Saules vēja burātājs 4

Komentāri (4)

Sskaisle 06.11.2023. 17.23

vēl es domāju, ka mums sapuvusi ir sabiedrības galva – mūsu radošā un vispār inteliģence un te ir tikai viena problēma

https://replay.lsm.lv/…/kultursoks-demokratija-vai…
Situācija ir satraucoša, protams. Tomēr, tomēr. Šoreiz konkrēti par Arno Jundzes teikto- 03.39 …ja jaunai meitenei…. Kā var inteliģents cilvēks, RS vadītājs sabiedrībai pārmest varmācību un vienlaicīgi tāds būt – varmācīgi diskriminējošs pret cilvēka vecumu? Signei – jaunai meitenei… nedrīkst, bet “vecām meitenēm ” drīkst uzbrukt? Tā nav ne pirmā, ne vienīgā reize, kad mūsu inteliģences pārstāvji ceļas spārnos , bet nepaceļas , nokrīt tajos pašos dubļos, kur mēs – tie citi – tie ļaunie un varmācīgie. Man par to ir sava sazvērēstības teorija – varbūt tāpēc esam tādi, ka mūsu “mutes un galvas” ir tieši tikpat agresīvi, pavirši un vienkārši neuzmanīgi, neiecietīgi? Baļķi neredz, skabargu saredz pa gabalu? Es nekad iepriekš nedomāju, neiedomājos, ka Latvijā arī inteliģence ir tik neinteliģenta. Man par to ir vilšanās un uztraukums. Kultūršoka redakcija – lūdzu nelikt uzsvaru uz šokēšanu , bet uz nopietnāku analīzi. Te prasāsu sabiedrībā sabiedrības garīgās veselības eksperti, inteliģence šīs problēmas par savstarpēju cieņu, par diskusiju kultūtu nespēj ne celt, ne nest.

0
0
Atbildēt

0

Urga 06.11.2023. 07.59

“Ar Latvijas Universitātes rektora algu es nevaru sacensties un domāju, ka arī Tartu Universitātes rektors nevar sacensties. Godīgi sakot, nezinu, par ko šeit tādu naudu maksā.”

Kāpēc tas joprojām turpinās?

+1
0
Atbildēt

1

  Kamielis > Urga 06.11.2023. 20.02

  “Tūliņ pēc neatkarības atgūšanas Igaunija veica ļoti sāpīgu un dramatisku augstskolu reformu pēc Zviedrijas parauga. Tā ir akadēmiskās konkurences sistēma, kurā nevienam nepiešķir naudu tikai tāpēc, ka viņš ir profesors. Jāģenerē spožas idejas, jāprezentē tās, jākomplektē pētniecības grupas, kas spēj radīt nozīmīgas publikācijas ar augstu citējamību. ”
  Tā ari ir atbilde uz mūsu nelaimēm, jo mēs tikai uzfrišinājām padomju sistēmu, saglabājām padomju rangu sistēmu un neļāvām nomainīt vecos dinozaurus, par ko personīgi jāpateicas OSI direktoram, kas kā Putins kļuva neaizvietoams līdz nāve mūs šķīra.

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  Urga > Kamielis 07.11.2023. 09.27

  Finanšu ministrs ļoti iestājās par vispārējo deklarēšanos. Ko viņš ar iegūtajiem faktiem domā darīt, ja absolūti bezspēcīgs mums visiem zināmajos algu topos – tūkstošnieku tūkstošniekos. Suņi rej, bet karavāna iet tālāk. Satori jaunākajā M.Zandera rakstā (Cīņa par balsīm, rūpes par vērtībām. “Kultūrkari” Latvijā) ieskats kā Saeimas deputāti “apaudzē” savas “mazās” aldziņas. Kas viņiem neapliekamais minimums? – tukša skaņa. Tāpat nevienam neliekas dīvaini, ka Dailes teātri sponsorē Rietumu banka.
  Naudas ceļi Latvijā tiešām A.Ašeradenam nezināmi? Valžu algas un darbi, piemēram, Stradiņu pazust draudošie miljoni… Tik daudz kliedzošu faktu, bet jārevidē, lūk, pensionāru maciņi.

  P.S Par augstskolām, vai tad B.Brokas sāgu iespējams aizmirst?

  +1
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam