Ģimenes ārstiem vairāk cilvēku nekā saskaitīti tautas skaitīšanā

22

Komentāri (22)

brigita_damme_rtk_lv 19.07.2012. 00.44

A varbūt tautu ne tā saskaitīja…

0
0
Atbildēt

0

Eliks 18.07.2012. 23.21

>> indulisri ! Nu, uz tik atklātu demagoģiju tomēr jāatbild. Pirmkārt, šeit tiek aprakstīta NEATLIEKAMĀS palīdzības situācija, kas pienāksies pilnīgi visiem – vietējiem, iebraucējiem, nodokļu maksātājiem, nemaksātājiem, bomžiem, dzērājiem… Visiem. Otrkārt, ja puisim nav darba, tad viņa PIENĀKUMS ir stāties bezdarbnieku uzskaitē un piedalīties NVA piedāvātajos pasākumos /kursos, sabiedriskajos darbos utml./. Kā bezdarbniekam vizītes pie ārsta viņam apmaksās nodokļu maksātāji. Ja cilvēks darbspējīgā vecumā nedara NEKO, vien pasīvi gaida, ka darbavietu viņam pienesīs uz paplātes, un dzīvo no pabalstiem, tad, piedodiet, viņam nekas arī nepienākas. Nevajag iedomāties, ka visiem ir tikai TIESĪBAS. Par PIENĀKUMIEM daudziem netīk runāt pilnīgi nemaz. Nevajag būt tik infantiliem!

+4
-2
Atbildēt

0

Yanis 18.07.2012. 18.14

Kamēr vieni domā, kā panākt, lai Latvijā atgriežas aizbraukušie, citi turpina nepamatoti celt naidu pret aizbraukušajiem un vainot viņus visādās Latvijas likstās. Tāpēc ļoti žēl, ka veselības ministre pēc būtības saprātīgām reformām ir izvēlējusies šādu taktiku. Viņa apgalvo, ka šie 200 000 būs klienti apdrošināšanas sabiedrībām, bet nav noskaidrojusi, cik daudzi no viņiem jau tādi ir, un cik, lai gan viņi tajos sarakstos ir, valsts apmaksātos pakalpojumus neizmanto, ir apdrošināti un saņem labus pakalpojumus savās mītnes zemēs.

Apgalvojums, ka cilvēks, kurš sava atvaļinājuma laikā aiziet vizitē pie ārsta Latvijā un par to SAMAKSĀ (nav iemesla domāt, ka tajās cenās nav ietverta arī maksa par telpām un it īpaši iekārtām, jo par katru izmeklējumu ir jāmaksā atsevišķi), nodara kaitējumu sabiedrībai kopumā, ir vienkārši absurds.

Ir jāpadomā arī par to, ka cilvēkam var būt svarīgi saņemt konsultāciju savā valodā. Ir vieglāk izstāstīt savas veselības problēmas savā valodā ārstam, ko viņš pazīst vai kas nāk no tās pašas kultūras kā viņš pats, un tad ir arī mazāk pārpratumu.

Tāpat ir pareizi teikts, ka ārzemēs dzīvojošajiem nav laika stāvēt tajās rindās uz valsts apmaksātajiem pakalpojumiem. Tad vēl ir jāpierēķina ceļanaudas un viss, kas ir saistīts ar plānošanu, lai līdz tam ārstam varētu tikt, kad tā rinda pienāk. Jāņem atvaļinājums vai bezalgas atvaļinājums, kas arī nozīmē zudušus ienākumus un nenormālu organizēšanos, it īpaši, ja ir bērni vai papildu pienākumi.

Naids pret aizbraukušajiem ir ļoti kaitīgs latviešu sabiedrībai, tas to šķeļ un vārdzina, un nogriezīs atpakaļceļu daudziem, kas vēlas atgriezties.

+2
-7
Atbildēt

3

    Una Grinberga > Yanis 18.07.2012. 19.26

    @Līga
    Pirms nodoties garā pārspriedumā, cik ļoti ārzemēs strādājošos Latvijā nemīl, vajadzētu vismaz pārlasīt tās dažas rindkopas tekstā. Principā tā ir cīņa ar nodokļu nemaksāšanu gan šeit, gan citur, kur strādā cilvēks, kas saņem veselības aprūpes pakalpojumus Latvijā. Un īstenībā tas tikai samazinās barjeras ārvalstīs dzīvojošajiem, jo viņi droši zinās, ka varēs saņemt pakalpojumu pat ja nedzīvo šeit!
    Strādājam, maksājam nodokļus un ārstējamies veseli! Patiešām nesaprotu, kurš sāk traci līdz ko kāds ministrs gatavojas ieviest Eiropā jau sen eksistējošas sistēmas, zinot to, ka esošās sistēmas nestrādā!

    +7
    -1
    Atbildēt

    0

    māsa > Yanis 18.07.2012. 22.11

    Iedomājies, speciālist, laukos vai mazpilsētā puisis pārgriezis vēnu, aiziet pie ārsta. Jaunietim pieredzes nav, darba nav, vecākiem liekas naudas nav, nodokļu maksātāju sarakstā nesastāv, bet asinis tek. Ja nu ārstam slikts garastāvoklis un viņš šo jaunekli pasūta … datorā puiša vārds un uzvārds taču neatradīsies.
    Puisis aizies, noasiņos un aizmigs. Bet ja nu kādam jāmirst neciešamās sāpēs?
    Saprotu, valsts darbu nodrošināt visiem nespēj. Tāda kā dabīgā izlase, Krīzes periodā, loģiski, mirstība lielāka, visiem krīze!
    Tāpēc man būtu tajā drošināšanas lietā 2 ierosinājumi. Varbūt daļu iedzivotāju vienkāršāk sterilizēt, kā gaidīt, kamēr piedzimst, izskolojas, un – kirdik. Sterilizācija krietni ietaupītu resursus un naudu.
    Otrs ierosinājums attiektos uz eitenāziju – iedot katram tādam bezdarba jaunietim ciankālija ampulu … par brīvu, lai netaisa troksni un nemodina kaimiņus. Tas būtu tik humāni ….

    +1
    -3
    Atbildēt

    0

    Una Grinberga > Yanis 18.07.2012. 23.08

    @indulisri
    1) Tas, kurš griež vēnas, jau no noteikti “nekāro” iet pie ārsta!
    2) Patiešām, pirmkārt, būtu visiem Latvijas iedzīvotājiem jāiemāca lasīt, klausīties un domāt, lai nesanāk tā, ka “gudri” spriež par bezjēdzīgām lietām, jo jau no pirmās veselības reformas idejas dienas tika skandināts, ka pirmā neatliekamā palīdzība visiem būs par brīvu!

    +2
    -1
    Atbildēt

    0

ievuliitis 18.07.2012. 14.52

Cilvēki, kas gadu desmitiem vairs nedzīvo Latvijā, regulāri atvaļinājumā brauc uz Latviju lai savestu kārtībā veselību. Šeit cenas ir izteikti zemākas, kā viņu mītnes zemēs un viņu maksātspēja un iespēja “pateikties” ārstam ir augstāka, kā vidusmēra valsts iedzīvotājam. Rezultātā tie par daudz lētāku naudu saņem augstas klases medicīnisko aprūpi. Nedomāju, ka tas ir pozitīvi. Vienīgie, kas no tā iegūst, ir ārstējošie ārsti. Pārējā sabiedrība ir mīnusos.

+5
-2
Atbildēt

4

    Ilze Nagla > ievuliitis 18.07.2012. 15.28

    Pārējā sabiedrība nav mīnusos, ja šie cilvēki dodas pie ārsta speciālista par maksu. Ja tie pretendē uz valsts apmaksātu izmeklējumu, vizīti vai dodas pie ģimenes ārsta, tad nu vairs nav godīgi. Zinot rindas, diezin vai viņi gaida pie speciālistiem.

    Medicīnas tūrisms, ja nezināji, eksistē jau gadiem un vienmēr eksistēs, ja kaut kur būs zemāka maksa. Pēc tās Latvijā brauc ne tikai Latvijas pilsoņi, kas dzīvo citās valstīs. Un ne tikai Latvijā tā notiek – ir ok, ja ārsti var nopelnīt papildu – man nav žēl, un ceru, ka kaut kas no tā paliek arī slimnīcām un ārstniecības iestādēm, kas sniedz arī valsts apmaksātus pakalpojumus.

    +1
    -2
    Atbildēt

    0

    ievuliitis > ievuliitis 18.07.2012. 15.45

    deis, tu lieliski zini, ka ārsti nestrādā ar personīgām iekārtām, personīgi būvētās ēkās. Cilvēki, kas saglabājuši savus personas kodus, ģimenes ārstu kartītes (kā nu tās būtu pareizi jāsauc?), saņem medicīnisko palīdzību uz tiem pašiem nosacījumiem, kā tu, es un daudzi citi.
    Īstie ārzemnieki ārstējās te uz pavisam citiem noteikumiem, kā šie bijušie.

    +5
    -1
    Atbildēt

    0

    Maris Ābols > ievuliitis 18.07.2012. 19.57

    Tāds diezgan vienpusējs skatijums. Pirmkārt, tie kas brauc, tērē šeit naudu. Ēd, iespējams iziet kādā pasākumā utt, kā jau visi tūristi. Otrkārt, tas ir mīts par to ārstēšanos. Kāpēc? Tāpēc ka, piemēram, UK medicīna ir par brīvu. Zinu sievieti, kurai te būtu gadiem jāgaida uz operāciju un tā nebūtu par brīvu, aizbrauca uz UK, pēc pusgada kā rezidentei viss notikās. Kamēr rakstiju, atminējos līdzīgu gadijumu ar paša radiņiem. :) Kā redzi, ir arī citādi gadijumi, kurus zinu, bet gan jau tādu ir daudz.

    0
    -5
    Atbildēt

    0

    Una Grinberga > ievuliitis 18.07.2012. 20.27

    @Shwartz
    Tas nozīmē, ka Latvijā visi tūristi būtu jāārstē par brīvu, jo viņi savā ceļojuma laikā apēd kebabu un izmanto taksi no lidostas uz Rīgas centru?

    Zini, kādēļ Latvijā ir garas rindas uz veselības aprūpes pakalpojumiem? Tādēļ, ka pakalpojumu cenas ir neadekvāti zemas un ir pārāk maz to, kas maksā nodokļus, bet pārāk daudz tos, kas nemaksā nodokļus un saņem pakalpojumus. Tajā pašā UK neviens nebrēc, ka jāmaksā par veselības apdrošināšanu 5-10% no algas, bet ja par medicīnisko manipulāciju lieka maksāt par 50 sant. vairāk, tad to rāda visās ziņās!

    +4
    0
    Atbildēt

    0

sanitai19 18.07.2012. 12.39

Tikpat labi tie var būt ārsu pierakstījumi uz manipulācijām.Kas to var izpētīt, kā ir?

+2
0
Atbildēt

0

Līga Kalniece 18.07.2012. 11.29

Vai nevarētu būt tā, ka daļa LV iedzīvotāju mainot ģimenes ārstu vienkārši nav noņemti no iepriekšējā ārsta uzskaites? Iespējams, ka daļa no izbraukušajiem ir palikuši uzskaitē pie sava ģimenes ārsta, bet nekādus pakalpojumus jau gadiem nesaņem…
Bet tas, ka problēmu ar ārzemēs dzīvojošo ārstēšanu/neārstēšanu var atrisināt tikai apdrošināšana, gan nav tiesa. Tiesības uz valsts finansētu veselības aprūpi parasti tiek garantētas attiecīgās valsts rezidentiem (nevis pilsoņiem), jo tieši rezidenti ir tie, kas maksā nodokļus valsts budžetā. Manuprāt, mēs pārspīlējam ārzemēs dzīvojošo tautiešu veselības aprūpes izdevumu īpatsvaru Latvijā…un pavisam netaisnīgi un nedraudzīgi iztēlojam viņus kā vainīgos mūs veselības sistēmas likstās.

+1
-3
Atbildēt

1

    Una Grinberga > Līga Kalniece 18.07.2012. 13.08

    Manuprāt, mēs pārspīlējam ārzemēs dzīvojošo tautiešu veselības aprūpes izdevumu īpatsvaru Latvijā…un pavisam netaisnīgi un nedraudzīgi iztēlojam viņus kā vainīgos mūs veselības sistēmas likstās.

    Pārspīlēti ir uztvert, ka šī reforma ir tādēļ, lai tikai iekasētu no kāda vairāk vai uztvert kādu par vainīgu:
    1) tas rada caurskatāmību sistēmā – ja mēs tagad e-pakalpojumos varam apskatīt izmaksas, tad varēsi drīz apskatīt arī iemaksas;
    2) ja sistēma ir sakārtota, tad nevienam nerodas jautājumi, kas man pienākas un kas tiek kā apmaksāts neatkarīgi no tā, vai es dzīvoju šeit vai es esmu ieradies apciemot radus (vai arī plānoju veselības apskašu vizīti Latvijā, kas ienes naudu Latvijas ekonomikā)
    3) protams, ka lielākie nemaksātāji un pakalpojuma saņēmēji ir tepat Latvijā, un arī tas ienes atbildību un motivāciju maksāt nodokļus.
    Tā kā tas nemaina neko tiem cilvēkiem, kas maksā visus nodokļus vai nemaksā, bet veselības aprūpi saņem ārvalstīs, tad vienīgā motivācija pretoties šai sistēmai ir tiem cilvēkiem, kas gūst papildus labumu no esošās sistēmas, kura nespēj pilnībā nodrošināt veselības aprūpes vajadzības visiem cilvēkiem.

    +3
    0
    Atbildēt

    0

Janka, Janic 18.07.2012. 10.55

… varbuut mirušaas dveeseles???

0
0
Atbildēt

0

dzintarz 18.07.2012. 10.02

Cerams, ka izdosies.
Tagad tik uzmanīgi jāseko likumdošanas iniciatīvu izstrādei.

+2
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam