Eksportētāji: Nepieciešams samazināt ražotāju izmaksas
3Saistītie raksti
Radars /
9. oktobris
Radars Latvijā
Naudas idejas /
6. oktobris
Naudas aprite
Mentors /
6. oktobris
Dalos pieredzē: kā ražot bioloģisku produktu
Īsumā /
6. oktobris
Latvija vienā lappusē
Viedoklis /
27. septembris
Izmaiņas nodokļu kontrolē: labprātīga risku novēršana vai bezierunu piekrišana VID izpratnei
Komentāri (3)
Uldis.M42 25.08.2024. 09.19
Ne tikai eksportētājiem, bet arī visiem pārējiem komersantiem ļoti noderētu, ja Latvijā tiktu samazināta “otkatu” summas kaut vai līdz Bulgārijas līmenim, bet par administratīvā sloga samazināšanu, kā tas tiek darīts šobrīd Havjera Mileja, ko daudzi jau nodēvējuši par Argentīnas Trampu, vadītā valstī, neviens pat sapņot neuzdrīkstas. Ja kāds uztraucas par JV/Progresīvie radiem un draugiem, kuri paliktu bez darba, varam aizsūtīt mājās kādu tūkstoti šudru, kas izvadā piegādes no restorāniem un valsts pasūtījumu monopolistu: Skonto būve, Re&Re un Binders, apakšuzņēmumu strādniekus no Centrālāzijas.
Tie, kuri augstās skolās norakstījuši ekonomiku no Dombrovska, var nezināt, bet normāli cilvēki saprot, ka importa aizstāšana tas pats eksports vien iznāk, tikai atkrīt milzīgās transporta izmaksas un valūtas konvertācijas izdevumi un, gaidīšanas laiks, protams. Latvijas, kur varu sagrābusī kleptokrātija un sodomija apkalpo Itera Latvija, apstākļos visas iespējas sevi pilnībā nodrošināt ar visa veida energoresursiem, izņemots varbūt tikai augsta oktānskaitļa benzīnu, jo laikā, kad notiek pāreja uz elektrodzinējiem, nav jēgas būvēt valstī katalītiskā naftas krekinga fabriku.
0
Artūrs Ozols 24.08.2024. 15.42
Neiedziļinoties visos aprakstītajos prasību punktos , vēršu uzmanību uz vakarvakara vācu ekonomisko ziņu daļu par gāzes krājumiem šobrīd ES . Vidēji ES gāzes krātuves esot piepildītas par 90% , Spānijā par 100% ,Vācijā par 93,5% , Latvija pēdējā starp ES valstīm ar 69,3% !!! Vai neesam nogulējuši lētos pavasara un vasaras iepirkumus un ziemā maksāsim dārgi ? Kā tas atsauksies uz mūsu eksporta konkurētspēju ?
0
Artūrs Ozols 24.08.2024. 15.25
Eksportēt ! Neapšaubāmi ,ka vajag , bet rakstā ne vārda par situāciju zemēs uz kurām eksportējam . Kādu krīzi pārdzīvo Vācijas rūpniecība ,citas ES valstis. Un kāds īpatsvars ir lieleksportētājiem no Latvijas , šeit Latvijas tirgū ? Eksportētāji nemaksā PVN , kāds ir šī kapitāla konkrētais pienesums valsts budžetam bez algu nodokļiem ? Būtu interesanti uzzināt kā Rīgas eksportētājs , kur IKP ap 2000 eiro mēnesī uz 1 iedzīvotāju , atbalsta nevienlīdzības mazināšanos , piemēram , Augšdaugavas novadā , kur IKP skaitlis ap 400 eiro/ m uz 1 iedzīvotāju ? Un vispār vai no skaitļa 400 – 600 eiro mēnesī uz 1 cilvēku ,var kaut ko eksportēt ,bet Latvijā , ja visu pieņem par 100 , ir tikai 2 pilsētas un 4 novadi kur ir šis 100 un vairāk !!!
0