Andra Levite: Jādomā, lai cilvēks nekļūst par klienta numuru • IR.lv

Andra Levite: Jādomā, lai cilvēks nekļūst par klienta numuru

4
Andra Levite. Foto: Reinis Hofmanis

Ja viss tiek pakārtots ekonomikai, tas nav pareizi, savā pirmajā intervijā žurnālam Ir saka Valsts prezidenta dzīvesbiedre Andra Levite. “Ir jādomā par to, lai cilvēks nekļūst vienkārši par klienta numuru.” Viņai, pēc profesijas ārstei, pēc vīra Egila Levita apstiprināšanas augstajā Valsts prezidenta amatā sākusies jauna dzīve. Taču sarunā ar Ir Andra Levite izsakās ne tikai par pārmaiņām, bet arī par Latvijai sāpīgajiem medicīnas jautājumiem.

Viņa uzskata, ka labs ārsts ir labs profesionālis, kuram ir zināšanas un kurš tās nepārtraukti papildina. Levite atzīst, ka daudz kas ārstniecībā nāk ar gadiem un pieredzi. Otra lieta, kas vajadzīga ārstam, ir iejūtība. “Bez cilvēciskas iejūtības nevari būt labs ārsts,” saka Levite. Tajā pašā laikā ar iejūtību nevienu nevar izārstēt – jābūt arī labai diagnostikai un terapijai. “Pacientam ir svarīgi, lai viņam jūt līdzi, tāpēc veseļošanās procesā jāpiesaista sociālais darbinieks, mācītājs, draugi un ģimene.”

Par situāciju medicīnā Latvijā viņa nevar ko teikt, jo nav te strādājusi ārstniecībā, taču par aplokšņu algām Levite teic, ka savā ārstes darbā aploksnes “nekad neesmu ņēmusi, es to nevaru iedomāties”. Viņasprāt, visi šie skandalozie jautājumi Latvijā ir nesakārtotas sistēmas sekas.

Uz jautājumu, ko viņas darba devējs Luksemburgā teicis, kad Levite pavēstīja uzteikuma iemeslu, prezidenta dzīvesbiedre vienkārši atbild: “Tagad daudzās Eiropas valstīs dakteri nākuši no visas pasaules. Man bija trīs kolēģes – no Krievijas, Kazahstānas un Gruzijas. Viņas bija sajūsmā par manu jauno dzīves pavērsienu. Kad paziņoju to klīnikas šefam, viņš bija pārsteigts, jo nevienam iepriekš nebiju stāstījusi par savu ģimeni. Tomēr mazliet īpatnēji ir teikt – mans vīrs kandidē uz Valsts prezidenta amatu, un, iespējams, man būs jāpārtrauc darbs klīnikā.”

Vairāk lasiet žurnālā Ir šeit.

Ja vēlaties abonēt žurnālu Ir, spiediet šeit.

Komentāri (4)

Melita HartgersRumberga 16.11.2019. 10.41

Pilnígi piekrītu, un tas neattiecās tikai uz uz valsts iestādēm. Globāli ņemot, brīnos par daudz ko, ieejot kaut vai veikalā, un kad sveicini, tad uz tevi skatās ar izbrīnu, pārdevējam pat neienāk prātā sveicienu atņemt.
Mēnesi atpakaļ negaidīti nokļuvu slimnīcā. No visiem ārstiem, ar kuriem man bija saskarsme, tikai viens stādījās priekšā, sasveicinājās. Visumā ņemot, brīnos kur palikušas pieklājības formas, cilvēki izskatās īgni, neieinteresēti, neapmierināti ka tiek traucēti.

+1
0
Atbildēt

0

kolpants 19.11.2019. 11.27

Как сказал президент в интервью, народ Латвии должен быть готов платить более высокие налоги, и должен понимать, что это все будет на благо всей страны.
Платите более высокие налоги, и (возможно) врачи вам начнут улыбаться.
Конечно, есть (и очень высокий) риск, что получив больше денег в бюджет, просто восстанут из пепла мегапроекты мегастроек, но это уже второй вопрос, который настоящие патриоты не должны задавать.

0
0
Atbildēt

0

Sskaisle 14.11.2019. 09.52

Es domāju,ka viss ir daudz sarežģītāk.
Medicīnā jo īpaši spilgti izpaužas matrica,ka visnežēlīgākie,viscietsirdīgākie un visļaunājie vergturi ir izbijušie vergi.

11.novebra rītā uz Ģenprokuratūru aiznesu sūdzību, sēž 3 cilvēki – kaut viens būtu atbildējis manu labrīt. Noriju to krupi – ka valsts iestādē esi sūds ne cilvēks, atdevu savu iesniegumu un gāju prom.

Uz saiemu neceru,bet varbūt Levitu pāris būtu tie,kuri patriotisma nedēļās aicinātu valsts iestādēs uzvesties cilvēka cienīgi – pasveicināt, piedāvāt palīdzību,pasmaidīt.

Ja esi maksas medicīnas iestādē, smaids no mediķu sejām nenozūd,ja esi valsts iestādē, tad jā – tad neko vairāk kā nevērību vai pat nicinājumu neesi pelnījis…

0
0
Atbildēt

1

    ak > Sskaisle 18.11.2019. 12.01

    Taisnība. tikai mazs precizējums sentences atskaņojumā: manuprāt, ja atmiņa neviļ, tur bija nevis “vergturi”, bet “vagari”. Tas, man liekas, būtiski, jo vergturi ir augstākais līmenis, kurā izstrādā un realizē vergu,vagaru un priekšstrādnieku rotāciju, lai varas hierarhijas mašinērija strādātu bez aisķeršanās tā, kā to VELAS VARAS TURĒTĀJI. Ideja par suverenās varas piederību tautai IR NEMITĪGI jāaizstāv un jāiedzīvina. Tas ir kā turēt pilnu ūdens spaini uz priekšu izstieptās rokās. ne katrs uz to ir gatavs.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu