Latvijas iedzīvotājiem pietrūktu “Google”, “Skype”, Dziesmusvētku un “Laimas”

31

Komentāri (31)

Ojārs 31.05.2013. 00.56

Ušaks man atgādina aprakstu par tiem krievu okupantiem, kas uz sibīriju nomiršanai izsūtīja manu sirmo omīti, – pretīgs, truls, cinisks, ar izteiktiem vaigu kauliem. Baisi!

0
0
Atbildēt

0

Sandris Maziks 30.05.2013. 23.04

no_comments
Laikam jau izcilais rusologs, Meļņikofs, lietojot apzīmējumu “нация педерастов мерзавцев и лгунов из атомной эпохи”, zina drēbi.

+1
-2
Atbildēt

0

intars_busulis 30.05.2013. 19.02

Kas šito visu raksta? Vai tad Mikrosofts ir vienīgais kas pasaulei dod internetu? Nebūs viņa būs cits tukša vieta nepaliks. Kas ir Raimonds Pauls? Pirmā dzirdēšana kad cilvēks ir zīmols :D
Laima, nu jā būtu slikti kad pazustu, kurš tad grib būt nelaimīgs nedabonot gardo šokolādi?
Skype nu jā tas bija sensacionāls rīks varēja daudz ko izdarīt, bet tagad tas ir pagātne jo ir citi rīki ar ko var to aizstāt.
Par dziesmu svētkiem nezinu tur tāpat tikai tiek izredzētie :/
Latvijas universitāte mjā tas ir jau zīmols, bet kapēc lai tas pazustu? Ja nu vienotība nesadomā vienoties un to likvidēt.
Drīzāk latvietis satrauktos ja Latviju nosauktu kautkā savādāk.

+4
-4
Atbildēt

7

    gstrazds > intars_busulis 30.05.2013. 19.09

    No kura laiks Microsoft sniedz ISP pakalpojumus? Un kas var līdzvērtīgi Skype aizstāt?

    +2
    -2
    Atbildēt

    0

    ineta_rr > intars_busulis 30.05.2013. 19.27

    Skype aizstāj pirkstu nospiedumu, pilnas DNS kartes, konspiratīvās atvilktnes un visu domu iesniegšana tuvākajam slepenajam dienestam. Labi, joks.

    Ja nopietni, tad es Skype aizstāju ar /dev/null, savukārt Twitter ar /dev/urandom. Nebūtu tik labdabīgs, patentētu šo atklājumu.

    dd if=/dev/urandom bs=1 count=140

    Pamēģiniet, nenožēlosiet. Protams, ir zināmas nepilnības, kā jau tas gadās ar atvērto pirmkodu – Twitter, cik saprotu, atļauj arī UTF-8, tādēļ reāli Twitter ziņojumi ir starp 140 un vismaz 230 baitiem latviski, un VVZ, kā viņi aprēķina limitu hieroglifiem, kuru enkodēšana var prasīt pat vairāk nekā 16 bitus.

    +1
    -1
    Atbildēt

    0

    gstrazds > intars_busulis 30.05.2013. 19.57

    Priekš kam mocīties un komandrindas klabināt. Es labāk vienkārši uzliešu ūdens glāzi cietajam diskam.

    +1
    -1
    Atbildēt

    0

    ineta_rr > intars_busulis 30.05.2013. 20.16

    Ar glāzi ūdens par Jums savāktos datus no Skype serveriem neizdzēst, kā nekā Skype infrastruktūra noteikti ir no pirms-MS ēras, tādēļ izmanto specializētus NAS vai vismaz Linux serverus ar RAID, kur viena diska zaudēšana ļaunākajā gadījumā padara sistēmu lēnāku, līdz ir sagatavots rezerves disks.

    0
    -1
    Atbildēt

    0

    intars_busulis > intars_busulis 30.05.2013. 20.48

    Pats mikrosofts to inetu nedod, bet tas ir viens no to kopējiem produktiem.
    Bet kapēc to skype nopirka un kapēs par to samaksāja Igauņiem to pasakaino sumiņu? Pats skype jau nekas diš nebija, to reālā materiālā vērtība labi ja bija miljons euro. Bet cena jau nebija iekš sistēmas tehnikas. Viņiem baidzēja pašu programmatūru, kuru igauņi ateicās pārdot. Tapēc piedāvāj tādu astronomisku ciparu, ko izsalcis ēsti nespēja nenorīt. Pārdeva un tagad ar šo sistēmu ko radīja igauņi var ielausties visur. Tieši šī iemesla dēl ka skype ir nonācis šo spiegu zemē to programu nelietoju vairāk. Un vispār neiesaku lietot tādus mēslus. Iedo sātanam vienu pirkstu un paliksi bez dvēseles.

    +1
    -2
    Atbildēt

    0

    ineta_rr > intars_busulis 30.05.2013. 21.56

    No Wikipedia: „Skype was founded in 2003 by Janus Friis from Denmark and Niklas Zennström from Sweden.[23] The Skype software was developed by the Estonians Ahti Heinla, Priit Kasesalu, and Jaan Tallinn, who together with Friis and Zennström were also behind the peer-to-peer file sharing software Kazaa.[24] In August 2003, the first public beta version was released.

    On 12 September 2005, eBay Inc. agreed to acquire Luxembourg-based Skype Technologies SA for approximately US$2.5 billion in up-front cash and eBay stock, plus potential performance-based consideration.“
    / http://en.wikipedia.org/wiki/Skype#History /

    Citiem vārdiem sakot, Skype varbūt uzprogrammēja Igaunijā igauņi, bet firma piederēja dānim un zviedram, un bija reģistrēta Luksemburgā, un to par 2.5 miljardiem tālajā 2005. gadā (pirms 8 gadiem!) nopirka amerikāņu eBay, Tieši tādēļ vienmēr iekšēji smīnu, kad dzirdu, ka mums arī vajagot savu Skype/Nokia/vēl_kaut_ko (vajadzīgo pasvītrot). Sevišķi stulbi, ja padomā, ka mums jau ir Latvijas Finieris, bet tā jau ir – savu īsto dārgumu nenovērtē, kamēr to nezaudē.

    Un MS nopirka nevis tehnoloģiju, ko viņiem it nemaz nevajadzēja – Skype ir programmēts ar tajā laikā norveģu Trolltech, vēlāk Nokia un tagad Digia, kas arī ir somu uzņēmums, piederošo Qt rīkkopu (toolkit), ar kuru, starp citu, ir izveidota arī KDE grafiskā vide, ko es izmantoju jau daudzus gadus. Nepārklausījāties, Skype izmanto tās pašas tehnoloģijas, ko daļa Linux aplikāciju. Tādēļ MS galīgi nevajadzēja Skype tehnolģijas, īpaši tāpēc, ka MS jau sen ir savs MSN Messenger, viņiem vajadzēja Skype zīmolu un izveidoto lietotāju bāzi, tas ir, tajos 8.5 miljardos bijām mēs visi. Paši varat izrēķināt, cik izmaksā viena „dvēsele“.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    intars_busulis > intars_busulis 31.05.2013. 16.53

    To jau es nezināju :/ Bet tur jau tā sāls ka viņiem vajadzēja manu datus, bet būdams prātīgs to es tur ieliku melīgus, jo zinu kas ir globālais tīmeklis. Uz to jau velk lai visi būtu sačipoti un nokontrolējami. Kuram tad gribās kad kāds Tevi izseko un diktē kā Tev dzīvot un vai vispār Tev vēl drīkst dzīvot. Globālais tīmeklis ir kā sērga , vēl sliktāks kā HIV tas tikai labumu dot tiem kas grib uzkundzēties citiem. Nejau velti saka nekad nesniedzat savus datus tīmekļos, pat nevainīgs CV ko sūtat darba meklējumos var būt labs materiāls lai ievāktu ziņas par ikvienu.
    Kas atiecas uz to kam piederāja tas vis, nav jau tik svarīgi. Firma jau var piederēt kaut pašam pāvestam, bet ja virmā melno darbu dara citi tad īašnieks ir melns un maziņš, juriģiski skaitās saimnieks, bet tehnaloģiski tukša vieta.

    0
    0
    Atbildēt

    0

gstrazds 30.05.2013. 18.50

Bahh, izrādās, ka kādam Microsoft rūp. Nu gan. Tik pat labi var uztraukties par kaut kādiem Sony, Toshiba un citiem izčākstējušiem eks-varenajiem.

+2
-3
Atbildēt

5

    jmaklakovs > gstrazds 31.05.2013. 10.57

    Bez šiem ex-varenajiem pasaulē šobrīd būtu stipri ieildzis renesanses laikmets! Tu šo savu komentāru varētu izziņot ar pasta baloža palīdzību.

    0
    -1
    Atbildēt

    0

    gstrazds > gstrazds 31.05.2013. 11.13

    Neapstrīdama taisnība, bet tā ir vēsture. Kapēc viņi mūsdienās kādam liekas tik nozīmīgi – par to es brīnos.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    jmaklakovs > gstrazds 31.05.2013. 11.32

    Microsoft Windows es šobrīd neredzu alternatīvas – Linux priekš vienmēr pret straumi ejošiem, android – jaunajiem. Cilvēki gados, kas nupat apguvuši māku sazināties tīklā neies visu apgūt no jauna. Skype, draugi, internetavīze … daudz maz pazīstams pogu salikums uz klaviatūras, lai varētu ātri nokļūt kur vajag. Kāmēr viss darbojas var justies omulīgi.
    Par Toshibu nezinu, bet Sony vēl dzīvāks par dzīvu, un uz vakardienas lauriem noteikti neguļ.

    0
    -1
    Atbildēt

    0

    gstrazds > gstrazds 31.05.2013. 11.36

    Gados veciem cilvēkiem, starp citu, es īpaši ieteiktu Linux. Ubuntu pieejams tīrā latviešu valodā – ne OS X, ne Windows neko tādu nepiedāvā un nepiedāvās.
    Par Windows – tikai un vienīgi inerce. Tradicionālie datori (kaste, vadu mudžeklis, klaviatūra, pele utt.) strauji aiziet vēsturē, vietā nāk planšetes, viedtālruņi un kas no tā visa attīstīsies (google brilles vien ko vērtas). Un tur Microsoft vispār nav vērā ņemams tirgus spēlētājs. Milzis ir Google un zelta kalnus Apple sev sapelnījis, šie abi arī toni nosaka.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    ineta_rr > gstrazds 31.05.2013. 15.37

    Pret vesela saprāta straumi es eju tad, kad lietoju Windows – to laikam var izturēt tikai tad, ja dzīvē nekas labāks nav lietots vai arī ir izteiktas SM (MS no otra gala!) tieksmes. Līdzīgi kā mājlops pašapmierināti grauž zāli, skābbarību un kombikormu, kamēr meža zvērs dzīvo savā nodabā. Ir jau jauki dzīvot drošā aplokā, līdz tevi nokauj, tomēr, ziniet, meža zvēra, kas pats izvēlas, ko ēst, gaļa garšo pavisam citādāk.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

ineta_rr 30.05.2013. 18.00

Šausmas.
Google, LU, R. Pauls un Laima nav viennozīmīgi vērtējami, savukārt Dziesmu svētki nav zīmols, lai ko arī negribētu nācijai iepotēt kremlini. Vai ASV Neatkarības diena ir zīmols?

Par „Kārumu“ būtu nedaudz žēl, tikai nevis kā zīmolu, bet gan kārumu. Saukties var kaut par mazo, brūno.

Savukārt pārējo pazušanu pat es, atturībnieks, nosvinētu ar šampānieti. Microsoft (un tātad arī Skype, kas pieder MS nevis igauņiem) gadījumā ar 10 dienu svinībām būtu par maz.

+1
-2
Atbildēt

2

    jmaklakovs > ineta_rr 31.05.2013. 10.54

    Kad man skolā vidusskolā mācīja informātiku tāda Windows vēl nebija. Lai uzrakstītu komentāru zilā ekrānā ar desmit dienu dzerstiņu patiesi varētu nepietikt.

    0
    -1
    Atbildēt

    0

    ineta_rr > ineta_rr 31.05.2013. 15.30

    Kāds tīmeklim sakars ar Microsoft? TCP/IP, HTML, XML, JS, MySQL/MariaDB, C, Perl, PHP, Ruby, RoR (ir.lv ietvars), Linux, BSD – kuru no šiem pagātnes vai mūsdienu interneta stūrakmeņiem radīja Microsoft? Nevienu!

    Tas, ka Jums pirmo reizi mūžā grafisko vidi gadījās redzēt uz Microsoft OS, nenozīmē, ka tā tad vai tagad būtu panaceja vai pat cilvēces sasniegums. Kādēļ, Jūsuprāt, portatīvajiem un arī galddatoriem ir tik nožēlojamas izšķirtspējas ekrāni – patlaban augstākās klases telefoniem displeja pikseļu blīvums ir vairāk nekā 4x lielāks nekā galddatoru ekrāniem, bet manam vecajam portatīvajam ir augstāka izšķirtspēja nekā vairumam 2012. gada portatīvo. Vai zināt, kādēļ?

    Windows un tā aplikācijas sāk gļukot, ja ir augstākas kvalitātes ekrāns nekā tie, kurus lietoja 70. gados. Kādēļ Nokia Lumia nevienam nav 2012. g. modelim nav 720p ekrāns, kādēļ tagad būs labākajā gadījumā 720p, kad Samsung, HTC un citiem Android jau labu laiku ir nopērkami modeļi ar 1080p izšķirtspējas ekrāniem? Tieši tas pats iemesls – Windows Phone, lai arī atbalsta augstākus pikseļu blīvumus nekā vecās Windows versijas, tomēr tie nav tik augsti kā tie, ko atbalsta Android, tādēļ ražotāji iekārtām ar Windows uzstāda nožēlojamus displejus. Uzskatāmi redzams, kā Microsoft nevis sekmē, bet gan kavē tehnoloģiju attīstību, jo mobilo iekārtu tirgū, kur pastāv konkurence, ekrānu tehnoloģijas tūlīt apsteigs galddatorus un portatīvos, kur valda MS monopols, jau visos parametros, izņemot fizisko izmēru! Lūdzu, apdomājieties un pārstājiet būt par MS zombiju.

    0
    0
    Atbildēt

    0

Sanšains 30.05.2013. 17.52

Ja pazustu zīmoli?.. Tas ir, ja Ušakovs tomēr uzvarēs vēlēšanās?

Es jau sen saku, ka to nedrīkstam pieļaut!

+5
-1
Atbildēt

1

    Ojārs > Sanšains 30.05.2013. 23.48

    Nevienu latviešu balsi par okupantiem!
    Mums ir savas partijas, labākas vai sliktākas, bet savas…

    +1
    0
    Atbildēt

    0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam