Nepareizā locījumā 11

Komentāri (11)

Ilze Pētersone 07.09.2023. 17.52

Pauls Raudseps pamāca “aktīvistus”, kas viņiem jādara un par ko jādomā, proti, lai liek mieru Daugavpils “babuļai”, kas čunčina pa dzīvokli bez latviešu valodas zināšanām, bet labāk pievēršas jaunajai paaudzei. Valsts valodas politikā uzskatīt vienas sabiedrības daļas gadiem ilgušo ignoranci pret latviešu valodu par mazsvarīgāku ir aplam, ļoti aplam. Izņēmums, kas radītu precedentu, ka vieniem Latvijā laviešu valoda ir jāprot, bet, lūk, uz citiem varam pievērt acis, ir absolūti nepieļaujams.

+5
-3
Atbildēt

2

  Sskaisle > Ilze Pētersone 07.09.2023. 18.06

  Laikam tomēr nē. Nepiekrītu vecu cilvēku tramdīšanai, pat ja tie atnāca pie mums kā okupanti.

  Es purinātu mūs pašus – latviešus. Es nezinu, kas mēs esam par cilvēkiem. Biju Dubultos – tur tas gruzīnubrestorāns ar hinkaļiem un hačapuri. Mūs apkalpo krievs labā latviešu valodā un pietiekami profesionāli. Atnāk mamma ar divām meitām un viņu vīriem vai draugiem ārzemniekiem. Savā starpā runā latviski un angliski , ar to pašu oficiantu sāk runāt krieviski un uz meitas aizrādījumu, lai runā latviski, tā sieviete atbild, ka taču labinprotot krievu val.

  Santa.lv ir Pastalnieka labsxraksts- kas noticis ar latviešiem, ka viņi negrib būt latvieši. Iesaku to izlasīt.

  +2
  -3
  Atbildēt

  1

  Andris Vītols > Sskaisle 07.09.2023. 19.24

  Kaut kādas pretrunas Jūsu komentāros. … Nesen šausminājāties, ka TAGAD krievu (valodas)… vairāk kā agrāk… … Varbūt tās prasības daļēji ir tāpēc, lai Jums turpmāk nav tās krievu valodas par daudz. … … Ja neprasa, tad (kā redzam praksē) nemaz necenšas latviešu valodu apgūt. … … … Domāju, ka tiem pensionāriem pietiktu ar 25% zināšanām, ja viņi nosoda Krievijas agresiju, ko paši rakstiski apliecina (vismaz divreiz gadā). … …

  +3
  0
  Atbildēt

  2

  Sskaisle > Andris Vītols 07.09.2023. 21.18

  nu kaunies, nu ko tu vecus cilvēkus tramdi – tu jaunajiem un spēcīgajiem neko nevari, neko negribi teikt, negribi ar tiem konforntēt un tad nu rādi savu “varonību” pret vecajiem.

  fuj, tu man kļūsti arvien nepatīkamāks, kaut gan patīkams nekad neesi bijis, bet nu …

  0
  -4
  Atbildēt

  1

  Andris Vītols > Sskaisle 08.09.2023. 01.05

  Pirms komentēt – vajag izlasīt manu tekstu !!! … Es nevienu netramdu, šīs likumu normas nevirzīju !!! … Tieši pretēji – es izteicu domu, ka tiem pensijas vecumā varētu tās valodas zināšanu prasības SAMAZINĀT 4 reizes (ja divreiz gadā viņi uzraksta, ka nosoda Krievijas agresiju – kaut vai krievu valodā !) … … Tās būtu minimālas prasības – spēt izlasīt brīdinošos, informējošos uzrakstus, pateikt ārstam, policistam … savu adresi. … un paust savu pozīciju. … … … … Starp citu, es ar tiem “vecajiem cilvēkiem” gāju vienā skolā, kur mācīja arī krievu klasēs latviešu valodu. … Vēlāk bija visādi bezmaksas kursi, bija iespējas vismaz Rīgā mācīties, bet daudzi pat nemēģināja – tāda bija attieksme pret valodu, valsti . … … Kur Jūsu parastie pārmetumi žurnālistiem, par vienpusīgu tēmas atspoguļošanu??? … …

  +3
  0
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > Andris Vītols 08.09.2023. 07.01

  Vēlreiz – tas, ko saka krievi par latviešu iztapšanu krieviem, par runāšanu ar viņiem krievu nevis latviešu valodā ir patiesība.

  Vēlreiz – cik valsts un pašvaldības iestādēs VIENĪGĀ valoda ir latviešu? Cik?! Varbūt jāsāk ar to, ka pati valsts visos līmeņos konsekventi nevis ar atrunām pāriet tikai uz latviešu valodu.

  Kā ar MK priekšlikumiem neptadīt un nepieprasīt valodas zināšanas arī tiem viesstrādniekiem, kuri strādā apkalpojošā sfērā?

  Tu kā tāds čekists tik meklē, kur piesieties otram, ka tas kremļa draugs, kamēr pats aizstāvi kremlim izdevīgas idejas un valsts rīcību

  0
  -3
  Atbildēt

  0

  kolpants > Andris Vītols 13.09.2023. 11.27

  Domāju, ka tiem pensionāriem pietiktu ar 25% zināšanām, ja viņi nosoda Krievijas agresiju, ko paši rakstiski apliecina (vismaz divreiz gadā). … …

  я извиняюсь, это п…ц какой-то. А если раз в месяц писать будет, можно снизить до 5%?
  Вы такой совок, это просто что-то с чем-то. Как хочется, чтобы кругом как при СССР-собрания, осуждения, протоколы.
  А может, на полиграф их? А то вдруг напишет, что осуждает, а сама на самом деле- нет? Или главное-бумажка?

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Andris Vītols > kolpants 13.09.2023. 17.24

  Man sanāca būt “padomju pilsonim” un teorētiski tās pilsoņu padomju vēlēšanas bija laba lieta (praksē PSRS visu noteica viena partija, reālu vēlēšanu līdz 1989.gadam nebija). … Tā kā man ir tā “sovok” pieredze, tad es saprotu to, ko tās “vecās ” rietumu valstis neizprot. … Krievija bombardē Ukrainu, bet viņi runā, runā… … viņi nesaprot, ka tie, kas sevi joprojām sauc par “antifašistiem” ir fašisti vai fašisma atbalstītāji. … … Tāpēc jau to okupekli bija jānojauc, ka to izmantoja Krievijas politikas popularizēšanai arī pēc agresijas pret Ukrainu. … … Arī citas prasības pret Krievijas pilsoņiem lielā mērā saistītas ar lielas krievu daļas tiešu vai netiešu atbalstu Krievijas agresīvajai politikai. … … Jālieto tās metodes, kuras krievi saprot – tātad tās PSRS vai Krievijas metodes. … … Pret Krievijas ieročiem … īsti nedarbojas ne diplomātija, ne sankcijas… … Par “bumažku”. … Rakstot tomēr jādomā! … Var būt, ka padomās, kā būtu, ja pašiem sabombardētu māju, nogalinātu radus utt. … … Būs jau Jums domubiedri, kuri rakstīs vienu, bet atbalstīs Putina politiku. …

  0
  0
  Atbildēt

  0

  no malas > Ilze Pētersone 08.09.2023. 09.40

  Dz.Hirša LA raksta: “Segregācija un “krievu pasaules” ideoloģija plauka IZM paspārnē. Tajā pašā laikā valsts savā labticībā rīkoja valodas kursus arī par brīvu. Īpaši svarīga bija ANO palīdzība. Apvienoto Nāciju Attīstības programmas ietvaros no 1996. līdz 2001. g. valsts valodas apguvei vien bija pieejami 4,5 miljoni latu, līdz 2001. gadam par brīvu bija mācījušies 42 630 cilvēku, no tiem 15 413 pedagogu, 5694 pirmsskolas pedagogi. Vēlāk naudu valodas mācīšanai piešķīra arī citas starptautiskas organizācijas, īpaši PHARE programmas pārstāvniecība[. ..]
  Atcerēsimies, ka 2012. gadā apmēram 270 000 iekļaujošās sabiedrības daļas pilsoņu balsoja pret latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu.

  +4
  0
  Atbildēt

  2

  Sskaisle > jurists 09.09.2023. 08.40

  Vai tad nav tā, ka arī vēsturi krievu skolās IZM ļāva pasniegt pēc pašu skolotāju brīvas izvēles?
  Vai krievvalodīgo skolās mācīja par Latvijas okupāciju, cilvēku slaktēšanu, deportācijām, valsts bagātību izlaupīšanu, lustrācijas neesamību?

  Es nezinu, kā ir. Tik atceros, ka vēl nesen radio dzirdēju, ka to ko un kā mācīt vēstures stundās izlemj skolotājs. Varbūt tāpēc to vēsturi gribēja aizliegt vispār mācīt?

  0
  0
  Atbildēt

  0

  kolpants > jurists 13.09.2023. 11.35

  Как бы это сказать покорректнее..
  Вот, например, если государство выделяет за защиту черного аиста 100 000 евро, это не означает, что за эти 100 000 будет построена какая-то огромная клетка, нанята бригада охранников и везде установлено 100 камер, чтобы любого нарушителя тут же обнаружить и задержать.
  Это означает, что:
  1. будет организовано множество собраний ” аиста нужно защищать”
  2. будет выпущено большое количество различных буклетов, информационных материалов и т.д. с призывом “аиста нужно защищать”
  3. будет массовая ТВ и радиореклама “аиста нужно защищать”

  А на оставшиеся 100 евро купят 1 камеру и установят напротив гнезда.
  Теперь понятнее, как были освоены 4.5 млн лат?

  +1
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam