Nepatīkams pārsteigums

39

Komentāri (39)

www.vecamate.lv 06.11.2012. 03.11

Vispār jau jābūt izcilam cinismam, personīgam un kolektīvam, lai uz simttūkstoš- x ekonomisko bēgļu nelaimes, šķirto ģimeņu , demogrāfijas bezceri ,ziepani smaidīgi raportēt,prātuļot par kaut kādu ekonomiski fiskālo izaugsmi. Bet, protams, Vecrīgas gludumā var rasties iespaids- dzīve ir skaista.. ,jā, protams- Ir :)

+3
-3
Atbildēt

0

efeja60 05.11.2012. 18.30

Cilvēki aizbrauc, kā var pieaugt ekonomika? Palicēji strādās pa diviem?

+2
-10
Atbildēt

3

  oskaar > efeja60 06.11.2012. 00.38

  Nēē. Palicēji nestrādās par diviem.
  Par diviem strādās katrs atbraukušais … :(
  Par ekonomikas pieaugumu- nezinu. Varbūt atbraukušie to spēs pieaudzēt…

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  aija_vecenane > efeja60 06.11.2012. 10.02

  Tas nozīmē, ka aizbrauc bezdarbnieki vai zemas kvalifikācijas strādnieki, bet paliek lietpratēji, kas kļūst arvien lietpratīgāki un ražo arvien kvalitatīvākas un vērtīgākas preces.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  efeja60 > efeja60 06.11.2012. 16.38

  Tās ir muļķības, aizbrauc speciālisti, kuri Rietumeiropā mēnesī nopelna 2000-3000 latus.

  0
  -2
  Atbildēt

  0

Janka, Janic 05.11.2012. 17.28

mees nekad nekonkureesim ar “Ķiinu” stiprais lats uzliek iemauktus …ar to jaareeķinaas muusu ekonomikas korifejiem , iespeejams Osis to zin , bet nez kaapeec klusee, ne mazums ruupniicu bankroteejušas , kameer taa buus , ruupnieciiba nebuus muusu prioritaate, iespeejams eiro ieviesiis kautkaadas korektiivas

+5
-2
Atbildēt

4

  efeja60 > Janka, Janic 05.11.2012. 18.31

  Jā Rimševičš sačakarēja latu, kas izraisīja hiperinflāciju un daļēji burbuli, un krīzi pēc tam.

  +3
  -11
  Atbildēt

  0

  oskaar > Janka, Janic 05.11.2012. 23.24

  Ko nozīmē “stiprais lats”? Lata kurss jau cik tur ilgi ir nemainīgs 0.7028 EUR. Ja sākotnēji to būtu piefiksējuši ar kursu 1.59 vai 2500 par EUR, bet kurss paliek fiksēts- Jūsuprāt- no tā kaut kas mainītos?
  Ja Jūs uzskatāt, ka lata peldēšana pret Eur būtu kaut kas labs, tad tā arī pasakiet- Latvijas uzņēmējiem (jeb patērētājiem), Jūsuprāt, būtu labāk, ja lats NEBŪTU piesaistīts eiro.
  Skaisti- Jūsu viedoklis. Bet gribētos arī pamatojumu.
  Es savukārt uzskatu, ka labi ir tā, kā ir- ka lats ir 0.7028 EUR un kurss nemainās. Mans pamatojums- ļoti daudz ļaužu Latvijā ir paņēmuši kredītus EUR valūtā (turklāt zinot, ka kurss ir fiksēts), un būtu ļoti smagi, ja tas sāktu neprognozējami svārstīties.
  Pieļauju, ka mans arguments no makroekonomiskā viedokļa var būt pavājš. Bet tad lūdzu- piedāvājiet argumentētu pretējo. :)

  +6
  -2
  Atbildēt

  0

  efeja60 > Janka, Janic 06.11.2012. 16.36

  Tagadējā situācija ir sliktākais, kas vien var būt. It kā pēc kursa mums jau ir eur, bet eirozonas labumu nav. To ir atzinis arī Dombrovskis, kaut gan atklātu Rimševiča kritiku no viņa neesmu dzirdējis. Kaut kur lasīju, ka Latvijas banka ir pakāsusi lielāko daļu rezervju, cenšoties noturēt politiski deklarēto lata kursu. Interesanti, pēc kādiem apsvērumiem vispār šis kurss tika noteikts, jo šim latam nav pilnīgi nekāda loģiska sakara ar Repšes latu (SDR valūtu grozs) un var teikt, ka kurss ir izzīsts no pirksta. Tāpēc arī bija hiperinflācija un burbulis, protams, ne bez Kalvīša ārprātīgās gāzēšanas palīdzības.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Sandris Maziks > Janka, Janic 06.11.2012. 17.27

  Normunds
  “It kā pēc kursa mums jau ir eur, bet eirozonas labumu nav.”

  Kurs kurss ir labaks, Japanas vai Lielbritanijas un kapec viena no tam savas valutas kursu radikali neizmaina?

  0
  0
  Atbildēt

  0

dzerkaleliva 05.11.2012. 16.13

Lietuvas vēlēšanu rezultāti uzskatāmi liecina, ka valsts iedzīvotajiem ir apnikusi Kristīgi demokrātiskās partijas virzītā stingras taupības politika, un vēlētāji atstādināja taupību atbalstošos politiķus, redakcijas komentārā raksta Vācijas izdevums Tagesanzeiger.
Laikraksts uzskata, ka Baltijas valstu ekonomiskais brīnums jebkurā gadījumā ir izrādījusies himēra, jo jaunie latvieši un lietuvieši, tā vietā, lai varonīgi ekonomētu, vienkārši ir atstājuši valsti. Ņemot vērā, ka abu šo valstu iedzīvotāju skaits nav liels, apkārtējām valstīm neradās problēmas šīs „masveida izceļošanas” dēļ, norāda Tagesanzeiger.
Vācijas izdevums piebilst, ka Baltijas valstu iedzīvotāji „samierinājās ar stingras taupības politiku” arī tādēļ, ka to virzīja konservatīvas nacionālistiskās partijas, kas ir populāras pamatnāciju vidū dēļ to bailēm no „salīdzinoši lielā krievu mazākuma”. „Tomēr tagad nedarbojas pat bailes no krieviem. Jauno Lietuvas glābēju sauc Viktors Uspaskihs, viņš ir krievu izcelsmes uzņēmējs un vēlēšanās uzvarējušās Darba partijas vadītājs,” teikts rakstā. (Darba partija vēlēšanās palika otrajā vietā, nedaudz piekāpjoties sociāldemokrātiem – Diena.lv piebilde.)
Tagesanzeiger tāpat atzīmē, ka Starptautiskā Valūtas fonda nupat notikušajā ikgadējā konferencē Tokijā stingras taupības politikas principi tika atspēkoti no zinātniskā viedokļa. Stingras taupības teorija balstās uz pieņēmumu, ka atbilstošu pasākumu ātrās īstenošanas gadījumā uzņēmēji ātri atkopjas no šoka un sāk no jauna ieguldīt naudu, tādēļ pēc īsa krīzes perioda ekonomika atkal sākt attīstīties. Tomēr, saskaņā ar pēdējo SVF pētījumu, šāda taktika noved nevis pie ekonomiskās izaugsmes, bet gan pie pastāvīga nabadzības pieauguma, pat ja emisijas bankas pazemina refinansēšanas likmi līdz nullei: neviens neaizpilda pieprasījuma trūkumu, kuru izraisījusi stingras taupības politika, skaidro laikraksts.
Izdevums arī piebilst, ka SVF vadītāja Kristīna Lagarda jau ir izdarījusi atbilstošus secinājumus un iestājas par to, lai Grieķijai tiktu dots ilgāks strīdīgo reformu īstenošanai.
http://www.diena.lv/pasaule/viedoklis-stingras-taupibas-politika-izradijusies-himera-13976206

+5
-9
Atbildēt

1

  dzerkaleliva > dzerkaleliva 06.11.2012. 04.59

  Konsolidācija jau notika tāpēc, lai varētu aizņemties, nevis otrādi. Palasi ko teica Vilks, Dombrovskis, Rimšēvics katru reizi, kad ieradās misija, lai lemtu par kārtējo devu. Vai tad Grieķijai argumenti piespiest konsolidēt ir citi? Tie paši – nedabūsiet devu. Kādi bija un ir citi risinājumi, paskaties uz Īslandi un palasi Krugmanu, Ošleju. Vēl ir citas idejas, bet tie ir saprotamākie. Kā arī galvenais vainīgais pie burbuļa un tā smaguma jau bija Latvijas banka un tās politika pirms krīzes. Tagad viņi dara tieši to pašu un cer, ka euro ko mainīs. Nemainīs, tad jau nebūtu krīzes Īrijā, Spānijā un citur, bet bankas un elites atbildība gan nebūs nekāda. Vismaz tā viņiem šķiet, tāpēc arī bauriem ar tādu fanātisku neatlaidību tiek štopēts konslodiācijas veiksmes stāsts un euro sapņu zemes stāsts. Neskatoties ne uz kādiem vesalā saprāta iebildumiem. Vēl man ir tādas ne labas aizdomas, ka euro brīdi ļoti gaida bankas, tad vairs nebūs jāuztraucas, ne par piedziņas terora ne par jaunu aizdevumu sekām. Skats Igaunijas piemēru.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

harijs_m 05.11.2012. 15.44

Iespējams, parādās pirmās indikācijas, ka ekonomikas izaugsme sāk bremzēties. Iezīmējas atkarība no norisēm eksporta tirgos. Pēdējās, pārskatītās un uzlabotās IKP prognozes šim gadam nepiepildīsies. Lai gan – atsākusies nekustamo īpašumu “burbuļa pūšana”. Vai tik negrasāmies kāpt uz tā paša grābekļa?

+6
0
Atbildēt

0

Sandris Maziks 05.11.2012. 15.36

“Ārējo grūtību iespaids saskatāms arī zāģmateriālu ražošanā”

Kad Latvijas izcirteji(izdrazeji, izvaletaji) bus pietiekami pastradajusi, zagmaterialu razosana bus ieksejo grutibu iespaids. Gobi neviens neizstrada mezus.

+4
-8
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam