Kur palikusi jaunā paaudze?

5

Komentāri (5)

Sskaisle 22.01.2024. 19.11

esmu visai skeptiska – no vienas puses es saprotu – nav normāli , ja augstskolas pasniedzējam alga ir 1119 eur, bet IZM ierēdnei – skolu tīkla slēgšanas organizētājai alga – 6-7 tkt eur mēnesī. Tas nav normāli! Tā ir nenormāla netaisnība!

Bet – kāda jēga no jūsu – HZF pastāvēšanas, ja esat tik klusi, tik nemanāmi, tik nespejīgi?! Proti – mani var uzskatīt par anitlatgalieti , bet tas nav normāli, kas notiek ar latgaļu šovinismu – valsts sabiedriskie mediji īsteno Latvijas sabiedrības šķelšanu apgalvojot , ka pastāv tāda latgaļu valoda un latgaļu tauta. Kopš kura laika, kas ir šī pēkšņi nez no kurienes uzradusies latgaļu tauta? Kāpēc valonieki HZF par to klusē?
Lūk, lasu – https://dialekti.lu.lv/ – ka būtu tāda latgaļu valoda – nav ne vārda.

Valstī naudas pietiek tikai bagātniekiem – valsts un pašvaldības uztur privātskolas – tur nauda nedrīkst pietrūkt, apmaksā bagātniekiem kredītus, algas pielikumus, komandējumus – nu vispār – ja esi ticis tai amatpersonu un politiķu vilcienā, tad dzīve ir izdevusies, ja nē – nu tad ir tā, kā tas šobrīd ir – nabadziba dzen izmisumā’;

Citiem vārdiem – es atbalstītu finansējuma palielināšanu HZF , jautājums – kāda jēga, ja jūs nemaz nedzird, ja nespējat iestāties par sabiedrības izglītošanu, informēšanu, par patiesības pretstāvēšanu politiķu šķeltnieciskajai sabiedrības sarīdīšanai

+2
-1
Atbildēt

0

Zane199404 22.01.2024. 14.46

Laikā, kad Latvija ir viena no Eiropas nabadzīgākajām valstīm (bet tas laikam nevienu neuztrauc), un laikā, kad mākslīgais intelekts tūlīt apgriezīs visu kājām gaisā, tiek raudāts par to, lai piešķirtu naudu humanitārajām zinātnēm…nē, nu, nopietni? Mums vajag industriju un eksaktās zinātnes, lai izvilktu šo valsti no ļoti dziļās bedres, nevis pastalas un tautasdziesmas. Tas, ka jūs tur akadēmiskajā vidē vārāties kopā vienā sulā un dziļi apgaroti analizējiet burtu skaitu katrā tautasdziesmas rindiņā (saucot to par zinātni), diemžēl, pilnīgi neko nedod nevienam ārpus tā burbuļa.. to var darīt hobija līmenī, bet ne jau sūkt naudu no valsts.

+5
-4
Atbildēt

1

  Kārlis Mārtiņš Auce > Zane199404 23.01.2024. 11.43

  Man ir valodnieka izglītība un ir palaimējies studēt divās ārzemju universitātēs ar kvalitīvu mācībspēku, kā arī šajā nelaimīgajā valsts kantorī. Nevajag projicēt savas švakās zināšanas uz ekspertiem par lauku, kur pašam nav nojausmas, kas notiek, t.i., ja tālāk par burtiņu skaitīšanu iztēle nevelk, nevajag pieņemt, ka nekas cits neeksistē. Valsts labklājība nesastāv tikai no materiālām lietām, ja tā būtu, tad, sekojot brīvajam tirgum, varam masveidā pārcelties citur, kur vairāk maksā.
  Daži piemēri ar sfērām konkrēti valodniecībā, kas uzlabotu valsts labklājību, ja tām būtu vairāk finansējuma(manuprāt)
  -latviešu valodas mācibu metodoloģijas uzlabošana krievvalodīgajiem VISĀS vecuma grupās
  -sociolingvistiskie pētījumi par valodas lietojumu tais pašās grupās, kā arī reāli priekšlikumi tam, kā pozitīvi aicināt runāt latviski, nevis tipiskajā latviešu pasīvi agresīvajā manierē
  -tīri valodas prestiža celšana ar kvalitatīvu saturu (kāda jēga citiem šo valodu mācīties, ja no ārpuses tā bieži izskatās mirusi?)
  -kaut ko tu internetā esi izlasījis, ir tāds mākslīgais intelekts, jā, izrādās tur arī valodnieki strādā, ja HZF pasniegtu statistiku un matemātiku + ievadu programmēšanā, ar šo vilni arī Latvija kaut ko iegūt varētu
  -vispārēja svešvalodu zināšanu līmeņa celšana, citām universitātēm eksistē tāda institūcija kā svešvalodu centrs, kurā principā visi interesenti no jebkuras fakultātes var mācīties sev vēlamo valodu, jo pieņemsim inženieris ar labām vācu valodas zināšanām ir daudz vērtīgāks. Kaut kas tāds būtu brīnišķīgi Latvijā.

  Tas tā fiksi man ienāk prātā. Es domāju ir vērts nenorakstīt pavisam sfēru par kuru nav pašam dižas nojausmas. Kā arī padomāt, no kurienes nāk šis naratīvs, ka humanitārās zinātnes nav vērts finansēt.

  +2
  -1
  Atbildēt

  1

  Uldis.M42 > Kārlis Mārtiņš Auce 23.01.2024. 15.32

  Kad latvieši bija Arāja un Kalēja tauta, tā Latviju no pilnībā izpostītas un izlaupītas Koļana II Asiņainā sarīkotā WWI 20 gadu laikā pataisīja par vidēji atīstītu Eiropas valsti ar procentuāli lielāko studentu skaitu pasaulē visātrāk augošo ekonomiku Eiropā.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

lindab456 22.01.2024. 13.41

Paldies par rakstu un atklāto un paškritisko ieskatu problemātikā, kas ir plašāka par procesiem LU HZF!
Var jau cerēt, ka lietas pašas no sevis atrisināsies, bet šodiena ir tāda, kādu mēs to veidojām vakar.
Tika minēta vecās profesūras nesavtīga pašatdeve un atbildība, ir zināmi profesionālās ētikas principi, kas prasa dalīties ar zināšanām, izglītot sabiedrību. Būtu interesanti saprast vai šie principi ir iesakņojušies un ir aktuāli arī jaunajai paaudzei?

0
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam