"Cafe Europa" konteinerī Spīķeros skatāma izstāde "Ūdens nākotne" • IR.lv

“Cafe Europa” konteinerī Spīķeros skatāma izstāde “Ūdens nākotne”

29

“Baktēriju baterijas” instalācija, zinātnieku izgatavotais “ūdens tornādo”, mākslinieka Pētera Riekstiņa “bio-elektro-ķīmiskais komponists”

 No otrdienas, 9.septembra līdz 14.septembrim “Cafe Europa” konteinerī Spīķeros skatāma izstāde “Ūdens nākotne”, kas apmeklētājiem piedāvās gan “RIXC” “Baktēriju baterijas” instalāciju, gan Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta Ūdeņraža laboratorijas zinātnieku izgatavoto “ūdens tornādo”, gan jaunā mākslinieka Pētera Riekstiņa “bio-elektro-ķīmisku komponistu”, kas rada mūziku, izmantojot ūdeni, raksta aģentūra LETA.

Jauno mediju kultūras centra “RIXC” inovatīvais mākslas un zinātnes projekts “Baktēriju baterija”, kas pagājušajā nedēļā piedalījās Kopenhāgenas mākslas nedēļā, atgriežas Rīgā, lai turpinātu “Cafe Europa” izstāžu programmu, kas šonedēļ veltīta tēmai “Ūdens nākotne”. 

“Baktēriju baterija” ir eksperiments ar jaunākās paaudzes “zaļās enerģijas” tehnoloģiju, dēvētu par “mikrobu degvielas šūnu”, ar kuras palīdzību elektrība tiek iegūta no baktērijām, kas dzīvo dīķos, ezeros, notekūdeņos un dubļos. Instalācijas “Baktēriju baterija” autori ir mākslinieki Raitis Šmits un Rasa Šmite, kas kopā ar biologu Artūru Grudulu un “RIXC” pie šī projekta strādā jau vairākus gadus, piesaistot arī citus māksliniekus, kā skaņu mākslinieku Voldemāru Johansonu, kurš padarījis dzirdamus elektrības rašanās procesus, un Jāni Jankevicu, kas veidojis reāllaika vizualizācijas. 

“Baktēriju baterija” bija viens no 12 inovatīviem mākslas projektiem, kas pagājušajā nedēļas nogalē bija izstādīti alternatīvajā laikmetīgās mākslas mesē “ALT_CPH4”, kas notika Kopenhāgenas mākslas nedēļā. 

13.septembrī un 14.septembrī plkst.15 Spīķeros norisināsies atvērtās mākslas un zinātnes darbnīcas “Ūdens nākotne: atjaunojamā enerģija”. Tajās “RIXC” mākslinieki un Ūdeņraža laboratorijas zinātnieki iepazīstinās ar ūdens materialitāti un interesantākajām fizikālajām īpašībām, ūdens un viļņu atjaunojamo enerģiju, kā arī ar ūdeņraža un citu bio-tehnoloģiju nākotnes potenciālu. Būs iespēja arī interesentiem pašiem pabraukāt pa Spīķeru kvartālu ar zinātnieku izgatavoto ūdeņraža triciklu. Dalība darbnīcās būs bez maksas. 

Izstādes ir atvērtas no otrdienas līdz svētdienai no plkst.12 līdz 18, to apmeklējums ir bez maksas.

Komentāri (29)

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu