Enerģētikas zaļais mezgls
7Saistītie raksti
Viedoklis /
9. septembris
Latvijā ir labvēlīga vide privātajām investīcijām enerģētikas sektorā
Viedoklis /
4. septembris
Politika vai bizness – kā ieviesīsim ilgtspējīgu būvniecību?
Komentāri (7)
Egils Rupeks 20.03.2023. 09.21
‘koksngraužu lobijs’, ‘Latvijas gāze’, beg me your pardon – ‘gazprom’, u.c. lobiji to pārstāvju personās, būtu jāsauc vārdos, neaizbildinoties, ka ‘visi jau tāpat zin’.
0
kolpants 19.03.2023. 19.21
Vācijas valdības pārstāvji ar samērā vājām sekmēm jau vairākkārt ir apmeklējuši Persijas līča valstis, cerot iegūt ilgtermiņa līgumus, savukārt Polijas PK Orlen nupat parakstīja 20 gadu līgumu[3] ar ASV kompāniju par 14,4 TWh LNG iegādi.
Šķeldas tiešās piegādes par pašizmaksu pašvaldībām no valsts mežiem liedz ES brīvās konkurences noteikumi.
Как-то странно получается. Поляки почему-то могут заключить долголетний договор, и им по барабану либерализация газового рынка? А как мы-так сразу “нарушение свободной конкуренции”. Ну так пусть самоуправление откроет конкурс на покупку щепы на 20 лет. И конечно, выиграет валстс межи с самой низкой ценой, близкой к себестоимости. В чем проблема?
Может, проблема в том, что наши политики умеют быстро принимать решения там, где вопрос касается их личной выгоды?
0
žāva 17.03.2023. 17.04
Piekrītu, ka enerģijas akumulācija, it īpaši sezonāla, ir ziemeļvalsts akūtākais jautājums.
Savukārt energo ģenerācija no atjaunojamiem resursiem ir ekonomiski pamatotākā alternatīva pie šodienas tehnoloģijām un cenām. Lai arī saule un vējš ir mainīgi ģenerācijas avoti, tie ir nepamatoti apvainoti par neparedzamiem. Parasti tiek runāts par to maksimālo jaudu, tā it kā mēs ikdienā izvēlētos savus auto pēc tā vai to maksimālais ātrums ir 230km/h vai 270km/h. Tā pat ar saules un vēja ģenerāciju – vasarā saules baterijas pat apmākušās dienās saražos salīdzinoši drošu enerģijas apjomu (bet ne maksimālo). Pretstatā gāze, kā elektrības avots nav uzticama, jo tā ekonomiski pamatoti ražojama kopā ar siltumu. Ja siltums nav vajadzīgs, tad nav pamatoti ražot arī elektrību.
Noslēdzot, centralizētai apkurei ir pievērsta pārmērīgi liela nozīme. Ir zināms, ka siltumsūkņi (gan lieli, gan mazi) ir visefektīvākais un lietderīgākais veids siltumapgādei labi siltinātiem mājokļiem. Tāpat labi siltinātiem mājokļiem apkures sezona ir krietni īsāka. Attiecīgi īsai apkures sezonai ar nelielu enerģijas nepieciešamību lieli infrastruktūras ieguldījumi centralizētos risinājumos kļūst ekonomiski nepamatotāki.
3
Vahamurka > žāva 19.03.2023. 14.09
Pie labi siltinātiem…ej nu nosiltini un ierīko siltumsūkni sen celtās mājās pie pašreizējām elektrības cenām un pensiju lieluma,kur cilvēki dzīvo no penzijas līdz penzijai,teorētiski spriedelēt jau viegli.Krāsnis un malciņa izskatās ka vēl būs diezgan ilgi.
0
kolpants > žāva 19.03.2023. 19.22
одно дело-частное потребление. Там можно и аккумуляцию поставить. А если это крупное производство, то нужно стабильное снабжение.
1
QAnon > kolpants 20.03.2023. 23.17
Ja ne šogad, tad nākošajā jau pavisam noteikti ES pirks gāzi no tās saimniekiem, ņenciem un cena būs saprātīga.
0
Finegans > žāva 20.03.2023. 22.35
Ir zināms, ka siltumsūikņi (gan lieli, gan mazi) ir efektīvs veids naudas izsūknēšanai no mietpilsoņu kabatām :)
0