Ieteiktais risinājums ļaus saglabāt būtisku valsts ietekmi uzņēmumā
Ņemot vērā telekomunikācijas uzņēmumu “Lattelecom” un “Latvijas mobilais telefons” (LMT) tirgus pozīcijas, tirgus attīstības tendences un potenciālo ietekmi uz konkurenci un pakalpojumu cenām, konsultāciju kompānija “KPMG Baltics” rekomendē izveidot vadošu un biržā kotētu integrētu Baltijas telekomunikāciju operatoru ar sabalansētu akcionāru struktūru, kas ņem vērā Latvijas iedzīvotāju intereses, ziņo LETA.
“KPMG Baltics” veiktajā pētījumā “Valsts stratēģijas rīcībai ar “Lattelecom” un LMT kapitāla daļām izstrāde” secināts, ka, ņemot vērā tirgus attīstības tendences, lai saglabātu “Lattelecom” un LMT nozares līderu pozīcijas, uzņēmumiem nepieciešams paplašināt pakalpojumu klāstu un nodrošināt nepieciešamās investīcijas jaunu pakalpojumu ieviešanai. Kopumā pētījumā analizēti astoņi rīcības pamata scenāriji.
“KPMG Baltics” piedāvātais risinājums paredz izveidot integrētu uzņēmumu, kurā līdzīgās daļās, balstoties uz akcionāru līgumu, “Telia” un Latvijas valstij katrai pusei piederēs 30-40% akciju. 30% akciju tiks piedāvāts iegādāties privātajiem akcionāriem un pensiju fondiem biržā.
Pētījumā secināts, ka integrētā uzņēmuma tirgus daļa varētu būt aptuveni 52%, rēķinot pēc ieņēmumiem. Situācijas analīze pārējos Eiropas tirgos liecina, ka šāda tirgus daļa atbilst caurmēra nozares līderu tirgus daļai Eiropas tirgos, saglabā konkurenci un nodrošina nepieciešamo darbības efektivitāti turpmākai attīstībai.
“KPMG Baltics” ieteiktais risinājums ļaus saglabāt būtisku valsts ietekmi uzņēmumā un nodrošinās valsts ieguldījumu vērtības pieaugumu iegūto sinerģiju rezultātā.
Kā konstatējuši pētījuma autori, neapvienojot “Lattelecom” un LMT, pastāv būtisks risks, ka citi tirgus spēlētāji izveidos integrētu operatoru, kas varētu atņemt tirgus daļu “Lattelecom” un LMT.
Komentāri (9)
Austras koks 10.08.2017. 12.42
Tagad valstij ir kontrole abos. Ja pareizi atceros, tad 51% Lattelekomā, ap 25+% LMT pa tiešo un ap 25+% Lattelekomam ir LMT, kas faktiski nozīmē valsts kontroli, jo tai ir kontrole telekomā.
Šis priekšlikums ir slēpta privatizācija, lai kontroli iegūtu Telia. Ja apvieno abus, un valstij atstāj jaunajā vienotajā uzņēmumā 40% (vai 30%) Telia arī 40% (vai 30%), un pārējo palaiž biržā, tad Telia elementāri piepērk klāt nepieciešamo atlikumu un tai ir vienpersoniska kontrole. Valsts pat ja tai būs 49%, var iet pastaigāties, kaut kāda atlikusī “būtiskā” ietekme neko nenozīmē.
Telia jau sen ir gribējusi iegūt kontroli. Šitāds veids būtu pa lēto, jo biržā nekādas cenas nebūs. Tas arī varētu būt vienīgais reālais iemesls, kādēļ birža te vajadzīga. Citu jēgu kotēšanai biržā te neredzu.
0
tapat vien 10.08.2017. 12.13
Vispār jau šis “konsultantu’ kantoris manā atmiņā nekad nav ieteicis ko tādu, kas nenestu zaudējumus nākotnē. Jautājums – Vai Auguļa kunga “verga dvēselīte” vai apzināts kārtējais mēģinājums “uzmest” valsti caur “ietekmes aģentu, oligarhu sarunu dalībnieku”? Es pat atsakos komentēt neprofesionālo murgu par “vienīgo valsti ES”. Ja lietā tiek likti argumenti no fantāziju plaukta, tad jautājums – cik, samaksājot šim “kaktu kantorim” atkal ir izļurināta valstij {tātad mums}piederošā nauda un kurš atkal izlīdīs sveikā par zaudēto. Starp citu – Visa Eiropa { cukura tirgus “bleķis”, piena tauku noliegšana[tagad milzīgās cenas], govju “izplūdes gāzu” regulēšana un gurķu līkumu mērīšana plus banānu garumi,imigrācijas murgs utt. Paldies Dievam, mums šī ES mazspēja pa lielam ir gājusi garām. Varbūt Auguļa kungs grib mūs tam upurēt un viņam par to ir kaut kas apsolīts, kā Dombrovskim? Krieviem ir trāpīgs sakāmvārds – Durnoje ģelo nē hitroje, vai Durnoi primer zaraziķeļen.
2
andrejs > tapat vien 10.08.2017. 16.01
to AK
Gan jau ka “ustanovka” tika dota nepārprotama – apčakarēt valsti, tas ir, mūs visus, (ar nelieliem izņēmumiem, protams).
0
Austras koks > tapat vien 10.08.2017. 12.30
Ja pareizi atceros, KPMG par šo izpēti saņēma 170-180k€
0
andrejs 10.08.2017. 11.49
Briest kārtējā valsts nozagšanas afēra. Vēl gan nekas nav noticis un visu var apturēt.Ceru,ka mītiņi un piketi netiks rīkoti 7 gadus pēc notikumiem.
0