Kas pagātni nepētī 5

Komentāri (5)

Māris Mellēns 22.03.2023. 21.08

Pilnīgi privāti pievienošu man zināmu viedokli, kuram līdzīgie jau kopš 90-o sākuma ir tikai kušināti un apsaukāti no 4. maija republikā valdošajiem čekistu pakalpiņiem un drupaču uzlasītājiem… https://www.filmas.lv/movie/4197/ Vēsturniece Ineta saka taisnību par jaunās LV varas attieksmi un populācijas vienaldzību un, droši vien, viņa nojauš arī atbildi uz savu retorisko jautājumu jeb naivo apelēšanu pie lāsta kā soda. Lāsts jau darbojas kopš Levits LV iekārtoja 300 000 okupantu militāristus ar ģimenēm, kopš čekisti, komjaunieši un kompartijas bosi un viņu roklaižas sagrāba, izputināja un izpārdeva Latvijā darbojušos uzņēmumus, pat veselas nozares. Tikai daži tā saucamās radošās un zinātniskās inteliģences pārstāvji 30 gadu laikā ir atļāvušies kaut ko iebilst varai, minēto pašiznīcināšanās lāstu stiprinot ar savu klusuciešanas un kalpošanas attieksmi. Katrā ziņā- paldies, Inetai par atgādinājumu ! Varbūt vēl nav par vēlu!?

+1
0
Atbildēt

0

Sskaisle 18.03.2023. 08.21

Šorīt kasjauns.lv izlasīju par pirmo akadēmiski izglītoto latviešu arhitektu J.F.Baumani.
Daži apgalvojumi nesakrīt ar to, ko es iepriekš par viņu biju lasījusijusi, bet labi
Ne par to runa.

Bet par to, ka mums ir puškina, ļermontova, gogoļa iela, bet mums nav piemiņa ne Purvītim, ne Veidenbaumam, ne lūk, Baumanim.

Kas mēs par tautu esam?

Nu es esmu slinka, mētājos starp prioritātēm, sapņiem un īstenību utt. , bet citi?

Tie lēmēji, tie slavas, inteliģences cilvēki? Ko tie?

Braukā uz Ukrainu sev slavu pelnot, bet kā ar mums?

Savulaik izbraukāju Vidzemi apceļojot Baumaņa celtās pareizticīgo koka baznīcas, plānoju ekskyrsiju ciklu par latviešu arhitektiem. Iesāku, bet pametu. Viens arguments man bija, ka pašai pieteūkst padziļinātu zināšanu par arhitektūru, bet…..

Nu jā….nezinu, kāda ir sakarība starp vēstures nezināšanu un mūsu straujo izmiršanu un milzīgo korupcijas postu, bet ka sakarība ir – to es zinu droši.

+1
-1
Atbildēt

0

Sskaisle 16.03.2023. 18.18

Lipše FB ierakstā uzdod 1,2 mil eiro vērtu jautājumu- proti, katru gadu tāda summa tiek piešķirta vēstures pētījumiem- jautājums, kur tā nauda paliek, kam tā nauda tiek, ja reālu pētījumu publikācijas mums nav.

Ka tik ne ” administratoriem”. Vai varbūt čekistiem. Vai varbūt politiķu un ierēdņu sievām. Latvijā ir varianti😳

+1
-1
Atbildēt

0

Sskaisle 16.03.2023. 17.26

Aleksandrs Vanags ir tas talants , ar kuru mums lepoties , bet visticamāk, ka savi 99% sabiedrības viņa vārdu nezin.

+1
-1
Atbildēt

0

Sskaisle 16.03.2023. 17.25

Es domāju, ka ir vēlāks kā Lipše saka un kā Raudseps raksta….
Starp citu, tieši levits , kurš nezin kur lekt,ko darīt lai izpatiktu, arī ir uzmetis savu kravu smilšu Latvijas valsts un latviešu tautas vēstures kapam.

Piemēram, mēs miljardus atdodam korumpantiem un politiķiem, bet nauda Stūra mājai nav.
Nesen jubileju svinēja Stūra mājas, toreiz Teterevu nama arhitekts – jūgendstila nac.romantisma spilgts talants- latvietis , saprotama lieta, ka valstij nav nauda, lai tukšajā Teterevu namā ierīkotu viņa piemiņas istabu….. visu norij – arī mūsu
vēsturi čekistu politiķu duets.
Purvītim nekā nav….pa aizdurvi iedeva naudu holandietei it kā lai tā par Purvīti parūpējas, jo paši nespējam.

Kas notiek skolās ar vēstures nemācīšanu jau rakstīju- mēs latvieši savu vēsturi nezinam un kremlim būs tik viegli mūs muļķīšus apvārdot…

Nu bet galvenais, ka levitam un co algas pacēla, petsonīgos frizierus un fotogrāfus apmaksā. Tas jau arī daudz.

Starp citu, šodien ir Leģionāru diena. Jā mūsu vēsturē ir holokausts, bet Raudsep, arī deportācijas ir mūsu vēsturē. Krievu valsts apzināta minoritāšu iznīcināšanas politika, kas šobrīd atkal ir aktuālāka kā jebkad agrāk, bet mēspar to neko pateikt nevaram.
Cik miljonus valsts iedeva privātajam Okupācijas muzejam? Kur muzeja speciālistu darbi?

+1
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: