Izstumt uzņēmumus no ēnu ekonomikas, palielinot minimālo algu

3

Komentāri (3)

Uldis.M42 03.10.2023. 22.15

Kāda minimālā alga? Ir jāpaugstina ar nodokļiem neapliekamais minimums. Neviens taču nevar aizliegt uzņēmumiem nodarbināt strādniekus uz pusslodzi.
Kurš spējīgs izkontrolēt, cik vairāki simti valsts pasūtījumu monopolistu apakšuzņēmumi, firmas viendienītes, kas patiesībā padara 70 – 80% darba, legāli nodarbina strādniekus? Skonto būve vai Binders nevar atļauties maksāt aploksnēs, bet apakšuzņēmumi var, turklāt tie var nesamaksāt strādniekiem algu, vai uzmest piegādātājus, utt. Man pirkstu pietrūka, lai saskaitītu, cik uzņēmumu nomainījās Binders “izcīnītā konkursā” Līgatne – Nītaure – Zaube – Ķeipene ceļa būvē.
Lai samazinātu ēnu ekonomiku, ir jāpieņem lēmums, ka ģenerāluzņēmējs paveic vismaz 80% darba, parādīsies konkurence un uzņēmumu atbildība, bet tad jārēķinās, ka vienas otras parķijai darboņiem mazāk tiks stipendiju perversām izpriecām un dārgiem sodomītu aksesuāriem.
Mums jau bija pieredze ar Mineta Veldres ar krievu bandītu, Meļņiku, noslēgto līgumu par patruļkuģiem, kuri visi tika uzbūvēti Vācijā, bet Meļņiks nosmēla krējumu, vai bēdīgi slaveno krievu militārista atvases, Vējoņa, čekistiem, kam nebija pat minimālās saprašanas par tēmu, uzdāvināto Gudrona dīķu līgumu, vai gadījumu ar CAF, kad cik tur trūka, ka žuļikiem: Dombrovskim, Ronim un Freivaldam būtu izdevusies Maskavā izplānotā afēra, kad krievijas bandīti un čekisti, Severstaļ, būtu piedalījušies “vilcienu būvē”, ieskrūvējot katrā vagonā pa spuldzītei un saņemot kādus 20% no pasūtījuma summas. Paldies Dievam toreiz Eiropas komisiju nevadīja Dombrovska patrons, promaskaviskais alkašs, Junkers, tika atkosti neliešu plāni un valstij tika atteikts finansējums.

0
0
Atbildēt

1

Egils Rupeks 02.10.2023. 09.46

Cienījams pētījums=ļoti ok. Tomēr lielākā problēma ir nevis nodokļu (ne)ievākšanā, bet to izlietojumā. Tie nevis tiek nepastarpināti atgriezti ekonomikā, bet kā saka ‘Par nodokļiem un nodevām’ likuma 1. nodaļas 1) pants “…nodoklis — ar likumu noteikts obligāts periodisks vai vienreizējs maksājums valsts budžeta vai pašvaldību budžetu (pamatbudžeta vai speciālā budžeta) ieņēmumu nodrošināšanai un valsts funkciju un pašvaldību funkciju finansēšanai…”

0
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam