"Arsenāla" Radošajā darbnīcā Lienes Mackus un Artūra Arņa personālizstāde "Saullēkts" • IR.lv

“Arsenāla” Radošajā darbnīcā Lienes Mackus un Artūra Arņa personālizstāde “Saullēkts”

35
Izstādes publicitātes attēls

Mākslinieki: “Mēs telpā fiksējam mirkļu ainavas un pārnesam tās trīs dimensijās. To varētu saukt arī par reālistisko poētismu.”

No sestdienas,  10. jūnija līdz 9. jūlijam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles “Arsenāls” Radošajā darbnīcā būs skatāma Lienes Mackus un Artūra Arņa personālizstāde “Saullēkts”, informē izstādes veidotāji.

Personālizstāde ir domas vai iedomas fiksācija, kas izstāstīta ar vizuāliem līdzekļiem. Nosaukums “Saullēkts” norāda uz sākumu, uz pirmavotu. Autori paskaidro: “Tas būs telpisks mirklis, kas no iztēles pārnests uz vienu mēnesi ilgu izstādi “Arsenālā”. Līdzīgi kā fotogrāfs Anrī Kartjē-Bresons atklāja, ka mūžības attēlojumu ir iespējams ietvert vienā kadrā, mēs telpā fiksējam mirkļu ainavas un pārnesam tās trīs dimensijās. To varētu saukt arī par reālistisko poētismu.” 

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) izstāžu zāles ‘Arsenāls” Radošajā darbnīcā eksponējot lielus dokumentālas izcelsmes objektus, Liene Mackus un Artūrs Arnis organizē vidi stāstam, radot ainavas ilustrāciju no romantiska skatpunkta. “Saullēkts” ir turpinājums mākslinieku pirmajai kopīgajai personālizstādei “Ziemas miegs”, kas 2015. gadā norisinājās Latvijas Laikmetīgās mākslas centra Ofisa galerijā, un kuras pamatā bija Mackus un Arņa interese par miegu kā neparastu apziņas stāvokli. 

 Liene Mackus (1984) ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļā. Māksliniece veido skulptūras, būvē instalācijas, zīmē ilustrācijas un filmē animācijas. Piedalījusies tādās izstādēs kā “Lielāks miers, mazāks miers” (2016), “Patība. Latvijas laikmetīgās mākslas vēsture” un “Sveika, galva!” (abas – 2014), Cēsu Mākslas festivālā un laikmetīgās mākslas festivālā “Survival Kit”. 

Artūrs Arnis (1981) absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Scenogrāfijas nodaļu. Veidojis scenogrāfiju izrādēm “Dirty Deal Teatro”, Dailes teātrī, Liepājas teātrī, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, Latvijas Nacionālajā teātrī, kā arī izstāžu scenogrāfiju.

Vairāk informācijas muzeja mājas lapā

Komentāri (35)

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu