Atklātā vēstule par Latvijas lauku skolu likteni

1

Komentāri (1)

Sskaisle 06.02.2024. 09.24

Es domāju, ka vispār visai Latvijai jācelas kājās jāvienojas kopējai dziesmai un tad jāapzsēžas un beidzot jāsarunas un jāvienojas mums būt vai nebūt.

Jāsāk ar problēmas apzināšanu. Naudas paliek mazāk visas sabiedribas interesēm, jo tā arvien vairāk tiek politiķiem un ierēdņiem.

Jāatmasko un jāatspēko politiķu – šai gadījumā čakšas un jaunās vienotības meli. Kaut vai vēstules autoru citētais čakšas apgalvojums, ka sadzenot , kā tādus lopus, izglītojamos lielpilsētās, pārpildītās klasēs, tiks uzlabota izglītības kvalitāte. Nav taču nekādu , pilnigi nekādu pierādījumu, pamatojumu, ka pārceļot izglītojamos no mazām klasēm uz lielām izlgītības līmenis – rādītāji būtu paaugstinājušies. Tieši otrādi – līmenis ir samazinājies.

Jārisina problēmas kompleksi, ko IZM nedara. Nu kaut vai skolotāju izglītības jautājums – IZM nespēj sadalīt tās budzētā ieksaitīto naudu atbilstoši pati saviem uzstādījumiem. Tikko ltv1 zinoja par uz nezināmu nākotni aizturētajiem maksājumiem sportam. Ministre čakša skraidīja pa Rīgu stāstīdama , cik nu ļoti atbalstīs krievu valodas mācīšanas nomaiņu ar Eiropas valodu mācīšanu. Bet LU naudu par skolotāju pārkvalifikāciju pārskaitīja nevis gada sākumā – janvārī, februārī, bet jūlija beigās.
Tad jāsāk ar pašu ministriju – tās spēju un nespēju izvērtēšanu.
Ja laukos ir nekvalitatīva izglītība – tad kādi tam ir cēloņi. Kā tie tiks novērsti nāktonē. Ja pie nekvalitatīvās sistēmas vainīgie ir skolotāji, tad kā viņu vaina – bezatbildība tiks novērsta. Jo tas, ko saka čakša – šie skolotāji drīkstēšot doties mācīt bērnus uz pilsētām. Paga – kā tad tā ? Laukos slikti, lai mācītu bērnus, pilsētās labi?

Valsts budžeta nenormāli netaisnīgā sadale. Ministrijas ir kā nocietināti mafijas cietokšņi – čakšai nebia nauda skolotāju algām, bet uz sitiena atradās 8 miljoni, ko no IZM pārksaitīt veselības ministrijai. Ir miljoni, ko maksāt superalgās padomniekiem un ierēdņiem. Tas nav normāli.
Satiksmes ministrija – tas ir nenormāli, kā var naudu vārda tiešā nozīmē izkaisīt vējā.
Tikko lasu, ka Abu Meri Kuldigā paziņojis, ka reģionu slimnīcās tiks likvidēti speciālistu pakalpojumi. Naudas nav. Bet 3 dienu ārstu konferencei varēja iztērēt nepilnu pusmiljonu. Tas ir būtībā noziedzīgi.
Vakar ltv1 rāda , ka NBS karavīru ēdināšanai iepērk preces krievijā un baltkrievijā, bet mūsu zemnieki dodas protestos . Par ko tas liecina?

Vakar skatos – mūsu varas partijas ar streikotajiem nerunā, kamēr petraviča no šļesera partijas fb publicē, kā sirsnīgi uzklausa streikotājus un viņai ir jau vairaki tūkstoši uzslavu.

Tā kā es domāju, esmu pārliecināta, ka izglītības nozare ir saistāma ar vispārējo krīzi demokrātijā, valsts pārvaldē, nespējā ierobežot korupciju, izšķērdību. Ka izglītības problēmas jārisina sakārtojot pamatlietas valsts pārvaldē.

Izskatās, ka varas koalīcija nav gatava neko tādu darīt – šļesers ar draugu rošļukovu jau dīdās pie varas durvīm – ko tas mums nozīmēs?

0
-2
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam