LOL nau vērc

6

Komentāri (6)

Sskaisle 24.01.2024. 06.09

Vakar fragmentāri skatījos interviju 1:1 ar Aigaru Rostovski. Viņš, manuprāt, ne pirmais un ne vienīgais, bet tomēr – atkal uzsvēra to nenormālo ārprātu, kad augstskolu mācībspēkiem valsts piešķir nenormāli , neadekvāti lielas summas pētījumu veikšanai. Piemēram , Uzvaras parka jaunās identitātes radīšanai Zelčas kundzes komandai laikam bija pusmiljons vai visi divi miljoni. Vienlaicīgi – man no rītiem agrāk jāiet uz darbu , jo ielas , kas ved uz manu darbavietu ir pārplūdušas un man jāmet 10 – 15 min ilgs līkums , lai nebūtu jābrien līdz potītēm dziļas peļķes.
Tas pats ārprāts bija pandēmijas laikā – vieni cieta pusbadu, citi pētīja dārzeņu ietekmi uz cilvēka veselību par miljoniem.
Ir taču kādi atbildīgi ierēdņi, kuri šo naudu tādējādi dala. Ja būtu taisnīgāka naudas sadales sistēma, visi būtu labāk paēduši un sociālā spriedze arī būtu mazāka.

+2
0
Atbildēt

1

  Sskaisle > Sskaisle 24.01.2024. 06.16

  Patiesībā ne to gribēju rakstīt. Jo esmu vairakkārt lasījusi informāciju, ka mums Latvijā ir humanitāro zinātņu speciālistu pārprodukcija un akūti pietrūkst eksakto zinātņu speciālisti.
  Kāds šausminājās, ka ir samazinājies budžeta vietu skaits skolotājiem, ka skolotāju trūkst, bet – skolēnu skaits tacu arī nemitīgi samazinās. Tie pasākumi, ko veic valsts – sociālās netaisnības aizas padziļināšana, lauku iznīcināšanas pasākumi , būtībā emigrācijas veicināšana un krievvalodīgo emigrantu ievešana, ekoloģiskās krīzes nerisināšana, vispār lielo problēmu nerisināšana – tas viss turpina veicināt dzimstības samazināšanos.

  Tāpēc es gribētu mazāk emociju, vairāk konkrētību un lietišķumu. Un protams, elementāra sociālā taisnīguma atjaunošanu. Es nezinu, cik dziļi varam krist un kādas būs sekas tai nenormālībai , kas pie mums notiek ar sabiedrības šķelšanu bagātajos un nabagos.

  Esat ievērojuši aizu starp privātskolām un pašvaldības skolām?

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Arita Takahashi 23.01.2024. 18.51

Iedomājos sevi tajā vietā. Es atceros kādu pedagoģijas konferenci, kur kaut kāds transcendentālās raganu mācības profesors (laikam no Krievijas) vēlējās gūt dāmu apbrīnu ar savām domu lasīšanas spējām. Konferences starpbrīdī viņš izvēlējās vienu dāmu, sarunāja, kādā secībā viņi “uzminēs” krāsu kartītēs, un tad taisīja paraugdemonstrējumu ar it kā nejauši izvēlēto dāmu un ar it kā nesarunātajām krāsām kartītēs. Tātad, es atradīšu kādu latgaliešu prievīti, kur ar tautiskajiem rakstiem iemargoti neauglības ārstēšanas vārdi un receptes. Tūlīt pat apgalvošu, ka es esmu vienīgā, kas visu to dzīvesziņu mantojusi no savas vecvecmāmiņas. Tad es Lidostā “Rīga” makšķerēšu klientes kā superīga dzīvesziņas pārzinātāja un neauglības. No placebo efekta 40% apvārdoto tūristu auglība būs atgriezusies. Un naudiņa arī būs laba par to. Par lektora algu – man tā savā laikā bija 15 eur mēnesī (RTU). Kamēr attiecīgās katederas profesors nenomirst tā, lai Tu tiktu uzaicināts viņa vietā lasīt lekcijas – par nekādu algu runa būt nevar.

0
0
Atbildēt

0

lindab456 23.01.2024. 15.23

Paldies! Ar smaidu varētu teikt – citi laiki, citi tikumi! Patiesībā realitāte ir cita. Cits rāmis, kurā mēģinām atrast kopsaucēju starp vēlamo un esošo. Rāmis gan tāds klibs, ar vienu kāju vakardienā. Bet, pamatlietas jau nemainās, tur darbojas cits atskaites punkts.
Skaists raksts, respektējams viedoklis – paldies!

0
0
Atbildēt

0

Kristīne Ozoliņa70 23.01.2024. 10.50

#jabis41 manuprāt, ir bez iespējas redzēt un dzirdēt un saprast izlasīto, redzēto, jo..
Raksta autore, Ilze Sperga, dalījās ar savu pieredzi… attiecībā par fiziķa (konkrētu personu) attieksmi izsakoties latviešu valodā rakstu darbā…
Man kauns par tādu cilvēku kā #jabis41 rīcību…
Pirms nomelnojiet kādu publiski, ļaujiet sev iepauzēt, jo tas samazgu spainis liecina par Jums vairāk kā par raksta autori.
Kaut Latvijai būtu vairāk Ilzes Spergas, kas runā, uzrunā, aicina atvērt acis un ieraudzīt šodienā rītdienu un rīkoties saprātīgi.
Paldies autorei par rakstu!

+8
0
Atbildēt

0

jabis41 23.01.2024. 07.07

kā izlasīju, ka fiziķi neprot likt komatus – tālāk nelasīju, melošanais arī vajadzīgas saprāta druskas (drumstalas). Naudas trūkst – diez cik jāmaksā , lai nemelotu.

0
-5
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam