Lasa, bet nesaprot

11

Komentāri (11)

Sskaisle 08.01.2024. 06.31

FB šorīt ir slavenās skolotājas Ozolas ieraksts par skolās notiekošo- proti, ka skolēni drīkst “kļūdīties”, piemēram, salaužot krēslu, bet skolotāja uzdevums ir neradīt tam bērnam traumu nosaucot viņa rīcību par ļaunu un nepieņemamu. Un ja to skolotājs neprot, tad viņam skolā vairs nav ko darīt.
Jā un pielikumā, nieka 15 eur par pašas izstrādātu mācību materiālu. Un kāpēc nē, tas ir viņas darbs. Jautājums, kāpēc skolotājiem nav pieejami bezmaksas NODERĪGI mācību materiāli visos priekšmetos.

0
-3
Atbildēt

0

WunderGe 05.01.2024. 14.31

Vecākiem gana naudas, lai atvasēm ik pārgadu pirktu jaunākos aiFonus, bet jaunās grāmatas (kas būšot tā lasītprasmes panaceja 🙄 right…), tur kārtējo reizi “jāpalielina valsts finansējums

0
0
Atbildēt

1

    Sskaisle > WunderGe 06.01.2024. 20.18

    aifoni bērniem ir nieks

    mani šausmina 10 gadīgas meitenes ar krāsotiem matiem, gēla nagiem, pūderētām sejām ….
    zēni ,kas nāk uz skolu kā uz modes skati
    mani tas gāž gar zemi – nu tā ir bērnu seksualizēšana, nu ir

    kas attiecas uz grāmatām – protams, ka tās ir jāpērk jo to nosaka likums – vecāki maksā šai valstij milzīgus nodokļus, kur tikpat milzīga daļa aiziet korupcijai, izšķērdībai, vienkārši izzagšanai un tad nu tiem pārsimts tūkstošiem eiro grāmatām …..tā būtu goda lieta …

    un nebūs tā , ka visi uzreiz metīsies lasīt – bet tas būtu labs iesākums ….

    0
    -3
    Atbildēt

    1

    WunderGe > Sskaisle 07.01.2024. 12.37

    Publikācijā pieņēmums, ka lasītprasme aizies uz urrā, ja bibliotēkas piepirks pilnas ar jaunākajām bērnu grāmatām, bet 😭 “valsts finansējums nav atrasts”.

    Vecākiem nauda bērnu interesēm, vajadzībām ir — nezin vien ko dāvināt, kā izpatikt. Bet, redz, raksta varonēm bērnu grāmatām “jāmeklē valsts finansējums”, kas ir bulšits vairākos līmeņos.

    Par “modes skatēm” skolās. Cik zinu, tad ir divas plūsmas: normālie un zīmolatkarīgi, kam dzīves centrs ir Nike un iPhone … runas par to, kam ir, nav, kam jaunāks… Un tad tie, kam visa ņemšanās ap pareizajām botām un aiFoniem ir nezināma realitāte. Daži arī lasa grāmatas, un ne jau tāpēc, ka ar “valsts finansējumu” kkas uzradies skolas bibliotēkā 😉

    0
    0
    Atbildēt

    3

    Sskaisle > WunderGe 07.01.2024. 20.19

    ne gluži piekrītu – jo sāksim ar to, ka bez grāmatām lasīšana nevar notikt –
    es savulaik mācījos svešvalodas – bija lasāmgrāmatiņas vācu, krievu , angļu valodās, nerunājot par latviešu valodā esošo lielo izvēli. Tagad es vienā ģimenē palīdzu mācīties sākumskolas bērniem – labprāt ar viņiem lasītu tekstus, analizētu utt. – bet elle un indija – nav, nav ko lasīt!!! Paņemiet valodu mācībgrāmatas sākumskolai – tur ir pavisam īsi uzdevumi, īsi video un viss. Normāls stāsts, lai varētu izlasīt, iztulkot un pārrunāt izlasīto – nekā tāda vairs nav. Es arī svešvalodas tā neprotu mācīt – it kā jāmāca runāt, nevis gramatikas likumi, bet es neprotu , nesaprotu, kā iemācīt runāt, ja nav jāmācās gramatika, ja nav jākaļ no galvas vārdini un jāzin. Es lieku mācīties gramatiku – atprasu no galvas iekalto un tad to pārbaudam pildot vingrinājumus. Lieku veidot teikumus ar jaunajiem vārdiņiem, atbildēt jaut. utt. Man bērni saka, ka diktāti viņiem skolā neesot jāraksta. Bet es lieku rakstīt. Citiem vārdiem – manuprāt, ierēdņi domā, ka jāmāca pa jaunam, bet kā mācīt, ko mācīt pa jaunam, lai būtu zināšanas, prasmes – to līdz galam nav izdomājuši.

    Tā kā, Jūs tagad man oponējiet – ka ne jau grāmatu neesamībā problēma, bet esošo grāmatu nelasīšanā, tad es saku, ka tā lasīšana var būt tikai tad, ja ir ko lasīt. Ja ir izvēle lasīt, ja ir stilīgi lasīt.

    Un vēl – otra būtiska lieta – visticamāk, ka sieviešu portālu santa.lv nelasiet, bet tur ir daļa no intervijas ar KA pasniedzēju, maģistri Indru Rogu – viņa saka, ka kopš vīra nāves nespēj vairs viena ar savu algu izdzīvot. Klau, es visu komentāru telpu esmu piebļāvusi par nabadzību kādā dzīvojam retais izlasa , ko es te rakstu, bet tā nabadziba ir realitāte un beidzot par to iedrošinās runāt publiski. Un ticu, ka viegli ir bļaut anonīmi, bet tas noteikti ir izmisums, ja tas jādara publiski..

    Cilvēkiem nav nauda , lai pirktu grāmatas. Nu es pieturos pie principa – izlasu visu nopirkto un tikai tad drīkstu pirkt ko jaunu, bet – es jau sen visu, kas mājās esmu izlasījusi un grāmatnīcās tik ieeju paskatīties – ā, to grāmatu pirkšu, kad būs nauda, ā, to grāmatu noteikti man vajag, bet nu paskatos un eju tālāk. Nu nevaru atļauties. Aminori ir grāmata par Ulmaņa režīmu. Laikam 12 eur – klau – man kā vēsturniecei tā būtu svēta lieta , kaut vai lai izdevējus atbalstītu , bet es to nevaru nopirkt. Normāli? Vai skolu bibliotēkās nebūtu jābūt pieejamām grāmatām, pētījumiem vēsturē, politikā, jaunākais literatūrā? Skaidrs, ka mums ir bagātas ģimenes, bet proporcionāli cik tādas ir?

    0
    -3
    Atbildēt

    0

    Sskaisle > WunderGe 07.01.2024. 20.39

    domāju, ka tā sabiedrības noslāņošanās skolās izpaužas loti smagi, ļoti –

    bet vēl par citu lietu – viena lieta ir grāmatas, kuras ir nepieciešamas, lai lasītu, bet otra lieta – par kādām grāmatām ir runa

    vakar, nē aizvakar noskatījos Kultūršoku , nesaņēmu īsti atbildi uz jautājumu, kāpēc valsts apmaksātās un līdzfinansētās filmas nevar visa sabiedrība par velti noskatīties, jo tā ir mūsu visu kopējā nauda un galvenais -tam būtu jābūt īpašama sabiedrību vienojošam kultūras notikumam.

    Kas man patika, ka 1x kopš 100 gadiem atklāti tika izvirzīts jautājums par kultūras cilvēku radīto mākslas darbu saturu – ka lielākā daļa ir grūti saprotamu saturu un tādi superdrūmi. Nu tas pats mātes piens – es domāju, ka filma, tāpāt kā grāmata būtu tikai ieguvusi, ja būtu arī kāda gaiša nots, kaut kas kas apstiprina , ka pasaule nav visu Svēto pamesta elle zemes virsū.
    Par bērnu grāmatām, kuras izdod latviešu autori – vells aizmirsu, kura, ka tik ne melgalve izdeva bērnu gramatu – māte, kas apēda bērnus. Nu man no tāda nosaukuma vien jau šķērmi metas, pat ja tas virsraksts ir metafora.

    jūtjūbī es nesen redzēju video, kurā vācieši stāsta par grāmatu, kurā stāstīts, ka seks s ar pieaugušajiem legāls drikstētu būt tad, ja paši bērni to grib. To starp citu sludina arī progresīvo politiķa šuvajeva pielugtais fuko.

    Mani pārsteidz, ka tik daudz jauniešiem patīk fantastika, visādas vampīrfilmas utt. un manuprāt, tas ir tāpēc, ka viņiem – jauniešiem ir grūti šajā pasaulē, kurā no agras bērnības ir tāda liekulība, tukšums, bezcerība.

    Vai iespējams uzrakstīt gaišu un foršu interesantu grāmatu, ja viss ir slikti ? Es domāju, ka var. Mans piemērs ir Kalendārs mani sauc.
    Cik skolu bibliotēkās ir šī grāmata?

    0
    -3
    Atbildēt

    1

    Sskaisle > Sskaisle 07.01.2024. 20.46

    esmu vairākkārt dzirdējusi piemēram, tādas lietas, ka šodien politiķu, ierēdņu un vispār bagātu vecāku bērni skolās automātiski ir kā tādi neaizskaramie un ja kāds skolotājs atļaujas “sakasīties” ar tādu neaizskaramo, tad parasti tas nozīmē, ka skolotājs aiziet no skolas , nevis bērns

    atceraties to gadījumu rv1ģ – kad skolēns darba burtnīcā sarakstija lamas- kā vecā mauka utt par skolotāju. Skolotāju to burtnīcu aiznesa uz skolotāju istabu, lai izsauktu uz pārrunām to bērnu , bet zēns izstāstīja vecākiem juristiem un t ie iztiesājās ar skolotāju, ka tā nav drīkstējusi aiztikt bērna personīgās mantas – punkts

    tā arī ir – Satversmes tiesā vairāk kā 90 % visus pieteikumus iesnieguši bagāti ārzemnieki, pamatā par pilsoņu un bēgļu statusu. Mūsu cilvēkiem – tikai maksāt prieks. Paši vecās apenēs un bez grāmatām, bet galvenais, ka …

    nu jā , nu tā sarežģīti ļoti

    0
    -3
    Atbildēt

    0

    Sskaisle > WunderGe 07.01.2024. 20.52

    es tiešām nezinu, vai skolās ir jālasa tādas grāmatas kā Mērnieku laiki, Zaļā zeme utt. iespējams, ka nav jālasa, bet redz- eksāmenos spriest jāprot

    vai visās skolās ir pieejama Satversme? Grāmatas par prezidentiem?

    Vai skolēniem māca par Stenderu, Šteinhaueru, Broci?

    Vācbaltu mantojumu taču pilnībā noklusē. Mums joprojām ir puškina licejs, bet nav neviena paša piemiņa Brocem. Pat nezinu viņa kapa vietu Lielajos Kapos kur tā ir.

    Esam ar tik dziļi apcirstām saknēm, ka tikai brīnums spēs mūs kā nāciju vēl izglābt

    0
    -3
    Atbildēt

    0

Sskaisle 04.01.2024. 22.18

Par angļu valodu – vēršu uzmanību, ka tas ir viens no retajiem, ja ne vienīgais mācību priekšmets, kur bērni ir sadalīti mazās grupās. Tātad – lai ko nekladzinātu politiskā vista čakša , ka lielas klases -tas ir labi – pat neesot angļu valodas skoltājam ir skaidrs, ka milzīga nozīme,ka stundās ir iespeja likt runāt un vispār – strādāt ar katru bērnu. Otra lieta – pilns internets ir ar metodiku kā mācīt angļu valodu, kādai jābūt stundas dinamikai utt.

Tas ir tas, ko sasodītā lu un visi sasodītie skola2030 un atkal čivinātajas čaksās ministyrija nespēj dot – metodiku – kā tad sasniegt tos jaunos mērķus – skaidrs, ka ar vecām metodēm nevar, tas ir slikti, bet ar sasniedzamā rezultāta nosaukšanu un pašvērtējumiem stundas beigās arī neko daudz nepanāksi

un te es redzu vienu skaidrojumu par to, kurš ir atbildīgs par milzīgajām problēmām izglītībā – tie ir birokrāti – mērķi jauni tiek izvirzīti, bet materiālā, metodoloģiskā bāze radīta netiek, naudu notriec politiķī – neviens viņus nekontrolē, jo medijiem un tiesnešiem ir samaksāts un pašu bērniem privātskolu sistēma radīta – punkts

0
-3
Atbildēt

0

Sskaisle 04.01.2024. 22.12

Zīmīgi, ka Latvijā nauda izglītībai nav. Ir nauda – paga cik ? 20 vai 29? ! IZM ministres padomniekiem, cik = 9 vai 100 valsts dažādām izglītības aģentūrām , bet skolu bibliotēkās , bērnudārzos grāmatām naudas nav. Punkts.

Tiesa gan – es nevaru to izdarīt akadēmiskā līmenī, bet mana dzīves pieredze ir tāda, ka lasītprieks nāk no ģimenes. Ja ģimenē grāmatas mīl, tad lasa priekšā , nē, sāk ar rādāmbilžu grāmatām. Mana skolaslaiku draudzene ieprecējās ļoti bagātā ģimenē. Kad pie viņas ciemojos, ievēroju, ka visas malas pilnas ar mantām, lētām un dārgām,bet mantām un neviena pati!!! – grāmata. Pat man bija pieteikts naudu dāvināt kādam lielākam pirkumam. Rudenī tā draudzene žēlojās par savu meitu – ka tā neko nedarot – nezinot , ko mācīties, bet strādāt negrib. Visas klasesbiedrenes studējot un esot ar visādiem plāniem, tik viņas meita dzīvojot bez mērķa. Nu ja bēru audzina mantai, tad skolotājam ir gandrīz neiespejami iemācīt mīlēt zināšanas, iemācīt mācīties.

Pavērojiet paši – kā ir ar to lasīšanu un grāmatām

0
-3
Atbildēt

1

    Andris Vītols > Sskaisle 05.01.2024. 00.17

    Varat! … Ja gribat, tad varat uzrakstīt kaut ko samērā sakarīgu un bez nepieklājīgiem aizskārumiem. … …

    +1
    0
    Atbildēt

    0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam