Meditācijas Krievu teātrī

10

Komentāri (10)

Sskaisle 10.06.2023. 16.21

Lsm.lv anita brauna – LR vaditaja kārtējo !!!!reizi aizstāvēja savu prokremlisko pozīciju- proti- publicēja savu kremļa propagandas LR aizstāvības runu. Zīmīgi, ka publikācijai nebija komentēšanas iespējas. Cilvēkuem bez ierunām jānorij kremlinu viedoklis.

Proti- LR ziņo,cik slikti jūtas okupanti Latvijā, jo Latvijas valsts nojaucot viņu pieminekļus.
Brauna šo soli pamato ar to, ka esot jāzin kā jūtas, ko domā okupanti.

Varētu piekrist, ja vien Brauna dotu iespēju visām sabiedrības grupām paust viedokli kā viņi jūtas šai valstī. Nevis tikai okupanti.

Šlesers un krištopans ir pie varas saeimā jo tā pati brauna uzskatīja, ka LR antivakseri nedrīkstot paust savas domas, uzskatus.

Nu ja ….kas gan ir kaut kādi ļaunie antivakseri pret labajiem okupantiem.

Tā kā ir ļoti dīvaini dzīvot Latvijā – it kā esam ES dalībvalsts, it kā esam Ukrainas atbalstītāji un it kā nē. It kā krievu okupantiem lielākas tiesības kā mums pašiem.

0
0
Atbildēt

0

Sskaisle 10.06.2023. 16.10

Es gribēju uz jauno operu Lekuvrēra un uz sarunām pirms operas, bet sapratu, ka budžets jau izsmelts. Punkts.
Tāpēc par izrādēm vairs spriest nevarēšu.

Bet …. es domāju, cik mēs esam saskaldīta, netoleranta , samocīta sabiedrība un ka nevienā līmenī nav savstarpējas sapratnes. Vai būs? Drīzāk nē, nekā jā.
Lūk, nra.lv noskatījos džilindzera sarunu ar bijušo sievu daci rukšāni ščipčinsku. Rukšāne atkal !!! apsūdz savu bērnības draudzeni russofobismā. Un es tā kā uzvilkos – tie, kuri stukačoja un taisīja kolaborantu karjeras, vai viņi vispār spēja iedomāties , kā dzīvo tie tautieši, kuru tuviniekus okupanti nomocīja, kuriem īpašumus atņēma ….. kā 21.gs. Latvijā, pēc Krievijas iebrukuma un zvērībām Ukrainā var būt politiķe, rakstniece un vēl nezin kas un vienlaicīgi būt tik nejūtīga, tik trula pret savas tautas cilvēku likteni.

Un šodien edam atkal tik dažādi – vieni izzog NBS un valsti, citi izvēlas nomirt nevis liekuļot un zagt.

0
0
Atbildēt

1

  Saulespuķe > Sskaisle 11.06.2023. 22.57

  Aizej gan uz šo operu. Obligāti. Ja ne tagad, tad rudenī. Ārkārtīgi skaista un spēcīga. Sezonas noslēgumā tā pat nav kā ķirsītis uz kūkas, bet vesela torte.
  Šosezon, manuprāt, ir bijušas tikai trīs jeb – kā uz to skatās – veselas trīs virsotnes – viena JRT un divas LNOB. Un divās no trim – AH 😊

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > Saulespuķe 12.06.2023. 16.35

  neraudini mani, lūdzu. Un lūdzu, konkrēti – es Tev ticu un uzticos. Un piedod manas visas nešpetnības. Es tikkko saņēmu tādu mīļu un jauku paldies un tas tā uzsit tās sentimenta un nostaļģijas duļķes.
  Man brauks ciemos liela operas fane – tūlīt skatīšos un rakstīšu, lai brauc uz šo operu,

  JRT esmu redzējusi tikai Pītersonu un Žižeku. Operā uz Hermaņa Jenūfu biju, bet jāsaka godīgi, ka to prieku sev sabojāju, jo par daudz tieši un konkrēti par to saturu sakreņķējos. Es piepelnos auklējot mazus bērniņus un nespēju neko pret bērniem vērstu normāli, bez emocijām uztvert. Un esmu paturējusi prātā Tavu ieteikumu par Rotko. Laikam jau tās sankcijas pārkāpšu, ja vien būs iespēja – uz Daili aiziešu.

  Tik jauki, ka man uzrakstīji. Es druksu jūtos kā no planētas noskrējusi orbīta, visticamāk, ka planētām nav jūtu, bet nu vismaz tas mērogs …..

  Ceru, ka Tev iet labi:)

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Saulespuķe > Sskaisle 12.06.2023. 19.35

  Ja konkrēti, tad visas trīs jau pati nosauci – Žižeks & Pītersons, Jenūfa, Adriāna Lekuvrēra. Varbūt man ir notikusi kāda paradigmas maiņa par labu operai vai arī tik operās atrodams tas, kas vismaz šobrīd izteikti pietrūkst teātrim – krāšņums, vēriens, dziļums un līdzpārdzīvojums. Kā teica Ziedonis – Ir jābūt tādai vietai, kurā tu atnāc rūpju pilns un pēkšņi – sirds iesāpas no skaistuma…

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Urga 10.06.2023. 08.26

Par principiālo pagriezienu ne tikai krievu teātrī. Pirms 10 gadiem lasīju recenziju “Gudra izrāde” kroders.lv. (https://www.kroders.lv/recenzijas/157)

“….Vienkārši – ir pagājis laiks, kas kaut kādā mērā remdējis sovjetiskā režīma pāridarījuma sāpes, kas saistījās ar krieviem kā šī režīma simboliskiem iemiesotājiem, ir drusku vairāk redzēta pasaule, ja ne tieši, tad TV ekrānā vēroti citu valstu nežēlīgi konflikti uz savstarpēju nacionālo pretenziju bāzes. Un varbūt, ka man ir vienkārši paveicies – satikt un pat strādāt kopā ar „ideālajiem krieviem”. Un varu atzīties, ka katru reizi gluži vai saraujos, kad dzirdu – visvienalga, tramvaju „diskusijās” vai no Saeimas tribīnes – tekstus par krieviem, kas mūs apdraud. Zinu, ka tā, kā es, nebūt nedomā visi – gan pie manas, gan vecākas paaudzes piederīgie. To labi varēja manīt tajā vakarā, kad skatījos „Piemiņas dienu”. Scenogrāfa Reiņa Suhanova iekārtotajā O-kartes zālē publika vairākās rindās sēž visapkārt spēles laukumam ar trim „darbības ligzdām” – trīs dzīvokļiem. Līdz ar to var redzēt ne tikai to, ko spēlē aktieri, bet arī to, kā reaģē skatītāji. Uz izrādi tovakar bija atnākuši lielākoties vidējās un vecākās paaudzes inteliģenti, pretēji tradīcijai, viņu vidū bija diezgan daudz vīriešu. Varu kļūdīties, bet man likās, ka viņu sejas bija noslēgtas, viņi ar lielu uzmanību, bet vienlaikus neticību, pat iekšēju protestu klausījās tekstā, ko runāja aktieri. Vai nu nepamatoti vienādodami tekstus ar teātra nostāju vai arī netikuši pāri senajiem aizvainojumiem. Lai arī aktieri spēlēja ļoti labi, manuprāt, tovakar viņiem tomēr bija grūti – kā pret sienu.
M. Gruzdova izrādes finālā skaidri ieraugi to, ko jau nojauti, pat zināji: kā latviešu, tā krievu sakāpinātā nacionālā pašapziņa, izaicinoša pretīstāvēšana „tiem otrajiem”, kas reiz bija patiesība, laika gaitā lielā mērā zaudējusi savu saturu, pārvērtusies par tukšu formu. Politiķi ar to tirgojas un pelna punktus savai karjerai. Bet daļa vecās paaudzes – izmisīgi turas pie tās kā pie cildenas pagātnes maskas, lai saglabātu pašcieņu, jo tagadne tos ir izstūmusi, un vairāk nekā tiem nav.”
Par cildeno pagātnes masku, par izmisīgu turēšanos pie tās, par to, ka tagadne šo paaudzi esot izstūmusi, un vairāk tai nekā neesot… – man, toreiz pirms 10 gadiem, to bija grūti lasīt – par patiesību, kas zaudējusi savu saturu un pārvērtusies par tukšu formu.

+1
0
Atbildēt

1

  Andris Vītols > Urga 11.06.2023. 07.19

  Es nesaprotu ! … Es NESAPROTU, kā patiesība var zaudēt savu saturu (”pārvērsties par tukšu formu”). .. … Varbūt nelietot vārdu ”patiesība” ! … Ja ir tie pretējie VIEDOKĻI par FAKTIEM (vēsturi, politiku…), tad mēdz teikt, ka katram sava patiesība (taisnība?). …
  Latviešiem un krieviem katram VAR BŪT CITS viedoklis par vēsturi, ”sociālistisko revolūciju”, okupāciju, karu Ukrainā utt. … Bija dažādas ģimenes, skolas, avīzes, TV, dažāda emocionālā pieredze… Daudzu krievu domāšana ir tā izmainīta, ka viņus ar faktiem nevar pārliecināt (par to liecina arī vairākuma atbalsts karam Ukrainā) .
  Jūs rakstījāt -” Un varbūt, ka man ir vienkārši paveicies – satikt un pat strādāt kopā ar „ideālajiem krieviem”. Un varu atzīties, ka katru reizi gluži vai saraujos, kad dzirdu – … … – tekstus par krieviem, kas mūs apdraud.”- … …
  Agrāk arī krieviem bieži bija paveicies – strādāt kopā ar ”ideālajiem latviešiem”, kuri runāja krieviski, kopā iedzēra, nestāstīja par ”fašistisko Latviju” utt. …
  Kas ir ”ideālajs krievs”? .. Es arī T.Ždanokai uzticētu dzīvokļa atslēgas !!! … Kādi tad kritēriji? … Protams, ka daudzi -” mūs neapdraud.”- … Bet kā jūt un domā 9.maija svinētāji ??? … Mani kaimiņi tagad pieklājīgi sveicina latviski, bet petardes agrāk šāva pēc Putina runas, svinēja ”Uzvaras dienu”. …Daudzi ATKLĀTI NEPAUŽ savu viedokli, bet palasiet tad komentārus ar CITIEM viedokļiem. …

  Jūs rakstījāt -” …viņi ar lielu uzmanību, bet vienlaikus neticību, pat iekšēju protestu klausījās tekstā, ko runāja aktieri.”- …-” Lai arī aktieri spēlēja ļoti labi, manuprāt, tovakar viņiem tomēr bija grūti – kā pret sienu.”- … …
  Tie ”vecie”, ”izstumtie” ar lielu uzmanību … klausījās tekstā un SALĪDZINĀJA ar pašu piedzīvoto, pārdzīvoto!!! … … Varbūt -” aktieri spēlēja ļoti labi”- , kā puišeļi spēlē kariņu, neko par karu nezinot…
  Varbūt spēlējat jauniešiem par ”tiem laikiem”, par karu utt. … viņi aplaudēs, sapratīs ”pareizi”. … Tie ”vecie”, ”izstumtie” piedzīvoto, pārdzīvoto nevar nomainīt ar ”VILTOTO REALITĀTI”, vai citu piedzīvoto. …
  Tie ”vecie”, ”izstumtie” atbildīgajos brīžos bija pareizajā barikāžu pusē !!! … Kur tāds naids pret vecāko paaudzi ??? …

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Andris Vītols > Andris Vītols 11.06.2023. 08.02

  Atvainojos ! … Biju nevērīgs un nepelnīti vērsos pret Jums, Urga ! … Recenziju nebiju lasījis, izrādi nebiju skatījies, tāpēc sanāca kā puišeļiem, kuri spēlē kariņu. …

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Urga > Andris Vītols 11.06.2023. 12.41

  Pieņemu atvainošanos. Būtībā jau Jūsu “neizpratne” lieliski papildina manu komentāru. Ceru, ka recenziju tomēr izlasījāt. Tieši tā, šokējoši. Un visdīvainākais, ka nevienam tas neizraisīja ne mazāko jautājumu, par diskusiju nerunājot.

  Šobrīd mums Latvijā smaga tēma ir atpalicība no kaimiņiem. Un tieši to jautā B.Latkovskis intervijā šai pašai kritiķei 18.04.2019. NRA:

  “Kas mums traucē sasniegt augstāku līmeni?
  – Radies iespaids, ka mūsu politiķiem trūkst zināšanu, profesionālisma. Pietrūkst drosmes principiāli apkarot korupciju, un domāju, ka atbildīgus amatus derētu uzticēt arī talantīgiem krievu tautības speciālistiem, lai gan daži uzskata, ka mūsu galvenā nelaime ir lielais krievu skaits un partija Saskaņa. Varbūt šīs partijas vadītāji arī nav paši profesionālākie un talantīgākie politiķi, bet publiskajā telpā ir redzēti arī talantīgi cilvēki no šīs partijas. Teiksim, Vjačeslavs Dombrovskis, Ivars Zariņš un citi. Televīzijas debatēs viņi izsakās visai saprātīgi, un nedomāju, ka viņi ir visa ļaunuma sakne. Domāju, viņi varētu dot pozitīvu ieguldījumu.”
  Labi, lai tā būtu, bet I.Zariņš taču bija tik lepns par Saskaņas līgumu ar Vienoto Krieviju…
  Vai tiešām kritiķei kā kultūras cilvēkam arī valodu referendums neizraisīja jautājumu jautājumus?

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > Urga 12.06.2023. 16.43

  Zinu, ka iejaucos diviem pa vidu, bet – vai nav liekulīgi, urga?
  Mums ir visi šie padlaiku kolaboranti, nu labi, es pieņemu, ka to attaisnojumu, ka tāda bija dzīve – gribēji šampi , varai bija jāklānās un kurpes jābučo. Es vairāk domāju, ka es pieslietos tiem bučotājiem nevis tiem lepnajiem atturībniekiem. Bet kāpēc šodien to noliedzam – to kultūras dižgaru kolaborāciju ar čekistiem?

  Un tā pagātnes kolaborācija ir zvirbuļa bezdiens salīdzinājumā ar šodien notiekošo. Tik bieži ziņoja, ka ukraini ir pateicīgi tiem krievu korumapntiem, kuri izlaupīja Krievijas armiju, ka tāpēc tā nevar uzvarēt Krievijā.

  Kāpēc urga un visa politelite- saeima, valdiba, prtezidents, premjers, NVO klusē par NBS izlaupīšanu brīdī, kad Krievija draud uzbrukt Latvijai?

  Vai urga un Avītolandris apzināti virza uz ideju, ka visi esam zagļi un nodevēji un nav nekas un neviens uz ko cerēt?

  Tāds Radzobes viedoklis ir loģisks tajā situācijā kādā dzīvojam. Vai tad nē?

  0
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam