Bruņotā pretošanās kustība padomju okupētajā Latvijā

18

Komentāri (18)

Atis Priedītis 05.01.2024. 17.27

Esmu izdevis grāmatu, kurā aprakstītas vajāšanas, kuras VDK veica okupācijas beigu periodā.
“Piecas minūtes pirms apokalipses” – https://failiem.lv/f/dyqwuqmdrb

+1
0
Atbildēt

0

Uldis.M42 03.01.2024. 12.52

“Tā tas bija 1945. gadā un 1946. gada sākumā pēc Vinstona Čērčila runas”
————–
Neapšaubāmi viņi visi bija varoņi, tomēr no šodienas skata punkta, visa nacionālās pretošanās kustība mežos bija naivums. Jēga būtu bijusi savstarpēji nesaistītas 3-5 cilvēku pagrīdes vienības pilsētās. Latviju, saprotams viņi nebūtu atbrīvojuši, tomēr būtiskus zaudējumus okupantiem, bet galvenais kolaborantiem, viņi varēja nodarīt.
Ne jau tāpēc nodzērusies cūka Čerčils, kurš nevarēja pārvarēt savu dzīvniecisko naidu pret vācu tautu un valsti un fiziskais un morālais kroplis Rūzvelts, ne tikai izglāba Maskavu no totālas “demilitarizācijas un denacifikācijas(lasi: derusifikācijas)”, kā izteiktos viskrieviskākais necilvēks, ģļēvais sadistiskais pederasts – pedofīls Putins, bet vēl uzdāvāja Staļinam pusi Eiropas, lai pēc tam to atbrīvotu. Kremļa zaudējums karā nozīmētu pašam Čerčilam, jo krietnie angļi par Londonas bombordēšanu, par britu upuriem karā un impērijas, kurs pirms tam nekad nenorietēja saule, zaudēšanu, to mēslu būtu uzmaukuši uz mieta.

0
0
Atbildēt

0

Uldis.M42 03.01.2024. 12.19

“что он до этого делал в беларусских лесах”
—————
Nesaprotu, vai tad kāds “в беларусских лесах” uzbruka mierīgiem sēņotājiem un ogotājiem, jeb tomēr cīnījās pret bandītiem, krievu necilvēkiem, kuri 1939. gadā iebruka miermīlīgā Polijā un Somijā, 1940. miermīlīgā Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Rumānijā, pirms tam 1936. Spānijā, bet 1932. iznīcināja miermīlīgo Tivas republiku un noslepkavoja tās līderi?
Pēc bezprecedenta etnocīda “Baigā gada” latviešiem katrs krievs un to draudziņš uz planētas, līdz pat totālai un globālai derusifikācijai, ir legāls mērķis, jo noziegumiem pret cilvēci nav noilguma. Atkārtoju: krievs, tā ir tikai katra paša izvēle un atbildība.
Ja runa par “каратели”, tad vietā atgādināt Vasjku Kononovu, kuru Putina kuce Zatļers, lai visa viņa dzimta kopā ar Vasjku, vāroties piķa katlā, triljons gadus klausās Aleksandrova orķestri, atļāvās nodēvēt par upuri. Ja jau Vasjka upuris, tad iznāk, ka tās grūtnieces, kuras tika sadedzinātas dzīvas, bija tie “каратели”.
Vēl bija tāda krievu fašistu kuce Zojka Kosmodemjanska, kuras grupas uzdevums bija atbrīvotās teritorijās dedzināt krievu sādžas. Ko tas nozīmēja to iedzīvotājiem ziemas apstākļos, kad vāciešiem vienkārši nebija fizisku iespēju tos pabarot un izmitināt, katram būtu jāsaprot.

0
0
Atbildēt

1

  Uldis.M42 > Uldis.M42 03.01.2024. 14.02

  Agresora un tā upuru gadījumā nekāda aritmētika nestrādā. Ar triljons dzīvi nodīrātu krievu nevar samaksāt par vienu latviešu bērna asariņu, tomēr pret mierīgiem Baltkrievijas iedzīvotājiem neviens nekādas represijas neveica.
  Par Poliju kaut kā neesmu dzirdējis, ka viņi būtu nogalinājuši 20 000 krievu oficieru, kuri pat nepretojās.
  Lai kāda nebūtu mana attieksme pret bijušo padomju armijas kaujas un politisko mācību teicamnieku Vītols, šoreiz viņam ir pilnīga taisnība, jo krievi, tas ir kolektīvais putins, tātad katrs ir pilnībā atbildīgs par simtiem tūkstošu Sīrijas, Ukrainas un citu valstu mierīgo iedzīvotāju upuriem un starptautiskais kara tribunāls nevienu nevar atstāt bez ievērības, kaut gan jau ar WWII būtu pieticis līdz mūsu brīnišķās planētas atkrievošanai. Patiesībā tribunālam būtu jānotiesā krievu pasaule ar vienu spriedumu, lai netērētu papīru katram necilvēkam.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Uldis.M42 > Uldis.M42 03.01.2024. 14.34

  Visa krievu vēsture, kas nemitīgi tiek pārrakstīta no jauna, ir vienas vienīgas “ņebiļicas”. Esmu pietiekoši lasījis 1947. – 1975. gadu padumjās avīzes un varu apgalvot, tur viedokļi mainījās vēl biežāk, nekā “stiprā rubļa” vērtība.
  Interesanti gan, kādai būtu jābūt pārējo reakcijai, jeb tev liekas, ka visi deg nepacietībā kopā ar tevi aiziet uz pārstrādi? Šodien vēl jūs esiet tikai civilizācijas izstumtie, bet pavisam drīz pienāks diena, kad jūs vajās tā, ka visur zeme degs zem jūsu kājām.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > Uldis.M42 03.01.2024. 16.01

  Да вы тоже сейчас неплохо “правильную” историю пишете. И Гитлер не такой плохой, и холокоста не было, и евреи сами виноваты, и латыши не при чем, жертвы только.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Uldis.M42 > kolpants 03.01.2024. 17.43

  Es tā arī nesapratu, vai Vasjka Kononovs bija upuris, jeb drīzāk varonis, jo kā visiem zināms, krievu armijā parasti vienmēr apbalvo par zvērībām pret civiliedzīvotājiem. 64. atsevišķai motorizētai strēlnieku brigādei par Bučas 300 iedzīvotāju noslepkavošanu Putins piešķīra Gvardes nosaukumu. WWII tādu buču bija tūkstoši un ja nebūtu bijis Hitlera ģēnija, visa Eiropa būtu bijusi viena liela Buča, jo nobaudījuši cilvēku asiņu garšu, krievu apetīte tikai pieaugtu. Labprāt uzzinātu putinososa viedokli arī par Zojkas Kosmodemjanskas varoņdarbu.
  Miera nebūs, kamēr katrs krievu necilvēks nebūs aizdevies uz Kobzona koncertu, vai nebūs kļuvis par “samovāru”. Samovāri, ja nezini, bija tie krievu “varoņi”, kas palikuši bez kājām, bojāja pilsētu skatu, noskranduši, smirdīgi braukādami pa trotuāriem uz dēlīšiem ar ritentiņiem un ubagoja, kamēr biedrs Staļins tos visus neaizsūtīja nosprāgt uz ziemeļu salām no bada un aukstuma. Nedomāju, ka Putinam krievu bidlomasa ir vairāk vērta, kā biedram Staļinam.
  Par Hitleru esmu pietiekoši izteicies, par latviešiem arī, nu bet bez ASV cionistiem, kuri bija plānojuši kopā ar Staļinu paverdzināt visu planētu, bez gatavotā karā kopš 1929. gada investētiem simtiem miljardu, krievu bidla, kurš ara zemi ar koka arklu, ko parasti vilka viņa bāba, ne tikai Spānijai un Somijai, bet pat Igaunijai nebūtu uzdrīkstējies uzbrukt.
  And so, drausmīgā kara nebūtu, tā sauktā holokosta pret 5. kolonnu, nebūtu daudzmiljardu vērtā Šlomas Vīzentāla centra biznesa projekta, nebūtu sagrautas pilsētas un desmitiem miljonu nevainīgu cilvēku upuru. Tiesa, krievu šodien nebūtu, bet tas ir tikai pašsaprotami, jo jums ar savu arhaisko izpratni par “labo un ļauno” nav vietas 21. gadsimtā, tāpat kā pārējiem australopitekiem.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Uldis.M42 > Uldis.M42 04.01.2024. 15.08

  Tikai jums, unikālai mākslīgai subkultūrai, Cilvēku planētas visbīstamākam demogrāfiskam un bioloģiskam piesārņojumam, neliekas, ka vēsturē būtiska nozīme ir hronoloģijai. Ne Eiropa jums, bet jūs, pēc cilvēku asinīm izslāpušie nolādētie necilvēki, uzbrukāt Eiropai. Atkārtošu: “kuri 1939. gadā iebruka miermīlīgā Polijā un Somijā, 1940. miermīlīgā Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Rumānijā un pirms tam 1936. Spānijā”. Vēl nekāda Hitlera nebija plānā, kad pēc Staļina un ASV ģem-parķijas slepenā pakta 1929. gadā tika uzsākta vērienīga absolūtā ļaunuma militarizācija, un divpadsmit gadu laikā krieviem jau bija pasaulē varenākā militārā industrija, ko Hitlera ģēnijs, izdarot preventīvu uzbrukumu 1941. gada 22. jūnijā, pusi sagrāba vai sagrāva un ja fiziskam un morālam kroplim Rūzveltam nebūtu bijusi vajadzīga glābt savu dirsu, karš būtu taisnīgi beidzies vēl tā paša gada beigās Urālos un humanizācija, jeb derusifikācija nebūtu aizkavēta vairāk kā par 80 gadiem.
  Kad nākamais Eiropas civilizācijas glābējs vēl gulēja slimnīcā pēc saindēšanās no uzbrukuma ar ķīmiskiem ieročiem un sapņoja kļūt par mākslinieku, 1918. gadā A. Bloks jau aprakstīja krievu neremdējamās alkas pierīties cilvēku asinis:
  Мы на го́ре всем буржуям
  Мировой пожар раздуем,
  Мировой пожар в крови —
  Господи, благослови!

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Uldis.M42 > Uldis.M42 04.01.2024. 16.28

  Ja par 1905. gada krievu pastrādātām zvērībām Latvijā un WWI latviešu strēlnieki būtu izgriezuši visus krievu un žīdu barvežus, bet visu tupo krievu bidlomasu sadzinuši lāģeros celt gaišo nākotni, šodien nebūtu ne karu ne terora aktu. Hitleru nevienam nav jāattaisno, tikai visai Eiropas civilizācijai ir jābūt viņam pateicīgai, ka krievi neizgrieza visu Eiropu vēl 1941. gada vasarā un viņi šodien ir dzīvi. Ja Dievs nebūtu atsūtījis Hitleru, Eiropas un arī Āzijas tautu šodien nebūtu. Visu kontinentu apdzīvotu tikai noskranduši izbadējušies naida pārpilni krievvalodīgi sub-human. Ne mazāko šaubu, ka līdz šodienai jums jau būtu astes vismaz 2 cm garumā.
  Par izcilo WWII vēstures pētnieku Vladimiru Rezunu, ar kura nemirstīgiem darbiem katrs var iepazīties noklausoties audiogrāmatas MP3 formātā https://rutor.info/torrent/632032/viktor-suvorov-ledokol-2014-fb2
  No kura čekista, vēstures viltotāja daikta, tu izzīdi “красных латышских стрелков”? Tādu nebija, viņus izdomāja jau daudz vēlāk.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Uldis.M42 > Uldis.M42 05.01.2024. 20.55

  Es tā arī neesmu saņēmis atbildi, kāpēc krievu necilvēki 1939.-40. uzbruka miermīlīgai Austrumeiropai, kāpēc nogalināto agresoru un viņu upuru skaitā jābūt paritātei, bet ne jau pēc pirmā homo sapiens nāves nebūtu bijis nekavējoši jāizbeidz visa krievu pasaule, ko Polijas premjers Moraveckis nosauca par ļaundabīgu audzēju?
  Kāpēc man nebūtu jāuzticas cienījamiem Rezunam un Soloņinam, kuri visu pamato ar publiski pieejamiem materiāliem, bet kā krievam jāzombējas no Dugina, Prahanova, Djukova, Nikonova, Ševčenko, Kurviņjana, Medinska, kuriem “vēsture” nemitīgi mainās līdzi parķijas līnijai, kuru ceļam uz elli ir jābūt tik baisam, ka beidzot nonākšanu verdoša piķa katlā, tie jau uztvertu kā atvieglojumu?
  Vai krievi WWI vēl nebija pierijušies pašu asinis, ka tiem vajadzēja vēl? Kā Tautu tēvs, bērnu un velosipēdistu labākais draugs, kuram Uncle Sam bija sarūpējis vairāk tanku, lidmašīnu un lielgabalu, nekā bija visām pārējām pasaules valstīm, kopā ņemot, vienā dienā iemanījās padirst 20 gadus gatavotu karu pieckārt sliktāk bruņotai un vismaz tik pat skaitliski mazākai vācu armijai un 3 miljoniem krievu divu nedēļu laikā nonākt vācu gūsta?
  Man nav skaidrs, kāpēc redakcija, bet galvenais, pārējie lasītāji tik toleranti pret fašistisku mēslu, kurš nemitīgi atļaujas attaisnot viskrieviskāko necilvēku, kāds jebkad bradājis mūsu mīļo planētu un viņa pēdējās cilvēcības paliekas zaudējušos asinskāros pravoslavnutijos mongoloīdus?

  0
  0
  Atbildēt

  3

  Ilze Pētersone > Uldis.M42 06.01.2024. 07.33

  Ja ar redakcijas un lasītāju toleranci domājat attieksmi pret anonīmo komentētāju, kurš atļaujas to darīt krievu valodā, varu teikt, ka esmu vairākkārt savos komentāros aicinājusi redakciju nepieļaut krievu valodu latviešu izdevumā, taču viņiem, kā izskatās, latviešu valodas stiprināšana nav svarīga. Par pašu komentētāju man nav ko teikt – vienkārši prasts krievs, kurš ar saviem tekstiņiem cenšas izprovocēt latviešus uz kašķi, un, kad neizdodas, komentāros kļūst pat smieklīgs. Aicinu viņa tekstiņus ignorēt.

  +4
  0
  Atbildēt

  2

  Uldis.M42 > Ilze Pētersone 06.01.2024. 10.37

  Nu nē, prasti krievi ja vien nesēž cietumā, tad ierakumos vasarā Donbasā baro gaļas mušu kāpurus, bet ziemā žurkas.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  kolpants > Ilze Pētersone 08.01.2024. 12.18

  Спасибо, многое прояснили. Теперь понятно, что главная проблема-это русский язык. А если на латышском того же Гитлера хвалить – это у вас не вызывает совершенно никакого возмущения.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Uldis.M42 > kolpants 08.01.2024. 14.16

  Pirms 250 gadiem vergu lietošanai no ukraiņu, som-ugru un tatāru valodām savāktais “русский язык” ir absolūtā ļaunuma atribūts.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Uldis.M42 > Uldis.M42 08.01.2024. 14.12

  Nesaprotu, vai tagad planētas izstumtie, pāriji, absolūtā ļaunuma nesēji, noteiks, kam ko slavēt un ko nosodīt?
  Par Hitlera ģēniju man jau kuro reizi jāatkārto, ja viņš pateicoties preventīvam uzbrukumam nebūtu vienā rāvienā sagrāvis vai sagrābis pusi no pie Rietumu robežas savāktā planētas lielākā bruņojuma, ko Staļinam bija sagādājis Uncle Sam un piespiedis gļēvo krievu vergu masu bēgt un 3 miljoniem (tobrīd Vērmahtā pie austrumu robežas nebija tik daudz karavīru) pāris nedēļās padoties gūstā, tad vēl tai pašā gadā krievi būtu salauzuši visus Vestminsteras abatijas solus, izlakuši Porto vīna pagrabus un dirsuši no Eifeļa torņa uz vēl nedaudzo dzīvi palikušo parīziešu galvām.
  Nedomāju, ka uz pasaules atradīsies kaut viens, kurš būtu tik miljonus krievu necilvēku aizsūtījis pie to radītāja uz elli, lai būtu tiesīgs nosodīt Hitleru. Šodien uz planētas ikviens homo sapiens, kurš ir dzīvs, vai nav pataisīts pēc krievu atbaidošiem jebaļņikiem un izpratnes par “labo un ļauno”, ir tikai pateicoties Hitleram.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  lindab456 > Uldis.M42 11.01.2024. 13.36

  Atbildot uz jautājumu – konsekventi atsakos lasīt komentārus krievu valodā, īpaši, ideoloģiski motivētus ar naidīgu, krievu pasaules noziegumus attaisnojošu zemtekstu.
  Ļaušanās ievilkt diskusijā, manuprāt, ir katra paša atbildība.
  Par redakcijas toleranci pret krieviski rakstītiem komentāriem – būtu vērtīgi uzzināt.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 03.01.2024. 10.08

Es tiešām nezinu, kāpēc, bet tā mana emocionlā sajūta par tiem, kuri iedrošinās runt, rakstīt par čeku ir tāda, kā par tādiem antiņiem, kuri stājušies pretī plikām rokām absolūtam ļaunumam.
Jo ilgāk dzīvoju, jo vairāk čeku un čekistus uztveru kā sātanu.

Tāpēc , protams, ir izcili, ka ir elsperti, kuri spēj saglabāt profesionalitāti.

Paldies

+1
-3
Atbildēt

1

  lindab456 > Sskaisle 11.01.2024. 13.50

  Atbildi uz šo jautājumu redzu vairākos līmeņos: starpvalstu politiskais, tiesiskais līmenis un katra personiskā atbildība, sirdsapziņas tiesa un lustrācija.
  Kā tauta un valstiski varam būt pateicīgi entuziastiem, kas kopj un uztur vēsturisko atmiņu un patriotismu.

  0
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam