Patiesības spēks

10

Komentāri (10)

kolpants 22.03.2024. 13.36

Aploksnes?))

0
0
Atbildēt

0

kolpants 21.03.2024. 09.22

Dārga IR redakcija!
Ļoti gribētos dzirdēt, kādus portāla un Latvijas likumdošanas aktus pārkāpis komentārs “Aploksnes?))” latviešu valodā?
Un kā tas saskan ar vairāku nedēļu garumā pieejamiem komentāriem par “Hitlera ģēniju” un Rumbulas notikumu attaisnošanu?
Un tikai pēc manējiem vairākkārtējiem komentāriem par šo tie tika dzēsti -kopā ar manējiem komentāriem latviešu valodā!!! Atgādināšu citāti no Latvijas Satversmes Preambulas “Tā godina savus brīvības cīnītājus, piemin svešo varu upurus, nosoda komunistisko un nacistisko totalitāro režīmu un to noziegumus”.

Ņemot vērā augstākminēto, pieņemu, ka redakcija apzināti nevēlās, lai būtu komentāri arī latviešu valodā, ja tie nav patīkami redakcijas nostājai. Līdz ar to neredzu jēgu pāriet uz latviešu valodu portālā.

Šis komentārs apzināti rakstīts latviešu valodā, lai vēlreiz pārbaudītu, tas tiks vai netiks dzēsts.

0
0
Atbildēt

0

Sskaisle 17.03.2024. 18.32

Un tas ir kāpēc es to stāstu , ka manā sapratnē , tā varas cilvēku aicināšana mūsu sabiedrībai, mūsu cilvēkiem , nerunāt, paklusēt, jo putins provocējot – es to uzskatu kā kārtējo atklāto soli pretī putinam, putina totālam režīmam. Ja cilvēki Latvijā tiek baidīti, kavēti brīvi paust uzskatus , kā tas bija jau arī pandēmijas laikā, tad esam tuvāk putina krievijai kā to gribam atzīt.

un tā cilvēku savstarpējā apsaukšanās par kremliniem, par kremļa noderīgajiem idiotiem pirmkārt, ir korumpēto, zaglīgo politiķu inspirēta – lai cilveki meklē ienaid niekus savā vidū, nevis varā, kas mūs visus neogdīgi izmanto. Un arī ar to mēs jau esam šausmīgi tuvu putinam krievijai

un kur nu vēl tās mediju un soctīklu organizētās cilveku medības –
to sauc par varmācības pret sievietēm novēršanu , bet es to redzu, kā cilvēku dresēšanu , lai trenējas rakstīt denunciācijas , lai gailes apsaukāto briesmīgo patriarhātu nomainītu ar vēl briesmīgu matriarhātu – man uzreiz acu priekšā liverpūles un vispār britu dāmu izklaides- pusplikas, piedzērušās vārtās un vemstās pa ielām

0
0
Atbildēt

0

Urga 17.03.2024. 09.52

Par sociālo noslāņošanos arī runāju un visās jomās, bet, ja labklājības ministra un pensionāru vadītājas misija ir to vēl vairāk veicināt…
Atceros V.Matīsas 2018.gada interviju LA, lūk. viņa gan par Latviju brīnījās: ” Tas pats sakāms arī par ASV un Šveici (Tur augstākā robeža pirmā līmeņa pensijai ir apmēram 2500 eiro mēnesī, abām valstīm līdzīgi. Acīmredzot ne Šveice, ne ASV nav tik bagātas, lai varētu atļauties Latvijas pasakainos ciparus. Tas nozīmē, ka arī zemākajā galā pensijas nav pārāk zemas. V.Matīsa LA)”.

2018.g. Latvijas pensijas maksimums bija 19000Eur, tagad jau summas ir citas. Pensijas griestu Latvijā nav, bet turīgajās Eiropas valstīs ir.
Atceros, ka paši eksperti par eksprezidentu A.Bērziņu medijos informēja, ka viņš (ar savu 6,5 tūkstoši Eur lielo pensiju) savu uzkrājumu jau sen esot iztērējis – interesanti, vai tā ir? Būtu labi, ja sabiedrība par to tiktu informēta. Citādi pārtiekam no tenkām.
Vai ir kādi pētījumi, aprēķini? Vai sabiedrībai zināmas tendences mūsu sociālā budžeta apsaimniekošanā? Vai ministrs un koalīcija nenodarbojas ar turīgo pensionāru lobēšanu? Vai patiešām mums jācer uz prezidenta vērīgo aci, varbūt viņš šo pamanīs un pajautās ministram, kā viņš jau to pajautāja par izdienas pensijām?
Viss turpinās. 200 Eur helikoptera covid pabalstu piešķīra visiem, gan trūcīgajiem, gan turīgajiem vienādi. Sacīja, ka turpmāk diferencēs, atzina kļūdu. Lūdzu! Indeksēs visas pensijas apmērā, lai cik liela vai maza tā būtu. Tā būšot taisnīgāk. Kas ir taisnīgums U.Auguļa izpratnē?

+1
0
Atbildēt

1

  Sskaisle > Urga 17.03.2024. 18.06

  Neticami, bet viss ir kā rakstiet. Es klausos , ka šogad bankām peļņa divkāršojusies, bet mani pensijas uzkrājumi pa nullēm. Un tad tiem politiķiem nav kauna runāt par finanšu pratību un taupību.

  Man ir skumji un bezcerīgi.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Urga 15.03.2024. 09.50

Bija reiz laiks, kad N.Ušakovs par tramvaja biļeti “nopirka” Rīgu. Mūsu politiķi bija aizmirsuši paši savus cilvēkus, un tas smagi mums maksāja, atdabūt Rīgu. Nabadzību neviens neaizstāvēs, to nesen kaut kur lasīju.
“Nabadzības līmenis Latvijā, īpaši pensionāru, sieviešu un lielo ģimeņu vidū, un to cilvēku īpatsvars, kuri saskaras ar ļoti sliktiem sadzīves apstākļiem, ir cēlies (CSB, Eurostat). Šis ir gan morāli ētisks, gan ekonomisks jautājums. Tas liek domāt par līdzatbildību un solidaritāti… “, tā runā politiķi. Bet, kad Labklājības ministrs U.Augulis prezentē savu iecerēto pensiju indeksāciju un A.Barča viņam piebalso, tad neatrodas neviens, kas aizstāvētu solidaritāti. Neviens “nedzird” par indeksāciju VISAS pensijas apmērā (visiem vienādo līdzšinējo 609 Eur vietā ) un nevienam tas negriež ausīs. Toties tas ļoti jūtami palielinātu tieši turīgo, tajā skaitā arī 19000 un 43000 pensiju īpašniekus. Interesanti, kādas skaitļu izteikmē summas iekristu šo personu banku kontos. Lūdzu prezentējiet aprēķinus! Un to dara Labklājības ministrs!!! Vai tāda ir visas koalīcijas sociālā politika, vai tad ministrs to nav saskaņojis ar premjeri, ar visiem koalīcijas partneriem? Arī žurnālisti klusē. Tad, kāpēc mes runājam par nabadzības plaisas likvidēšanu? Tā taču ir plaisas padziļināšana.
No politiķu dienaskārtības pazudis arī jēdziens “neapliekamais minimums”, acīmredzot indeksācijas grašus ļoti ērti ieskaitīt atpakaļ valsts kasē nodokļu ailītē, jo “iemarinētais” 500 Eur neapliekamais minimums daudziem “nolīdzina” jauniegūto pielikumu atkal uz “0” .
Jautājumu ir ļoti daudz. Visu laiku lepojāmies ar 19000, tagad ar 43000 lielu pensiju. Kā tā radās, vai kāds to zin? Bija taču iemaksu griesti, ne tā?
Bet U.Augulim ieteiktu pārzināt savu jomu un neapgalvot, ka 610 Eur pensijas netiekot indeksētas. Visiem vienādi tiek līdz šim indeksēti 609 Eur (lielajām pensijām tā ir daļa no pensijas.) Turklāt ministram vajadzētu saprast arī to paaudzi, kas nevarēja sapelnīt tās lielās pensijas, jo viņu dzīve iekrita padomijā un viņu darba stāža gadu desmiti nāk no tā laika ar visām no tā izrietošajām sekām.
P.S. Un vēl, prezidents ierosināja pārskatīt izdienas pensiju piešķiršanas kārtību. Varbūt vajadzētu ieklausīties šajā priekšlikumā.

+1
0
Atbildēt

1

  Sskaisle > Urga 16.03.2024. 08.27

  Es domāju, ka vara Latvijā ir kā nepārvarama siena. Sabiedrība ir pārāk vāja, mediji un tiesu.sistēma nopirkti, lai kaut kas mainītos demokrātijas virzienā.
  Latvijā cilvēks nav vērtība. Vienkārši nav. Ar to mēs esam 100% putinisti un nevis Eiropas civilizācija.
  Un runa nav tikai par pensijām. Pilnīgi visās nozarēs ir notikusi sociālā noslāņošanās. Ja IZM ierēdnei – jaunai dāmai alga ir 6000 eur, bet ķīmijas skotājai – tikpat jaunai dāmai – 900 eur, tad rezultāts nākotnē ir valsts bojāeja. Tās skolotājas bērni augs nabadzībā, kamēr ierēdnes bērni dzīvos kā galminieki.

  Un par to kreiso spēku PAR sabiedrības dekonstrukciju , Eiropas islamizāciju, es arī šausminos. Arī šī ideoloģija ir totalitāra.

  Tādi esam.

  0
  0
  Atbildēt

  2

  Urga > Sskaisle 17.03.2024. 10.47

  Atbilde par to pašu tēmu augšā.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  J.šveiks > Sskaisle 17.03.2024. 13.50

  liekas nearko no necilvēkiem krievijā neatšķiramies… tur ar neviens nedumpojas , visiem huilo preziģent mira…

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > J.šveiks 17.03.2024. 18.28

  Lūk, lasu jauno -marta Rīgas laiku. Tur ir ļoti daudz izcili labu rakstu.
  Piemēram, Ukrainā dzimusi, Maskavā augusi, tad uz Izraēlu emigrējusi ebrejiete – rakstniece. Un viss, ko viņa stāsta, tik ļoti sasaucas ar to, ko intervijā RL stāsta Sandra Vestermane. Piemēram, par vēsturisko atmiņu, par to, kā tas, ko piedzīvojuši mūsu vecvecāki – tās traumas var izpausties nevis bērnos, bet mazbērnos.
  Sandra V. stāsta par saviem vecvecākiem, bet man ir tik līdzigi – mana omīte, kad viņas vīru, manu opi, krievu okupnati 1940.g. aizveda uz Maskavu , viņa palika viena ar 7 bērniem. Un saslima – viņai uznāca depresija un viņa veselu gadu necēlās no gultas. Viņu, viņas 7 bērnus kopa mana vecvecvecmāmiņa. Un kad es tagad no rīta pamostoties jūtos slikti, nu tik slikti, ka negribu celties, ka neko vairs negribu, tad iedomājos par savu vecmāmiņu, savu vecvecmāmiņu un sakaunos, sevi sarāju un ceļos un eju.
  Jā un vēl – par to, kā mūsu smadzenes, karu nepiedzīvojušas glabā atmiņas par karu. Kā atas ir – gēnētiskā, vai kādā dvēseliskā līmenī?
  Es piemēram, nespēju skatīties par ukraiņu ciešanām, savainotajiem, sakropļotajiem, īpaši bērniem. Bet es varu 3 x noskatīties kā ukraiņi šauj , pat ja neredzu vai viņi trāpa vai nē. Un arī tam ir kaut kas -kas manī ir nezinu, no kurienes, jo es šaut neprotu un notemēt, notrapīt ne tik.
  Un vēl – tā ebrejiete tādu interesantu grāmatu uzrakstījusi – un žurnālā ir citāti un manī aizķērās tie, kuros emigranti no putina Krievijas saka, ka ir tik dīvaini apzināties, kāda milzīga vērtība ir runāt – runāt brīvi, nebaidoties.

  0
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam