Izstāde veltīta Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas katedras 50 gadu jubileja
Atzīmējot Mākslas akadēmijas 90 gadu jubileju līdz 20. novembrim izstāžu zālē Arsenāls (Vecrīgā, Torņa ielā 1) būs skatāma izstāde Zelta griezums, kura notiek Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas katedras 50 gadu jubilejas projekta Tekstils LV ietvaros.
Tekstilmākslas nodaļa Latvijas Mākslas akadēmijā tika izveidota 1961. gadā. Tās dibinātājs un ilggadējais vadītājs bija talantīgais mākslinieks, LMA profesors Rūdolfs Heimrāts (1926-1992). 50 gadu laikā nodaļu beiguši gandrīz trīssimt tekstilmākslinieku, kas veiksmīgi darbojas dažādās mākslas jomās un devuši nozīmīgu ieguldījumu Latvijas kultūrā un mākslas dzīvē. Kopš 1992. gada Tekstilmākslas nodaļas vadītāja ir tekstilmāksliniece profesore Aija Baumane.
Izstādes mērķis ir atspoguļot mūsdienu tekstilmākslas radošo kapacitāti, parādīt tekstila kā mākslas, dizaina un zinātnes nozares daudzpusību, sniegt izsmeļošu informāciju par to, kas ir Latvijas tekstilmāksla un kā tā veidojusies savas 50 gadu pastāvēšanas laikā.
Ekspozīciju veido divas daļas. Pirmā daļa ar īpašu nosaukumu Zelta griezums dod retrospektīvu atskatu uz tekstilmākslas vēsturisko attīstību Latvijā no 20. gs. 60. gadu beigām, kad nodaļu beidza pirmie profesionālie tekstilmākslinieki, un atspoguļo visas nozares attīstībai svarīgus mākslinieciskos, tematiskos un tehniskās jaunrades aspektus. Vēsturiskās daļas kolekciju veido aptuveni 30 darbi – 20. gs. 70.-80. gadu kompozīcijas no Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja krājuma.
Otrā izstādes daļa rāda nodaļas absolventu pēdējo trīs gadu radošās veiksmes un aktualitātes. Tā tiek veidota kā īpaši žūrēta izstāde, kurā pārstāvēts aptuveni piecdesmit mākslinieku veikums. Šo autoru daiļrades attīstība uzrādījusi būtiskas mākslinieciskas kvalitātes, radošas aktualitātes un tehniskas novitātes. Žūrijas sastāvā ir dažādu vizuālās mākslas nozaru speciālisti no Latvijas, kā arī ārvalstu eksperti, tādējādi veicinot objektīvāku skatījumu uz Latvijas tekstilmākslā notiekošajiem procesiem.
Komentāri (26)