Ķīnas hakeru uzbrukumos cieš ASV laikraksti • IR.lv

Ķīnas hakeru uzbrukumos cieš ASV laikraksti

23
Ekrānšāviņš no NYT

“The Wall Street Journal” un “The New York Times” datoros ielauzušies hakeri

Ķīnas hakeri spējuši ielauzties ASV laikraksta “The Wall Street Journal” (WSJ) un “The New York Times” (NYT) datortīklos, inform LETA/BBC.

Par hakeru ielaušanos datortīklā trešdien paziņoja (NYT), bet ceturtdien pavēstīja WSJ pārstāvji. WSJ izdevēji – uzņēmums “Dow Jones & Co” -, paziņojuši, ka hakeru uzbrukumi saistībā ar Ķīnas jautājumu atspoguļošanu ir “pastāvīga problēma”.

“Kā var spriest pēc pierādījumiem, iefiltrēšanās centienu mērķis ir WSJ Ķīnas tematikas atspoguļojuma monitorings, un tie nav nedz mēģinājumi iegūt komerciālas priekšrocības, nedz centieni nelikumīgi piesavināties klientu informāciju,” sacīja laikraksta preses sekretāre.

“Mēs turpinām strādāt ciešā sadarbībā ar varasiestādēm un drošības speciālistiem ārpus pašu uzņēmuma, īstenojot vērienīgus pasākumus, lai aizsargātu mūsu klientus, darbiniekus, žurnālistus un avotus,” uzsvēra WSJ pārstāve.

“The New York Times” (NYT) trešdien paziņoja, ka tam ir uzbrukuši hakeri, kas, iespējams, ir saistīti ar Ķīnas armiju. Laikraksts uzskata, ka pastāv saistība starp hakeru uzdarbošanos un laikraksta publikāciju par Ķīnas premjerministra Veņa Dzjabao radinieku pasakainajām bagātībām.

Hakeri pēdējo četru mēnešu laikā ielauzušies laikraksta datorsistēmās un nozaguši darbinieku e-pastu paroles, bet viņu interese pamatā bijusi koncentrēta uz Šanhajas biroja vadītāja Deivida Barbozas e-pastiem. Barboza publikācijā, kas laikrakstā parādījās 25.oktobrī, klāstīja, ka premjera Veņa radinieki biznesa darījumos tikuši pie vairākiem miljardiem dolāru.

Laikraksts, saņemot palīdzību no datordrošības ekspertiem ārpus uzņēmuma, spējis atvairīt “iebrucējus” un nodrošināties pret jauniem uzbrukumiem.

“Ķīniešu hakeri, izmantojot metodes, kuras daži konsultanti agrāk sasaistījuši ar Ķīnas armiju, ielauzās “The Times” tīklā,” pavēstīja laikraksts, minot neskaitāmas digitālās liecības, kuras apkopojuši drošības konsultanti.

Hakeri nozaguši uzņēmuma paroles un vērsušies pret 53 darbinieku datoriem, arī pret Pekinas biroja priekšnieka Džima Jārdlija datoru. Tagad Jārdlijs ir laikraksta Dienvidāzijas biroja vadītājs un strādā Indijā.

“Eksperti neatklāja liecības, ka iebrucēji būtu izmantojuši paroles, lai iegūtu informāciju, kas nav saistīta ar materiālu par Veņa ģimeni,” norādīja laikraksts, piebilstot, ka klientu dati nav nozagti.

Pēc visa spriežot, hakeri meklējuši “to cilvēku vārdus, kas varētu būt snieguši informāciju Barbozam”, norādīja laikraksts, piebilstot – nav liecību, ka hakeriem būtu izdevies piekļūt ar šo publikāciju saistītām sensitīvām e-pasta vēstulēm un dokumentiem.

“Viņi mūsu sistēmās varēja radīt sajukumu, bet ne jau to viņi gribēja sasniegt,” sacīja laikraksta IT nodaļas vadītājs Marks Fronss.

Uzzinot par Ķīnas vadības draudiem, ka Veņa ģimenes darījumu izmeklēšana nepaliks bez sekām, laikraksts lūdzis uzņēmumu AT&T, kas uzrauga tā datortīklu, pievērst īpašu uzmanību, vai nav manāmas kādas neparastas aktivitātes. Par hakeru uzbrukumu tika informēts ar Federālais izmeklēšanas birojs.

Ķīnas Nacionālās aizsardzības ministrija noliedz, ka valdība būtu saistīta ar kiberuzbrukumiem. NYT, “bez pārliecinošiem pierādījumiem apsūdzot Ķīnas armiju kiberuzbrukumos, rīkojies neprofesionāli un nepamatoti”, skaidroja ministrijā.

Arī Ķīnas Ārlietu ministrija noraidīja NYT apsūdzības, sakot, ka tās ir “nepamatotas” un “absolūti bezatbildīgas”.

 

Komentāri (23)

grislits 01.02.2013. 11.29

Tādā nu divkosīgā pasaulē mēs dzīvojam.

Ķīna pēc būtības daudz neatšķiras no Baltkrievijas vai Krievijas, bet Baltkrievijai var droši piemērot ekonomiskās un diplomātiskās sankcijas, jo no tās nekas nav atkarīgs, bet ar Krieviju un Ķīnu ir savādāk – atkarība no Krievijas dabas resursiem un no Ķīnas cilvēkresursiem (ražošana) un naudas resursiem dara savu – tur var notikt vienalga kas, nekādu lielo nosodījumu vai sankcijas tās nesaņems.

+4
0
Atbildēt

0

dace_ampermane 01.02.2013. 11.56

Labi gan, ka tie Ķīnas hakeri neko nav dzirdējuši par populāro IR portālu

+2
-1
Atbildēt

1

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu