Starptautisko tiesību krīzē pirmās zaudētājas būtu mazās valstis
Nacionālajiem politiķiem jāpārstāj nodarboties ar populismu un vainot starptautiskās organizācijas un starptautiskās tiesas, jo tas ir bīstami miermīlīgajai Eiropai, intervijā aģentūrai LETA sacīja Eiropas Starptautisko tiesību asociācijas viceprezidente Anne van Ākena (Anne van Aaken) kura Rīgā piedalās Eiropas Starptautisko tiesību biedrības ikgadējā konferencē.
Kā vienu no lielākajām problēmām pašlaik viņa nosauca to, ka notiek mēģinājumi sašaurināt starptautiskās tiesības un globalizāciju, ko sludina daži populistiski politiķi. Viņas ieskatā, ja tas turpināsies, var rasties patiešām liela starptautisko tiesību krīze un novest pie īstas pasaules krīzes, kur noteikumos balstīta sadarbība vairs nebūs norma. “Pirmās zaudēs mazākās valstis,” viņa brīdināja.
“Vienmēr ir vilinoši atrast grēkāžus ārpus pašu valsts vai valdības. Tas ir bīstami miermīlīgajai Eiropai. Un tas noteikti nav ceļš uz priekšu, ja mēs joprojām cenšamies sasniegt mērķus par miermīlīgas un pārtikušas pasaules veidošanu,” viņa teica.
Komentāri (20)
Austras koks 09.09.2016. 09.27
Populistiski politiķi ir tikai sekas. Un sekas nav draudi. Draudi ir cēloņi. Savukārt cēlonis ir ietekmīgāko Eiropas politiķu rīcība – nespēja/negribēšana aizsargāt Eiropas kopīgās ilgtermiņa intereses (drošība, labklājība, atbildība). Nespēja izpaužas 3 galvenajos veidos:
1) necīnīšanās ar masveida migrāciju, pat tās veicināšana, absurdi uzskatot migrantus labumu/pabalstu meklētājus un nelikumīgus robežpārkāpējus par bēgļiem. Pat ja tie būtu bēgļi, bēgļiem noteiktās procedūras – palikšana pirmajā valstī, filtrācijas nometnes un totālas pārbaudes – netiek ievērotas. Migrantu intereses tiek vērtētas augstāk kā vietējo intereses;
2) nespēja vienoti un stingri nostāties pret Krievijas agresiju, jo biznesa intereses tiek vērtētas kā svarīgākas par morāli un ētiku;
3) pārāk centralizētas ES veidošana, kas nodrošina galvenokārt pāris lielvalstu intereses un nenodrošina pārējām valstīm pietiekamu ietekmi un spēju aizsargāt savas nacionālās intereses, tādējādi veicinot “atgrūšanās” procesus ES valstu starpā.
ES ir laba lieta un vairākums to atbalsta faktiski visur, bet ar korekcijām. Turklāt, kā rāda nesena Igaunijas aptauja – tur 77% atbalsta ES, bet tai pat laikā 55% pragmatiski uzskata, ka ES vairs ilgi nepastāvēs – http://www.delfi.lv/news/arzemes/igaunijas-iedzivotaju-vairums-neticot-eiropas-savienibas-ilgai-pastavesanai.d?id=47883159
Un ja ES beigs pastāvēt, tad tā nu nebūt nebūs kādu populistu, kuri spēlē uz nacionālajām interesēm, vai citu politiķu, kuri tiešām uztraucas par nacionālajām interesēm, vaina, bet gan Eiropas vadošo politiķu vaina, jo tie uzskata, ka Eiropas un eiropiešu intereses ir nevis jāaizstāv, bet jāaizstāv ir kaut kādu iebraucēju labuma meklētāju, lielā biznesa un Eiropas birokrātu intereses.
0
lno 09.09.2016. 13.11
Pirms pāris dienām šeit prasīja statistiku http://www.pewglobal.org/2016/08/02/4-asylum-seeker-demography-young-and-male/ 80% no migrantiem ir vīrieši…
no tvitera Haris
1
andrejs > lno 09.09.2016. 14.08
Paldies par saiti.
lno, vai ievēroji (uz Tu :) ) atšķirību starp patvēruma meklētāju procentuālo sadalījumu pa dzimumiem un vecumiem kaut vai starp Irāku no vienas puses un Ukrainu (vai Krieviju) no otras?
Ukraiņu un krievu bēgļu gadījumā sadalījums aptuveni atbilst normālas ģimenes dzimuma un vecuma sastāvam. Savukārt no Āfrikas un Islama valstīm bēg vieni vienīgi vīrieši. Ja bēgtu sievietes, es nebūtu pārsteigts…
0
lno 09.09.2016. 12.13
Aizraušanās ar populismu neizbēgami novedīs pie liela mēroga kara un LV likvidēšanas.
0