“New York Times”: Interneta ātrums ASV septītajā lielākajā pilsētā atpaliek no Rīgas • IR.lv

“New York Times”: Interneta ātrums ASV septītajā lielākajā pilsētā atpaliek no Rīgas

5
Foto: Lita Krone, LETA

Sanantonio par internetu nākas maksāt aptuveni četras reizes vairāk nekā Rīgā

Lai gan Sanantonio ir septītā lielākā ASV pilsēta ar plaukstošu ekonomiku un veiksmīgu attīstību, interneta ātruma ziņā tā krietni vien atpaliek no Latvijas galvaspilsētas Rīgas, secina laikraksts “The New York Times”.

Kā, atsaucoties uz pētījumu uzņēmuma “Ookla” datiem, norāda izdevums, vidējais interneta ātrums Rīgā, kurā ir uz pusi mazāk iedzīvotāju nekā Sanantonio, vismaz divarpus reizes pārsniedz ASV septītās lielākās pilsētas rādītājus, ziņo LETA.

Tas nozīmē, ka divu stundu garas augstas izšķirtspējas filmas lejupielādei Rīgā vidēji nepieciešamas 13 minūtes, taču Sanantonio tas prasītu 35 minūtes laika, raksta avīze, piebilstot, ka Sanantonio par internetu nākas maksāt aptuveni četras reizes vairāk nekā Rīgā.

Kā teikts “New York Times” rakstā, Savienotās Valstis, kurās internets tika radīts, šobrīd nespēj piedāvāt ātru un izdevīgu platjoslas internetu, kā to apliecina arī virkne ekspertu un pētījumu.

Par ātru platjoslas internetu tiek uzskatīti tādi interneta sakari, kas nodrošina lielāku ātrumu par desmit megabitiem sekundē. “The New York Times” atzīmē, ka Rīgā šis rādītājs ir vidēji 42 megabiti sekundē, taču daudziem lietotājiem decembra vidū tas jau sasniedza 100 līdz pat 500 megabitus sekundē. Salīdzinājumam – Sanantonio šis rādītājs ir vidēji 16 megabiti sekundē.

Lai gan kabeļtelevīzijas uzņēmumi un telefonkompānijas nodrošina lielāku interneta ātrumu, daudzām Sanantonio mājsaimniecībām šāds pakalpojums nav pa kabatai.

Rīgas mērs Nils Ušakovs izdevumam skaidrojis – kad privātie investori sākuši Rīgā veidot interneta infrastruktūru, viss bija jāsāk no nulles, tādēļ bijis iespējams izmantot jaunākās un ātrākās komunikāciju tehnoloģijas.

 

Komentāri (5)

Anna Gaigule 31.12.2013. 13.55

ASV telekomi ir labs piemērs, kā valsts atbalstīti/regulēti monopoli kavē tehnoloģiju attīstību.

Diemžēl tas ir parastais ceļš — rodoties jaunai nozarei, valsts, protams, daļu peļņas grib sev. To panāk ar arvien birokrātiskākām regulācijām, kuras neļauj tirgū ienākt jauniem dalībniekiem, un tas beidzas ar korupciju, uzpūstām cenām un stagnāciju.

Labi, ja pēc tam rodas jauna nozare, kā, piemēram, IT, kas atdzīvināja savulaik stagnējošo sakaru industriju.

+3
0
Atbildēt

0

ilma 31.12.2013. 20.18

Ieteiktu izlasīt visu NYT rakstu

http://www.nytimes.com/2013/12/30/technology/us-struggling-to-keep-pace-in-broadband-service.html?pagewanted=2&_r=1

Uz hipersaites no šī raksta var atrast pasaules valstu attīstības apskatu. Interesants lasāmais.

Vēl interesantāk palasīties vairāk kā 300 lasītāju atsauksmes par saviem piedzīvojumiem ar internetu no teju visas ASV teritorijas. Un saprast pie kā noved monopola situācija pakalpojuma piedāvājumā.

No savas pieredzes varu kā zināmu murgu atzīmēt interneta ‘ātrumu” Holandē un citās R-Eiropas valstīs.

+1
0
Atbildēt

0

oktaavs 31.12.2013. 13.16

Sanantonio ir tuvējās Meksikas latīņamerikāņiem ļoti radniecīga pilsēta.

Pēc iedzīvotāju skaita septītā nenozīmē, ka tāda ir arī ekonomiski. (36. vieta lielo pilsētu vidū). Vienkārši tautas daudz. (angloamerikāņu ~ 26%) .

Interneta ātrums ir tāds, kāds laikam jau apmierina šīs pilsētas iedzīvotājus. Jeb tas nozīmē, ka ASV nav iespēju ierīkot ātrāku internetu ?

Bet stulbie amerikosi taču uz to nav spējīgi, vai ne ?

Ir par ko pelepoties Rīgas mēram..

+4
-5
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu