Decoupling

19

Komentāri (19)

Kaspars 10.07.2013. 13.33

longer or no longer, the third poorest country in the EU or the fourth – people don’t give a piece of shit for it. people just wanna live, not exist.

0
0
Atbildēt

0

dzerkaleliva 06.07.2013. 21.05

Jūsu gudrajā bankā ir kāds analītiķis uzlicis mūsu demogrāfijas un darba spējīgo iedzīvotāju līkni 10-20 gadu perspektīvā? Kopā ar nodokļiem un valsts budžetam nepieciešamo. Arvien pieaugošā attiecībā 1 strādājošais 3 pensionāri, 1 strādājošais 10 pensionāri, 1 strādājošais 50 pensionāri?
Plus aizbraucēji mājās naudu vairs nesūta, uzturēšanās atļaujas vairs nevienam nevajag.
Ir vai nav? Liekas joks? Un, kas jums te brauks un kā jūs te tos braucējus dabūsiet? Tikai tranzīta punkts, lai dotos tālāk uz Skandināviju, R-Eiropu un uz to pašu Krieviju, nekas vairāk. Darba apstākļi briesmīgi, izturēt tos nevar ne baltkrievi, ne bulgāri, ne afgāņi. Pāris mēneši un viss. Tikai latvieši to var izturēt.
—————————-
Pat, ja šobrīd izmiršanas līkne apstātos, kas nevar notikt un nenotiks. Bet, ja nu pēkšņi brīnums, tad tas vienalga neko nerisinās, tikai vēl lielāks slogs budžetam uz gadiem 10.
Re-emigrācijas plāns un, kuru jūs ar to gribat sasmīdināt?
—————————–
Tagad ir tikai ziediņi, pēc 10 gadiem, tad šeit būs īstais – One should note, however, that this ‘austerity’ in Europe was never implemented.

+1
-1
Atbildēt

2

    kreëstliv > dzerkaleliva 06.07.2013. 23.06

    Jūs stipri riskējiet, tūlīt metīsies Jums virsū. Pēc LB iepriekšejiem skaidrojumiem pie citiem rakstiem IR portālā Latvijā ekonomika nedarbojas pēc tradicionālajām likumsakarībām, bet kaut kā savādāk. Kā tieši, to neviens neskaidro, tikai nosauc par krievu vai muļķi, biežāk par abiem kopā. Izstāšanās no eiro pēc gada jau būs iespējama izvēle, kas nevienam neliksies kaut kas šausmīgs. Ar to arī beigsies visi – one should note, however, tha this austerity in Europe has never been implemented. Vispār grieķu budžeta izdevumi tagad ir 2001.!!!gada apmērā, bet spāņiem atšķirībā no Latvijas budžeta disciplīna pirms krīzes tika ievērota.

    Vēl viens no sludinātājiem, skandināvu bankas pārstāvis ar tikko uzcepis murgu ar lozungu – Keeping the pegs to euro in 2009 might now help the Baltic States stop emigration sooner. Iesaku palasīt n padomāt, diez ko Rietumnieki šiem aiz muguras runā.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    kreëstliv > dzerkaleliva 06.07.2013. 23.29

    Krievu lietu nekādi nesaprotu, kādēļ viņi cenšas parādīt korelāciju starp viņu izpratnē muļķību un šo tautību. Kaut kā negribas ticēt, ka krievu CB būtu sliktāka kompetence. Vēl amizantāk izskatās uz tā fona, ka ir atkarīgi no krievu nerezidentu naudas.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

dzerkaleliva 06.07.2013. 19.17

Ne rūpniecības, ne ražošanas, vieni vienīgi parādi un uzpūsts, smiltīs zīmēts PPP pec capita un aizņemšanās, uzturēšanās atļauju, emigrantu naudas un nodokļu izdauzīšanas rēķina.
Ne medicīnas, ne izglītības, ne infrastruktūras, ne armijas, ne policijas, ne ugunsdzēsēju. Līdz tautas labklājībai un cilvēka cienīgai dzīvei kā līdz tālākajai galaktikai Visumā.
Pilnīgs zerro visā. Kā tad – One should note, however, that this ‘austerity’ in Europe was never implemented.

+1
-2
Atbildēt

1

    kreëstliv > dzerkaleliva 06.07.2013. 23.37

    Pēc vakardienas bijušā Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieka Ābeles atklāsmēm par korupciju un alkatību OIK sakarā skaidrs, ka arī vēl palikušais drīz vairs nepastāvēs un pēc gada skandināvu banku pārstāvjiem būs jādomā ka liriskos vārdos aprakstīt kritumu, lai tik slikti neizskatās. Bāzes efekta skaidrojums tur vairs nederēs.

    0
    0
    Atbildēt

    0

Andis Cēsnieks 05.07.2013. 11.50

May GDP y-o-y growth decline in Latvia be driven simply by a base effect (2012 Q1 growth was exceptionally high at +7.0%)? As for me, q-o-q growth seems to be quite stable at 1.4%: http://www.csb.gov.lv/notikumi/iekszemes-kopprodukts-2013gada-pirmaja-ceturksni-palielinajies-par-36-36467.html
Actually I wonder about how robust economic growth in Latvia is (and not why it is decoupling). In Q2 2013 we may see some decoupling of q-o-q growth rates subject to the “Liepājas Metalurgs” problems, which, perhaps, are primarily based on stakeholders’ relations, not on macro fundamentals or global demand slowdown.

+2
0
Atbildēt

2

    dzerkaleliva > Andis Cēsnieks 06.07.2013. 19.07

    Vispār, laikam jau, kamēr te kāds cilvēks Veiksmlandē būs palicis un kamēr valsts nebūs pilnīgi sagrauta jums (Vienotībai, Latvijas Bankai un parējiem Veiksmlandes idealogiem un lietu bīdītājiem) miera nebūs.
    —————————————-
    Paskatoties jebkurus Latvijas ciparus un salīdzinot tos ar citām valstīm. Īpaši ar te bieži apņirgtajām, nekas vairāk kā nožēla par mūsu stāvokli nepārņem. Zemāk mums nav vairs kur krist savā atkarībā un aklu ideoloģisku konceptu ieviešanā. Laikam neviens savai valstij vēl nekad nav nodarījis tik daudz ļauna cik Latvijas banka un tās darboņi. 1000 Lembergi un Šķēles kopā to nespēj.
    http://www.tradingeconomics.com/latvia/indicators

    +1
    -2
    Atbildēt

    0

    dzerkaleliva > Andis Cēsnieks 06.07.2013. 19.29

    Pie mūsu izmiršanas ātrumu, kurš arvien paātrinās mums ir atlikuši 30-50 gadi. Ko mēs darīsim jau pēc 10-15 gadiem, ar savu valsti un ekonomiku? Jā tā tik ilgi noturēsies, par ko ir stipri jāšaubās. Nejūtaties nemaz vainīgi, ne? Diez, kuram tad jājūtas, ja ne politiķiem un baņķieriem?

    +1
    -2
    Atbildēt

    0

simpsons 04.07.2013. 22.00

In mid 90ies average salary in Latvia was below 200 dollars, in Croatia around 500 dollars.
Now Latvia and Croatia are at the same level, thus a question arises – did Latvia do exceptionally good in last 20 years or Croatia performed badly?

0
0
Atbildēt

0

loptik 04.07.2013. 17.03

One should note, however, that this ‘austerity’ in Europe was never implemented. They started, but then chickened out… i.e. the hypothesis ‘austerity did not work’ cannot be disentangled from a hypothesis ‘weak implementation of austerity measures (indecisive austerity) did not work’. When we speak about failure or success of austerity in Europe it is purely our belief-based choise. Nothing new in the science of economics.

Of course, a different issue is that some international and less international institutions expected a ‘growth-enhancing austerity’/’austerity with little negative growth effect’ or that kind of BS. But that is their problem, their frequent errors prove very little.

+6
0
Atbildēt

4

Dzintars 04.07.2013. 15.37

I know… But a) it does help to explain the difference and b) this is a comment field to a blog, i.e. not meant to be a scholarly article.

But, OK: I knew in advance that Latvia would beat Croatia in terms of employment rate (it is one indicator where Latvia does quite well; a relatively big share of the 15-64 year old are actually employed when compared to the rest of the EU. Not as much as eg in the Nordic countries but much more than in the southern ones). Employment rates for Latvia and Croatia are (for the age group 15-64 years) 63.1% and 50.7% respectively, a big difference. But also and, admittedly more so, explaining why salaries in Croatia may be higher than here but at the same time GDP per capita is lower in Croatia. Compared to Latvia too few people work, partly because of higher unemployment, partly because of lack of labour market participation.

And yes, the full story would need to check for differences in terms of demograhics among the under 15 and over 64 but a) there shouldn’t be too much difference there and b) I cannot be bothered to do that… :-)

+2
0
Atbildēt

0

lindapastare 04.07.2013. 15.08

Morten Hansen, it is not a valid approach to estimate the number of working people by looking at unemployment level. In this case you have to look at demographic situtation first in order to get the total size of workforce. Hence it would be better to compare the actual number of employed people against total population.

0
0
Atbildēt

0

Dzintars 04.07.2013. 14.52

I am not in any way or form a big expert on Croatia but in terms of GDP per capita the two countries are very close: Latvia at 62 and Croatia at 61 with the EU average being 100. But unemployment in Croatia is quite a bit higher than in Latvia (16.8% against 12.8%) due to some years of recession. This in itself is consistent with that wages can be higher in Croatia but GDP per capita lower due to relatively fewer people working.

+5
0
Atbildēt

0

Inese 04.07.2013. 13.34

Nu lūk, no euro ieviešanas nekādu bonusu nebūs. Un vispār, paldies Horvātijai ;)

+4
-7
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam