Dzird jaunas balsis

2

Komentāri (2)

Sskaisle 18.05.2023. 11.00

Tu diezgan aktīvi piedalies tvitera diskusijās, aizstāvi liberālas idejas. Konservatīvie tās mēdz saukt par kreiso intelektuāļu «kultūrmarksismu». Vai esi kādreiz savās akadēmiskajās gaitās sastapusies ar «kultūrmarksismu»?
Es nezinu, kas tas ir. Man nāk smiekli, kad cilvēki uztraucas, ka Latvijā esot «kreisā profesūra». Es labprāt ar to iepazītos. Latvijā, it īpaši sociālajos tīklos, cilvēki ļoti bieži diskutē tā, it kā mēs dzīvotu Amerikā.

Manuprāt, ļoti necienīga atbilde. Tādi kategoriski meli. Jo – profesors Harijs Tumans ir viens piemērs, kad ar profesoru netika atjaunots darba līgums KA, jo par viņa konservatīvajiem uzskatiem pažēlojās studentes un akadēmijas vadība pat neizrunājot problēmu ar profesoru – atlaida viņu no darba.

Bet – tas nav vienīgais gadījums. Piemēram, ir tāds LU pasniedzejs gubenko – apzināti rakstu ar mazo burtu – nu neslēpj viņš savu varu un savus uzskatus – kreisi liberālos

Vai ņemsim sabiedriskos medijus – mediju redaktori viedokļa paušanai uzaicina vienus un tos pašus apsniedzejus un es tiešām ar nicinājumu gribu teikt – sarkanos prfesorus. Piemēram , ir tāds kaprāns – viņš atklāti pauž uzskatus, ka latvieši ir fašisti , nosodāmi nacionālisti, antisemīti, rasisti un viss cits, kas slikts vien var būt. Labi – lai nu cilvēks tā domā, viņam par to labi maksā, ka viņs tā domā un tā sludina , bet jautājums – kāpēc sabiedriskie mediji neaicina viedokli paust konservatīvu uzskatu cilvēkiem?

Bergmane dara svētu darbu – pēta, kā lielās nācijas diskriminē mazās nācijas, bet vienlaicīgi – pati ir diskriminējoša un liekulīga savos uzskatos. Tā es domāju. It kā vajadzētu būt, ka tie, kas baudījuši to brīvības gaisu arī paši kļūst brīvi – godīgi – objektīvi savos uzskatos, bet nu …. laikam jau tomēr nē.

0
-1
Atbildēt

0

Daina Ðveica 18.05.2023. 10.48

Kāds gandarījums un prieks lasīt un uzzināt par Unas Bergmanes pētījumiem un starptautisko novērtējumu. Vērtīga intervija, kas dod daudz jaunu atziņu un apstiprinājumu tam, kuru trīs Baltijas un citas mazās impēriju perifērijas valstis pelnījušas. Una, paldies, ka Jūs dabas, visuma un vecāku mantotos gēnus, ielieciet tādā derīgā radīšanas enerģijā un jaudā!, dariet visu cik Jūsu spēkos, lai atbalstītu un palīdzētu latviešu vēsturniekiem iziet pasaulē kopā ar Jums. Paldies par ieteiktajām grāmatām. Dziļā cieņā, DŠ

+3
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam