Apgaismības kartupeļi 2

Komentāri (2)

Sskaisle 06.04.2023. 17.33

vēl – pirms apmēram pieciem gadiem biju Eglainē. Bija jāpiezvana un tad ar mopēdu atbrauca sirms mazs onkulītis un atvēra Stendera muzeju. Mani tur viss emocionāli ļoti aizkustinaja un es domāju – bet redz – cik paaudzes pagājušas , bet latvieši savu Stenderu mil un ciena. Es onkulim devu naudiņu, ka mūsu dēļ braucis un tērējis savu laiku. Viņš neņēma, teica, lai metot muzeja krājkasītē. Muzejam naudu vajagot, es teicu , es jau tur iemetu, ka šis ir viņam kafijai – viņš teica- lai metot šo viņam domāto naudiņu arī.
Es tā arī izdarīju un domāju, cik vēl ir tādu vācbaltiešu, kurus cauri gadsimtam tā godā latvieši.

Un tagad kungi – latviešu kungi grib mūsu vēsturisko atminu iznīdēt. Nu tas ir drausmīgi, nu patiešām drausmīgi

0
0
Atbildēt

0

Sskaisle 06.04.2023. 17.21

Priekš manis šī intervija ir kā Debessmanna.
Patiešām – izcili.
Lūk – https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/ka-labak-dziivot/gribi-mainit-dzivi-sakarto-maju.a174396/
aiz gara laika klausījos šo raidījumu un – gandrīz no krēsla nokritu – mans mīļais žurnālists Elvis Jansons – pēkšņi – trakas mušas sakosts nolamā, norok, apgāna Upīša Zaļo zemi. Romānu,kas ir viens no skaistākajiem romāniem , las latviski vispār uzrakstīts.
Es momentā izslēdzu raidījumu un gāju uzest kaut ko saldu, jo ….. es nezinu, es pati tik daudz ko nezinu un saprotu, ka domāt var visādi un viedokļiem ir jābūt visādiem, bet Zaļā zeme ir mūsu asinis, mūsu kaulu smadzenes, mūsu sirds un prāts un dvēsele un es pat teiktu – tautas dziesmas prozā. Vai Upītis izdarīja lielāku noziegumu kā simtiem tūksošiem latviešu?
Telos.lv muciņš grib pakārt, nu labi, norakt upīti ellē, bet …. kā ar tiesiskumu un attiecīgi Latvijas valsts likumu – prestižu viņa otrās puses profesionālajā darbībā? Vai upīts vainīgs, ka mēs šodien neatkarīgi esot viens otru apzogam, melojam, manipulējam, iznīcinam?

Ak – es varētu par šiem jautājumie sprediķot dienu un nakti,ka tik būtu kas klausās.

0
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam