Par vēstures mācīšanu skolās 8

Komentāri (8)

kolpants 09.05.2023. 13.57

Вон, утвердите идеологом QAnon, он все уже разложил по полочкам. Тем более даже такая вроде как на словах либеральная редакция IR полностью поддерживает им транслируемое.

0
0
Atbildēt

0

kolpants 09.05.2023. 13.56

Vēstures izpratne pēc iespējas objektīvi ir nepieciešama arī sabiedrības kopīgo piederības sajūtu veidošanai, agrāko konfliktu vai pretrunu nolīdzināšanai, sāpīgo pāridarījumu izpratnei un ar laiku arī, ja ne piedošanai, tad samierināšanas procesam

И смех и грех)) можно подумать, что постоянное называние тут оставшихся оккупантами и виновными в преступлениях их условных дедушек будет служить samierināšanas procesam))

Раздражает вот это постоянное ерзанье. То “все наши”, то “не бывает изнасилования без насильника, так и оккупации без оккупантов”
Пожалуйста, латыши, просто на официальном уровне определитесь, выберите одну логику поведения и перестаньте обманывать впредь себя и других.
И судя по всему, все очень просто-русские вечные оккупанты, даже русские граждане-граждане второго сорта (преамбула Сатверсме). Закрывайте это бюро интеграции, где просто проедают деньги, официально объявляйте новую политику и кончайте этот цирк.
А то один год рыдание “русские во всем виноваты”, второй год рыдание “ой, как нам русских в лояльных превратить”. И так по кругу.
Хотя о чем я.. Это же любимая игрушка политиков.

0
0
Atbildēt

3

  QAnon > kolpants 09.05.2023. 14.57

  Kur vēl liberālāk, ja piešķir privilēģiju staļiniskam “ņedobitkam”, WWII noziegumu mantiniekam, NKVDešņiku pēctecim, izteikties izmantojot absolūtā ļaunuma atribūtu?
  Katrs krievs, kurš nenosoda savu senču pastrādātās drausmīgās zvērības, kā krūšu nogriešanu Eiropas sievietēm, zīdaiņu duršanu uz šautenes durkļiem, dzīvu sirmgalvju sadedzināšanu un marodēšanu, ir atbildīgs par visiem WWII noziegumiem. Es šodien pat divus tādus nezinu, bet tie, kurus es agrāk pazinu, ir integrēti cilvēku sabiedrībā un viņu bērni noteikti nebūs krievi, jo viņiem pietika saprāta un cilvēcības nevēlēties dalīt ar krieviem to bēdīgo sagaidāmo likteni. Krievs, tā ir tikai katra paša atbildība un izvēle.
  Nosaukšu tikai divus plašāk pazīstamos bijušos krievus: WWII vēsturnieks Vladimirs Rezuns un rusologs Sergejs Melnikoff, kuri ir atraduši savas ukraiņu saknes un pilnībā iekļauti Eiropas civilizācijā.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  QAnon > kolpants 09.05.2023. 15.03

  Piebildīšu, ka vēl tagad pēc 32 gadiem censties krievus pāraudzināt par cilvēkiem, ir utopija un čurāšana latviešiem acīs. Hiēna, lai cik izsalkusi nebūs, nekad neēdīs burkānus.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Vahamurka > kolpants 13.05.2023. 12.28

  Nevaram pat krievu migrantu pēctečiem ieskaidrot elementāru patiesību,ka tie ģedi nav nekādi atbrīvotāji un latviešiem no pobedas svinēšanas metas nelabi,nu kāda te var būt rīcība un attiecības?Kas vēl tie ir,ja ne okupanti,kuri svin Latvijas okupāciju?Ko tur var izvēlēties ?Ir vienkārša cēloņu un seku sakarība -ja migrantu pēctecis uzskata,ka Latvija nav bijusi okupēta un viņu ģedi latviešiem atnesa nevis brīvību,bet gan tumšus pakļautības laikus ar represijām pret nepakļāvīgajiem,tad nekas cits mums neatliek,kā viņus saukt par okupantiem,un tas būs pilnīgi pelnīti.

  0
  0
  Atbildēt

  0

QAnon 09.05.2023. 12.00

Kamēr vēstures viltotāji: Kreituse, Zellis, Agešins, Zunda, Stranga, negrauž Politiskās policijas izolatora restes, vai vēl labāk, nav jau pie staļina, bet pārējie ienaidnieki nav aizmukuši uz krieviju, vēstures mācīšanai Latvijā ir jābūt kā fakultatīvam priekšmetam līdzīgi, kā balalaikas spēle, lapķju pīšana un Puškina studēšana, jo šodien katrs morālais kroplis var vēsturi interpretēt pēc sava vai sava čekas kuratora prāta.

0
0
Atbildēt

0

Sskaisle 09.05.2023. 07.46

Lasīju nra.lv, ka rukšāne raud par mežu izciršanu. Braukšot prom no tādas valsts. Un komentāros zem viņas ieraksta izlasīju vārdus, ko kāds vīrietis uzrakstīja – tā griež tos kokus – it kā rītdienas vairs nebūtu.

Nu jau cik dienas pagājušas, bet tie vārdi turpina skanēt manā galvā – mūs dzen tā dzīvot , it kā rītdienas vairs nebūs.

Vēsturi nemācīt, nepētīt, aizmirst, mūsu dabu izpostīt, izlaupīt, valsts uzņēmumus privatizēt, bet tautu no savas zemes padzīt , lai te savestu citas tautas.

Tad jau iznāk , ka nevis it kā, bet patiesi – cik tad to rītdienu mums vēl būs.

0
0
Atbildēt

0

Sskaisle 09.05.2023. 07.40

Biju J.Millera grāmatas Lielie kapi atklāšanā. Sāku lasīt grāmatu. No vienas puses, kā vēsturniecei man tā ir Debesmanna – vēsture un tik bagāts fotomateriālu klāsts. No otras puses- tā īsti nav akadēmiska- zinātniska grāmata. Un no trešās puses….
Lielajos kapos ir ne tikai rīdzinieki, kuru dēļ Rīgu dēvē par skaistulu, bet tur ir mūsu nācijas pirmsākumi Barons, Valdemārs, Pumpurs, Lāčplēša ordeņa kavalieri- citiem vārdiem- svēta vieta, bet – VKKF naudu šim projektam nedeva.
Rīgas Dome – Gods un Slava – deva naudu, valsts nedeva.
Mani tas nošokēja. Cik miljonus tērējam eirovīzijas šovam, cik tūkstošus pornogrāfijas izdošanai utt.utjprj., bet savu sakņu sakopšanai – piga.

Tas mani šokē. Mēs , arī es lamāju okupācijas, čekistu laikus, kā tie mūs nīcināja, bet ko paši daram un nedaram?

0
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam