fbpx

Izvēlies iezīmētu preci!

Ilustrācija — Shutterstock
Mārtiņš Galenieks
Print Friendly, PDF & Email

Mazs simboliņš uz iepakojuma ir labāks par skaļām frāzēm. Atzīts un uzticams ekomarķējums palīdz orientēties preču piedāvājumā, norādot, kurš no produktiem tirgū ir videi draudzīgāks

Preču izvēle mūsdienās ir gandrīz vai neierobežota. Vairumu no tām mums cenšas pasniegt kā videi draudzīgu vai vismaz neitrālu. Taču dažādu produktu ietekme uz vidi atšķiras. Saprast, kā labāk izvēlēties, ir grūti un laikietilpīgi. Turklāt pat rūpīga iepazīšanās ar produkta sastāvu, visticamāk, neko nepateiks par to, cik videi draudzīgi iegūtas sastāvdaļas. Lai izaudzētu kafiju, kuru liekam iepirkumu grozā, iespējams, izcirsts vesels mūžameža stūris, bet zivis ir mēmas arī konservu bundžā un neko nepastāstīs par nozvejas metodi, ar kuru tās ķertas. Ir jautājumi, uz kuriem mēs vienkārši nespējam atbildēt, stāvot starp veikala plauktiem. Drošākais veids, kā iepirkties videi draudzīgi, ir meklēt uz iepakojuma marķējumu, nelielu logotipu, kas apliecina — produkts atbilst zināmiem vides vai godīgas tirdzniecības standartiem. Turklāt marķējumus, kuriem patiešām ir nozīme, der iemācīties atpazīt, jo ne katra zaļa lapiņa vai ķepiņa uz iepakojuma ir uzticības vērta.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu