Kas ir īstie „Rīgas suņi?“ 60

Komentāri (60)

Māra Prūse 30.11.2012. 13.46

Kad politiķi sāk vērtēt mākslu, filmas, man vienkārši jūsu priekšā gribas aizcirst durvis. Es domāju, ka atainotais stāsts īpaši neatšķiras no tā, kā patiesībā notiek lietas daudzās struktūrās Latvijā. Kur var būt tik nacionālpatriotiski apstulboti ļaudis, kas neredz to, ka Latvijā daudzas lietas nenotiek nemaz tik ļoti skaisti. Kaut vai fotoradaru sāga, kur ir acīmredzama korupcija. Varbūt pietiks liet saldo propagandu. Mēs taču neesam stulbi un Raiņa dzejolīši par tumšajiem padebešiem necels patriotismu šajā valstī.

0
0
Atbildēt

0

Inga P. 28.11.2012. 22.05

Filma pati ir neveikla un vāja. Mēģināts parādīt Rīgu 1991.gadu. Ja filmas sākums vēl ir intrigas pilns un dāņu aktieris latvieti atveido tīri ciešami, tad jau galvenā varoņa parādīšanās( ar šo sēriju mainās galvenā varoņa atveidotājs, pazūd zviedru aktieris un uzrodas anglisks)filma kļūst komiksam līdzīga. Nav vairs saprotamas ne kāpēc jābrauc un jāmeklē nodevējs, ne kam tas īsti vajadzīgs. Pad dumjā mīlas intriga ar latvieti- kuru atveido lietuviete- ir neveikls ala Tarkovska atspulgs.Kriev-latviešu oficieris vairāk izskatās pēc bundzenieka no kādas postsoviet grupas. Nevienam pat prātā nevar ienākt,ka te ir runa par Latviju vai Rīgu- drīzāk kaut kādas nesaprotamas tautas nekāds špiegsķopā ar mūsu centīgo Dailes aktieri mēģina izspēlēt tikai viņiem saprotamu tēmu. Sen nav redzēts nekas tik neveikls gan no režijas , gan no aktierisma. Nav vērts cepties.

0
0
Atbildēt

0

Ojārs 28.11.2012. 09.08

Es dzimu Rīgā. Mani vecāki bija krievi. Bet es kalpoju Latvijai visu savu mūžu.
—-
varoņa prototips gadījumā nav Sports/Vaškevičs?

+2
0
Atbildēt

0

Vita Matîsa 28.11.2012. 00.58

Es so raidijumu redzeju Londona julija un tulit pec raidijuma nosutiju sudzibu , kura izteicu bazas tiesi par so lietu. Pateicu , ka mana atmina visparigi sadi tik politiski aktuali jautajumi neparadas. Ari jautaju vai nebija ietekme/vilinos spiediens , ierosinajumi tekstam no Rigas pasvaldibas. Ari ludzu man pateikt kura gramatas dala tadas sarunas tika sarakstitas . Sarakste ieilga div ar pus menesus ar trim rakstiem . Tas bija ka ar galvu siena … Man esot jasaprot , ka tas ir romans utt. utt. Uz pedejo jautajumu visparigi nedabuju atbildes un beigi beigas uzdevu.Butu loti labi , ja kads cits ari grieztos pie BBC un sudzetos. Adrese atrodama timekli…

+4
0
Atbildēt

1

  Andris > Vita Matîsa 28.11.2012. 07.44

  > vijazhug
  Jūs par savu saraksti ar BBC – „Man esot jasaprot , ka tas ir romans”.
  Lūk, tur jau tas sunītis aprakts, ka tas NAV romāns – tā ir romāna teksta (un idejas) pārveide.
  Līdz ar to jautājums: vai neesat sākusi no neīstā gala? – pārveidotājs nekad nesitīs pie krūtīm un neteiks „mea culpa”. Interesanti, vai kādam, šodien zviedru zemē dzīvojošajam, nav pieeja Heninga Mankela adresei? – būtu interesanti pajautāt autoram, vai romāns pārveidots ar viņa ziņu. Jo man nez kāpēc liekas, ka visreālākais variants, kā meklēt atbildi uz virsrakstā uzdoto jautājumu, ir ieklausīties, vai suņu rejas neatskan tepat – no Rīgas.

  +6
  -1
  Atbildēt

  0

dro 27.11.2012. 19.35

Kas ir īstie „Rīgas suņi?“
_____________________
Tiešām neziniet? Tie, kuri atturējās balsot pret Krievijas ANO iesniegto rezolūciju.

+6
0
Atbildēt

1

  Signija Aizpuriete > dro 27.11.2012. 23.49

  ———
  Pareizi, – lielākajai daļai tie suņi un viņu saimnieku riešana ir pie…kājas.

  ‘ Nedēļas nogalē TVNET izveidoja aptauju, kurā vēlējāmies noskaidrot, kur lasītāji saredz lielākos draudus Latvijas valstij. Tajā piedalījušies aptuveni 4700 respondenti un no piedāvātajiem atbilžu variantiem pārliecinoši lielākā daļa (71%) izvēlējusies variantu par iedzīvotāju vienaldzību un aizvainojumu pret savu valsti. ‘

  Sociologs: iedzīvotāji jūt aizvainojumu pret valsti

  http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/444550-sociologs_iedzivotaji_jut_aizvainojumu_pret_valsti

  0
  -1
  Atbildēt

  0

Andris 27.11.2012. 18.30

Vēlreiz iemetu aci Heninga Mankela romānā. Ir tikai viens jautājums: vai autors, dodot atļauju BBC savu „Suņu ” ekranizēšanai, ir piekritis darba koncepcijas maiņai. Ja piekritis, – viss kārtībā: tādas ir Mankela kunga tiesības, un nav būtiski, vai mums tās patīk vai ne; ja nav, – varētu būt jautājums par autortiesību pārkāpumu. Taču tādā gadījumā risinājums juridiski iespējams tikai un vienīgi starp autoru un BBC televīziju.
Taču ir vēl kāda nianse, kas man liekas interesanta, kaut arī neredzu iespēju rast atbildi: vai jaunā interpretācija ir BBS variants, vai to laipni pateicis priekšā kāds/kādi no „Rīgas filmu fonda”.

+6
-1
Atbildēt

1

  Signija Aizpuriete > Andris 27.11.2012. 18.57

  ———-G.Nāgels:’Kāpēc Latvija atbalsta sevis nomelnošanu jeb par BBC filmu, kurai dots Rīgas domes atbalsts.’
  ==============================================================================
  ‘Metējiem’ un ‘iemetējiem’, kas te par kādu BBC versiju vaimanā – vajag 3x noskatīties mūsu pašu Latvijas Televīzijas sponsorēto d/f ‘Neatkarība kā māksla’.
  http://lielaiskristaps.org/portfolio/neatkariba-ka-maksla/#!prettyPhoto

  – Noderēs LTF 25.jubilejas svinību gaidās atmiņas atsvaidzināšanai – īpaši iesaku tā miliča (izmeklētāja) komentārus, kas bija atbildīgs par kārtības uzturēšanu Rīgā. Oi, oi, kā bij. Rīgas pilsētas milicijas pārvaldes priekšnieka vietnieks V.Bugajs par leģendārajiem VĢK ‘baltajām beretēm’ izsakās….
  Grozies kā gribi, bet vēsturiskais fakts jāatzīst – miliču vairākums savus pienākumus izpildīja godam. Kā daļai miliču jaunā valdība atmaksāja 1991.g.15.oktobrī – to jau pat Austrālijā tagad zina….

  0
  -2
  Atbildēt

  0

agrunte 27.11.2012. 17.55

Filmu neesmu redzējusi, bet grāmatu esmu lasījusi oriģinālā (t.i., zviedru valodā). Tas gan bija krietni pasen, tāpēc visas detaļas neatceros + daudz kas no grāmatā aprakstītā man šķita pilnībā vai daļēji neatbilstošs realitātei BET: labais latviešu izmeklētājs pavisam noteikti nebija aizvainots nepilsonis.

Bet zviedriem par Latviju rakstīt patīk. 2011.gada zviedru kriminālromānu balva tika Arnes Dāla romānam, kurā sazvērestības centrs bija krīze Latvijā. Arī tajā tāpat pietiek neprecizitāšu, nekāda nacionālā vai antinacionālā retorika neparādās, bet Latviju no iznīcības glābj zviedru un lietuviešu izmeklētāji.

Interesanti, drusku kaitinoši, bet nekādu nomelnošanu vai cita veida problēmu es tur nesaskatu.

+1
0
Atbildēt

0

3td_biblio 27.11.2012. 17.20

Shot šai gadījumā nav šāviņš, bet fotogrāfija. Screenshot- ekrāna foto. So einfach ist das.

+2
0
Atbildēt

0

mxblack 27.11.2012. 15.32

Rīgas mēris, kā jau Putina kreisās kājas mazais pirkstiņš, atkal ir parādījis savu īsteno attieksmi gan pret Rīgu, gan Latviju un tās iedzīvotājiem, pie kam par viņu nodokļu naudu. Šitos murgus derētu parādīt tiem aptaurētajiem pensionāriem, kuri atkal gatavojas balsot par šito mēri. Esot dikti smuks, ļoti laipns un viniem ļaujot braukt par velti sab. transportā. Nu kur lai atrod vēl jaukāku mēri par pašreizējo? Diemžēl to plānprātiņu šeit tiešām ir ļoti daudz un to tas mēris labi saprot. Tā savulaik tādi paši plānprātiņi balsoja par A.Gorbunova frizūru, bet sekas bija tādas, ka Latvija tika nežēlīgi izlaupīta ar viņa partijas atbalstu.

+7
-2
Atbildēt

2

  ilmisimo > mxblack 27.11.2012. 17.23

  tuoties nullēm šuo tiesību bija pārpārēm.

  nulles variants.

  +10
  -2
  Atbildēt

  0

  ilmisimo > mxblack 27.11.2012. 19.18

  >nulle

  Redzi nulle- tieši tas kopīgs visu laiku un visu laikmetu nullēm- ne par ko nau atbildīgi un gudri irsch par lietām – par kurām viņiem nav un nevar būt ne mazākās jēgas.

  Jo – nulles tak.” Fuflo zeļonoje”, kā sacīt.

  +9
  -2
  Atbildēt

  0

kristaps_drone 27.11.2012. 14.36

“„Lielais krievu skaits, ko te pārvietoja, lai atšķaidītu latviešu tautu un izraisītu tās galīgo nāvi, ne tikai baidās no tā, ka viņu klātbūtne tiek apšaubīta, bet, dabīgi, viņi arī baidās zaudēt visas savas privilēģijas. Nav vēsturiska precedenta cilvēkiem brīvprātīgi atdot savas privilēģijas, tāpēc viņi bruņojas aizstāvēt savas pozīcijas un to dara slepeni.” – bet šie vārdi rakstā ir ļoti zīmīgi…Par tiem varētu sākt beidzot domāt arī mūsu varneši.

+8
-2
Atbildēt

0

Sandris Maziks 27.11.2012. 13.40

klejotājs
Vladimirs Lindermans

+7
-1
Atbildēt

0

Vaira Tempele 27.11.2012. 11.04

Un tas nebuut nav viss. Tajaa filmaa labais teels izraadaas shis te naturalizeejies krievs, bet sliktais ir latvietis un filmas beigaas Valanders braucot ar taksi uz lidostu ilgi brauc garaam Uzvaras piemneklim.
Es arii biju shokaa par to filmu.

+13
-1
Atbildēt

2

  dace_ampermane > Vaira Tempele 27.11.2012. 12.02

  nulle, komats viens

  labajam vajadzēja būt no partijas VL – Vilis Lācis jeb Vladimirs Leniņš?

  +12
  -3
  Atbildēt

  0

  Ilgonis > Vaira Tempele 28.11.2012. 14.11

  nulle
  Tu biji, esi un paliksi tikai nulle!

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

piziks 27.11.2012. 11.00

Varētu… IR-komanda par šõ “Rīgas filmu fonda” aktivitāti pašā fondā painteresēties, — izzināt, kurš no šī fonda piespieda scenāriju pamainīt? It kā jau sīka detaļa, bet pats vells jau arī detaļās iemiesojoties?

Vienīgi IR-meitenem tāds veriens/atvēziens par mazu?

+21
-1
Atbildēt

1

dace_ampermane 27.11.2012. 10.42

Šitā filma nekad nedabūs Oskaru ne arī Zelta palmas zaru, visticamāk paies nemanīta, vai ta maz sūdus rāda pa teļuku? Vienīgi kur viņa tiks atzīmēta tas būs Indrānu Ežas kopotajos rakstos kad tie pēc daudz gadiem tiks ar Kremļa atbalstu publicēti. Kuŗš šodien V.Lāci lasa?

+9
-3
Atbildēt

0

lismanis 27.11.2012. 10.09

Es gan vairāk uztrauktos nevis par to, ka Ušakovs ir “atbalstījis” šo filmu, par to man nav nekādu ilūziju, bet, ka to ir uztaisījuši zviedri. Zviedrija daudz ir Latvijai ļauna nodarījusi. Šķiet, ka Zviedrija bija viena no valstīm, kas atzina Latvijas okupāciju un atsūtīja atpakaļ uz PSRS leģionārus (es varbūt kaut ko jaucu, bet bija kaut kāda tamlīdzīga epizode). Nē, nē, nav zviedri mums nekādi draugi. Vai tik Buy, Buy Baby – stāstu par Latvijas naktsdzīvi – arī netaisīja zviedrs? Līdz ar to zviedriem ir jau ilga Latvijas “labo” darbu vēsture.

+8
-7
Atbildēt

6

  Signija Aizpuriete > lismanis 27.11.2012. 10.16

  ———
  Īsto ”Rīgas suņu” nākotnes ieceres ir vēl ambiciozākas:

  ‘ Atbalstu ideju par marihuānas smēķēšanu uzraudzītās vietās, jo šāds modelis ļoti efektīvi darbojas Amsterdamā – tā portālam Diena.lv saka telekomunikāciju un IT nozares žurnālists un blogeris Juris Kaža. ‘

  Kaža: Amsterdamas kafijas namu modelis strādā

  http://www.diena.lv/latvija/viedokli/kaza-amsterdamas-kafijas-namu-modelis-strada-13928588

  +2
  -6
  Atbildēt

  0

  lismanis > lismanis 27.11.2012. 10.37

  Tad jau laikam Latvija zviedriem ir tāds ļaunuma un nelikumības iemiesojums. Ja ir vajadzīga vieta, kur notiek daudz nelikumības un kur cilvēki ir nelaimīgi gluži kā labais Latvijas policists, tad Latvija, no Zviedrijas raugoties, ir īstā vieta. Krievija neder, jo tā ir liela, varētu ņemt nopietni un vēl kaut kādas sankcijas piemērot, bet papriecāties par taupības žņaugos smokošo Latviju varētu.

  +6
  -3
  Atbildēt

  0

  ilmisimo > lismanis 27.11.2012. 10.55

  par BBC filmu, kurai dots Rīgas domes atbalsts
  _______________ >svins

  BBC ir zviedri?

  galīgi jau – svins galviņā saskrējis?

  uzdzer šampi ar balzāmu- moš”k nuoklārēsies.

  +6
  0
  Atbildēt

  0

  lismanis > lismanis 27.11.2012. 11.59

  sorry, lama, pārskatījos. atvainojos zviedriem.

  +3
  0
  Atbildēt

  0

  Signija Aizpuriete > lismanis 27.11.2012. 12.29

  ——–
  BBC ir 10x bezkaunīgāki par zviedriem, tāpēc uz kādu Hardtalk Sarmīti nesūtīs – pietiek ar VVF intervijā pieredzēto:

  Vairas Vīķes–Freibergas intervija
  Hard talk with Tim Sebastian (BBC World) 06.11.2000

  http://vip.latnet.lv/lpra/vairas_bbc.htm

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  ilmisimo > lismanis 27.11.2012. 17.20

  >svins
  kam gan negadās.

  +3
  0
  Atbildēt

  0

buchamona 27.11.2012. 09.50

Protams, ka cīnīties pret seriālu ir muļķīgi :), taču nedrīkst atstāt bez ievērības faktu, ka Mankela romāna ” Latvijas epizodē”, kuras fonā tiek uzzīmēta mūsu valsts, seriālā, pretstatā romāna orģināltekstam, patiesība par minoritātēm Latvijā ir apzināti apgriezta ar ” kājām gaisā”, kā to liecina raksta autors. Latvija tiek parādīta kā rusofobu valsts, pilnīgi ignorējot nepilsoņu problēmas rašanās vēsturiskos iemeslus un filmas autori taču to visu ” neizzīda no pirksta”, kāds to visu pateica priekšā, labi apzinoties, ka šādas lietas ” nosēžas” auditorijā, kura skatās šo seriālu. Ir taču īpaši jāpapūlas, lai par 180 mainītu romānā iezīmētos faktus par seriāla veidotājiem pilnīgi svešu zemi.

Frāzi ” „…es dzimu Rīgā. Mani vecāki bija krievi. Bet es kalpoju Latvijai visu savu mūžu. Kopš brīvības es nevaru balsot, es saņemu ārzemnieku pasi. Tas ir kā viņi apietas ar krieviem Latvijā….” nevar salīdzināt ar Borata pastrādātajām stulbībām, kurām ticamība ir absolūts mīnuss.

Šis ” kīnofakts” :) ir “jāpiezīmē” atmiņā, kā kārtējais mūsu ienaidnieku veiksmīgs gājiens un jāgaida nākošās vēlēšanas, cita reāla pielietojuma tam nav, jo filmu taču “neapturēsim” :))

+19
-2
Atbildēt

5

  Signija Aizpuriete > buchamona 27.11.2012. 10.31

  ——–rinķī apkārt Protams, ka cīnīties pret seriālu ir muļķīgi..
  ==============================================================================
  Nesāks tak’ Nāgela kungs cīņu pret ienesīgiem modernā biznesa veidiem –
  cilvēktirdzniecību un narkotikām, lai apturētu globalizācijas/amerikanizācijas procesu?! Lai dzīvo īstenā ‘brīvība’ un ‘American lifestyle’:

  ‘ Eksprezidenta Zatlera dēls aģitē par marihuānas legalizāciju ‘

  http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/100215/eksprezidenta-zatlera-dels-agite-par-marihuanas-legalizaciju

  +1
  -3
  Atbildēt

  0

  ilmisimo > buchamona 27.11.2012. 10.58

  nevar salīdzināt ar Borata pastrādātajām stulbībām, kurām ticamība ir absolūts mīnuss.
  ___________ Nevar.

  nevar salīdznāt visneķītrāko ākstīšanos ar klusu , metodisku indes pilināšanu.

  Dažādas kategorijas.

  +11
  0
  Atbildēt

  0

  AUTOEXEC.BAT > buchamona 27.11.2012. 17.54

  nulle … Jo patiešām – cilvēki filmās nedrīkst spriest iracionāli un neatbilstoši ideoloģijai.
  ——————————————————————-

  Izskalo smadzenes , nulle. Tieši tu jau arī sludini “ideoloģiju”, tikai tā ir Kremļa (un viņa meitasfirmas – SC) ideoloģija, ko kāds ir, visticamāk, netīrā veidā iemuhļījis filmā. Tādēļ, ka ORIĢINĀLTEKSTS (izlasi divreiz – oriģinālteksts, kas ir zviedru rakstnieka radīts, tādēļ pēs definīcijas brīvs no vietējās ietekmes) ir mainīts uz ideoloģiski pilnīgi pretēju.

  Tev varbūt ir TICAMA versija – kādēļ ? Tas, ka “daudzi tā var pateikt” jau nu gan nav iemesls, no kurienes gan ārzemniekam tāda informācija būtu zināma ? Un pat ja būtu zināma – oriģinālteksts taču paliek oriģinālteksts.

  +6
  -1
  Atbildēt

  0

  AUTOEXEC.BAT > buchamona 28.11.2012. 09.10

  nulle … Varbūt scenārija autors patiešām uzskata ka šeit tiek pārkāptas nepilsoņu/krievu tiesības un gribēja šo savu viedokli ielikt filmā. … Ne pirmais ne pēdējais gadījums kad filmā vai grāmatā ir neprecizitātes vai pilnīgi greiza informācija.
  ———————————————————————–

  Atšķirība ir tāda, ka šoreiz filmas informācija ir pilnīgi pretēja ekranizētajam romānam. Varētu būt nepareiza filma UN romāns, bet tā, ka filma runā ko pilnīgi pretēju oriģināldarbam – bez iemesla tas nenotiek, un neredzu ticamu iemeslu pašam BBC tā rīkoties

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

  jeffandaija > buchamona 13.12.2013. 08.56

  Jau filmas sākums ir nožēlojami smieklīgs – divi notetovēti “etniskie krievi” – Kalns un Leja. Seko bijušais VDK virsnieks, arī “etniskais krievs” Mūrnieks, kurš nav pilsonis ar vēlēšanu tiesībām, toties ir policijas virsnieks un pozitīvais varonis! Izskatās gan pēc nodzērušās rokzvaigznes…Policijas telpās saziņas valoda ir krievu…Vēl ir “latviete” Baiba, kura latviski tikai spēj izdvest “ņie” ” ņie”….Pēc By by beauty ilūziju par skandināviem nav, taču pēc tās filmas vismaz sekoja adekvāta valsts un sabiedrības reakcija. Bet tagad – dāmu elks Artūrs Skrastiņš filmējas – pie kājas – Rīgas sargi vai klaji propagandisks, pretlatvisks seriāls ar nostalģisku fināla kadru – “atbrīvotāju” pieminekli…Neizpratne ir vispieticīgākais apzīmējums emocijām, ko raisa šis fakts.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Sanšains 27.11.2012. 09.41

Kad viss jau atrisināts, Valanders sēž ēdnīcā ar godīgo Latvijas izmeklētāju, kurš saka: „Es dzimu Rīgā. Mani vecāki bija krievi. Bet es kalpoju Latvijai visu savu mūžu. Kopš brīvības es nevaru balsot, es saņemu ārzemnieku pasi. Tas ir kā viņi apietas ar krieviem Latvijā”.

Jāprasa, kāpēc šāds tendenciozs teksts? Oriģinālā nekā tamlīdzīga nav (lasot Lorija Tompsona tulkojumu angļu valodā).
=========================================
Varbūt arī oriģinālā tā arī nav, bet šķiet, ka pilnīgi droši varētu būt bijis. Jo Henings Mankels politisko uzskatu ziņā ir izteikts kreisais: “During his stay in Norway in the 1970s, he got in contact with the far-left Norwegian Workers’ Communist Party and took an active part in their actions. […] In 2008, speaking about nationalism and Norway, he stated that “Nationalism is almost spiteful in nature. It can sometimes be glimpsed as something brown behind the waving Norwegian flags.”
http://en.wikipedia.org/wiki/Henning_Mankell#Political_views

Starp citu, arī uzskrūvēto pasaules slavu guvušais zviedrs Stigs Larsons ir bijis līdzīgs: “Larsson became engaged in far-left political activism. He became a member of Kommunistiska Arbetareförbundet (Communist Workers’ League), edited the Swedish Trotskyist journal Fjärde internationalen, journal of the Swedish section of the Fourth International. He also wrote regularly for the weekly Internationalen.”
http://en.wikipedia.org/wiki/Stieg_Larsson#Revolutionary_socialist.2C_activist.2C_and_journalist

Vēl viens apliecinājums, ka skaistie, brašie ziemeļnieki mūsdienās ir pilnīgi nojūgušies.
(Lai atceramies Viņķeles dāņu grāmatiņas metodiskajā materiālā pavīdējušo ideoloģiju)
Mana attieksme pret skandināviem tagad stipri atšķiras no 80. gadu beigu, piemēram, festivāla “Baltica” laika izjūtām, ka skandināvi ir kaut kas radniecīgs un tāds, kam līdzināties.
Tāpēc ceru, ka Ēlertes “vīzija” par Rīgu kā Ziemeļeiropas centru paliks vien “vīzija”.:)

+11
-7
Atbildēt

2

  Signija Aizpuriete > Sanšains 27.11.2012. 10.22

  ———
  Ir jau vēl dziesmotā jampadrača ”auseklīšiem” cerības, ka Latvijā Ulmaņlaiki atgriezīsies, taču dzīves reālijas liecina par kādu citu – globalizācijas/amerikanizācijas procesa laikā notiekošo libretistu un liberālistu īstenotās poļitikas triumfu:

  ‘ Nepilnu divu nedēļu laikā atbalstu marihuānas legalizācijai iniciatīvu platformā «manabalss.lv» ar savu parakstu izteikuši vairāk nekā 3000 cilvēku – kopā savākti 4258 paraksti. ‘

  http://www.apollo.lv/zinas/par-marihuanas-legalizaciju-parakstijusies-vel-3000-cilveku/541209

  0
  -6
  Atbildēt

  0

  ilmisimo > Sanšains 27.11.2012. 17.19

  …skaistie, brašie ziemeļnieki mūsdienās ir pilnīgi nojūgušies
  _______________________________
  berserku trakums 21. gs izpausmē?

  +5
  -1
  Atbildēt

  0

mariam 27.11.2012. 09.18

Nu gan raksta autors atradis kam piekasīties – romānu un (spēl)filmu saturam. Droši vien viņaprāt valstij vajadzētu sakt kontrolēt, ko par to kāds kaut kur raksta daiļliteratūrā vai filmās uzņem.

Der atcerēties Borata piemēru, pret ko arī Kazahstāna protestēja, bet beigās bija spiesta atzīt, ka tas devis ļoti daudz valsts popularizēšanai. Jo pirms tam taču šo (platības ziņā devīto lielāko pasaulē) valsti ārpus bijušās PSRS zināja retais.

P.S. Rakstot nebiju izlasījis Kalvja Apsīša viedokli, bet ieraugot to varu teikt, ka pilnībā viņam piekrītu.

+3
-13
Atbildēt

9

  ilmisimo > mariam 27.11.2012. 09.27

  …valsti ārpus bijušās PSRS …
  _____________________ Zin,jūs visi bijušo impēriju pavalstnieki varētu izveidot starptautisku apvienību- bij PSRS, Bij Osmaņu impērijas,Bij Austroungārijas,bij Lielvācijas u.c. izbijušo lielvalstu nostaļģisko pavalstnieku apvienība.

  Būs skaisti.

  +11
  -3
  Atbildēt

  0

  mariam > mariam 27.11.2012. 09.47

  Jēga no tādām savienībām ir tad, ja dod kādu labumu – kā British Commonwealth. Ar mazliet līdzīgu motivāciju jau droši vien arī NVS turās, tik nezin vai daudz jēgas tur. Rīga jau ar nekādu labumu šodien negūst no tā, ka kādreiz bijusi Zviedrijas lielākā pilsēta. Vairāk tiecas uzsvērt to, ka ir Hanzas pilsēta, kas nu gan nebija impērija, bet drīzāk kā viens no tādiem kā ES aizmetņiem.

  +4
  -8
  Atbildēt

  0

  janis17 > mariam 27.11.2012. 09.47

  Tāds pats jautājums, kā kalvim – ja nu izrādās, ka Rīgas dome veikusi pasūtījumu vienu tekstu nomainīt ar otru apmaiņā pret naudu? Ja nu tā nav scenārista/režisora brīva griba?

  +10
  -2
  Atbildēt

  0

  Kristīne > mariam 27.11.2012. 11.56

  “ja nu izrādās, ka Rīgas dome veikusi pasūtījumu vienu tekstu nomainīt ar otru apmaiņā pret naudu? ”
  ===
  Tad BBC sanāks parasti pērkami maukas, un tas, kaut arī iespējams, ir maz ticams.

  +2
  -4
  Atbildēt

  0

  janis17 > mariam 27.11.2012. 12.48

  Nu ne jau BBC, bet RD ir pērkamas maukas, BBC tik “neprasmīgi noskaidroja vietējos apstākļus”. Normālam anglim nevar ienākt prātā, ka reālā situācija valstī var būt diametrāli pretēja, nekā to pasniedz PAŠVALDĪBAS AMATPERSONA.

  +8
  -2
  Atbildēt

  0

  Kristīne > mariam 27.11.2012. 13.34

  “BBC tik “neprasmīgi noskaidroja vietējos apstākļus”. ”
  ===
  Tikpat labi šie varēja vnk izdomāt taisīt “superīgu” pārsteigumu, kur bijušais čekists (ja pareizi atceros, skatījos pirms kāda laika) izrādās lojālāks Latvijai par dažiem mafioziem latviešu polisimeņiem. Kaitinoši, protams, bet tā tomēr nav nekāda LR reklāmas filma.

  +1
  -5
  Atbildēt

  0

  AUTOEXEC.BAT > mariam 27.11.2012. 17.44

  nulle … Reālā situācija nepareizi attēlota mākslas filmā ŠAUSMAS, ШАУСМАС, kas to būtu domājis …
  ————————————————————-

  Kāds ir mērķis tavam komentāram , nulle ? :)

  +8
  -4
  Atbildēt

  0

  AUTOEXEC.BAT > mariam 27.11.2012. 17.47

  aivars … Normālam anglim nevar ienākt prātā, ka reālā situācija valstī var būt diametrāli pretēja, nekā to pasniedz PAŠVALDĪBAS AMATPERSONA.
  —————————————————————

  Nu , nezinu, nezinu. Tad loģisks ir jautājums, kādēļ “normāls anglis” izvēlas pašvaldības amatpersonas “ieteikumu” , nevis romāna oriģinālo tekstu ? Ja viss būtu tīrs, kādēļ teksts būtu jāmaina ?

  +7
  -2
  Atbildēt

  0

  janis17 > mariam 27.11.2012. 23.50

  Art’s nu Tev bija laba ideja par naivo epastu.

  +4
  0
  Atbildēt

  0

juhans 27.11.2012. 08.32

Labi, ka faktisko situāciju raksturo vismaz no Austrālijas. Tikko taču internetu pārpludināja Latvijas kino nozares pārstāvju protesti pret Saeimas lēmumu piešķirt nelielu summu „Dvēseļu puteņa” ekranizācijai. Kaut vai šis Rīgas filmu fondu slavinošais raksts ar aicinājumu valdību turpmāk „neskopoties”tikai ar nieka Ls 300 000 šādiem pasākumiem:
„Latvijas kino nozares pārstāvji: Par valsts budžeta līdzfinansējuma piešķiršanu ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā.” http://www.delfi.lv/news/comment/comment/latvijas-kino-nozares-parstavji-par-valsts-budzeta-lidzfinansejuma-pieskirsanu-arvalstu-filmu-uznemsanai-latvija.d?id=42739118

+6
-2
Atbildēt

1

  ilmisimo > juhans 27.11.2012. 08.37

  >o_ja3_14
  šitie ar prieku pārduod to virvi ar kuru šuos pašus pakārs.(ja nedaudz pārfrazējam Ļeņinu V.I.)

  +7
  -2
  Atbildēt

  0

daina_tabuna 27.11.2012. 08.31

Gribētu es zināt kā tas izmeklētājs vispār var būt izmeklētājs, ja viņš nav Latvijas pilsonis. Tad jau tas ir tikai puslegāls/nelegāls privātdetektīvs.

Tā, lūk, strādā Krievijas politikas mašinērija- vienmēr atradīs veidu kā iedabūt sev vēlamo jebkur. Pat britu filmā.

+25
-2
Atbildēt

0

ilmisimo 27.11.2012. 08.27

„Rīgas suņi?“
__________________
…tie laikam dzimst mēra kaķiem?

īpatna mutācija?

+11
-3
Atbildēt

0

aivarstraidass 27.11.2012. 07.45

Ir tāds angļu vārds “fiction” – kas ir gan daiļliteratūra, gan arī faktiem neatbilstoši izdomājumi. Polemizēt pret produktu, kas pretendē uz izdomājumu statusu ir tikpat kā protestēt par to “Kazahiju”, kas redzama Borata filmās vai par tendenciozo Opus Dei attēlojumu Dena Brauna romānā “Da Vinči kods”.

Jo vairāk kāds ņemsies ap sensacionālajām aplamībām, jo lielāks būs šādas preces noiets. Starp citu, bruņinieks Dons Kihots arī vienreiz iekrita šajās lamatās un noticēja, ka leļļu teātra izrādē ir darīšana ar īstiem ļaundariem – īstiem narkotirgoņiem un Latvijas apmelotājiem. Kā zinām no Servantesa darba – viņš visus šos leļļu neliešus varonīgi sacirta ar savu zobenu.

+12
-5
Atbildēt

3

  janis17 > aivarstraidass 27.11.2012. 09.39

  Protams, ka pret stulbiem izdomājumiem un fikcijām ir stulbi un bezjēdzīgi cīnīties un manā izpratnē tā arī nav raksta jēga.
  Jēga ir noskaidrot par Rīgas domes (iespējams) pasūtījumu vienu tekstu nomainīt ar otru apmaiņā pret naudu. Vai var šīs aizdomas atspēkot?

  +15
  -1
  Atbildēt

  0

  AUTOEXEC.BAT > aivarstraidass 27.11.2012. 15.44

  Starp citu, pavisam vienkārša lieta būtu uzrakstīt naivu e-pastu ar atklātu jautājumu seriāla producentam – kādēļ ir mainīts romāna oriģinālais teksts. Un tad nopublicēt saņemto atbildi.

  Ja atbilde netiks saņemta, nopublicēt šo faktu, īpaši Zviedrijas avīzēs.

  +10
  0
  Atbildēt

  0

  ilmisimo > aivarstraidass 27.11.2012. 17.51

  Polemizēt pret produktu, kas pretendē uz izdomājumu statusu ir tikpat kā protestēt par to “Kazahiju”, kas redzama Borata filmās..
  ___________________
  Jā.
  Tādēl pie lietas:
  http://www.jpost.com/Opinion/Op-EdContributors/Article.aspx?id=288618

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam