Scenariji.lv*

22

Komentāri (22)

gundega_heiberga 18.06.2010. 22.39

Projekts varētu pildīt būtisku uzdevumu – vēlētāja izglītošanu. Katrā ziņā jaušama norūpētība par Latvijas nākotni. Stendzenieks un Ēķis uz šī fona izskatās kā divi burlakas, kas latvieti iedzinuši tumšā stūrī paģēr: “Atdod balsi!”

+2
0
Atbildēt

0

lailabidzane 18.06.2010. 20.41

.
Intervijā Panorāmai Ķīlis, acis bolot, joprojām pauž izbrīnu un pārsteigumu, ka valstī ir saprātīgi pilsoņi. Un ne tikai “Jēkaba ielā vai citos Rīgas kabinetos”.
Puisim lēni pielec…

0
0
Atbildēt

0

itommy_ 18.06.2010. 10.22

Mazliet paskatījos interneta tiešraidi. Jā, Zatlers sēž, Auziņš, Tomsons, Golubeva… Tāda publika, ka tik turies! Un par lielu nožēlu jāsecina, ka atkal viss noreducējas uz pilošo krānu problēmu. Cilvēki sāk no globālām lietām un nonivelējas līdz banālām saimnieciskām lietām, kas nav Valsts prezidenta cienīgs līmenis! Kļūst pilnīgi skaidrs, ka varas elitē ir savākušies diletanti, kas ar putām uz lūpām cenšas izgudrot divriteni. Un viņi nē, ne par kādu naudu, nav gatavi pavaicāt padomu tādiem cilvēkiem, kuri šos jautājumus pārzina daudz labāk, kuros valsts savulaik ir ieguldījusi miljonus, kuri varētu dažos teikumos pateikt to, ko te viens otrs meklēs gadiem. Zatlera galma tirliņpolka… Fui!

+1
0
Atbildēt

0

lailabidzane 18.06.2010. 10.06

.
“..piedāvājums aktīvajam saprātīgajam pilsonim..”.
Kā uzslava? Kā cerība? Kā obligatorija? Tas aktīvi saprātīgais…

“..uzstādīt augstāk kompetences un profesionalitātes latiņu un galu galā piespiest domāt ilgākā termiņā..”.
Vai tad tā ir problēmu sakne? Vai tā??? IR jau arī tā, bet tālu ne galvenā problēa un “bremze”.
Problēmu problēma IR pareizo lēmumu apzināta NEpieņemšana un konsekventa NErealizēšana. Valsts, sabiedrības, korporatīvo, personīgo interešu savdabīgā ranžešana. Un ne jau tāpēc, ka nezin vai nesaprot. Bet tieši tāpēc, ka to tā dara apzināti.

0
0
Atbildēt

0

lailabidzane 18.06.2010. 09.53

.
Ko un kam IR vēlējies paziņot Ķīļa kungs?
Kā nespeciālists tomēr atļaušos teikt, ka pēc akadēmiska ziņojuma tas neizskatās.
Kas tad? Populāri par specifisko?
Vai IR jēga runāt par peles un ziloņmammas vidējo grūtniecības periodu? Un kā tad jāsaprot vidējais plānošanas periods?
Cik viennozīmīgi (statistikas izpratnē) fakts, ka tikai 15% iedzīvotāju saskata savu lēmumu ietekmi uz politiku, korelē ar pirmskolas bērnu skaita sarukumu par 20% tieši nākošajos četros gados?
Savas sakarības, pavisam noteikti, IR arī fiskālajai spriedzei, eiro un Igaunijai, un 7% uzticībai politiķiem. Vai tās IR galvenās?

P.S.
Vai tā tomēr IR atrakstīšanās par faktu, ka nauda IR izlietota???

0
-2
Atbildēt

0

nikolajs0305 18.06.2010. 08.21

projekts interesants. padlies par rakstu. vienīgi ieejot lapā redzams, ka tur vēl nekā īsti nav. varbūt tomēr vajadzēja kaut ko jau ielikt. jo tagad pastāv risks, ka pēc iegriešanās tur ir vilšanās un atgriešanās nenotiek.. lai veicas!

+1
0
Atbildēt

0

madararaa 18.06.2010. 00.14

Manuprāt, atbalstāms un popularizējams projekts, šķiet. Tikai šobrīd laikam tā lapa vēl nav palaista. Katrs cilvēks, protams, ir unikāla personība un dzīves stāsts, bet nevajag pārspīlēt ar to, ka sabiedrība būtu kaut kas tik supersvēts, ka to nedrīkstētu pragmatiski analizēt. Katrs indivīds, lai arī cik unikāls viņš nebūtu, tomēr ir arī ekonomiska vienība, kam jādod ēst, kam jāstrādā un jāmaksā nodokļi lai pabarotu tos, kas vairs pastrādāt nespēj. Daudzas lietas ir statistiski prognozējamas un tā pat būtu nelietīga vieglprātība neprognozēt un caur to arī izvairīties no ilgtermiņa plānošanas. Tas, ka mēs neredzam tālāk par savu degungalu, nenozīmē, ka negatīvās tendences, kas šobrīd diktē mūsu nācijas likteni, kaut kur izčibēs.

+1
0
Atbildēt

0

ritvars_kl 17.06.2010. 21.45

Var jau no ārzemēm salasīt visdažādākās metodes un radīt ilūziju, ka tas nu beidzot ir kaut kas nebijis, oriģināls un ilgi gaidīts risinajums. Tikai tiek aizmirsta mūžīgā patiesība, ka cilvēks (sabiedrība) ir dzīva būtne, kas attīstās pec dabas mūžīgajiem likumiem. Cilvēks ir mērķtiecīga un reizē pašmērķīga būtne, pašattīstībā esoša, pašorganizēties spējīga sistēma un neviena konkrētā zinātnes nozare, arī socioantropoloģija, kas Ķīļa personā ir tik augstās domās par sevi, cilvēka attīstību kopumā nav spējīga atrisināt. Politiski ņemot ta ir kārtējā sabiedrības “tvaika nolaišanas” metode.

0
-3
Atbildēt

2

    māra rutka > ritvars_kl 17.06.2010. 23.28

    Kāpēc jāatrisina “cilvēka attīstību”? Ja šādi “gudri” formulējumi nāks no šīs scenāriju kaltuves, tad labuma nebūs. Bet tvaiku nolaist piepūloties modelējot būtu lietderīgāk nekā apsūdzot oponentus.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    Una Grinberga > ritvars_kl 18.06.2010. 09.04

    Kas teica, ka tas ir kaut kas nebijis, unikāls vai visādi citādi vislabākais risinājums? Tas ir viens no dinamiskiem pētniecības un sabiedriskās domas rīkiem, kas palīdz valsts pārvaldei apzināties vispārējās problēmas, un viss. Plus, nedrīkst aizmirst, ka sabiedrības lielākā problēma ir īstermiņa domāšana – tas ir ļoti labs reklāmas “rullītis”, lai apzinātos ilgtermiņa mērķus un liktu aizdomāties, ka pēc rītdienas ir arī parītdiena!

    0
    0
    Atbildēt

    0

ilmisimo 17.06.2010. 19.25

tā ne.
Vajag šitā:

Kā observēt distancētā futuristiskaja perspektivē ar interaktīvu modelēšanu

+1
0
Atbildēt

0

lena_stolere 17.06.2010. 17.41

Vēlētājiem būs salīdzinoši daudzas iespējas iegūt informāciju, pirms pieņem lēmumu. Ne tikai šis, bet arī Delnas projekts http://www.kandidatiuzdelnas.lv
Jācer, ka vēlētāji to izmantos.

+6
0
Atbildēt

0

mary75 17.06.2010. 17.26

Saprotams, zināt sabiedrības dažādu grupu viedokli nav slikti.
Bet, normāli būtu, ja dažādas sabiedrības grupas, ar dažādiem valsts attīstības redzējumiem, apvienotos partijās, kas piedāvātu attiecīgo redzējumu sabiedrībai.
Vai arī partijas prezentētu sabiedrībai savu nākotnes redzējumu.
Un vēlēšanas parādītu, kam šī te sabiedrība dod priekšroku.
Pie kam tiktu ņemti vērā ekspertu un profesionāļu viedokļi.

+2
-1
Atbildēt

1

    Una Grinberga > mary75 17.06.2010. 17.35

    Tevis pieminētā sistēma strādā tikai tad, ja elite nav pašapmierināta un korumpēta, un sabiedrības grupas intelektuāli nobriedušas un spējīgas savu viedokli aizstāvēt.

    Pašlaik kaut cik efektīvi spēj darboties tikai žurnālistika un saujiņa inteliģences, kas principā “uzspiež” sabiedrībai labvēlīgus risinājumus politiskajām partijām, kas masveidā cieš no bezmērķīgas šauru interešu pārstāvēšanas.

    +3
    0
    Atbildēt

    0

itommy_ 17.06.2010. 17.20

Ķīļa kungam vajadzētu ļoti skaidri nodalīt, ko tad viņš ar saviem scenārijiem grib paveikt:
1) uzzināt no ļaudīm viņu vēlmes pēc labklājības produktiem nākotnē?
2) panākt, lai pilsoņi skatās uz politiķu pirkstiem un darbiem un ir labas valsts pārvaldes sargsuņi?
3) lūgt no cilvēkiem padomu par to, kā pareizi pārvaldīt valsti, lai sasniegtu labklājību un drošību?
Ja pieņemam, ka R.Ķīlis darbojas kā SAK vadītājs, tad viņam būtu saistošs principā tikai trešais punkts. Bet pēc definīcijas ir skaidrs, ka šādās lietās nav jāprasa padoms vienkāršajai tautai, jo gluži vienkārši tā nepārzina drēbi.

+1
-1
Atbildēt

3

    Una Grinberga > itommy_ 17.06.2010. 17.28

    Manuprāt, mērķis ir ļoti vienkāršs – veidot nepārtrauktu atgriezenisko saiti valsts stratēģiskajam virzienam, lai valsts stratēģija nebūtu vienkārši papīra gabals, kas radīts 2010.gada maijā, bet gan dinamiska sabiedrības informācijas sistēma, kas mainās līdzi laikam.

    +4
    0
    Atbildēt

    0

    itommy_ > itommy_ 17.06.2010. 17.46

    Valsts stratēģija ir starp prezidentu, MP un ĀM saskaņota vīzija, programma un pieņemamo lēmumu kopums, kam tikai viens nedalāms mērķis – labklājība, iekšējā un ārējā drošība, nacionālā kopprodukta vairošana, gatavība uz riskiem, taktika šo lietu sasniegšanā. Atgriezeniskā saite ar pilsoņiem varētu būt tāda, ka iestādes atskaitās par izdarīto, kā arī mobilizē savus pilsoņus palīdzēt šī mērķa – valsts stratēģijas – sasniegšanai. Bet nekādā veidā flirtēšana ar tautu NEAIZVIETO ELITEI PAŠAI nepieciešamību ar saviem ierēdņiem risināt tos uzdevumus, kas tai jārisina. Jā, mēs redzam – elitē ir kaudze ar diletantiem, kam nav sajēgas par to darbu, ko dara, tipa komponisti un aktrises kā likumdevēji. Bet tad jāsāk ar varas profesionalizāciju, nevis masu pokazuhām.

    +2
    -1
    Atbildēt

    0

    Una Grinberga > itommy_ 17.06.2010. 18.32

    Nepārprotami trekno gadu iespaidā ierēdniecība ir kļuvusi par elites ģimenes uzņēmumu, bet attīrīšanās arī nevar notikt vienā dienā. Pie normālas varas, tas prasīs savus 2-3 gadus. Tomēr ir viena fundamentāla lieta, ko valsts iestādes nevar pat ar atskaitīšanos vien sasniegt – stratēģijā izvirzītie mērķi ir kompleksi risinājumi, par kuriem atbild daudzas iestādes un vēl jo vairāk paši iedzīvotāji, un ne vienmēr teorētiski pareizi risinājumi noved pie rezultāta, jo sabiedrība kopumā nosaka, vai mērķis tiek sasniegts vai nē un kādi risinājumi ir visefektīvākie.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

Una Grinberga 17.06.2010. 17.18

Paldies, Ķīļa k-gs! Varbūt beidzot intelektuāli apdāvināto sabiedrības pārstāvju viedoklis un idejas tiks apkopotas vienuviet un tuvāk varas gaiteņiem nevis izsvaidītas pa dažādiem portāliem un diskusiju paneļiem. Gudru cilveku nav maz (nav arī daudz!!!) un tādēļ ir nozīmīgi uzklausīt pēc iespējas plašaku un kvalitatīvāku ideju klāstu.

+7
-3
Atbildēt

0

itommy_ 17.06.2010. 16.53

Es ļoti atzinīgi vērtēju cienījamā sociālantropologa darbību sociālantropoloģijā. Tiešām redzams, ka viņš ir labs savas profesijas pārzinātājs. Arī pilsoņu iesaiste socioloģiskajos eksperimentos un pētījumos ir dabiska. Bet! Ja ar sociālantropoloģijas metodēm sāk veidot valsts politikas stratēģiju tā vietā, lai izmantotu politoliģijas un makroekonomikas teorētiskās nostādnes, tad es redzu, ka ir garām. Var jau aptaujāt ļaužu masas un vaicāt, ko viņi grib. Un viņi teiks – mazākus nodokļus, lielākas algas un tādas desas, kurās iekšā ir tikai īsta gaļa, turklāt par sojas desas cenu. Bet valsts nevar pastāvēt tikai no izklaidēm un vīna. Arī jāstrādā, dažreiz jākaro, jāiekasē nodokļi. Nekad vienkāršais pilsonis nebūs iniciators nepopulāriem, bet vajadzīgiem pasākumiem, bet ja viņam laus izvēlēties, par kuru pacelt roku – viņš izvēlēsies populismu. Lūdzu Ķīļa kungu nejaukt kopā vienā putrā socioloģiju un valsts politiku!

+9
-5
Atbildēt

1

    eva_o > itommy_ 18.06.2010. 10.42

    Latvijā tāda dīvaina mode – nepieļaujam domu, ka kādās nozarēs ir arī zinoši profesionāļi. Paši ļoti kategoriski un negatīvi kritiski spriežam par visu, visu cenšamies kontrolēt. Bet nevar visi labi pārzināt visu – ķert korumpantus, ārstēt kaķus, remontēt automašīnas, izstrādāt valsts budžetu u.tt. Nedomāju, ka ar sociālo modelēšanu nodarbojas diletanti. Strādāju pētījumu jomā un zinu, ka cilvēku viedokļus neņem vērā “tīrā veidā”, resp., nav tikai “uzzināt no ļaudīm viņu vēlmes pēc labklājības produktiem nākotnē” vai “lūgt no cilvēkiem padomu par to, kā pareizi pārvaldīt valsti”. Tas ir tikai pirmais posms. Tālāk seko problēmsituācijas apzināšanās – kādi riski ir, ja visi rīkosies tā, kā pašlaik grib, kā izskaidrot un novērst veidojošos riskus, kuras struktūras to drīzāk var u.tt.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

P_Dancis 17.06.2010. 16.38

Man tikai šķiet, ka to visu vajadzēja krietni ātrāk. Pirmsvēlēšanu trakumā virzīt šādu projektu ir risks, ka tas neaizies masās, bet paliks šauru sociālo grupu robežās.

+1
-1
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam