Esmu par latvisku Latviju 42

Komentāri (42)

lindab456 17.05.2023. 13.33

E. Levita izstāšanās un kandidatūras noņemšana ir liels zaudējums. Pirmkārt jau kritīsies diskusiju un uzstādījumu līmenis. Otrkārt, atkal iepeldēsim seklos pragmatisma ūdeņos. Ir šaubas, vai spēsim noturēt pacelto latviskuma, latviskas Latvijas, latvisko vērtību latiņu. Tur tomēr ir jābūt cilvēkam ar plašāku nākotnes skatījumu uz valsti, ar pietiekošu pieredzi un zināšanu bāzi un personībai ar redzējumu un arī degsmi.
Ir arī lietas, kas šajos gados netika paveiktas, kas pamazām ir noklusušas, kaut gan bija tās ar ko E. Levits atgriezās un pieteica sevi kā politiķis Latvijā. Un tas būtu – postpadomju seku mazināšana un ar to saistītais lustrācijas jautājums. Iespējams, ka te ir tas ceļš, kur jāatgriežas un risinājums jāmeklē starptautiskā līmenī.

+2
-2
Atbildēt

1

  kolpants > lindab456 18.05.2023. 13.36

  Un tas būtu – postpadomju seku mazināšana un ar to saistītais lustrācijas jautājums.

  Ага, очень актуальный для Левита вопрос, учитывая, что принял на работу к себе бывших коммунистов Элерте и Тейкманиса. Во смеху будет, когда Элерте возглавила бы комитет по люстрации и осуждению коллаборантов)
  Кстати, насчет коллаборантов-не поленитесь найдите, что он про них говорил ДО президентства, и что – будучи УЖЕ президентов. Очень забавно почитать!

  А латышскость – это да! Тут он великий спец! Вот приехал бы он еще раз в Даугавпилс, еще бы раз сказал, что везде на латышском надо говорить, и тогда точно все русскоязычные Даугавпилса (что-то более 80, если не 90% от жителей) точно бы перешли на латышский между собой!

  0
  0
  Atbildēt

  0

murrey 16.05.2023. 16.53

Atsevišķām viņa nostādnēm var nepiekrist, bet kopumā viņš spriež saprātīgi. Žēl, ka noraka.

+5
-2
Atbildēt

0

Sskaisle 15.05.2023. 21.07

Vēlreiz – kaut kur dzirdēju tādu sarunu – par cik procentiem ir pieaudzis mazturīgo Latvijas valsts pilsoņu pieteikums savu tiesību aizsardzībai Satversmes tiesā. Un atbilde bija, ka par 0,000 %, ka pie tā, lai savas tiesības varētu aizstāvēt visi pilsoņi, ne tikai bagātie un ļoti bagātie vietējie un ārzemnieki, bet piemēram, skolotāja vai ārste , lai varētu vērsties ST pret valsti , kura nepilda likumus, vai sievietes, kuras cieš no valsts bezdarbības un ne jau tikai varmācibas dēļ.

noskatijos de facto – ir ES fondu nauda, bet valsts iestādes , ministrijas nespēj sastrādāties , lai šo naudu apgūtu, lai uzņēmēji saņemtu naudu un varētu bizness attīstīties. Tad jautājums – kāpēc no skolotājiem mēs sagaidām labu darbu, ārstu maciņus purinam un apskaužam, ka tajos, kaut kas vēl ir, bet milzīgās algas saņemošie valsts augstmaņi var tikai atrunāties?

Var sev izmaksāt prēmijas tukstošos un sodos samaksāt pārdesmitus un tik un tā būt ieguvēji, kamēr cilvēki saņem tādus rēķinus, ka nespējot tos samaksāt meklē striķus.

Jā kremlis slepkavo cilvēkus Ukrainā un citur arī, bet vai tad korupciju Latvijā attīsta un uztur kremlis? Tad kas notiek Latvijā?

Noklausieties sarunu ar Lipši , tur ir par mums 15.maija apvērsuma aspektā arī – kādi esam.

0
0
Atbildēt

1

  kolpants > Sskaisle 16.05.2023. 09.01

  Вам же сказал Кариншь и Левит-Латвия готова в такой момент меньше думать о себе, а помогать Украине. А вы опять про деньги… А что Кариню и Левиту подняли зарплаты именно сейчас-ну что поделать, просто так совпало..и не нужно смотреть в чужой кошелек.
  Да, безусловно, помогать нужно. Только вот почему та же Польша, которая вроде как много помогает Украине, тут же не постеснялась ввести запрет на экспорт с/х продукции из Украины, как только местные крестьяне возмутились, что стали меньше зарабатывать? А когда ЕС надавил отменить, поляки в ответ “дайте компенсацию нашим крестьянам”. А что означает эта компенсация? Что польские продукты еще сильнее ценой будут выдавливать наши латвийские на полках магазинов.. И так Лидл уже неплохо поднасрал, потому что там массовые закупки польских и литовских продуктов и минимум местных.
  Но если я вижу, что местные латвийские (латышские, чего уж там) политики не собираются защищать местных производителей, имея миллионные возможности. то почему я вдруг должен свою копейку переплачивать за местные продукты? У меня в кармане поменьше денег, чем у бюджета Латвии.

  То есть как так.. Почему одни все равно не стесняются, когда речь заходит о их собственных интересах?

  0
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 15.05.2023. 20.59

https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/krustpunkta/krustpunkta-liela-intervija-vesturniece-ineta-lipsa.a176590/
Noklausījos raidījumu, jo man patīk Lipša, ieklausos visā, ko viņa saka.
Bet -lūk, viņa izsaka ideju,kas mani patiesi satrauc. Proti, ka STAMBULAS konvencija mums ir jāratificē, jo viņasprāt, Latvijas valsts bez ārējas kontroles, bez ārējas iejaukšanās nespēj pildīt valstij uzliktās funkcijas. Tas ir jauns arguments STK lobētājiem un tas mani satrauc tikpat ļoti kā konvencijas pieprasītā jēdziena bioloģiskais dzimums atcelšana.
Pirmais, kas ienāca prātā – OIK bija jāievieš Briseles regulu dēļ, bet tās regulas jau noteikti , ka neparedzēja tādu laupīšanas sistēmu par kādu OIK ir kļuvis Latvijā.

Man bail iedomāties, kas notiks , ja aiz STK aizsega sāks uzdarboties tādi paši biznesmeņi kā OIK.

Tātad mēs kotējam biržā , kā es saprotu – tas nozīmē, ka mēs pārdod – kaut vai daļēji, bet pārdodam, savus valsts uzņemumus , tagad mēs lēnā garā, soli pa soli, slēpjoties aiz visādiem argumentu vairogiem kā karš Ukrainā, vardarbība pret sievieti – mēs notirgojam mūsu elementāru neatkarību. Kaut vai neatkarību pasargāt savus bērnus no kastrācijas, kāda tā šobrīd notiek STK ratificējušajās valstīs.

Kad es par šo jau vienreiz rakstīju un ieliku atsauci uz saiti no cicero.de – IR to komentāru izdzēsa.
Un tas tikai nostiprina manu pārliecību par to, cik ļoti STK ir ideoloģiska, jaunas ēras, jaunas pasaules kārtības veidojoša, nevis vardarbības mazinoša vai pat izskaujoša.

Jā – kremlinu ķērāju -ekspertu nupat mums vairāk kā pašu kremlinu. Tāds paradokss.

+2
0
Atbildēt

0

kolpants 15.05.2023. 16.58

А вообще, если так чуть сильнее подумать, отговорка Левита “не хочу голоса прокремлевских партий” выглядит ну совсем..мягко говоря..идиотской.
Разве тот факт, что за него проголосовал бы Росликов или Шлесерс, как-то поменяли бы позицию Левита? Он что, стал бы вдруг якобы Путина защищать? С чего это?

Скорее, это был бы наоборот удар по Росликову и Шлесерсу-как это они вдруг проголосовали за такого прозападного и антироссийского ( я бы даже сказал, что антирусского, учитывая его высказывания) президента.
Похоже, просто не знал Левит, как еще скрыть свою глубокую обиду “как же так”, вот и стал придумывать разные и не очень удачные отмазки.

0
0
Atbildēt

0

jurists 15.05.2023. 11.51

Vidējais latvietis nespēj novertēt gudras un inteliģentas personības. Videjais latvietis aiz sava mazvertības kompleksa alkst pēc populista um stingrās rokas , kas ” ieviesīs kārtību” .Un kur tad vēl vaimanāšana par ” tradicionālām vertībām”, kas līdzigas totalitāro režīmu vērtībām. Videjais latvietis apšmauc valst, bet klaigā, ka viss ir slikti. Diemžēl. Cerība uz jaunatni.

+3
-2
Atbildēt

1

  QAnon > jurists 15.05.2023. 12.54

  Droši vien krietnie latvieši zin, ka pirms 89 gadiem mūsu vadonis, Kārlis Ulmanis, patrieca prokremlisko Saeimu, kura arī tad bija pilna ar freibergām, zarļeriem, šļeseriem, dombrovskiem un izglāba mūsu tautu un valsti no Spānijas likteņa, jo tuvā attāluma dēļ krievu tanki būtu izbraukuši cauri Latvijai dienas laikā.
  Tradicionālās vērtības ir vērtības, atšķirībā no tām, ko krievu baznīca un armija grib uzspiest visiem. Līdzcilvēka anāla plēšana nav vērtība.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

Sskaisle 13.05.2023. 08.17

Ja vēlreiz par latvisku Latviju. Ja latviska Latvija nebūs valsts politika, bet būs tikai cilvēku rīdīšana vienam pret otru, lai novērstu uzmanību no valsts izzagšanas, tad mēs ne tikai paliksim tur kur esam , bet slīdēsim lejā vel dziļākā postā.
Krievu valoda kā otra valsts valoda joprojām ir daudzās valsts iestādēs un valstij piederošos uzņēmumos.
Piekrītu, ka IR nabaga kolpantam nu ir iedzimitais grēks būt krievam, bet vienlaicīgi – tas ir tik zemiski trenkāt vienu krievu, lai citam krievam laizītu kurpes un pārdotu pēdējo kreklu, jo tas ir maksātspējīgs.

Iekopēju te no FB. Arī es to esmu ievērojusi, kaut vai jūtjūbī var redzēt, ja ne kur citur, cik daudzi Latvijas uzņēmumi , tai skaitā valsts uzņēmumi reklamējas un pakalpojumus piedāvā krievu valodā.

Savukārt, es piedalijos lielajā talkā darba vietā un tur krievu kolēģi pēkšņi visi kā viens ar mani runāja skaistā, labā latviešu valodā. Ja būtu tobdrīd sēdējusi – es no krēsla nokristu.

Tāpēc- vispirms sakārtosim sevi un tad uzbruksim kolpantam.

Juris Millers ir kopā ar Linda Mūrniece.
9 h ·
Izskatās, ka mūsu NACIONĀLĀ aviokompānija ir sagājusi sviestā – man šodien atsūtīja krievu valodā aicinājumu iegādāties ēdienu ar atlaidi uz reisu, uz kuru neesmu pircis biļeti, pie tam, nosaucot mani par Juriju. Datumi gan interesanti – tieši manas 45 gadu jubilejas laikā – domāju – varbūt ir noticis brīnums un kāds grib uzdāvināt man lidojumu. Nebūtu slikti, jo šajā galamērķī es vēl neesmu bijis. Bet ar to joki nebeidzās – Linda Mūrniece arī saņēmusi ko līdzīgu, un nosaukta par Jeļenu. Pēc šīs informācijas publiskošanas airBaltic PR cilvēki lūdz dzēst ekrānšāviņus, jo nbotiekot izmeklēšana. Varbūt izmeklēšanu nebūtu jāveic, ja Eiropas Savienības dalībvalsts NACIONĀLĀ aviokompānija savā saziņā ar klientiem izmantotu tikai ES dalībvalstu valodas. Un jā. ES vēlos morālo kompensāciju no airBaltic – protieties uzdāvināt man lidojumu uz šo galamērķi. 45 ir skaista jubileja.

0
0
Atbildēt

1

  kolpants > Sskaisle 15.05.2023. 17.08

  Varbūt izmeklēšanu nebūtu jāveic, ja Eiropas Savienības dalībvalsts NACIONĀLĀ aviokompānija savā saziņā ar klientiem izmantotu tikai ES dalībvalstu valodas.

  То есть если бы ему прислали ” Dear mister Jurgen and miss Helena”, то у него не было бы никаких претензий? Ему не кажется, что он себя слегка так идиотом выставил?
  То есть его возмущает не сам факт, что явно что-то перепутали, раз Линду Еленой назвали, а только факт обращения на русском?
  О ужас, а вдруг кто-то с похожими именами зарегистрировался и отметил, что ему удобнее получать информацию на русском?
  Да, мне всегда будет проще получать информацию на русском. И в чем тут какая-то угроза для латышской Латвии, если русский русскому пришлет инфо на русском?
  Тем более ну еще лет 10-15 точно среди возрастной категории 40+ (на 2023) будет больше знающий русский, чем английский.

  Ну например, сейчас все Дискавери и прочие западные каналы идут титры на латышском, а не звуковая дорожка на русском. Вы думаете, вы только русских наказали? Вы наказали кучу латышей в возрасте. Которым проще слушать на русском, чем читать титры на латышском. А русский язык не только в России. Поэтому тому же Дискавери на русский голосовой перевод выгодно делать, а вот на латышский-вопрос.

  А те же русские теперь ищут варианты смотреть в интрнете ..на том же русском! Но мало того, они вдруг обнаруживают, что там можно и РТР смотреть и НТВ! И вот тогда они уже по полной программе получают пропаганды от Соловьева, Киселева и т.д. И что теперь? Начнете русским интернет блокировать?
  А ведь намного мудрее было предыдущее решение-тот же РТР, но с блоком новостей на русском, но местных латвийских новостей! Но нет, запретили такой вариант! И и в итоге эффект..ровно противоположный !

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > kolpants 16.05.2023. 09.04

  kolpant- pievērs uzmanibu tam, ko tu raksti – tu raksti, ka latvieši ir sodījuši krievus tādā viedā, ka velas savā Dzimtenē Latvijā runāt latviski un nopstiprināt latviešu valodas pozīcijas.

  Krievu valoda dzimtā valoda ir apmēram 150 milj cilvēku. Latviešu valoda dzimtā valoda ir apmēram 1, 5 milj cilvēku. Tad tas tev nav saprotams, ka latvieši ir absolūti nevienlīdzīgās pozīcijās attiecībā uz iespējām saglabāt dzimto valodu, iespēju runāt dzimtajā valodā.

  Lūk, tieši šāds tavs un tavu tautiešu domāšanas veids – būt miljoniem reižu pārākam skaitliski un tad u zksatīt,ka arī tavas tiesības ir miljoniem reižu lielākas – ir tas, kāpēc es tevi un tavus tautiešus uzskatu par šovinistiem.

  Okupācijas faktu 1940.gadā var protams , apstrīdēt, bet faktu, ka tieši tad Latvijā ienāca lielas un agresīvas nācijas simti tūkstoši – tas ir fakts. Nu ir.

  No savas puses varu apliecināt, ka man ir cieņa pret jebkuru krievu , kurš ciena manu tautu, manu valodu un necieņa pret jebkuru tautu , arī krieviem , kuri neciena manu tautu un manu valodu. Punkts.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 12.05.2023. 13.14

Vai ir pareizi, ka Vienotība virza savu prezidenta kandidātu, ja JV jau ir premjers un cik tur ministri?

Vai tad nav kaut kādiem tiem spēku līdzsvariem jābūt?

Rinkēviču uzskatu par Pīlēna cienīgu konkurentu, bet viņa klibais zirgs ir piederība JV.

Pinto absolūti – nē .

Vajag zināmus cilvēkus.

+1
-3
Atbildēt

0

kolpants 12.05.2023. 13.08

Смотрю, набирает волну новое популярное пояснение: мы отстаем от Литвы и Эстонии, потому что у нас много оккупантов.
Ура, кинули народу косточку! Как классно! Мы ни в чем не виноваты! Это снова они, клятые оккупанты! Уже как 30 лет не у власти, а все вредят!
Читаешь это и понимаешь, что где-то это уже слышал..совсем недавно.. а.. восточный сосед “если бы не запад, если бы не демократы, ух бы мы зажили”. Разница только в языке и других “виноватых”.
Так кто там в ментальном “СССР” застрял? Оккупация виноваты? Что ж тогда оккупация на Литву и Эстонию так не подействовала?

Пара забавных фактов (очень неприятных)
1. Только из Латвии пара местных национальных кадров очень высоко поднялась в структурах СССР
2. Только в Латвии в латышских профтехучилищах спецпредметы были на ..русском.

+1
0
Atbildēt

0

kolpants 12.05.2023. 12.56

Īsāk teikšu. … Jums nepatīk visi, kuri nosoda Krievijas agresijas atbalstītājus (tādus pašus, kā Jūs).

уважаемый Andris Vītols -вы занимаетесь откровенной ложью и демагогией. Мне не обязан нравится человек только на основании того, что он nosoda Krievijas agresijas atbalstītājus. Это что, знак качества? Почему вы занимаетесь осознанным очернением и созданием негативного образа русских в Латвии? Вам платят из России? Вы скрытый кремлин, задача которого настраивать латышей против русских?

0
0
Atbildēt

1

  Andris Vītols > kolpants 12.05.2023. 18.24

  Es atkārtoti Jums tikai uzdevu īsu jautājumu -” vai Krievija ir agresors pret Ukrainu ??? ” (kur šeit ir … meli un demagoģija) … … Es paudu viedokli, ka -” Jums nepatīk visi, kuri nosoda Krievijas agresijas atbalstītājus (tādus pašus, kā Jūs)…”- … … Ja Jūs nosodītu Krievijas agresiju pret Ukrainu, tad es savu viedokli par Jums mainītu. … …
  Es te vispār NEKO par krieviem Latvijā NERAKSTĪJU, tāpēc nevienu ”NENOMELNOJU”, nenoskaņoju latviešus pret krieviem. … … Ja es Jūs kritizēju, tas nav ”uzbrukums” visiem krieviem (daudzi krievi nedomā kā Jūs, bet atklāti nosoda Krievijas agresiju pret Ukrainu). … …
  Jums gan tādas KREMĻA metodes (mani nosaucāt par meli, tad pierakstījāt man to, ko neesmu teicis utt.). … … Tā taču Krievija (KREMLIS) darīja – nosauc ukraiņus par fašistiem un tad pret to izdomāto fašismu karo. … … Visi ļaundari savai rīcībai meklē kādu attainojumu !!!. … Kurā pusē esat Jūs ??? … …

  +4
  0
  Atbildēt

  1

  QAnon > Andris Vītols 15.05.2023. 10.30

  Kāpēc tik idiotisks jautājums? Lai hiēna cik izsalkusi nebūtu, nekad neēdīs burkānus un krievs vienmēr būs izslāpis pēc cilvēku asinīm.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

vvilums 11.05.2023. 15.41

Cik skaidra volūda kai yudiņs olūtā.-
Viens no patiesākajiem, zinošākajiem un darbīgākajiem, prezidentiem Latvijas vēsturē.
Viņa konservatīvisms arī ir pamatots un saprotams un nevienu nediskriminējošs, manuprāt.
Ne velti kremļa padauzas tā cenšas to norakt, un diemžēl ne bez panākumiem kārtējo reizi.

+6
-2
Atbildēt

3

  kolpants > vvilums 11.05.2023. 16.31

  Не смущает, что этих kremļa padauzas прям большинство в Латвии, судя по его рейтингу, А может, о ужас, это вовсе не kremļa padauzas, а сами латыши трезво оценили сделанное или не сделанное?
  Ах, да..Это просто политикам (правильным политикам) не повезло с народом, неблагодарным, тупым, ограниченным, который не способен оценить по достоинству

  0
  0
  Atbildēt

  2

  vvilums > kolpants 11.05.2023. 17.13

  Tauta mums ir propagandas “apstrādāta”,un ne tik izglītota, taču ,paldies dievam, ne tik traki, kā “parašas valstībā.”

  +3
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > vvilums 12.05.2023. 12.44

  Ну да, ну да, не повезло вам с народом, не повезло..Неразумные, своего счастья не знают. Вот уже и президент предлагает, чтобы выбирало не просто большинство депутатов, а большинство из правильных депутатов из правильных партий. Так может вообще упростите себе задачу: введите ограничение, что до выборов по умолчанию допускаются только JL и NA и все?

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  Andris Vītols > kolpants 11.05.2023. 18.36

  Kas esat Jūs pats, ja NEKAD NEATBILDAT – vai Krievija ir agresors pret Ukrainu ??? … …
  Jums nepatīk visi, kuri nosoda Krievijas agresiju !!! … … Tik vienkārši, jo par šo ATBILDES NEBŪS !!! … …

  +2
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > Andris Vītols 12.05.2023. 12.42

  Я вам ответил. Если вы не видели этот ответ, это ваша проблема. Я не собираюсь участвовать в этой уже идиотической истерии, чтобы каждый свой комментарий начинать с утверждения об Украине.
  Если вам так хочется ввести этническую ответственность, то вначале сами покайтесь за красных латышских стрелков, которые топили в крови крестьянские восстания в 1918-1920 годах или за добровольцев легионеров в карательных отрядах. И тоже принимайте за них вину и каждый раз начинайте с осуждения и покаяния.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > vvilums 11.05.2023. 18.00

  ja par kremļa padauzām – lūk, par Elīnu Pinto -bijusi arī departamenta direktore Tiesībsarga birojā un pašreizējā Valsts prezidenta Egila Levita padomniece modernas valsts un ilgtspējības jautājumos.
  Vienlaicīgi, Pinto izvirzījuši Progresīvie – IR lasītāju apjūsmotie, lai neteiktu dievināties politiķi un lūk, Progresīvo balsojums , pareizāk sakot, nebalsojums par latviešu valodu kā vienīgo valodu valsts iestādēs ,vienīgie , kuri nebalsoja par latviešu valodu! –
  tad man vvilumam rodas jautājums – kuri tad ir tie kremļa padauzas –

  levits lielās kāds patriots un kā par latvisku Latviju cīnas, vienlaicīgi pretlatviski noskaņota kreisā politiķe pinto ir viņa padomniece un tagad izvirzīta par prezidenta kandidāti

  maigākais, ko es par jums visiem levita apjūsmotājiem varu uzrakstīt – liekuļi – vienkārši liekuļi

  es cienītu jūsu pamatotus viedokļus, ja tiem apakšā ir fakti, bet ir tikai saukāšanās par kremliniem
  https://titania.saeima.lv/LIVS14/SaeimaLIVS2_DK.nsf/Voting?ReadForm&parentID=78960763-f945-42bf-858d-986efa97ab9f

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  Vahamurka > vvilums 13.05.2023. 12.49

  Kā tad,kovidhistērija un kovidboļševisms bija īsts nediskriminācijas paraugs,kuru varētu likt Parīzes etalonu zālē.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 11.05.2023. 12.40

un vēl – pieļauju, ka ap prezidentu, prezidenta kancelejā ir latviskāka vide, bet vispār krievvalodīgo skaits un krievu valoda Rīgā ir stipri pieaudzis.

Mēneša laikā esmu dzirdējusi vismaz par 3 ģimenēm, kuras pazīstu, kuras aizbrauc no Latvijas – Skotija, Zviedrija, Norvēgija. Aizbrauc arī sabiedrībā zināmi cilvēki. Un vienlaicīgi – iebrauc krievvalodīgie, tai skaitā no Vidusāzijas valstīm.
Tāpēc mani izbrīna ,ja apgalvo, ka latviešu skaits pieaudzis.
Āgenskalna tirgū kādreiz dominēja latviešu valoda, tagad vairāk kā krievu – kā pircēju, tā pārdevēju …nu tā.

Rudenī skolas būs viens indikators, kas parādīs, cik ģimenes ir aizbraukušas

0
0
Atbildēt

0

tonijs 11.05.2023. 12.00

Levits bija labs prezidents – strādāja klusi, bet mērķtiecīgi. Paldies viņam! Es tikai cerēju uz stingrāku atbalstu Civilās savienības likumam un Stambulas konvencijai.

+5
-1
Atbildēt

1

  QAnon > tonijs 15.05.2023. 10.50

  Vēl pederastijas mācību skolās vajadzēja ieviest!!!!!

  0
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 11.05.2023. 11.16

Kurzemniekā bija publicētas kuldīdznieku domas par levitu. Kāda kundze pateica esenci – tā jau smuks un gudrs, bet nu to frizūru varēja solīdāku uztaisīt.

Tā mēs arī par kariņu balsojām – jo smuks taču un gudrs.

Diemžēl abos gadījumos – gudri priekš sevis, nevis priekš savas valsts un savas tautas.

Un vēl – tas ir tik vien nedemokrātiski, necienīgi, ka partijas savus prezidneta kandidātus neapspriež kopā ar vēlētājiem. Tas atkal ir tik tipiski latviski – runas vīriem ir tas spēks un gods …. un tad tie runas vīri naudas, amatus un mantas un bauda dzīvi, kamēr tauta vergo. lai tadus prezidentus kā karaļus uzturētu

Tāds ir mans viedoklis –

0
-1
Atbildēt

0

Ilze Pētersone 11.05.2023. 07.40

Visu cieņu E. Levitam – prezidents ar nelokāmu nacionālo stāju, zināšanām, plašu politisko skatījumu, precīzu valodu utt., kas, protams, ļoti nepatika Kremlim, viņu pakalpiņiem Latvijā un arī, viņa vārdiem runājot, gļēvlatviešiem. Vai pret iepriekšējiem Valsts prezidentiem, jo sevišķi tiem, par kuru runām un darbiem pat bija kauns, bija vērsts tik daudz nepamatotas kritikas, pat izsmiešanas un citu melno PR paņēmienu? Nebija. Tas jau vien norāda, cik neērts pretlatviskajiem spēkiem bija Valsts prezidents. Varu izteikt nožēlu par tiem Saeimas deputātiem, kas padevušies prokremliskiem vai citiem Latvijai naidīgiem vējiem, latviešiem, kas nespēj nenovērtēt izcilu personību, kā arī šī izdevuma pļāpām, kas savu tekstu pat nespēj uzrakstīt labā latviešu valodā.

+9
-3
Atbildēt

2

  Sskaisle > Ilze Pētersone 11.05.2023. 11.12

  Varu, spēju cienīt Jūsu viedokli, bet tas, ka Jūs ignorējiet faktus , toties citādos viedokļus steidzaties dēvēt par kremliskiem ir ,maigi sakot, skumji.

  Prezidents levits panāca sev un saviem darbiniekiem algas pielikumus par 25 % , skolotājiem alagas pielikums 0.09 eirocenti pie algām. Skolotāju streikam, situācijai izglītībā levits pat pušplēstu vārdu neveltīja.

  Visos rādītājos kopš levita varas laikiem neesam izkustējušies no pēdējām vietām, vai pat krituši dziļāk.

  Kaut ko tādu nosaukt par latviešiem labvēlīgu politiku ir ļoti dīvaini, atkal, lai neteiktu vairāk.

  Saprotu, ka atsķirībā no …. labi, iztikšu bez apsaukāšanas , bet atskirībā , piemēram, no vējoņa – levits daudz runāja, bet vienlaicīgi – tik daudz , cik levita runas, izsmietas nav neviena cita prezidenta runas. Un , manuprāt, tieši tāpēc, ka viņš kā Pietuka Krustiņš, runāja par firmamentu, nevis to, kas tautu patiesi uztrauc.

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  kolpants > Ilze Pētersone 11.05.2023. 16.34

  Это прям повтор совковой пропаганды и особенно слов Сталина-раз нас критикуют, значит, мы все делаем правильно!
  Хотя почему я удивлен. Вы же сами не видите, насколько становитесь похожи на совков, которые считают, что власть всегда права, что есть только одна правда, что нужно любить только 1 партию (о, сорри, тут разница-2) и т.д. и т.п. И которые тоже любили говорить “да, у нас есть проблемы. Но перед лицом опасности мы должны сплотиться как никогда”!

  +1
  0
  Atbildēt

  2

  Andris Vītols > kolpants 11.05.2023. 18.47

  Kas esat Jūs pats, ja NEKAD NEATBILDAT – vai Krievija ir agresors pret Ukrainu ??? … …
  Jums nepatīk visi, kuri nosoda Krievijas agresiju !!! … Rakstiet īsāk, pasakot, ka esat Putina atbalstītājs !!! …

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  Ilze Pētersone > kolpants 12.05.2023. 07.00

  Ak, tad arī šeit kremlisti siro, kas joprojām uzskata, ka pa mūsu valsti var bradāt krievu valodā. Ielāgo, vecīt, kā nu tur Tevi sauc, ka Latvijā publiskajā telpā jārunā un jāraksta TIKAI LATVISKI. Ja neproti, pastāvi pie ratiem.

  +3
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > Ilze Pētersone 12.05.2023. 12.53

  у нас, слава Богу, еще вроде как демократия, не? Вас никто не заставляет мне отвечать на русском. Можете вообще не отвечать.
  Именно ваш президент Левит тоже неплохо руку приложил так, чтобы у меня и у многих вполне себе лояльны русских пропало всякое желание добровольно говорить по-латышски. Жаль, тут нельзя как в Делфи нажать на ник, и увидеть предыдущие комментарии прошлых лет. В свое время я тут писал на латышском.
  Но “настоящие патриоты латыши” приложили столько усилий, так упорно мне доказывали, что раз я смею быть несогласен с языковой политикой Латвии, то я по определению кремлин, то я плюнул, и стал писать на русском. А на латделфи так еще и постоянно придирались к ошибкам стилистическим, типа “а, кремлин, выучил латышский, так решил, что ты свой”.
  И если раньше я слышал, что мне в магазине или самоуправлении отвечали на латышском, но с акцентом, то я продолжал говорить на латышском, то теперь я тут же перехожу на русский. Аналогично, если слышу, что продавец кому-то ответила по -русски, то сразу и к ней обращаюсь на русском.

  Так что радуйтесь, вам удалось создать русскоязычную среду. А уж сколько сейчас вы принимаете усилий, как сейчас помогаете Путину-это просто сказка. Делая всех русских Латвии автоматически виноватым за войну в Украине. А какой подарок сделали Росликову, это просто сказка! Все, у кого родители попали под угрозу депортации-как вы думаете, за кого они пошли голосовать? Ах да, по вашему мнению и мнению Левита, они все равно должны были голосовать за Кариньша и Дзинтарса, принявших этот закон, у которого нет никакого практического смысла. Хотя почему нет..Есть.. создать избирателей для Росликова. И если на выборах 2022 у меня не было мыслей голосовать за Росликова, то теперь видя весь этот цирк, чисто из чувства протеста-почему и нет

  За что вы боролись, на то и напоролись)

  0
  -4
  Atbildēt

  1

  Andris Vītols > kolpants 12.05.2023. 17.03

  Maskavā sētniekam jāzin krievu valoda, bet Rīgā … no bērnu dārza vecuma līdz pensijai varēja iztikt bez latviešu valodas. … … Kāpēc nemācījās ??? … Iemeslu daudz, bet vienmēr nonāk pie tā, latvieši vainīgi !!! … Latvieši esot vainīgi vienmēr (ja neprasa valodas zināšanas vainīgi, ja prasa, tad atkal vainīgi, jo vairs nespējot iemācīties, vai neprasot pietiekami pazemīgi utt.)… … Pirms gada par šo jau debatējām, bezjēdzīgs pasākums. …
  Prasi vai neprasi zināt latviešu valodu, ”putinisti” tāpat balsos par Rosļikovu, J.Stepaņenko, Ždanoku utt. … Šitādiem arī Ukrainā saprašana ”atnāca” tikai tad, kad Krievija sāka bombardēt viņu mājas (daļa tāpat turpina gaidīt ”atbrīvotājus”). …

  +4
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 11.05.2023. 05.48

Andri, labrīt.
Raidījumu neskatījos, bet par to, ko tu raksti. Izskatās, ka Tev ir trakas dusmas par to, ka visi nedomā tāpat kā Tu. Ka Tevi tracina, ka var būt citāds viedoklis.

Levits kā prezidents ir super gļēvs, jo – ja saeimā pie varas ir kremļa partijas, tad leviram tāda saeima ir jāatlaiž, nevis jābrauc uz Londonu svinēt dzīvi.

Šorīt mani jau 5 uzmodināja atkritumu izvedēji. Kas ir patiesā labuma guvēji šajos un daudzos citos uzņēmumos?
JV un NA ir tādas pašas oligarhu partijas kā jebkyra cita.

+2
-6
Atbildēt

0

Andris Vītols 11.05.2023. 01.57

Šlesers un Rosļikovs LTV-1 debatēs KNL par Latvijas prezidentu E.Levitu izteicās kā īsti KEMĻA PROPAGANDISTI izsakās par prezidentu Zeļenski. … No citiem pārraides dalībniekiem nesagaidīju pamatotu nosodījumu !!! … … … Šādi ” šleseri”, ”rosļikovi” pie pašu atbalstītā Putina saņemtu 20 gadus, ja ”neizkristu pa logu” pirms tiesas. … … … Gribu sagaidīt deputātu, policijas, drošības iestāžu reakciju uz šiem izteikumiem. … … Reakcijas trūkums liecinās par to, ka jebkurš pilsonis drīkst par nelieti, rasistu utt. apsaukāt jebkuru amatpersonu (BEZ JEBKĀDA PAMATOJUMA). ……

+5
-1
Atbildēt

2

  Andris Vītols > Andris Vītols 11.05.2023. 02.13

  Tāds Šlesers nevarētu pat kandidēt uz SAEIMU, ja tiesās nebūtu tik daudz ”gļēvlatviešu”, kuri nu nekā nespēj LIELOS BLĒŽUS notiesāt !!! …

  +1
  -1
  Atbildēt

  1

  QAnon > Andris Vītols 15.05.2023. 11.00

  Kas tad Šleseram vainas, ja prokremliskie zagļi un sodomīti atjaunoja darba attiecības ar Šlesera ieliktnīšiem: Ozolu un Magoni un cītīgi dalīja Šlesera varzas ieviestās UA? Man čekas kājslauķis Dombrovskis ir vēl pretīgāks nekā Šlesers un Kalvītis.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  kolpants > Andris Vītols 11.05.2023. 16.39

  ах какой ужас!
  Да как так можно! пора вводить статью за дискредитацию!! Ой, извините, она уже есть..в России…
  Напоминает анекдот брежневских времен: президент США говорит “вот у нас демократия! Можно выйти на улицу и ругать президента США и человеку ничего не будет! Ему Брежнев в ответ ” у нас тоже демократия-тоже можно выйти на улицу и ругать президента США, и человеку тоже ничего не будет!”

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Andris Vītols > kolpants 11.05.2023. 19.05

  Tā nebija iela, bet sabiedriskā televīzija… … Tas bija SAEIMAS deputāts, nevis cilvēks uz ielas… … Tie bija apzināti meli, nevis ”asa kritika”….. … Īsāk teikšu. … Jums nepatīk visi, kuri nosoda Krievijas agresijas atbalstītājus (tādus pašus, kā Jūs). … Kas esat Jūs pats, ja NEKAD NEATBILDAT – vai Krievija ir agresors pret Ukrainu ??? … …

  +1
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam