Arvien vairāk ārstu pieprasa izziņas darbam ārzemēs
17Saistītie raksti
Viedoklis /
23. oktobris
Ar inovāciju pret ārstu deficītu: kā motivēt, nevis piespiest?
Viedoklis /
15. oktobris
Zinātne ir pieejama ikvienam, kurš gatavs izmantot iespējas
Viedoklis /
11. oktobris
Vēlreiz par paliatīvās aprūpes nepilnībām
Komentāri (17)
Una Grinberga 04.02.2011. 13.51
Veselības NE-sistēmas sausais atlikums:
Katru gadu medicinās studijām tērē 16 milj., daudzi rezidenti pamet Latviju jau pēc pamatstudiju beigšanas, tagad daudzi arī praktizējoši ārsti aizbrauc prom. VM nav nekādas sapratnes par to, cik ārstus vajag un vai visiem būs darbs, un vai algas būs pietiekamas normālai dzīvošanai.
3
austrisv > Una Grinberga 04.02.2011. 15.10
Nasing!
Tā ir mūsu valsts politika gatavot speciālistus, kurus mums pašiem nevajag! Tātad gatavot priekš citām valstīm, kuru pilsoņi ir slnkāki, lai mācītos vismaz 6 gadus augstskolā un tad laikam vēl rezidentūrā! Mūsējie ir pacietīgi un mācās! Bet, kas par to maksā?
0
Una Grinberga > Una Grinberga 04.02.2011. 15.19
OK, es varbūt pievērtu acis uz to, ka tik daudz efektīvi tiek tērēta nodokļu nauda, bet lielākā sāpe ir par to lielo skaitu jauniešu, kuros netiek iedvesta pilnigi nekāda paļaušanās uz valsti kā tādu. Un tā nebūt nav tā sliktākā daļa jauniešu!
0
viesturs > Una Grinberga 04.02.2011. 15.43
Maksā Latvijas budžets.Študentu uzņemšana nav samazināta ! Par rezidentiem arī maksā valsts!
0
vupats 04.02.2011. 13.22
Nav jau te daudz vairs ko diskutēt.
Pirms kāda laika jau te minēju, ka mans izturības mērs ir pārpildīts. Šobrīd jau ar “vienu kāju” savu, gan nelielo, tomēr uzņēmumu, kas šeit maksāja nodokļus, esmu pārcēlis ārpus Latvijas.
No 3 bērniem jau 2 tāpat strādā dažādās ES valstīs, tostarp abi ES struktūrās un labos amatos. Man arī te vairs nav jēgas ko maksāt. Vien palikusi sieva, māja, iedzīve, bet, tas jau arī tikai laika jautājums.
Ja atceros, cik pensionāriem, manas ģimenes maksātie nodokļi, nodrošināja pensijas…
Teikšu godīgi, man paliek baisi. Lai gan jāsaka – dzīvoju vienreiz. Man neviens nedos iespēju to atkārtot. Tieši tāpēc vairs, pēc vairāk kā 10 gadu kaujas ar šīs valsts vadītājiem, esmu pacēlis rokas. Padodos. Un mēs nu jau aizbraucam. uz neatgriešanos. ptotams, cienu reizes, savējo atbalsts jau paliek, tomēr mūsu ģimene ir izšķīrusies par aizbraukšanu.
Ja kādam vēlme par to paņirgt. Lūdzu. Tāpat kā par tiem ārstiem.
0
Juris Millers 04.02.2011. 13.09
Nu vismaz ir cerība, ka pāri palikušajiem mazliet lielākas algas sanāks un arī medicīnas studentiem būs ko darīt (pirms arī viņi aizbrauc).
0
mxblack 04.02.2011. 12.46
Ir skaidrs ka šis valsts pārvaldes modelis mums šeit nav derīgs. Šī ir pārāk maza zemīte, vēl 20 gadus nežēlīgi laupīta un nu mēs stāvam pie bezdibeņa. Vēlētāju atbalstītās partijas neizrāda nekādu interesi par valsts sakārtošanu, tikai krauj mums virsū arvien lielākus nodokļus un ceļ “savējo” ienākumus uz mūsu rēķina. Viņi atrodas šīs “barības ķēdes” augšgalā un jūtas kā uz citas planētas. Viņiem nav svarīga nedz demogrāfiskā situācija valstī, nedz iespēja šeit izdzīvot, lai nepamestu šo zemi vēl atlikušie tās iedzīvotāji. Varbūt vajadzētu likt lietā jaunais e-paraksta variants un svarīgākos lēmumus, kā arī mazsvarīgāko lēmumu paketes pieņemt šeit izmantojot referendumus? Šajā variantā referendums manuprāt praktiski neko vairs nemaksātu, jo internets šeit ir ļoti izplatīts un visiem aktīvākajiem sabiedrības locekļiem tas jau ir. Bet kam nav interneta, par tiem joprojām balsotu viņu ievēlētie deputāti. Ir skaidrs ka esošās partijas savu uzticību ir zaudējušas un nekalpo velētaju un valsts interesēm. Tā nevar turpināties. Diemžēl politika šeit ir tik diskreditēta, ka neviens godīgs cilvēks ar to vairs negrib sevi sevi saistīt un pamatoti. Un arī iedzīvotāju skaits šeit ir stipri ierobezots, kādam taču vēl ir arī jāražo reālās vērtības.Bet internetbalsojums tam netraucētu un tam varētu piešķirt zināmu balsu skaitu attiecībā pret iedzīvotāju ievēlētajiem deputātiem, vadoties no vēlētaju skaita vidēji uz vienu deputātu. Bet varbūt radīt iespēju šādi vēlētājiem atsaukt no sevis neatbalstītos deputātus negaidot vēlēšanas. Arī tas dotu deputātiem stimulu ievērot vēlētaju intereses arī pēc ievēlēšanas un nonākšanas pie varas. Padiskutēsim! Manuprāt jaunais e-paraksta variants tiešām dotu ļoti plašas iespējas valsts pārvaldē piedalīties plašam iedzīvotāju lokam, neradot īpašus materiālos zaudējumus.
0
mxblack 04.02.2011. 10.33
Bet vai tad viņiem ir cita izeja? Šī valsts attīstības vietā pati sevi apēd, pie varas esošie visu laiku dala palikušos labumus, nekā jauna klāt neradot, tapēc strauji tiek celti visi iespējamie nodokļi lai būtu vairāk ko sadalīt savā starpā. Bezdarbs aug un valsti pamet uzņēmēji ar visiem uzņēmumiem, bet strādajošie nevar paēdināt ģimeni, kur nu vēl samaksāt ārstam. Tikai deputātiem un ierēdņiem viss dzīvē iet uz augšu, viņiem nav jārūpējas par valsts kopējo uzplaukumu, bet gan jādala jārūpējas par saviem ienākumiem un jākaro savā starpā. Es domāju ka kamēr mēs to pacietīsim, kamēr sistēma nebūs radoša, bet tāda kā tā ir tagad, mūs drīz vairs vispār nebūs.
1
www.vecamate.lv > mxblack 04.02.2011. 12.09
Demogrāfi jau sen par šo ” nebūs” runā,vai kādu tas uztrauc? Un tā nav nekāda tālā nākotne.Jau mazbērniem spīd pulcēties ap Etnogrāfisko muzeju aiztāvēt savas minoritātes tiesības.
0
mary75 04.02.2011. 10.19
Mums medicīnu un ārstus nevajag, mums vajag ierēdņus, tāda mums valsts politika, jo medicīnai aiziet 3% no IKP, valsts administrācijai – 8%, kad visās normālās ES valstīs ir aptuveni otrādi.
5
lebronj2356 > mary75 04.02.2011. 11.57
Trakums ir tas, ka šādā veidā mēs par brīvu dāļājam sen tērētu naudu, kas ieguldīta šajos speciālistos, nāciet un ņemiet – kapitāls par brīvu ! Slimnīcu valdēs gan ir siltas vietas….
0
austrisv > mary75 04.02.2011. 15.06
Krix!
es domāju tieši tāpat, jo kāpēc gan mūsu valstij divās augstskolās jāsagatavo ārsti priekš citām valstīm! Te jānosaka, cik ārstam ir jāatstrādā mūsu valstī iztērētie valsts budžeta līdzekļi! Kvota gados! Citādi iznāk, ka vecās, bagātās valstis noslauc jaunās, nabagās valstis, jo ,kā zināms tad visa vecā eiropa ir ar zemu dzimstības līmeni un ierauj kā atvarā pārējo valstu pilsoņus!
0
viesturs > mary75 04.02.2011. 15.54
Dažiem izdevīgi!
0
lebronj2356 > mary75 04.02.2011. 19.22
No vienas puses varu piekrist, par tām divām augstskolām. Bet, jāsaglabā veselīga konkurence, lai neļautu ne vienai ne otrai ieslīgt pašapmierinātā stagnācijā, kas bieži gadās Latvijas mācību iestādēs + apgriezt nenormālās šo augstskolu vadību algas. Protams kvotas uzņemajam studentu skaitam samazināt + nevienu budžeta vietu humanitārās programmās RSU. Kā ceturto lietu var minēt to absurdo situāciju, kas ir pašlaik, ka beidzot mācības jaunajiem ārstiem nav kur stažēties. Un protams termiņš, kas jānostrādā valsts labā, jo medicīnas students gadā izmaksā ļoti dārgi.
0
austrisv > mary75 04.02.2011. 19.27
Vai tik tam Stradiņa universitātes rektoram nebija pati lielākā alga Latvijā!? Cik atceros pat 11 tūkstoši mēnesī! Tas viss no veselības budžeta! Bez tam te daži vaid, ka ministriem lielas algas!lai aiziet paši tie vaidētāji par veselības ministru pastrādāt nevis par rektoru, kurš saņem daudzkārt lielāku algu! varbūt tagad tā alga ir samazināta, bet šaubos gan, jo izglītības jomā ir milzu algas pasniedzējiem varbūt nē, bet gan , cik dzirdēts, fakultāšu dekāniem vai kā tos tagad sauc!
0