Kačiņska krahs

3

Komentāri (3)

Gunars Petersons 20.10.2023. 06.24

Prawo i Spravedzlivošc, PiS = Likums un Tainīgums, LuT.
DePy..cja = At(L)uTošana.

+1
0
Atbildēt

0

Ilze Pētersone 19.10.2023. 07.41

Interesanti gan, parasti par vēlēšanu uzvarētājiem uzskata visvairāk balsu ieguvušo politisko partiju – Polijā tā ir “Likums un tasinīgums”, par kuru nobalsoja vairāk nekā trešdaļa no 75% poļu, kas piedalījās vēlēšanās. Kā veidosies valdība un kurš paliks opozīcijā, vēl nav zināms. Izskatās, P. Raudseps sapriecājies priekšlaikus.

+3
-6
Atbildēt

1

  Jānis Lakijs > Ilze Pētersone 20.10.2023. 10.46

  Polijā “Likums un Taisnīgums” (PiS) atļāvās nepiedodamu noziegumu – pildīja savus priekšvēlēšanu solījumus.
  Toties tagadējie “uzvarētāji” (trīs partiju apvienības, kuras patiesībā veido 21 partija un partijele) jau ir apliecinājuši, ka neturpinās šādu noziedzīgu darbību.
  Viens piemērs: īsi pirms vēlēšanām t.s. “Eiropas koalīcijas” (KO) vadonis Donalds Tusks paziņoja, ka viņa partija, ja tiks pie varas, ar nākamo gadu palielinās neapliekamo gada ienākumu minimumu līdz 60 000 zlotu (ap 15 00 eiro). Pāris mēnešus iepriekš PiS šo minimumu jau bija palielinājis līdz 30 000 zlotu (ap 7500 eiro) un attiecīgi iestrādājis nākamā gada budžetā, tātad Tusks vienkārši centās pārtrumpot sāncenšus.
  Tagad, piecas dienas pēc vēlēšanām, Tusks & Co. laikam sajutuši uguni biksēs un steidz brīdināt, ka savus finansiālos solījumus (ne vien šeit minēto, bet arī citus) varēšot izpildīt tikai pēc iepazīšanās ar valsts finanšu stāvokli. Protams, protams – lai mānītu vēlētājus, valsts finanšu stāvoklis nav jāzina…
  Tik daudz par “demokrātisko” partiju kompetenci.
  Tas pats Tusks 2020. gada ziemā kļuva slavens ar to, ka mītiņā pie Polijas prezidenta pils (tajā tobrīd sēdēja, tagad sēž un vēl divus gadus sēdēs PiS izvirzītais Andžejs Duda) skaitīja Česlava Miloša dzejoļa “Który skrzywdziłeś”  rindas:
  “Lepszy dla ciebie byłby świt zimowy
  I sznur i gałąź pod ciężarem zgięta.”
  Brīvā tulkojumā:
  “Tev labāks būtu ziemas rīts
  Un virve, un zem smaguma nolīcis zars.”
  Faktiski tas bija aicinājums Dudam iet un pakārties.
  Tagad Tusks to pašu Andžeju Dudu visai pieglaimīgi aicina pēc iespējas ātrāk nominēt viņu, Tusku, Polijas premjerministra amatam.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam