EM rosina reformēt valsts atbalstu zaļai enerģijai un koģenerācijai

12

Komentāri (12)

oskaar 02.08.2012. 23.43

destra
Šķiet, ka Jums tomēr nav ne mazākās nojēgas par to- kas vispār ir koģenerācijas stacijas, ko viņās izmanto par enerģijas avotu, kādas ir šādu objektu izveidošanas izmaksas, un vispār- par ko ir runa. Vēlu labas sekmes!

0
0
Atbildēt

0

oskaar 02.08.2012. 01.15

Paldies par piemēriem.
Vai Ludzā darbojas koģenerācijas stacija? Kādas bija tās izveidošanas izmaksas?
Kads kurināmais tiek izmantots Valmieras koģenerācijas stacijā?
Un kādas ir tās izmaksas, kuras koģenerācijas stacijām par elektroenerģiju maksājam mēs visi- Latvenergo patērētāji?

Es nebūt nesaku, ka koģenerācijas stacijas ir kaut kas slikts. Tikai, manuprāt, nevajag uzskatīt, ka tās ir kaut kāds brīnumlīdzeklis visas tautsaimniecības uzplauksmei. Jāapzin arī ēnas puses.

0
0
Atbildēt

0

oskaar 01.08.2012. 22.58

Ja lieliski zināt par šķeldu, skaidu un mizu koģenerācijas staciju rentabilitāti- vai varat nosaukt kādus konkrātus pozitīvos piemērus?
Es nesen mēģināju tādus atrast, bet man neizdevās.
Vienkārši- Latvijā šie izejmateriāli ir ar pārlieku lielu mitruma procentu, un rezultātā žāvēšanai izmantotā enerģija aprij visu ieguvumu no tā, kas tiek iegūts gala rezultātā.

0
0
Atbildēt

0

oskaar 01.08.2012. 22.11

>destra
Vai Jums ir pilnīga sapratne par to- kā šobrīd strādā siltuma un elektrības ražotāji, kokskaidu granulu ražotāji, dēļu un graudu žāvētāji, piena pārstrādātāji un citi, un cik naudas viņiem būtu jāiegulda, lai pārietu uz koģenerācijas režīmu? Šķiet, ka Jums par šīs lietas ekonomisko pusi nav nojēgas ne mazākā mērā.
Painteresējaties mazliet par šo tēmu- svaigi smaržojošais un no kremļa neatkarīgais nacionālpatriot.

+1
0
Atbildēt

0

inghem65 01.08.2012. 14.59

Kad beidzot regulāri publicēs detalizētu informāciju par obligātā iepirkuma atbalsta saņēmējiem – laika periods, kas tieši, par ko un cik?

Starp citu, pašreiz attiecība starp atbalstu koģenerācijai un elektrības ražošanai no AER ir 94 pet 29 jeb aptuveni 3:1, jo, acīmredzot, lielākais atbalsts tiek gāzes koģenerācijai un konkrēti Latvenergo TEC-2.

+7
0
Atbildēt

0

mjantons 01.08.2012. 14.55

Vel vienu gadu izdevās noturēt kvotu sistēmu un nedaudz pārspīlētiu iepirkuma sistēmu kombinācija ar ES fondu naudu vecajiem draugiem. Galvenais ir atlikt pec iespējas ilgāk sistēmas mainu un jaunu konkurejosu projektu ienākšanu vietējo resursu un tehnoloģiju tirgu. Protams ka gāzinieki smaida platu smaidu. Arī Visaginas projektam nav vajadzīga iekšējā konkurence.
Bet netto uzskatīti varētu ievest pusstundas, nu labi – stundu gara LE valdes sēde ka vienkāršu grāmatvedības ieskaitīti. Var to darīt pat vienu reizi gada, cik nu tas enerģijas pie 8 miljardiem patēriņa!
Ka jūs domājat, kāpēc netiek atklātas izmaksā tas summas atbalstam un saņēmēji? Un kāpēc visu laiku atbalsts atjaunojamo enerģijai tiek pasniegts kopa ar atbalstu gāzes elektrostacijam? Arī EM pezentacija lietas netiek sauktas pareizos vārdos un manipulācijas ar latu miljoniem turpinās.

+5
0
Atbildēt

0

Juris Millers 01.08.2012. 13.37

Mājsaimniecībām, lauksaimniekiem un mazajiem uzņēmumiem ļoti noderēs tas NETO aprēķins – var uzlikt sev uz mājas/rūpnīcas jumta saules batareju vai vēja ģenerātoru, pieslēgt to elektrotīklam un lai tik ražo – ja saražo kādā brīdī vairāk nekā paši patērē, tad to atlikumu nodod Latvenergo tīklā “paturēt” un vēlāk (naktī, bezvējā) bez maksas saņem tik pat daudz atpakaļ. Un ja nedod dievs sniegs uzgāž koku elektrolīnijai arī pašam ir kaut kāda iekšējā rezerve – ledusskapi darbināt vai telefonu uzlādēt līdz izremontē. Tā kā nav jāuztraucas par akamulātoriem vai īpaši precīzi jāplāno slodze, tādu sistēmu izmaksas var būt ievērojami lētākas.

+1
-1
Atbildēt

1

    Juris Millers > Juris Millers 01.08.2012. 15.47

    Lai ģenerētu 40-50 kW elektroenerģijas koģenerācijā ir nepieciešama ap 100 kW siltumjauda. Ja tev tas būtu ar malciņu jākurina, tu nošautos. Tipiskā malkas krāsns labi ja 5kW sasniedz, ja to maksimāli dedzina uz pilnu jaudu. Turklāt enerģijas nezūdamības likums nekur nepaliek – ja tu noņemsi 1 kW no koģenerācijas krāsniņā, tad tā krāsniņa istabu sasildīs švakāk.

    Bet teorētiski varētu apdomāt iespēju ka zemnieks ar komposta torni ražo biogāzi un ar to darbina dīzeļģenerātoru.

    0
    0
    Atbildēt

    0

janazakovica 01.08.2012. 13.06

izklausaas labi..bet tikai latvijas gazes un gazprom cekisti berees rokas labsajuutaa..un murmina pie sevis ..nas celovek rabotajet..ti tepej ponel pocemu mi zatlersu dengi dali na vibori..vasja.

+1
-6
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam