Klusuma balss

3

Komentāri (3)

ZAKKA 09.12.2023. 18.18

Tik interesanti. Hermaņa kungs rosinot domāt par tēmām, par kurām sabiedrība izvēlas klusēt. Taču tad, kad kāds ierosina viņa publiskajā domu apmaiņas procesā (FB profils) parunāt par Latvijas un Krievijas vēsturiskajām attiecībām (deportācijas un RU atbildība tajās), tad viņš šīs personas bloķē. Tāpat arī Latvijas kultūras elites ‘ieguldījums’, turpinot kultivēt ilūziju par KF eliti, izmantojot KF izvērsto vardību pret UA tautu ‘savā labā’, lai papildinātu vietējo skatuvi ar KF spīdekļiem. Man ir pretjautājums. Vai šo elites mākslinieku vēsturiskais skatījums attiecībā uz Latvijas un krievijas vēsturiskajām attiecībām sakrīt ar mūsu? Jo viņi taču ieraksta savu vārdu Latvijas kultūras vēsturē.

0
0
Atbildēt

0

Urga 01.12.2023. 09.59

Četras devas vērtējumā par “nepārdomātu” režijas zīmējumu izrādē, kas nerunājot par “svarīgām lietām”, jo esot situācijas, kurās pateikt varot tikai “vulgāro un pārlieku vienkāršo”. Bet par Hamatovas klusēšanu gan. Liela talanta klusums pasakot vairāk par vārdiem.
Čulpana Hamatova esot ģeniāla aktrise, tas, protams, neesot jaunums, lai gan šī brīnuma piedzīvošana ikreiz pārsteidzot. Kurlmēmo zeme pēc būtības esot aktrises monoizrāde, kurā pieklusināta pat režisora balss.
Jā, pedantiski izsvērti trūkumi un nopelni. Bet varbūt pārlieku subjektīvi?

Jāpiebilst, ka mēs taču nezinām, kā iecere radās un veidojās. Jādomā, aktrises izvēle strādāt JRT ar A.Hermani nav neapdomāts solis un nejaušība.

Piemēram T.Čevers kroders.lv par A.Hermaņa prasmi atrast aktuālus materiālus, kā arī prasmi pārsteigt: “Alvja Hermaņa jaunākā izrāde “Kurlmēmo zeme” ir pašrefleksija par sevi dotajos apstākļos, kas varēja tapt vienīgi šajā sarežģītajā vēsturiskajā nogrieznī ar Čulpanas Hamatovas dalību.”

P.S. Vai deviņdesmitie tiešām ir tikai pagātne, un ar šodienas procesiem tiem mazs sakars, tāpat kā padomju pagātnei, kas 21. gadsimta trešajā gadu desmitā esot tikai aizbildinājums pašu bezdarbībai (atceroties ZR recenziju IR par Lokatora sabrukšanu)? Un tāds apgalvojums nav vulgārs? Tiešām? Tikai jautāju.

0
0
Atbildēt

0

Sskaisle 30.11.2023. 18.25

To, ka Spēlmaņu nakts ir negodīgs pasākums es arī sapratu pēc tā, ka nebija neviena JRT nominācijas.

Neesmu to poles izrādi par raganu grāmatu redzējusi, bet man ir viedoklis, ka tas ir kārtējais dženderisma ideoloģijas kliedziens …

nu riebīgi tas ir

neesmu Helmaņa fane ne tik cik melns aiz naga, bet nu šoreiz piekrītu par 101 %

https://tautaruna.nra.lv/slavenibas/438401-egils-helmanis-par-spelmanu-nakti-ko-jus-neliesi-darat-ar-manu-valsti/?utm_source=kasjaunslv&utm_medium=banner&utm_campaign=kasjaunsBan100Px300px

0
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam