Digitālie policijas rīki satiksmes uzraudzībai: šodienas un nākotnes izaicinājumi

3

Komentāri (3)

Finegans 06.11.2023. 20.23

Radariem ir maz kā kopīga ar satiksmes negadījumu samazināšanu. Pārsvarā tie ir domāti budžeta papildināšanai no izklaidīgu autobraucēju kabatas.
Lai samazinātu negadījumu skaitu uz ceļiem, ir jāštrāpē agresīvi (nekaunīgi) autovadītāji.

0
0
Atbildēt

0

Uldis.M42 01.11.2023. 17.51

Mūsu Saeimas prātu izkūkojušie tantuki un vecie pedofīli ar drakoniskiem sodiem ir padarījuši autovadītāju dzīves kvalitāti galīgi neciešamu. Ja 1977. gadā man brauciens ar Žiguli no Rīgas centra līdz Tallinas centram 315 km kā likums aizņēma 3 stundas, tad es gribētu šodien redzēt, kā tas kādam izdotos ar Ferrari. Joprojām notiek avārijas ar letālām sekām, kuras izraisījusi pakaļdzīšanās, kur par cietušiem kļūst nepiederīgie, kaut gan mūsdienās ir tehniskas iespējas pārkāpēju nemanāmi izsekot un pat izslēgt viņa dzinēju. Praktiski visā pasaulē soda par smēķēšanu pie stūres, pie mums var saņemt sodu, kad braucot ar 6km/h, vadītājs nav piesprādzējies. Dinamisku vadīšanu sauc par agresīvu, kaut gan par agresīvu pareizāk būtu nosaukt tādu, kad traucē un pat apdraud citus dalībniekus, kā piemēram bremzēšanu nevietā. Cik ir bijuši gadījumu, kad kāds ir ieskrējis priekšējam pakaļā, kad tas ir negaidīti nobremzējis, tāpēc, ka tam licies, ka gājējs, varbūt, sadomās šķērsot ielu gājēju pārejā, jo visiem iedzītas bailes. Patiesībā gājējs būtu jāpalaiž, ja tas ir uzlicis kāju uz brauktuves, vai licis savādāk noprast, ka vēlas šķērsot brauktuvi, bet ne kad tas vienkārši stāv uz trotuāra. Lielā daļā valstu, lai samazinātu sastrēgumus, zem luksofora ir zaļā bultiņa un pa nakti tiek izslēgti 75 – 80% luksoforu, pie mums tie strādā cauru nakti, turklāt arī gājēju režīmā.

0
0
Atbildēt

0

Egils Rupeks 01.11.2023. 09.47

Ja brauksiet kaut kur R-Eiropā, novērosiet, ka varbūt 1 no 10-15 pārkāpj noteikumus. Pie mums – 1 no 10-15 ievēro. Šai paaudzei palīdzēs tikai sodi, vislabāk naudas sodi. Sakārtosim ceļu infrastruktūru pat par visdārgākajām izmaksām:-(

0
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam