Plaģiātu nosoda, bet nesoda

7

Komentāri (7)

no malas 06.04.2023. 17.53

Visas šīs Padomes (kā valsts un pašvaldību kapitālsabiedrībās) , bet īpaši augstskolās, ir bezjēdzīga līdzekļu tērēšana. Sanāk ja labi pāris reizes mēnesī. Lai attaisnotu savu “nozīmīgumu”,
iniicē bezjēdzīgas reformas, tērē ievērojamus līdzekļus, kuru augstskolām trūkst.
Apliecinājums to bezjēdībai un lemt nespējai ir arī LU Padomes priekšsēdētāja u.c.tās locekļu izvairģās un nekompetentās atbildes

+3
0
Atbildēt

0

Sskaisle 06.04.2023. 16.11

Ko lai saku – tādi esam. Uzskatu, ka esam daud zdaudz vairāk līdzīgi putina Krievijai kā ES valstīm.
SKatos medijos tiek publicētas reklāmas par vēža skrīningu. Man bļaut gribas pilnā kaklā – sasodītie alkatīgie cūkas – miljonus tērē reklamščikiem par kretīniskām reklāmām, bet kad es uz NVD uzrakstīju vēstuli, ka nevaru saņemt mamogrāfijas rezultātutus- man tos atsakās izsniegt, tas neesot ne ārsta , ne citu med.perosnāla pienākums, tad NVD man atbildēja, ka tur neko nevarot darīt. Esot jāraksta oficiāls iesniegums, tad viņi ievadīšot izmeklēšanu. Nu trakāk kā Gogoļa Revidenta laikos. Nu ir tā.

Latvijas pasts izlicis reklāmu, ka ekspress pasts tagad darbojas ar 65 % atlaidi. Bet- es nekad vairs šī pasta pakalpojumus neizmantošu, jo kad man pienāca sūtījums – ekpress! – man 3 dienas sūtījumu nepiegādāja un aicināja pašai braukt uz noliktavu un to saņemt.

Un tā es varētu par visu ko. Mana bijusī kolēģe LU ir pārkvalificējusies par angļu valodas skolotāju. Bet- maksāja milzu naudu tikai par papīru, jo tās studijas ir piedāvājušas piemēram, valodas vēsturi, bet nav piedāvājušas pilnīgi nekādu metodiku svešvalodas mācīšanai. Viņa tagad gatavo stundas pati internetā mācoties dažādus Oksfordas utt. valodu kursos.

Lūk, Daija stāsta, ka vācbaltu muižnieki apdzirdījuši latviešu zemniekus. Bet- elle un indija- tikko lasu, ka Latvijā pieaudzis alkohola ražošanas apjoms. Un atkal – veselības ministrijai ir miljoni , lai maksātu reklamščikiem – cik slikti ir dzert. Bet nav nauda , lai ārstētu cilvēkus. Vēl vairāk, nav laika un intereses , lai sakārtotu nozari un godprātīgi izmantotu to naudu, kas ir.

Nu absurdi.

Vēl trakāk ir par pašu spici – ašeradens grib celt nodokļus, bet kariņš grib celt pensionēšanās vecumu, jo kungiem bļāviens !!! naudu vajag. Daudz daudz naudiņas vajag kundziņiem un par cik viss pārdodamais jau izpārdots krievijas investoriem, tad nu kārtā bāleliņiem – tagad vēl Latvijā palikušajiem piegriezīs dziesmiņu. Lai ātrāk mirst nost.

Kad un kā samazinās korupciju, samazinās melnās ekonomikas apjomus – par to ne vārda. Par to kungi nedomā. Jādomā, kā tautu apzagt.

0
0
Atbildēt

0

QAnon 06.04.2023. 13.29

Tā kā mēs nedzīvojam Norvēģijā vai Šveicē, turklāt uz valsts nozagšanas megaafēru: TECII 2. kārta, Citadeles atdošana krievijas FSB off-shoram par 1/3 vai pat 1/4 vērtības, LM aktīvu kopā ar Solncevas bandītu Zaharjinu izvazāšanu un uzņēmuma atdošana bez naudas Krimas čekistiem izvazāt līdz galam, OIK atļauju tirgošana noziedznieku firmām un beigās panikas pandēmijas eskalēšanu, paralizējot valsts dzīvi un simtiem, vai pat tūkstošiem cilvēku nolemjot nāvei, tos nošpricējot, vai atstājot bez covid testiem, fona, plaģiāts tāds sīks pārkāpums vien ir. Kamēr e-bay izsolē kā suvenīri nav izlikti Dombrovska, Kariņa, Kampara, Ašerādena, Pavļuta, Pūces, Reira, Rungaiņa, Pabrika un vēl pāris desmitu citu noziedzīgāko organismu muguras skriemeļi, plaģiāts nav pat pieminēšanas vērts.

0
0
Atbildēt

0

Andris Slavinskis 06.04.2023. 11.28

Paldies, Baiba! Ļoti vērtīgs apkopojums ✊

Starptautiski angļu valodā joprojām ir svarīgi skaidri definēt Kļaviņa pārkāpumu un sodu. Kļaviņš tieši šobrīd ir zinātniska speciālizdevuma redaktors. Potenciālajiem rakstu iesniedzējiem ir jāzina, ka redaktors mēs aizņemties tekstus un rezultātus no citiem.
https://www.mdpi.com/journal/energies/special_issues/R274PNLK26

Akadēmiskais redaktors ir viena no augstākajām pozīcijām zinātnē! Šādā darbā ir jābūt 100% objektīvam un neitrālam. Citu variantu nav.

+3
0
Atbildēt

2

  Andris Slavinskis > Andris Slavinskis 06.04.2023. 11.29

  *mēdz

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > Andris Slavinskis 06.04.2023. 16.18

  Jautājums par daudzajām Latvijas augstskolām, mācību spēkiem, visādām aģentūrām, tiesiskuma sargiem – kāpēc no viņiem nav prasība šos plaģiātisma gadījumus apzināt un iztiesāt ?

  Neticu, ka viena kļaviņa kustināšana kaut ko dos. Ir jābūt sakārtotai sistēmai, lai jebkurš students, jebkurš mazais cinītis spēj vērsties pret tādiem “lielajiem” kā kļaviņš.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Andris Slavinskis > Sskaisle 06.04.2023. 19.33

  Piekrītu, ka ir jākārto (pēcpadomju) sistēma un politika. Man kā zinātniekam ir svarīgi, ka katrs gadījums tiek apzināts un adresēts starptautiskā līmenī.

  0
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam