Piektdien LNB norisināsies Ulmaņa režīmu slavinošai grāmatai "Pieci gadi" veltīts lasījums • IR.lv

Piektdien LNB norisināsies Ulmaņa režīmu slavinošai grāmatai “Pieci gadi” veltīts lasījums

19
Izrādes publicitātes attēls. Foto Krists Luhaers

Režisors Valters Sīlis kopā ar izrādes mākslinieku Uģi Bērziņu, aktieriem Anci Strazdu un Klāvu Melli grāmatu lasīs 1930.gadu ģimenes atmosfērā

Latvijas Nacionālajā bibliotēka (LNB) piektdien,26.maijā plkst.18.30 notiks laikmetīgā izstāžu – lasījumu cikla “Lasām Latvijā” otrais lasījums par 1939.gadā izdoto Kārļa Ulmaņa režīmu slavinošo grāmatu “Pieci gadi”, raksta aģentūra LETA. 

Riharda Bērziņa un Sigismunda Vidberga grāmata “Pieci gadi” tika radīta par godu Ulmaņa īstenotā valsts apvērsuma piecu gadu jubilejai, un ir daļa no autoritārā režīma centieniem veidot pozitīvu paštēlu. Bagātīgi ilustrētajā izdevumā Latvijas panākumi dažādās dzīves jomās vizuāli izteiksmīgi saistīti ar Ulmaņa režīma laikā paveikto. 

Latvijas Nacionālā teātra režisors Valters Sīlis kopā ar izrādes mākslinieku Uģi Bērziņu, aktieriem Anci Strazdu un Klāvu Melli grāmatu lasīs 1930.gadu ģimenes atmosfērā, rādot ideoloģijas ietekmi uz indivīdu dzīvi. Izrādi papildinās vēsturnieka, LNB pastāvīgās ekspozīcijas “Grāmata Latvijā” kuratora Gustava Strengas komentārs. 

Latvijas valsts simtgades programmā ietvertajā izrāžu – lasījumu ciklā tiek izmantotas LNB pastāvīgajā ekspozīcijā “Grāmata Latvijā” skatāmas vai ar tās tēmām saistītas grāmatas. “Lasām Latvijā” ar laikmetīgu skatuves līdzekļu palīdzību atklāj, kā grāmatas un lasīšanas process gadsimtu gaitā veidojis Latvijas teritorijas iedzīvotāju identitāti, kā grāmatas palīdzējušas nokļūt līdz valsts idejai un tās īstenošanai, un kā valsts liktenis tiek atspoguļots grāmatās. Izrāžu cikla veidotājus interesē ne tikai izvēlēto grāmatu saturs, bet arī to radīšanas, izdošanas un lasīšanas apstākļi, bet arī lasīšanas process kā performance. 

Šā gada gaitā LNB notiks piecas izrādes-lasījumi. Šodien ekspozīcija būs atvērta no plkst.12 līdz 20.

Vairāk informācijas bibliotēkas mājas lapā

Komentāri (19)

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu