēt

0

Ojārs 13.03.2014. 15.27

Ārstu aprindās klīst runas, ka viņam patīkot zēni…

+2
-4
Atbildēt

0

Þanis Bezmers 13.03.2014. 13.53

Urrrāā! Beidzot mums ir savs nacionālais Ostaps Benders! Pateicoties šim “meistarrakstam”.

+1
-1
Atbildēt

2

  tuba76 > Þanis Bezmers 13.03.2014. 14.39

  Nu mandomāt – ne pirmais – neviens agrāk tikai nav pētījis tuvāk tik detalizēti citus “nopelniem bagātos”.

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  aguslens > Þanis Bezmers 13.03.2014. 22.54

  Jā, ka tikai uzmuldēties, vēl pasakiet, ka labarotarija un aprīkojums atrodas nju vasjukos un operācijas vispār ir izdomātas.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Ludmila 13.03.2014. 12.46

Sapper

Rakstu pavirši izlasīju , bet ……Stentu reālās izmaksas Latvijā nezina pat valsts.”

Gan vairāk bij domāts cik ŠEIT tie stenti reāli izmaksā . Vai tad pirmais gadījums , kad te daudz kas ir dārgāks un stipri dārgāks .

Tā kā tava ironija par RE Baltija nevietā .

+4
-2
Atbildēt

1

  Iveta Kaþoka > Ludmila 13.03.2014. 14.19

  Cik izmaksā šeit? Pēc eiro ieviešanas cenas LV un pārējā EU ir kļuvušas stipri līdzīgas, Ja kaut kas Valsts iepirkumos sanāk radikāli dārgāk, tad atbilde ir tikai viena – meklējiet atbirumu.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Iveta Kaþoka 13.03.2014. 12.18

“Stentu reālās izmaksas Latvijā nezina pat valsts.”

cenas UK pirms 3 gadiem. http://www.ppa.org.uk/foidocs/responses/FOI_Request_(520819).xls

Info meklēšanai veltīju apmēram 1 minūti sava laika. Nez, ko atrastu, ja veltītu tam stundu. “Pētnieciskā žurnālistika” – bez ironijas grūti izrunāt šo vārdu salikumu 🙂

+8
-4
Atbildēt

2

  piziks > Iveta Kaþoka 13.03.2014. 12.43

  Sapper, nebrīnies, — Ingai Spriņģei tauta teātris Latvijas TV1 tuvāks, nopietnai pētniecībai un kvalifikācijas celšanai nepietiek laika.

  Tagad katru dienu var redzēt pašreklāmas rullīti par TV spēku un atliek vienīgi brīnīties, kā nevienam no dalībniekim nav kauns tādā apkaunojumā rādīt savas sejas.

  +7
  -1
  Atbildēt

  0

  tuba76 > Iveta Kaþoka 13.03.2014. 14.19

  Aptuveni nojaušot, kā veidojas iepirkuma cenas, es atturētos datus no šāda avota salīdzināšanai piemērot citā valstī. Piegādātājs savā cenu piedāvājumā ņem vērā lielumus, kas atšķiras ne tikai starp dažādām valstīm (kā uzņēmumu izmaksas, nodokļi), bet arī starp dažādiem iepircējiem (pieprasītais apjoms, piegādes noteikumi, līguma termiņš utml.). Tālāk iepirkuma cena var būt komerciāls noslēpums, tāpēc izcenojumi tālākai lietošanai uzņēmumā var arī nebūt gluži iepirkuma cena. Un visbeidzot – tādu cenu lapu jeburš, kas kaut ko saprot no datoriem, varētu uzmeistarot pārdesmit minūtēs ej nu sazini kādu iemeslu vadīts.

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

dace_roze_lmt_lv 13.03.2014. 11.34

Blēžu valsts. Tāmdēļ mēs stāvējām barikādēs, lai tā valsts tāda būtu.

0
-6
Atbildēt

4

  piziks > dace_roze_lmt_lv 13.03.2014. 12.40

  Annin, kurās barikādēs Tu un Tavi “mēs” bijāt, lūdzu?

  +11
  0
  Atbildēt

  0

  dace_roze_lmt_lv > dace_roze_lmt_lv 13.03.2014. 13.42

  Kabanovs un Lindermans cīnījās avīzes “Atmoda” krievu redakcijā. Kas atiecināms uz mani personīgi, tad tajā laikā arī biju vienā no barikādēm. Jau tobrīd ārkārtīgi izbrīnīja latviešu laucienieki, kuri pat ar saviem krievu domubiedriem negribēja runāt krievu valodā.

  Čuhoniska identitāte un tāda paša uzvešanās.

  0
  -10
  Atbildēt

  0

  austrisv > dace_roze_lmt_lv 13.03.2014. 17.07

  Gan jau tad biji ielīdis kumodes šuplādē un sajaucis barikādes ar šupladēm, kurā patiesi neviens no kukaiņiem negribēja runāt krieviski.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  tuba76 > dace_roze_lmt_lv 13.03.2014. 18.40

  Tā arī nesapratu, kas bija tik dīvains apstāklī, ka latvieši negribēja runāt krieviski. Man neienāktu prātā pat mēģināt Zviedrijā ar zviedriem runāt latviski.

  +4
  0
  Atbildēt

  0

dzintarz 13.03.2014. 11.20

Kārtējais Volstrītas, tpu – “stradiņvilks”.

Neko darīt – ķirurgam jāpiemīt “dieva syndromam”.

Finansu un politisko sfēru neizslēdzot.

Kalnbērzs arī savulaik laboja “čļenus”.

C’est la vie.

+6
-1
Atbildēt

1

  austrisv > dzintarz 13.03.2014. 13.11

  Tas gan labi pamanīts, jo savulaik topā vai modē bija traumatoloģiskā slimnīca, kad to vadīja Kalnbērzs.

  Bet nesen tak topā bija Infektoloģijas centrs ar B. ROzentāli galvenajā lomā, jo tad miljoni tika tam centram.

  Tā kā atliek gaidīt “modes” maiņu Latvijas medicīnā.

  Jāmeklē tādi dakteri- politiķi, kas vairāk interesē Latvijas iedzīvotājus.

  +4
  0
  Atbildēt

  0

Baiba Eglâja 13.03.2014. 10.26

Tas jau sen zināms, ka medicīna ārstē tikai sekas, ne cēloņus. Un tāds ērglis var lepoties, ka dārgas ierīces ir Stradiņos, bet pacients, lai nejustu sāpes, drīz kāju, piemēram, sev nogriezīs pats. Ir taču skaisti zāģi, kurus var pacelt ar rokām, kamēr zāģē nost kāju. Politika pie mums ir bizness. Un biznesā vajag skaistas sejas. Ja var lepoties ar skaistu dzimtas vēsturi, vispār burvīgi. Saeimai savs kardiologs nepieciešams arī praktiskiem mērķiem – tiem, kam ģimis aptaukojas, tak piemetas arī visadas sirds vainas. Ērglis jau pats tādus sīkumus nemaz nedara, bet kāds paziņa viņam vienmēr azotē.

+6
-4
Atbildēt

0

austrisv 13.03.2014. 10.18

“Pateicoties Andreja Ērgļa entuziasmam un prasmei draudzēties ar politiķiem, viņa un kolēģu kardiologu atalgojums svārstās no dažiem tūkstošiem līdz pat 14 000 eiro mēnesī. Tas ir vismaz sešas reizes vairāk nekā bērnu slimnīcas ķirurgam.”

Bija jau dzirdēts, ka šai veselības nozarei ir atvēlēti milzu līdzekļi no nodokļu maksātāju naudas, bet tas jau nav šis valdības nopelns, bet gan, iepriekšējo valdību darbi. Vai tik ne Kalvīšlaika trekno gadu rezultāts. Lia nu kā, bet kurš tagad ņemsies nogriezt šiem tās finanses, jo sāksies milzu brēka, ka valdība negrib kaut vai vienu nozari turēt pasaules līmenī. Kurš būs tas ministrs, ka spateiks: kungi pietiek jums dzīvot trekni, jo citas nozares, piemēram : onkoloģija knapi velk elpu, un tieši tiem vajag vairāk, jo0 dzirdams, ka mūsu cilvēki arvien vairāk slimo tieši ar tām slimībām, kuras vajadzētu ārstēt, lai cilvēks izdzīvotu.

Tenti ir laba lieta, bet jāskatās, patiesi, cik tā katram, kurš to saņem, ir nepieciešams, ja var ar zālēm.

+10
-1
Atbildēt

1

  inta_s > austrisv 13.03.2014. 10.36

  “Kurš būs tas ministrs, ka spateiks: kungi pietiek jums dzīvot trekni, jo citas nozares, piemēram : onkoloģija knapi velk elpu”

  Jebkurš saprātīgs un taisnīgs ministrs, kas strādā valsts pilsoņu interesēs.

  +6
  -2
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: