Daži vārdi par Lokatora sabrukšanu

10

Komentāri (10)

Sskaisle 12.11.2023. 07.46

Noskatījos kuktūršoku par superdārgo viesrežisoru “gastroļiem” pa Latvijas teātriem.
Malkoviču redzēju , Rotko redzēju un tāpēc es saku, ka vērts, lai saprastu, cik mūsu Alvis Hermanis, mūsu JRT aktieri ir labāki.
Tas ir mans viedoklis. Jo ar savu prātu un savām emocijām, man der tikai JRT un Hermanis.

Noteikti gribu redzēt Dailē Smiļģi, bet jau pirms redzēšanas esmu kritiska, jo 3 Smiļģi man ir kā plaģiqats no 3 Ziedoņiem.

Jā – vēl. Negatīvais ir tas, ka šo ārzemju superzvaigžņu izrādes spēj samaksāt tikai loti ļoti maza daļa skatītāju. Piekrītu, ko saka Sniedze, ka pieredze ir vajadzīga, bet tad jautājums – cik tā maksā un uz kā rēķina.

Joprojām uzskatu, ka Spēlmaņu nakts izrāde – uzvarētāja būtu jārāda Ltv1- pirms katras nākamās balvas, iepriekšējā gada uzvarētja. Jo – valstī ir liela nabadzība, ir nenormāla sabiedrības

0
0
Atbildēt

1

  Sskaisle > Sskaisle 12.11.2023. 07.50

  Ir nenormāli liela sabiedrības atsvešinātība no kultūras. Cilvēki lumpenizējas. Debilizējas. Un mēs varam novērot, ka jv veidotā jaunā koalicija tikai saasina šo situāciju – logina – izsmiekls ne ministre miljonus piešķir imigrantu uzņemšanai un pigu pašu kuktūras attīstībai.

  Tas ir arī mans viedoklis par naudu kultūrai vispār- tai jābūt pēc principa – puse radīšanai, otra puse – tērēšanai.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 12.11.2023. 07.37

Man uz šo izrādi biļetes uzdāvināja un noteikti iešu skatīties, jo uz atsauksmēm vien paļauties nevar.
Bet- steidzos piekrist SP, ka svarīgi izvērtēt dramaturģiju. JRT biju uz Spēlē spēlmani. Ļoti labas atsauksmes, bet mana sajūta bija vilšanās – kā sildīta zupa. Tā bija J.Kļavas luga.
Pārsteidza, ka karapetjans, kurš pirms apmēram 5 gadiem Deju svētku izrādes pielīdzināja fašistu – nacistu parādēm, uz šīgada Dziesmu un deju svētkuem arī kādu filmu par Dz.sv. vēsturi režisēja. Es to uztvēru negatīvām emocijām- ka vispirms tev iesit, pazemo un tad kaut ko stāsta. Saprotu, ka uzskati mainās, bet kā mēdz teikt – rūgtumiņš paliek.

0
0
Atbildēt

0

Ilze Pētersone 09.11.2023. 18.02

Labi, ka nenopirku biļetes! Nebija pārliecības, ka A. Karapetjanam pietiek meistarības labam teātra iestudējumam, taču izrādās, ka ir vēl sliktāk – viņš izrādē risina vienu no saviem iecienītajiem tematiem – nacionālas valsts pastāvēšanu, kas pazemo cittautiešus un neļauj dzīvot cilvēka cienīgu dzīvi.

+3
0
Atbildēt

0

Urga 09.11.2023. 09.25

“Deviņdesmitie, lai arī cik ekstrēms un krāsains laiks būtu, tomēr ir pagātne, un ar šodienas procesiem tai vairs ir mazs sakars, tāpat kā padomju pagātnei, kas 21. gadsimta trešajā gadu desmitā tomēr ir tikai aizbildinājums pašu bezdarbībai… ”
Tiešām mazs sakars, tiešām aizbildinājums pašu bezdarbībai, tiešām tā ir pagātne?
Varbūt, ja nojausma par deviņdesmitajiem asociējas tikai par Universitātes neizmaksātajām algām (cerams, ka aizkavējās un beigās izmaksāja taču)… Taisnības labad teikšu, ka deviņdesmitie ļoti daudziem bija nežēlīgi un traģiski un daudzi no viņiem ir zem zemes, tikai publiskajā telpā to izlikās neredzam. Tā pati terminēto līgumu sāga, par ko tagad runā – nosauciet izstrādāto likumu par tēmu deviņdesmitajos.
Bet par A.Karapetjana pieredzi cittautiešu pazemošanā… vai tad teātra kritikā uztraukuma par cittautiešu pazemošanu nebija? Ka mūsu galvenā nelaime taču neesot lielais krievu skaits un partija Saskaņa, ka publiskajā telpā esot redzēti arī talantīgi cilvēki no šīs partijas. Teiksim, Vjačeslavs Dombrovskis, Ivars Zariņš un citi…
Vai tā arī ir pagātne, kā tika ievēlēts NT jaunais direktors? Tiešām izbrīnīja doma, ka skandālu neesot bijis vēlams iznest publiskajā telpā – jo, lūk, teātra reputācija varētu ciest. Vai tā būtu tā tiešā valoda?

0
0
Atbildēt

1

  Saulespuķe > Urga 09.11.2023. 10.35

  Izrādi redzējāt?

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Urga > Saulespuķe 09.11.2023. 13.46

  Manuprāt, deviņdesmito raksturojums raksta autores izpratnē ir tieši tikpat nesarežģīts un virspusējs kā viņa to pārmet izrādes veidotājiem. Mans komentārs nebija par izrādi (neesmu redzējusi), bet par deviņdesmito pierakstīšanu pagātnei, kam ar šodienu nav nekāda sakara.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Saulespuķe > Urga 09.11.2023. 14.00

  Es to tā neuztveru, jo redzēju izrādi, kuras vājā vieta ir dramaturģija, kam grūti atrast sakaru ar kaut ko 😊

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Urga > Saulespuķe 11.11.2023. 09.15

  Vai lasījāt vakar: Pasaulslavenās filmas “Sideways” autors nodēvē Alvi Hermani par teātra ģēniju ((nra.lv/lasamgabali/436001).

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Saulespuķe > Urga 11.11.2023. 10.21

  Jā, nevar nepiekrist 😊

  0
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam