Varbūt esmu traks, varbūt drosmīgs

4

Komentāri (4)

Inga Jēruma 16.11.2023. 11.58

1965. gadā “Uguni un nakti” iestudēja Pētersons, tāpēc arī lomu sadale mainījās un izrāde, pēc kritiķu domām, iznāca pārāk sadzīviska.

+1
-1
Atbildēt

0

Sskaisle 16.11.2023. 08.49

Aktieris runā par vēsturi – t.i. – par mūsu zināšanām par vēsturi, par vēsturi kā akadēmisku disciplīnu. Un viņam ir vairāk kā taisnība.

Būtu jākliedz skaļā balsī pret Debesīm , kā tas nākas, ka 21. gs. mums latviešiem atkal tiek atņemta vēsture, tiek nīcināta un nicināta mūsu vēsturiskā identitāte.
Un te man nav viena atbilde, viens vainīgais – čekisti, vai krievi. Te esam mēs paši – nu ko dara NA tajā pašā Ogrē – dejotāja vada muzeju, profesionāļi padzīti, valsts simtgadē mums nav sava normāla !!! nacionālā vēstures muzeja, skolās vēstures priekšmetu taču paši iznīcinājām, logina – progresīvo kultministre miljonus piešķir imigrantiem un pigu latviešiem – nedod naudu Stūra mājai, kultūrai … tikko bija vēsturnieku kongress – nožēlojamības kalngals….un visnožēlojamākais, ka tas notiek mūsu pašu rokām, ar mūsu pašu atbildību – jeb tomēr par mūsu tautas iznīcināšanu ir atbildīgs putins? krievu oligarhi?
varbūt mums tikai stāsta – mēs, mēs , valdība, saeima, bet visu diriģē kremlis?

Krūzkops patētiski izsaucas – lai Dievs dod, ka manam dēlam nav jāpiedzīvo jauna okupācija … klau, kā tad tā – Kur tad valsts? Kur mūsu pieredze , no kuras mācamies? Notriekta superdārgos lidojumos un korumpantu – politiķu banku kontos sadzīta?

ai – mēģinu – bet neizdodas gūt kaut jel kādu optimismu …

+1
-3
Atbildēt

0

Ilze Pētersone 16.11.2023. 06.49

Oi, oi, oi, vai tiešām Latvijā “nekas daudz nav mainījies”, kā saka aktieris? Nu varbūt, vadot dzīvi uz skatuves izdomātos tēlos, tā varētu šķist, bet reālajā pasaulē ir citādi – Latvijā ļoti daudz kas ir mainījies un ļoti daudz kas ir mainījies uz labo pusi. Ja vien vēlas to ieraudzīt.

+5
-3
Atbildēt

1

  Sskaisle > Ilze Pētersone 16.11.2023. 07.21

  jā – tiesa, mēs esam ES daļa un tas mums nodrošina daudzas privilēģijas jeb labumus, bet – uz slikto pusi ir mainījies tas, ka dzimstība šogad jau ir mazāka kā 1.pasaules karā !!! Ka latvieši bēg no savas valsts, jo tā kļūst arvien netaisnīgāka. krievu okupācijas laikā bija slikta medicīnas sistema – cilvēki mira , tagad – kas ir mainījies? cik cilvekiem oir pieejama medicīna? labi nesāksu nu atkal , bet es domāju, ka aktieris saka taisnību – mēs kā tauta , kā valsts esam maz mainījusies

  ko stambulas konvencija paredz- valsts funkciju nodošanu starptauiskai uzraudzības iestādei ar maigi sakot – diskutējamu, bet nezinātnisku ideoloģiju par dzimumu daudzveidību un vardarbības ierobežošanu – tas vien jau liecina, ka nekur tālu savā attīstībā neesam – viens totāls uzraugs nomainās ar citu

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam